Bu bir takıntı haline geldi: Orenburg'da bir hayran güzel bir doktoru öldürmek için birkaç ay boyunca izini sürdü:.

Bu bir takıntı haline geldi: Orenburg'da bir hayran güzel bir doktoru öldürmek için birkaç ay boyunca izini sürdü:

Tutuklanmasının hemen ardından suçunu itiraf etti ancak büyük ihtimalle hapisten kaçmayı başaracak.

Birkaç gündür insanlar Orenburg'un Volgogradskaya Caddesi'ndeki sıradan panel yüksek katlı binaya geliyor. Pek çok kişi ilk girişin ön kapısının yanında duruyor ama içeri girmeye cesaret edemiyor. Mesele şu ki, genç doktor Elena Fedorova 2 Ağustos öğleden sonra burada öldürüldü.

Bu ev onun mülkü bile değildi ama tatilde olan meslektaşının meydan okumasını kabul etti. 25 yaşındaki kız, bir adamın ona arkadan saldırmasıyla üçüncü kata çıkmayı başardı. Elena'ya karşı uzun süredir karşılıksız sevgiden muzdarip olduğu ve onu birkaç aydır takip ettiği ortaya çıktı. Doktor aldığı yaralardan dolayı olay yerinde hayatını kaybetti ve katilinin artık sorumluluktan kaçmak için her şansı var.

Elena Fedorova
Elena Fedorova

"Güneş ve Işık"

Elena Fedorova, okuldan mezun olduktan sonra aile geleneğini sürdürmeye karar verdi ve doktor olmak için okumaya başladı. Hayatı boyunca psikoterapist olarak çalışan annesi gibi. Kız, 2020 yılında Orenburg Tıp Üniversitesi'nden hedefe yönelik bir eğitim programı kapsamında mezun oldu ve hemen şehrin kliniklerinden birinde terapist olarak işe başladı.

Elena genç yaşına rağmen kendini kanıtlamayı başardı. Meslektaşları onu işini çok iyi bilen, her hastaya nasıl yaklaşım bulacağını bilen, nazik ve sempatik bir kişi olarak hatırlıyor.

“Ben de ikinci yıldır çalışıyorum, ancak onun gibi insanları başkalarıyla karıştıramazsınız. Bu, herkesin örnek alması gereken bir doktorun güneşi, ışığı ve ideal imajıdır” dedi öldürülen kadını şahsen tanıyan doktor Elena Ershova, Msk1.ru portalına söyledi .

Elena Fedorova
Elena Fedorova kocasıyla birlikte

Elena'nın sadece profesyonel hayatında değil, kişisel hayatında da her şey yolunda gidiyordu. Bir yıl önce yerel fabrikalardan birinde çalışan Stanislav adında genç bir adamla evlendi. Kocasına çok düşkündü ve her gün vardiyasından sonra eve koştu. O da anne olmayı hayal ediyordu.

Volgogradskaya'daki eve yapılan ölümcül çağrıdan kısa bir süre önce kız sevgilisiyle tatilden döndü ve işe neşeli, bronzlaşmış ve dinlenmiş olarak geldi.

2 Ağustos'ta Fedorova'dan bir meslektaşını değiştirmesi ve birkaç çağrısını kabul etmesi istendi. Elena, yardım bekleyen ilk hastalarla hızla ilgilendi ve bir sonraki adrese gitti. Orada, yetişkin oğlunun doktor çağırdığı bir kadın onu bekliyordu.

Birinci katta kız, ne kadar yükseğe tırmanması gerektiğini hesaplayarak biraz tereddüt etti ve göze çarpmayan bir adamın ondan sonra eve nasıl girdiğini fark etmedi.

Bu bir takıntı haline geldi: Orenburg'da bir hayran güzel bir doktoru öldürmek için birkaç ay boyunca izini sürdü.
Google görüntüleri

Onunla birlikte üçüncü kata çıktı ve ardından bir bıçak çıkarıp birkaç dakika içinde Elena'ya 30 darbe indirip ortadan kayboldu. Kız çığlık attı ama kimse yardımına gelmedi. Yaraları ve kan kaybından dolayı olay yerinde hayatını kaybetti: Hayatını insanları kurtarmaya adayan kıza ambulans asla ulaşamadı.

“Ziyarete geldim ve sonra bu oldu. Artık bu eve tek başıma girmeyeceğim, bu çok korkutucu” diyor Orenburg sakinlerinden biri.

Gizli hayranın

Elena Fedorova'nın katili olduğu iddia edilen kişi ertesi gün gözaltına alındı ​​- bütün şehir onu arıyordu. Adı gizli tutulan 28 yaşında bir genç olduğu ortaya çıktı. Komşulara göre kendisi akıl hastası ve grup II engelli.

Polis onu tutuklamaya geldiğinde oldukça sakin davrandı. Annesi gözyaşlarına boğuldu ve olanlara inanamadığı için çığlık attı ve o da daireyi kelepçeli olarak terk ederek ona sadece kayıtsız bir şekilde şöyle dedi: "Tamam, güzel."

Katilin tutuklanması sırasında insanlar onun girişinin etrafında toplandı. Onu lanetlediler ve “hapishanede çürümesini” dilediler. Şüpheli suçunu kabul etti ve hatta soruşturmada işbirliği yapmayı kabul etti.

“Ebeveynlerin kafasının tamamen karıştığı açıktı. Spor ayakkabılarını giydiğinde şöyle dedi: “Ben onları giyiyordum.” Görgü tanıkları, ayakkabıların çok temiz ve yıkanmış olduğunu ifade etti.

Adamın birkaç ay önce sosyal ağlarda Elena'nın fotoğrafını gördüğü ve çekici sarışına aşık olduğu ortaya çıktı. Kızla doğrudan temas kurmaya çalışmadı - onun evli olduğunu biliyordu - ama onu uzun süre gizlice takip etti.

Fedorova'nın çalıştığı klinik saldırganın evinden sadece 15 dakika uzakta olduğundan bu durum oldukça uygundu. Düzenli olarak yakınlarda bir yere saklandı ve Elena'nın işe gidişini, çağrılara katılmasını ve akşamları eve koşmasını izledi. Kızın gizli hayranından haberi bile yoktu.

Bu bir takıntı haline geldi: Orenburg'da bir hayran güzel bir doktoru öldürmek için birkaç ay boyunca izini sürdü.
Google görüntüleri

Karşılıksız duygular, psikolojik açıdan sağlıksız bir kişi için tetikleyici rol oynamış ve hayran olduğu nesneyi öldürmeye karar vermiştir. Şu anda şüpheli duruşma öncesi gözaltı merkezinde bulunuyor.

Adam şimdi yargılanmayı bekliyor ama hapisten kaçabileceği söyleniyor. Ruhsal sorunları resmen doğrulanırsa deli ilan edilecek ve hapse değil özel bir sağlık kurumuna gönderilecek. Ancak tedavi sürecinden sonra farklı bir kişi çıkacağının garantisi yoktur.

Sosyal medyada, şehir sakinlerinin öfkeli mesajlar yazdığı ve bir daha serbest bırakılması halinde linç edileceği tehdidinde bulunduğu yüzlerce hakarete maruz kaldı.

Soruşturma Komitesi başkanı Alexander Bastrykin şahsen bu davanın hızlı bir şekilde soruşturulması konusunda ısrar ediyor.

ayrılık

Aralarında bölge sağlık bakanının da bulunduğu yüzlerce kişi 25 yaşındaki Elena Fedorova'ya çiçeklerle veda etmek için geldi. Güzel doktorun çalıştığı hastanenin zemin katında bir mumun yandığı ve doktorun yas kurdeleli fotoğrafının bulunduğu bir anıt ortaya çıktı.

Google görüntüleri

İnsanlar kliniğe çiçek getiriyor ve tüm şehir katilin adil bir ceza almasını umuyor.

“Televizyon izledim ve ağladım. Belki benim gibi birini kurtaracak bir kızın bıçakla bu kadar acımasız olmasının nasıl mümkün olduğunu anlayamadım. Engelliyim, engelli kızımla yaşıyorum, evde doktor çağırıyoruz. Acı sanki onu şahsen tanıyormuşum gibi” dedi yerel sakinlerden biri gözlerinde yaşlarla.

Daha fazla haber  Telegram kanalımızda.

Fotoğraf: Orenburg Bölgesi Araştırma Komitesi / T.me, Orenburg Bölgesi İçişleri Bakanlığı Ana Müdürlüğü, Yulia Grazhdankina / MSK1.RU, Elena Fedorova / Ok.ru