“Boğazdaki yumru”: Anatoly Bely Rusya'da olmayan yaşam hakkında konuştu.

“Boğazdaki yumru”: Anatoly Bely Rusya'da olmayan yaşam hakkında konuştu

Oyuncu artık İsrail'e yerleşecek ve projesini orada başlatmayı planlıyor.

Anatoly Bely, Rusya'yı siyasi nedenlerle terk eden aktörler arasında yer alıyor. Olan biteni kabul etmedi ve İsrail'e taşınmaya karar verdi.

Bu, Temmuz 2022'nin ortalarında gerçekleşti. Daha sonra tiyatro sezonunu oynadıktan sonra A.P. Moskova Sanat Tiyatrosu'ndan istifa etti. Çehov ve akrabalarının yanına yerleşmeyi seçti.

Neredeyse hiçbir yere gitmiyordum ve işin zor olacağından emindim. Ve şimdi, altı ay sonra, İsrail tiyatrolarında ve film stüdyolarında Rus yıldız için kuyruk yok. Bu gerçek, herhangi bir aktörün gururunu incitiyor, ancak Moskova'daki günlük yaşam için nostaljik olmaya niyetli değil.

Anatoly Bely

Memleketinde iyi yaşadı: İzleyicilerin sevgisi, meslektaşlarının takdiri ve yalnızca yakın ve ilginç projelerde çalışmayı seçme fırsatı vardı.

Bu seferi hatırlayan oyuncu şunları söylüyor: "Gerçekten boğazımda bir düğüm var..." Ama hiçbir şeyden pişman olmayacak.

“Önemli ve gerekli bir şey yaptığımı safça düşündüğüm bir zaman vardı. Faydası olmadı, kurtarmadı. Ama eğer yıldızlar parlıyorsa bu birinin buna ihtiyacı olduğu anlamına mı geliyor? O sorar.

Anatoly Bely, İsrail'de kaybolmamak için projesini yeniden canlandırmayı planlıyor - yine izleyiciler için şiir okumak istiyor.

Gelecekle ilgili planları hakkında "Şiiri gerçekten seviyorum, elimde değil" diyor.

Anatoly Bely

Yıldız şimdi yerel tiyatro yapımlarına katılmak için İbranice öğreniyor, ülkesine geri dönenlerle iletişim kuruyor ve memleketindeki meslektaşlarının sözlerine tepki vermemeye çalışıyor.

Benim için Anatoly Bely tam anlamıyla nankör bir insan. Boris Shcherbakov'un eşi Tatyana Bronzova, onun hakkında ne sanatçı olarak kendisine çok şey katan ilk eşi Marina Golub'a, ne görev yaptığı tiyatroya ne de ülkesine minnettar olduğunu söylüyor.

Anatoly Bely ve Chulpan Khamatova

Anatoly Bely'ye şimdiden "hain" denildi ve yönetmen Tigran Keosayan,   bu durumun kendisine "homerik kahkaha"dan başka bir şey getirmediğini söyledi .

Hayat öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılır, geri dönüş yoktur. Kötülük çok güçlüdür. Ve iyiler kazanacak. Bu, durumu daha iyi hale getirmek için mümkün olan her şeyi yapmamız gerektiği anlamına geliyor," diye tamamladı Bely.

Daha fazla haber  Telegram kanalımızda .

Fotoğraf: sosyal ağlar