Natalya Krasko: “21 yaşındayken 40 yaşında bir adamı sevdim: Eğer İvan İvanoviç'le tanışacağımı bilseydim, dehşetten saçlarım ağarırdı:”.

Natalya Krasko: “21 yaşındayken 40 yaşında bir adamı sevdim: Eğer İvan İvanoviç'le tanışacağımı bilseydim, dehşetten saçlarım ağarırdı:”

84 yaşındaki aktör Ivan Krasko ile 24 yaşındaki sevgilisi Natalya Shevel'in düğünü halkın büyük tepkisine neden oldu. İnternet hala alışılmadık bir çiftin kişisel yaşamının ayrıntılarının tadını çıkarıyor ve gazeteciler, yayınlarının tirajını artırmak ve programlarına mümkün olduğunca çok izleyici çekmek için büyük çaba harcıyor ve çoğu zaman tüm sınırları aşıyor. ProPedia, Natalya Krasko ile temasa geçti ve kızın basının bu kadar ilgisine hiç hazır olmadığını öğrenince şaşırdı. Özel röportajımızda onun hikayesini dinlemeye ve bu olağanüstü birliktelik hakkındaki tüm dedikodu ve spekülasyonları gidermeye çalıştık.

24 yaşındaki Natalya Krasko ile Moskova'daki VDNKh parkında fotoğraf çekimi için tanıştık. Bu bizim için büyük bir başarıydı çünkü oyuncu ve 84 yaşındaki aktör Ivan Krasko'nun kocası St. Petersburg'da yaşıyor. Kız başkentte yalnızca bir gün kaldı - Belokamennaya'yı ziyaret etmenin amacı bir televizyon projesini çekmekti. Ancak Natalya'nın ruh halini büyük ölçüde bozdular, bu yüzden bizi güvensizlik ve ihtiyatla karşıladı.

"Düğünümüzde bu kadar heyecan olacağını beklemiyordum. Bu doğru mu. İnternette dedikodu yapacaklarını ve benim hakkımda tartışacaklarını biliyordum ama gazetecilerin bu kadar küstahça davranıp kandırmaları...” Natasha üzgün bir şekilde iç çekiyor.

Ayrıntılara girmeden durumu özetleyelim: Natalya Krasko'ya kocası Ivan Ivanovich'in yıldönümüne adanmış bir programa katılma teklif edildi. Kız film çekmek için Moskova'ya geldi, ancak TV şovunun ana temasının onun eşitsiz evliliği olduğu ortaya çıktı ve Krasko'ya göre kimse böyle alışılmadık bir birliğin gerçek nedenlerini anlamaya çalışmadı. Temel olarak, Natasha'ya yalnızca hakaretler, şöhret ve paraya susuzluk suçlamaları ve hatta en hoş tıbbi teşhisler bile atılmadı... ProPedia, yaratıcı çifte farklı gözlerle bakmaya çalıştı ve St. Petersburg kadınını dikkatle dinledi. aşık.

ProPedia: Natalya, düğünden sonra hayatın nasıl değişti?

Natalya Krasko: Hiç de istediğimiz yönde değil (üzüntüyle gülümsüyor) . Bir gün içinde tüm Moskova telefon numaramı öğrendi. Görünüşe göre hem St. Petersburg hem de Moskova olmak üzere mevcut tüm yayınlardan gazeteciler beni aramaya başladı. Telefonu kapattım, gelen aramaları engelledim, çünkü aramaları yönetmek imkansızdı - sanki seçiliyormuş gibi aynı sorular sorulmuştu, aptalca, bayağı.

“Herkes ne zaman “duyguların alevlendiğini”, seks yapıp yapmadığımızı, olup olmayacağını merak ediyordu… İlk düğün gecesinden sonra beni şu soruyla aradılar: “Her şey senin için nasıl gitti?” Benim için bu, nezaket sınırlarının ötesindedir."

Sonunda Ivan Ivanovich ve ben şu anda röportajlarımızı organize eden bir yönetmen tuttuk. Aksi taktirde delireceğimi düşünüyorum. Ancak en kötüsü, çoğunlukla gazetecilerin bir sansasyon yaratmaya çalışması, buna benzer bir şey. Bu nedenle kandırmaya başvuruyorlar, yakınlarımı arayıp bana daha sert vurmaya çalışıyorlar.

ProPedia: Röportaj yapmayı reddedemez misin?

N.K.: Acınması yönünde baskı yapıldığında reddetmek zordur. Entelektüel olarak bunu anlıyor gibiyim ama Ivan Ivanovich ve ben çok nazik insanlarız. Önümüzde ağladıklarında diz çökün, yalvarmaya başlayın...

ProPedia: Şaka mı yapıyorsun?!

N.K.: Kesinlikle ciddiyim! Bu durumu daha da üzücü hale getiriyor. Bazı gazetecilerden şu cümleleri defalarca duydum: “Bize röportaj vermezseniz işten atılırız…”, “Editör canavar, yapmazsam işten atılırım” Hikâye yapmayalım seninle…”, “Rahatsız olmuyoruz senden.” sor, anlıyoruz her şeyi ama Allah aşkına yalvarıyoruz, birkaç soruya cevap ver! Bu uzun sürmeyecek." Ve bunun gibi şeyler.

“Ivan Ivanovich röportajın ne olduğunu biliyor ve bir kriz durumunda, bir gazetecinin yazı işleri bürosuna materyal sağlamaması durumunda işten çıkarılmasının mümkün olduğunu anlıyor. Bu yüzden gazetecilerle yarı yolda buluşuyor. Ancak her zaman işten çıkarmalarla karşı karşıya kalanlar değil.”

Kocam ve ben anlaşmazlıklar yaşamaya bile başladık. Birine röportaj için izin verebilir ve sonra bunu unutabilir. Ama insanlar geliyor, buluşmak için ısrar ediyor, söz verdiğini söylüyor... Ve bu onun için zaten bir onur meselesi; bir kez söz verdi mi, reddedemeyeceği anlamına geliyor.

ProPedia: Ani popülaritenizin ardından yeni "eski" tanıdıklar buldunuz mu?

N.K.: Evet, 10-12 yıl önce iletişim kurduğum kişiler ortaya çıkmaya başladı. Aradılar ve buluşmayı teklif ettiler. Hiçbir zaman öyle olmasak da beni “en iyi arkadaş” statüsüne yükseltiyorlar. Evet, bir zamanlar aynı şirkette takılmış olabiliriz ama esas olarak onların ihanetleri nedeniyle iletişimimiz kesildi. Şimdi böyle “arkadaşlardan” sorular duyuyorum: “Bizi neden düğüne davet etmediniz? Beni neden televizyona davet etmedin? Artık arkadaş değil miyiz? Ne yazık ki pek çok insan faydalarından dolayı benimle gerçekten iletişim kurmak istiyor. Çok az kişi bunu destekliyor.

ProPedia: Bu arada, halkla ilişkiler ve faydalar hakkında. Medya sizi aşk için evlenmemekle suçluyor...

N.K.: Evet, herkes benim halkla ilişkiler için evlendiğimden emin. Ancak Ivan Ivanovich'in işimde, oyunculuk kariyerimde bana hiçbir şekilde yardımcı olmadığını herkes bilmiyor. Şimdi eski sınıf arkadaşım ve ben (Natalya Krasko, Ivan Krasko'nun ders verdiği St. Petersburg İnsani Eğitim Enstitüsü Filoloji, Gazetecilik ve Oyunculuk Fakültesi'nden mezun oldu - yakl. ProPedia) kendi tiyatromuzu yaratıyoruz, sürekli prova yapıyoruz, düşünüyoruz repertuar aracılığıyla. Ve hepsi kendi başlarına, kimsenin yardımı olmadan.

“Düğünümüzden ve bunun sonucunda şişirilen skandaldan sonra, yönetmenlerin ve yapımcıların teklif bombardımanına tutulduğumu düşünen varsa, o zaman hayır, sizi caydıracağım. Yeni projeler ortaya çıkmadı ve beklemiyorum. Çalışacak bir yerim var. Elbette bir filmde rol almam teklif edilirse kabul ederim ama sadece senaryoyu beğendiğim takdirde.”

Evlendikten sonra barones ya da kontes olmadım, çok fazla mücevherim ya da birkaç dairem olmadı. Kocamın mali durumu normal; İvan İvanoviç de diğer insanlar gibi kazanıyor. Yeterince var.

ProPedia: Peki aranızdaki duygu nedir?

N.K.: Bu her zamanki dar görüşlü anlamda aşk değil. Ayın altında dizginsiz bir tutku, nefes nefese, iç çekişler, heyecan verici kucaklaşmalar yoktur. Belki bu duygunun bir adı yoktur. Ya da belki bu, merhamet, saygı, sempati, empati, yardım etme ve destek olma arzusu, başkası uğruna kendini feda etme arzusuyla karakterize edilen sevginin farklı bir tonudur...

“Hakkımda kötü söylentilerin yayılacağını anladım: Böyle eşitsiz bir birliktelik ortaya çıktığında kimse duyguların samimiyetine inanmıyor. Kocamın dehasına hayran olduğum gerçeğini kafamda canlandırmak zor. Bana yırtıcı ya da kolay erdemli, imrenen bir kız demek daha kolay... Ama ne? Bunu öğrenmek çok ilginç.”

Bir TV şovunun talihsiz çekiminde, bir seksolog bana bir erkekle bir kadın arasındaki normal yaş farkının on yıl olduğunu kanıtlamaya çalıştı. Ondan fazlası normdan sapmadır, sapmadır. Dinle, o zaman tüm hayatım tam bir sapma (gülüyor). Sınırlar içinde var olamam, sınırlar içinde var olamam, kısıtlamalara dayanamam. Ve bu şekilde yaşadığım için mutluyum.

ProPedia: O halde neden siz ve Ivan Ivanovich kendinizi geleneksel sosyal çerçevelerle sınırlandırdınız ve evliliğinizi kaydettirdiniz?

N.K.: Ivan ve ben birlikte olmak istediğimizi anladığımızda bana hiç metresi olmadığını söyledi. Kadınlara her zaman büyük saygıyla davrandı. Zaten aynı dairede yaşadığımıza göre, birlikte iyi hissettiğimize göre, benimle evlenmesi ve beni resmi karısı statüsüne yükseltmesi onun için bir onur meselesi.

“ Evliliğimizde daha felsefi bir anlam gördüm . Ivan Ivanovich'in harika bir oyuncu olan Andrei adında bir oğlu var. Ancak hemen söyleyeyim ki eşim bu yolda ona yardım etmedi. Ve bunun ne kadar harika olduğunu anlıyorsunuz - iki yetenekli insan Krasko ailesinde bağımsız olarak büyüdü.

Benim için bu yukarıdan bir işaret, bir lütuf gibi - Bu soyadını küçük düşürmeye hakkım yok: Bunu taşımaya layık olduğumu herkese kanıtlamam gerekiyor. İlerlemeli, çalışmalı, gelişmeli ve pes etmemeliyiz. Öyle ki zamanla birileri bu Krasko ailesinde üç kişinin zaten hedeflerine ulaştığını ve bu hayatta biri haline geldiğini söyleyecektir.

ProPedia: Çocukluğunuzdan beri oyuncu olacağınızı biliyor muydunuz?

N.K.: Küçük yaşlardan beri yetenekli bir çocuk olarak adlandırılmama rağmen bu konuda her zaman şüpheciydim ve insanların bunu bana söylemesinden hoşlanmadım. Çünkü yeteneklerimin sınırının bu olmadığını anladım. Dokuzuncu sınıfta Danko çocuk ve gençlik kulübünün kil modelleme, çizim, masa tenisi ve hatta break dansı öğreten tiyatro grubuna kaydoldum.

“Diğer şeylerin yanı sıra eğitim almaya başladığım Willie Winky kukla tiyatrosu da vardı. Çeşitli yarışmalara, yarışmalara, konserlere gittik. Kukla tiyatrosu harika ama beş yıl sonra dramatik sanatta kendimi denemek istedim.”

Bir tiyatro enstitüsüne gitmeyi hayal ediyordum ama annem ve ben bunu karşılayamadık. Doğduğum ve çocukluğumu yaşadığım Sivastopol'da böyle bir kurum yoktu. Ve diğer şehirlerdeki oyunculuk eğitimi çok pahalıydı. Bunun sonucunda hayalimden vazgeçip yazışma bölümünde okul öncesi öğretmeni olmak için okumaya başladım ve evlendim.

ProPedia: St. Petersburg'a nasıl geldiniz?

N.K.: İlk kocam her zaman para kazanmak için ülkeyi terk etmek istiyordu çünkü Sevastopol'da normal işler zordu. Sonuç olarak babasının ikinci eşiyle birlikte yaşadığı St. Petersburg'a taşındık ve ilk başta kocam ve ben geceyi onlarla geçirdik. Sonra ikimiz de iş bulduk ve kiralık bir daireye taşındık. Bir lunaparkta çocuk oyunlarında bilet görevlisi olarak çalıştım ve aynı zamanda eğitimimin masraflarını da karşıladım. Bu sadece son dersti.

Bir kış fuarında tesadüfen Noel Baba'yı canlandıran bir aktörle tanıştım. Şaka yaparak ona yeni yılda kar yağmasını ve tiyatroya kaydolmasını diledim. Ancak o yıl hak kazanamadı. İkinci kez Ivan Ivanovich Krasko'nun kursuyla St. Petersburg İnsani Eğitim Enstitüsü'ne girdim. Orada onunla tanıştım.

ProPedia: İlk kocanıza ne oldu?

N.K.: Ivan Ivanovich'le tanışmamdan çok önce ondan boşandık . İlk kocam iyi bir adamdı, onunla bir aile kurabilirdim, bir ilişki kurabilirdim... Ama gerek olmadığını anladım. Henüz 20 yaşındaydım ve zaten tüm zamanımı mutfakta tencere yıkayarak geçiriyordum. Eski kocam Roma bana gelişme fırsatı vermedi. Ona “Sevgilim, tiyatro okuluna gitmek istiyorum” dediğimde ilk cevabı “Param yok” oldu. Her şey günlük hayata bağlıydı. Benim için ilişkimiz çıkmaza girmişti ve ayrılmak zorunda kaldım.

ProPedia: Boşandıktan sonra nereye gittin? Doğru hatırladığım kadarıyla Roman'la St. Petersburg'a geldiniz, ondan daire kiraladınız, kendinize ait bir yaşam alanınız yoktu...

N.K.: Beni seven bir adamla tanıştım, ben de onu sevdim. Benden büyük olmasına rağmen aramızda her şey harikaydı: Oleg 40 yaşındaydı ve ben 21 yaşındaydım...

“O zaman bana neredeyse yirmi yıllık fark bir kabusmuş gibi geldi (gülüyor) . Bana öyle geliyor ki gelecekte İvan İvanoviç ile evleneceğimi öğrenseydim muhtemelen griye dönerdim. O zamanlar “özgürlük” kavramını henüz oluşturmamıştım.

Ve böylece Oleg'e gittim. Pek çok ortak noktamız vardı; o da bir sanat adamı, konservatuvardan mezun oldu. Yaklaşık 4 yıl boyunca bana yardım etti ama sonra paramız bitti. Çalışamıyordum çünkü tiyatro üniversitesinde okumak sabahtan akşama kadar tüm zamanımı alıyordu. Elinden geldiğince para kazanmaya çalıştı ama sonunda ailesinin yanına döndü.

ProPedia: Evli miydi?

N.K.: Hayır benimle tanıştığında boşanmıştı. Görünüşe göre çocuklarını, karısını özlemişti... Her ne kadar ailesiyle iletişimine hiçbir zaman müdahale etmesem de. Ayrılığımızın ardından arkadaşlarımın yanına gittim ve dört ay özgürdüm.

Sonra İvan İvanoviç'i daha iyi tanıdım. O yalnızdı, ben yalnızdım; birbirimize ihtiyacımız olduğunu anladık. İşin tuhafı, hayatıma gerçekten ihtiyacı olan tek kişi kocam. Benimle omuzlarını düzeltti, daha sık gülmeye, gülümsemeye, çeşitli etkinliklere katılmaya başladı. Arkadaşları bana Ivan'ın benden önce daha içine kapanık olduğunu ve evden çıkmayı sevmediğini söyledi. Ve artık onda yaşama, yaratma, çalışma, sevinme ve çalışma arzusu uyandı.

ProPedia: Kocanızla birlikte nasıl vakit geçiriyorsunuz? Ne yapıyorsun?

N.K.: Sinemada iyi bir filmin galasını görürsem, o zaman ben ve Ivan Ivanovich sinemaya gideriz. Tabii ki tiyatroyu ziyaret ediyoruz ve yeni gösterileri izliyoruz. Genel olarak ikimiz de genellikle provalarda, sürekli işte ortadan kayboluyoruz.

“Ve hafta sonları sadece şakalaşıp gülüyoruz. Bizim kendi dalgamız, kendi mizahımız var, herkes anlayamaz. Hatta “Mutlu Bir Siniğin Kahkahası” kitabını da yayınlamayı düşünüyoruz. Her ikisi de eğitim açısından filolog olduğundan, yeni kelimeler icat ederek bol bol şakalaşıyoruz. Hayatımızı mizah olmadan hayal etmek imkansız .

Ayrıca ciddi konular hakkında felsefe yapabilir ve konuşabiliriz... Ama biliyorsunuz, Mark Zakharov'un “Baron Munchausen” filminde Oleg Yankovsky'nin kahramanının söylediği gibi: “Sorununuzun ne olduğunu anlıyorum - çok ciddisiniz. Dünyadaki tüm aptalca şeyler bu tür bir yüz ifadesiyle oluyor. Gülümseyin beyler, gülümseyin!” Ivan Ivanovich ve ben böyleyiz. Gülüyoruz, şakalaşıyoruz, gülümsüyoruz.

ProPedia: Ivan Ivanovich'e her zaman "sen" diye mi hitap ediyorsun?

N.K.: Hayır (gülümsüyor). Evde ona elbette Vanya diyorum. Konuşmaya daha ciddi bir ton vermek istersem “Ivan!” derim. Kızgınsam ona soyadıyla hitap ediyorum ya da ona "e" harfiyle Evan Evanovich diyorum.

Bana sadece tiyatro çevresinde Natalya Alexandrovna diyor. Evde ben Gulya'yım, onun için Kaz. Çocuklarına ve torunlarına bu şekilde hitap ediyor, bu yüzden benim için bu onun ailesinin bir parçası olduğumun bir nevi işareti .