"Hakkımda yalan söylemekten bıktım": ağır hasta Svetlana Kryuchkova hayatı hakkında konuştu.

Hayatın getirdiği zorlu sınavlardan geçen oyuncu, kaçınılmaz olanla daha kolay yüzleşmeye başladı.

2015 yılında tiyatro ve sinema oyuncusu Svetlana Kryuchkova'ya kedisi sayesinde tesadüfen dördüncü aşamada kanser teşhisi konuldu.

Sanatçı şiddetli ağrılar yaşamaya ve doktorları ziyaret etmeye başladı. Kontrol ettiler ama bir sorun olmadığını söylediler. Sadece oyuncunun kedisi sürekli aynı yerde yatıyordu ve gergindi. Kryuchkova doktorlardan bunun nedenini bulmalarını istedi ve onlar da 15 santimetre büyüklüğünde dördüncü aşamadaki bir tümörü buldular.

Oyuncu şok oldu - herkes böyle bir darbeye dayanamaz.

Kryuchkova ameliyat için Almanya'ya gittiğinde iyileşme umudu neredeyse yoktu ama her şey yolunda gitti. Ancak sinsi hastalık tamamen ortadan kalkmadı ve sanatçı 6 yıldır kemoterapi yardımıyla periyodik nüksetmelerle mücadele ediyor.

Svetlana Kryuchkova
Svetlana Kryuchkova

Zayıflamış vücudu nedeniyle Svetlana Kryuchkova halk arasında çok daha az görünmeye başladı. 72 yaşındaki oyuncu sağlığının arzu edilenden çok uzak olduğu gerçeğini gizlemiyor.

Geçen yıl her şeyin üstüne bir de koronavirüse yakalandı. Oyuncu hayatta kalmasının bir mucize olduğuna inanıyor.

“Üç ay boyunca yüzümün bir tarafı felçliydi. "p" harfini söyleyemedim. Mizah anlayışım, sevdiklerim ve tabii ki askeri tıp akademisindeki doktorlar sayesinde kurtuldum. Nörologlarımız beni dışarı çıkardı” dedi KP oyuncusu.

Svetlana Kryuchkova
Svetlana Kryuchkova

Teleprogramma.pro'ya verdiği röportajda Kryuchkova, artık tüm zamanını yaratıcılığa adadığını söyledi.

“Biliyorsunuz dört kitap yazdım. Neden biliyor musun? Çünkü hakkımda yalan söylenmesinden bıktım. Yapmadığım ve konuşmadığım şeyler hakkında konuşmayın” diyor Svetlana Nikolaevna.

Oyuncuya göre sadece sevdiği şeyi yapıyor: “Moda ve bir dereceye kadar para umurumda değildi. Sevmediğim, ilginç bulmadığım, yeteneksiz bulduğum şeyi hiçbir para karşılığında yapmayacağım.”

Kryuchkova hastalığı hakkında sakin bir şekilde konuşuyor; bunu sadece biyografisinin bir gerçeği olarak algılıyor. Ancak sanatçının bir yıl önce kendi cenazesi için hazırladığı haber bizde şok etkisi yarattı. Svetlana sakin bir tavırla şunları söylüyor: “Bugün kendimi iyi hissediyorum ama yarın hissetmeyeceğim. Ama zamanları seçemezsiniz, o anlarda yaşar ve ölürsünüz."

Svetlana Kryuchkova
Svetlana Kryuchkova

Svetlana Nikolaevna'ya nihayet tümör teşhisi konulduğunda yaptığı ilk şey vasiyetini yeniden yazmak ve cenaze töreni için bir elbise seçmek oldu.

“Ölümüm halinde sevdiklerimin nasıl davranması gerektiğini detaylı bir şekilde anlattığım bir mektup bile yazdım. Çocukların ağlamasını yasakladım ve masözümle birlikte son yolculuk için bir elbise seçtim” diyen oyuncu sırrını paylaştı.

Daha fazla haber  Telegram kanalımızda .

Fotoğraf: Legion-Media, PhotoXPress.ru