Bir kadın 6 yaşındaki kızının bacaklarındaki kılları aldırmaya karar verdi ve birçok anne ona destek verdi.

Bir kadın 6 yaşındaki kızının bacaklarındaki kılları aldırmaya karar verdi ve birçok anne ona destek verdi

Son zamanlarda Mumsnet okuyucularından biri diğer İnternet kullanıcılarından tavsiye istedi. Gerçek şu ki, altı yaşındaki kızının bacaklarında ve sırtının alt kısmında koyu renkli saçlar çıktı ve o da onu çıkarmaya karar verdi. Kadın her şeyi doğru yapıp yapmayacağını sordu.

Bir Mumsnet kullanıcısı, kızının ayaklarının fotoğraflarını forumda paylaştı. Kız henüz 6 yaşında ama vücudunda koyu renk saçlar çıkıyor. Çocuğun annesi, kızın istenmeyen tüylerinden kurtulmanın değip değmeyeceği konusunda sitenin okuyucularına danışmaya karar verdi. Forum üyeleri çocuğun yaşından utanmadı ve kadının kararına destek verdi.

Bir kadın 6 yaşındaki kızının bacaklarındaki kılları aldırmaya karar verdi ve birçok anne ona destek verdi
Çocuk koyu renk vücut kıllarından dolayı kendini güvensiz hissediyor

Anneye göre kızının vücudundaki kılları kendisinden başka kimse fark etmiyor. Çocuk akranları tarafından çevrelendiğinde kendini güvensiz hissediyor, ancak bu arada onlar ona bu konuda hiç gülmemişler. Kız, tüyleri oldukça uzun olduğu ve ıslandığında daha koyu ve daha belirgin göründüğü için herkesle birlikte havuza gitmekten utanıyor.

6 yaşına yeni giren küçük kız, ilk kez yaz aylarında arkadaşlarının bacaklarında hiç koyu renk kıl kalmadığını görünce annesiyle epilasyon konusunu konuştu. 

Site kullanıcıları kadına destek verdi

“Elbette onun bebek cildine tüy dökücü krem ​​sürmeyeceğim ve hiçbir şekilde kendi başına epilasyon yapmasına izin vermeyeceğim. Ama içimden bir ses hâlâ eğer gerçekten istiyorsa ona yardım etmem gerektiğini söylüyor” diye itiraf etti kızın annesi.

İnternet kullanıcıları bu alışılmadık paylaşıma anında tepki gösterdi ve kadına kelimenin tam anlamıyla destek dolu sözler yağdırdı: "Eğer bu onu bu kadar üzüyorsa saçından kurtulmasına izin verirdim." "Benim de çocukluğumda saçlarım uzuyordu ve bundan nefret ediyordum." BT. Onlar yüzünden çok alay edildim. İki kızıma eğer fazla tüylerden kurtulmak isterlerse bu konuda onlara yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımı söyledim.”

Sizce bu kadar erken yaşta tüylerden kurtulmak mümkün mü?