“Hayatımı kurtardığınız için teşekkür ederim”: Kostomarov hastaneden taburcu edildi.

“Hayatımı kurtardığınız için teşekkür ederim”: Kostomarov hastaneden taburcu edildi

Birkaç ay önce sporcu ailesini özlediğini itiraf etti. Artık doktorlar onun yeterince güçlü olduğuna ve tedaviye evden devam edebileceğine karar verdi.

Olimpiyat buz dansı şampiyonu Roman Kostomarov için son altı ay bir dönüm noktası oldu. Ocak ayı başlarında zatürre komplikasyonları nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve kendisini ölüm kalım eşiğinde buldu. Bu süre zarfında sporcu, amputasyon ve protez uzuvlar için birçok zorlu ameliyat geçirdi ve rehabilitasyona başladı. Zaten protezlerde egzersiz makinelerinde çalıştığını gösteren birkaç yeni video yayınladı ve hayranlarına yalnızca en iyiye kararlı olduğunu söyledi.

Roman Kostomarov
Roman Kostomarov

Son zamanlarda Roman Kostomarov'un hastaneden taburcu edildiği öğrenildi . Patenci eve gitmeden önce doktorlara ve hemşirelere dokunaklı bir konuşma yaptı ve bir noktada durum kritik olsa da kendisini ölümden kurtardıkları için onlara teşekkür etti. Şampiyonun antrenörü Alexander Zhulin'in yakın zamanda belirttiği gibi Kostomarov'un hayatta kalma şansı %2'yi geçmedi.

"Hayatımı kurtardığın için teşekkür ederim. Altı ay önce hiçbir şey anlamadım: Evde öksüreceğimi, bana iğne yapıp gargara yapmaları için ambulansla gideceğimi ve bir saat sonra eve döneceğimi sanıyordum. Ve olan oldu.

Bu neredeyse hayatımı alan karmaşık bir hastalıktı. Kafamda bir sürü düşünce var ama yaşadığım için mutluyum, ilk günden beri benimle ilgilenen ve benim için endişelenen eşim de mutlu. Çok sayıda gözyaşı döküldü. Çok teşekkür ederim” dedi patenci.

Oksana Domnina ve Roman Kostomarov
Oksana Domnina ve Roman Kostomarov

Görünüşe göre Roman Kostomarov'un iyileşmesi doktorların beklediğinden daha hızlı gidiyor. Birkaç hafta önce patencinin en azından sonbahara kadar hastanede kalacağını söylemişlerdi ama şimdi evine gitmesine izin vermeye karar verdiler.

Roman Kostomarov
Roman Kostomarov

Olimpiyat şampiyonu, koğuştan keyifli bir şekilde ayrıldığını ve çok özlediği ailesini bir an önce görmek istediğini kaydetti. Eşi Oksana Domnina Kostomarov'un oğlu Ilya ve kızı Anastasia ile birlikte büyüdüğünü hatırlatalım. Patencinin karısı hastanede sürekli onun yanında kaldığı için onlara büyükanne ve büyükbabaları baktı.

Roman Kostomarov ve Oksana Domnina
Roman Kostomarov ve Oksana Domnina

Roman Kostomarov'un tamamen iyileştikten sonra ne yapacağını henüz söylemedi ancak bazı uzmanlar, modern protezlerin buna izin vermesi nedeniyle spora dönme olasılığını dışlamıyor.

Roman Kostomarov
Roman Kostomarov

Ancak artık patencinin işleri aceleye getirmemesi ve psikolojik dahil sağlığını yakından izlemesi önemli. Daha önce internette onun ciddi şekilde depresyonda olduğuna dair haberler çıkmıştı. Ancak sporcunun kendisini kurtaran doktorlarla konuşurken yüzündeki geniş gülümseme, tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başardığını gösteriyor.

Daha fazla haber Telegram kanalımızda.

Fotoğraf: Sosyal ağlar, PhotoXPress.ru