Psikiyatri kliniğinden taburcu edilen Nikolaev, kazanın ardından neden öfkelendiğini ve kavgaya başladığını anlattı.

Psikiyatri kliniğinden taburcu edilen Nikolaev, kazanın ardından neden öfkelendiğini ve kavgaya başladığını anlattı

Oyuncu hayata sıfırdan başlamaya hazır.

Aktör Valery Nikolaev, birkaç yıldır üst üste bir skandalın merkez üssünde bulunuyor. 2016 yılında alkollüyken yaptığı trafik kazası nedeniyle ehliyeti elinden alınmıştı. Daha sonra bir yayaya çarptı ama ehliyetini kaybederek kurtuldu. Herkese zulme uğradığına dair güvence verdi: sık sık koyu renkli gözlük takıyordu, telefonunun dinlendiğini ve arkasında bir kuyruk olduğunu ima ediyordu, projelerden atıldığı sette sahneler çekiyordu, büyük miktarlarda alkol içiyordu ve kliniklerde uzun süreli tedavi gördü.

Sonra her şey biraz sakinleşti ve çoğu kişi her şeyin geçmişte kaldığını umuyordu, ancak Şubat 2022'de durum tekrarlandı. Nikolaev, ehliyetsiz yabancı bir araba sürerken yakalandı ve kanında yasaklı maddelerin izleri bulundu. Valery'nin kendisi her şeyi reddetti. 

Psikiyatri kliniğinden taburcu edilen Nikolaev, kazanın ardından neden öfkelendiğini ve kavgaya başladığını anlattı
Valery Nikolaev

Duruşma sırasında özel bir gözaltı merkezine yerleştirildi ve orada yeni bir gösteri başladı. Çığlık attı, komşusuyla tartıştı, hayvan sesleri çıkardı ve ardından hücre arkadaşını üzerine kaynar su dökmekle suçladı. Vücudunda herhangi bir yanık bulunmayan oyuncunun yüzünde ruhsal problemler olduğu için psikiyatri kliniğine sevk edildiği öğrenildi.  

İlk seferki kadar uzun süre orada yatmadı. Artık 57 yaşındaki oyuncu tamamen iyileşti ve Rossiya-1 TV kanalındaki yazarının programında Andrei Malakhov'a röportaj vermeyi kabul etti. 

Valery Nikolaev
Valery Nikolaev

Valery Nikolaev bu yılın kendisi için zor geçtiğini ancak tedavi ve aile ve arkadaşlarının desteği sayesinde hastalığını yenmeyi başardığını itiraf etti.

Ona göre tüm sorunlar 2016 yılında babasının ölümünden sonra başladı. Bu kayıptan kurtulamadı ve tüm eylemleriyle işini, bağlantılarını ve kişisel yaşamını mahvetti.

“Evet, uzun süre bir yanılsama içerisindeydim, bazı deneyimlerim oldu, onları durdurdum, sonraya erteledim. Acı çektiğinizde depresyona girersiniz ve ardından durumunuzu stabilize edebilecek insanlara ihtiyaç duyarsınız. Uzmanlara ihtiyacımız var,” diye açıkça itiraf etti sanatçı.

Google görüntüleri
Valery Nikolaev

Valery'yi olanlara yönlendiren şey profesyonel yardımın reddedilmesiydi. Ama şimdi hayata güç ve fikirlerle dolu olarak dönebildiği için gurur duyuyor. Geriye kalan tek şey iş meselesini çözmek; henüz teklif yok.

Valery Nikolaev
Valery Nikolaev

Sanatçıya göre skandalların ve akıl hastanelerinin öyküsünün hayatı üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Artık her şeyi yeniden düşünmek ve doğru şekilde öncelik vermek için gerekli zamana sahip:

"Kendime bir şey yapmadım. Bu, durup arkadaşlarımdan yardım istememe yardımcı oldu. Yavaş yavaş bu durumdan kurtulun. Bu yardım olmasaydı ne olurdu bilmiyorum” diye itiraf ediyor Nikolaev.

Bu zor dönemde kendisini yalnız bırakmayan, her türlü desteği veren eşi Ela'ya da özellikle teşekkür ediyor.

Daha fazla haber Telegram kanalımızda .

Fotoğraf: videodan fotoğraflar, Persona Stars