Obama'dan oğluna: Dünya Bruce Jenner'ın cinsiyet değişikliğine nasıl tepki verdi?.

Obama'dan oğluna: Dünya Bruce Jenner'ın cinsiyet değişikliğine nasıl tepki verdi?

65 yaşındaki Bruce Jenner'ın Vanity Fair'in kapağında yeni bir bedenle (uzun saçlı, kadınsı Caitlin) ortaya çıkması medya camiasında sağır edici bir etki yarattı. İlk Hollywood yıldızları ve hatta ABD Başkanı Barack Obama, Bruce'a yanıt vermeyi kendi görevleri olarak görüyorlardı.

Kim Kardashian, ikinci hamileliği haberinin dünyada en çok tartışılan olay haline geleceğini umuyorsa, biraz yanlış hesapladı: Yıldızın şöhreti, cinsiyetini değiştiren ve ilk kez 1980'lerde çıkış yapan üvey babası Olimpiyat dekatlon şampiyonu Bruce Jenner tarafından "çalındı". bir kadın kadar parlak.

Vanity Fair'in Amerikan baskısının kapağında Caitlyn'in yer aldığı son sayısı (artık Bruce'a bu şekilde hitap edilmeli) anında bir numaralı haber haline geldi ve bir koleksiyoncunun hayaline dönüşme riskiyle karşı karşıya kaldı ve Twitter'da başlatılan #caitlyn hashtag'i küresel trendlere öncülük etti. .

Kargaşanın arkasındaki suçlu da kenara çekilmedi ve sosyal ağa kaydoldu: Sadece 4 saat içinde yeni basılan Caitlin'in bir milyondan fazla abonesi vardı ve takipçi sayısı her geçen dakika artıyor.

Eski Bruce öncelikle hayranlarına bu zor dönemde desteklerinden dolayı teşekkür etti: “Kendim olma hakkı için verdiğim bu meşakkatli mücadeleden sonra çok mutluyum. Hoş geldin Caitlin." Bayan Jenner'ın mesajı cevapsız kalmadı ve kamuoyunun geniş çaplı tepkisine neden oldu.

İlk tepki veren elbette Caitlin'in aile üyeleriydi. Eski sporcunun kızı Kendall "Özgür ol, güzel ol" diye yazarken, küçük kız kardeşi Kylie babasını "koruyucu meleği" olarak nitelendirdi. Khloe, Kourtney ve Kim de üvey babalarının cesaretine hayranlıklarını dile getirdiler (sadece Kanye West sessiz kaldı, görünen o ki Kanye West artık iki kayınvalidesi olduğu fikrine hâlâ alışamıyor). Evlat edinilen oğul Rob, Caitlin'in destek grubuna hemen katılmadı: ilk başta Bruce'u muhteşem kahverengi saçlarıyla tanıyamadı!

Kim Kardashian, kapağında Bruce'un olduğu fotoğrafı kardeşine gönderdiğinde çok şaşırdı: “Kim, bunu bana neden gönderdin? Bu kadın kim ve bu beni neden ilgilendirsin?” - Bayan West, Amerikan yayını Access Hollywood'dan gazetecilerle komik bir hikaye paylaştı.

Rob nihayet Caitlin'in Bruce olduğunu tanıdığında çok sevindi. Jenner'ın 88 yaşındaki annesi Esther de oğlunun bu davranışını görmezden gelmedi ve yeni ismi kabul etmese de onu ne olursa olsun sevdiğini itiraf etti: “Ona yine de Bruce diyeceğim. Babamla benim ona verdiğimiz isim bu. Ona farklı bir şekilde hitap etmek benim için kolay olmayacak... Ama onun adına mutluyum... ya da onun adına!

Bruce'un kadın olma kararını destekleyen bir aileye sahip olduğu için çok şanslı olduğunu söylediğini ve annesinin ve Kim'in en anlayışlı kişiler olduğunu itiraf ettiğini de belirtelim.

Ancak Jenner'ın dönüşümü sadece akrabaların değil, kalplerinde de bir karşılık buldu: Caitlin'e destek sözleri, birçok yıldız da dahil olmak üzere dünya çapında binlerce insan tarafından yazıldı. ABD Başkanı Barack Obama bile Bruce'un dönüşümünü görmezden gelmedi ve gönderiyi retweetledi: "Hikâyenizi paylaşmak büyük cesaret ister."

Ancak elbette olumsuz yorumlar da oluyor. Caitlin'e ne yazardın?