Yegor Creed bir sanatçının mesleği, “Bekar” ve yıldız ateşi hakkında.

Yegor Creed bir sanatçının mesleği, “Bekar” ve yıldız ateşi hakkında

ProPedia ile yaptığı röportajda Yegor Creed, TNT'deki “Lisans” projesinde yıldızlıktan, mesleğinin zorluklarından ve kızlarla ilişkilerden bahsetti.

"Lisans" Yegor Creed - ve şimdi ona bu şekilde hitap etmek istiyorum - üst üste ikinci yıldır vokal bölümünde uluslararası gençlik projesi KFC Battle'ın akıl hocası.

Ülkemizin farklı yerlerinden binlerce yetenekli sanatçı, Egor ile aynı sahnede sahne alma hakkının yanı sıra Black Star ekibinin önderliğinde kendi şarkılarını kaydetme fırsatı için yarışacak. Proje web sitesi üzerinden başvurular 5 Haziran'a kadar kabul ediliyor.

KFC Battle projesinin süper finali 21 ve 22 Temmuz'da Moskova'da yapılacak ancak proje şimdilik Rusya şehirlerini dolaşıyor. Böylece 12 Mayıs'ta Samara'da bir festival düzenlendi ve kahramanımız gecenin başrol oyuncusu oldu. 20 bin Samaralı Creed'in konserini izlemek için sahneye çıkmadan önce sanatçıyla sohbet etmeyi başardık.

ProPedia: Egor, sen bir akıl hocası olarak her şeyden önce öğrencilerine yatırım yapmaya mı çalışıyorsun?

Egor Creed:
Yapabileceğim her şeyi ve onların ilgisini çekecek her şeyi. Geçen yıl, onları biraz sakinleştirmek ve onlara tavsiyelerde bulunmak için programımda final gününde değil, "önce" çocuklarla buluşmak için zaman bulmak benim için önemliydi. Bu benim için çok önemliydi. Bu nedenle konserden bir veya iki gün önce geldim, nasıl hareket ettiklerine, ne tür teslimat yaptıklarına baktım ve buna dayanarak her şeyin nasıl yoluna gireceğine dair birkaç giriş notu verdim.

"Elbette, son teslim tarihimiz çok kısıtlı olduğu için yaratıcılıklarını, performans tarzlarını veya kendilerini çok fazla etkileyemem."

Diyelim ki, TNT'deki “Şarkılar” programının mentorlarının harcadığı kadar erkeklerle de vakit geçirseydim, her şey farklı olurdu. Ve iş farklı şekilde yapılandırılmış olurdu. Burada buluşmam gereken tek bir toplantım var. Yapabileceğim tek şey onlara şans dilemek, tavsiyelerde bulunmak ve soruları yanıtlamak. Ayrılık sözleri onları finalden önce büyük ölçüde motive ediyor. Küçük bir şey, atılan bir söz onlar için çok şey ifade edebilir. Daha sonra içlerinden biri kazandığında duygular çılgına döner.

ProPedia: Sosyal ağların ve internetin bu kadar popüler olmadığı bir dönemde şov dünyasına adım attınız. Bugün her iki kişiden biri ünlü olabiliyor. Size göre sanatçılar ne zaman daha kaliteliydi: o zaman mı, şimdi mi?

E.K.:
Bugün toplumumuz sanatçılara, onların müziklerine, blog yazarlarına ve yaratıcılıklarına aşırı doymuş durumda. Dürüst olmak gerekirse, bunun neye yol açacağını bilmiyorum - iyi ya da kötü.

“Fakat şunu söyleyebilirim ki bugün insanlar kendilerini gerçekleştirmek için daha fazla fırsata sahip.”

Bu, başlangıçlar ve kendinizi ifade etmek için harika bir zamandır. Son zamanlarda sosyal medya hayatımıza o kadar sağlam yerleşti ki onu etkileme kabiliyetine sahip. Örneğin Amerika'da çoğu sanatçı Instagram (Rusya'da yasaklanmış aşırılık yanlısı bir örgüt) sayesinde popüler oluyor ve çalışmalarını popülerleştiriyor.

Ne yazık ki, bu sosyal medya sitelerinin temsilcileri çoğunlukla içeriklerinin kalitesinden veya başka herhangi bir şeye benzemediğinden değil, sadece ucube oldukları için popüler hale geliyor. Bugün insanlar ve onların görüntüleri karar veriyor, yaratıcılık ya da temsil ettikleri ürün değil.

ProPedia: Peki popüler olmak isteyenler bu durumda ne yapmalı? Ucube gibi mi davranacaksın?

E.K.:
Deneyin, yolunuzu, farkınızı bulun. Yaptığınız şey öncelikle kendi benliğinizle rahat olmalı. Ancak o zaman başkalarını da kancaya takacaktır.

Egor İnancı
Egor İnancı

ProPedia: Gençler KFC Savaşı'na katılıyor ve keskin bir yükseliş kafalarından birini uçurabilir. Hiç yıldız humması geçirdiniz mi?

E.K.:
Sanırım bir süredir bende %100 yıldız humması belirtileri vardı. Sonra Moskova'ya yeni taşınmıştım ve her şey böyle devam etmeye başlamıştı... Bu dönem bir iki ay sürdü.

“O zaman bana havalıymışım gibi geldi, çok şey başardım. Sanırım bedelini ödeyen şey gençlikteki aşırıcılıktı.”

Bu durumda asıl mesele, yakınlarda kıçınıza tekme atıp şöyle diyecek olanların olmasıdır: "Hey dostum, yeryüzüne gel." Çok şükür yanımda böyle insanlar vardı ve bir daha böyle bir şey olmadı.

ProPedia: Sana bu tekmeyi kim attı?

E.K.:
Pasha, Black Star markasının CEO'su.

ProPedia: Bugün genç erkeklere yıldız ateşinden korunmaları için ne söylersiniz?

E.K.:
Ama bunu anlatamazsınız, kelimeler de işe yaramaz. Burada pek çok faktör rol oynuyor: yetiştirilme tarzı, aynı gençlik maksimalizmi ve karakter. Bunun yaşanması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum. Eğer adamlar ayağa kalkıp kafalarını kaybederlerse, düşecekler. Ve düştükten sonra saçmalık ve aptallık yüzünden her şeyi kaybettiklerine pişman olacaklar. Ve bu onlara büyük bir ders olacaktır. Yüzeyde yatan gerçek budur.

ProPedia: Sporun insanı güçlendirdiğini, ona hayatta güç ve dayanıklılık verdiğini söylüyorlar. Sanatçı mesleği sizi nasıl güçlendirir?

E.K.:
Öncelikle sanatçı mesleğinin tüm kişisel zamanınızı öldürdüğünü anlamalısınız.

“İnsanlar bu dünyayı pembe tonlarda hayal ediyorlar ama durum hiç de öyle değil. Tek yaptığınız tur atmak, performans sergilemek ve yeni materyaller kaydetmek.

Kendine ayırabileceğin çok az zaman kaldı.

Bu meslekte büyük faydalar ve ikramiyeler arayan insanlar bunları bulamayacak. Bu durumda konuya yeterince yaklaşmalı ve neye bulaştığınızı anlamalısınız.

ProPedia: 17 yaşındayken neye bulaştığının farkında mıydın?

E.K.:
Hayır elbette. TV ekranından her şey doğal olarak tamamen farklı görünüyordu.

ProPedia: Her şeyden vazgeçmek istemedin mi?

E.K.:
Sık sık her şeyden sıkıldığımı, bir yere uçup gitmek istediğimi düşünüyorum. Bir adada insanlardan uzak bir yerde kendinizi yormadan bir yıl yaşayın. İşte bu kadar yorulursunuz ve yorulursunuz. Ancak her şeyi buna sığdırırken dinlenmeye, programınızı boşaltmaya çalışmalısınız.

Egor İnancı
Samara'da Egor Creed

ProPedia: Boşaltma hakkında konuşuyorsunuz, ancak düzenli turlara ek olarak TNT'deki "The Bachelor" programına katılımı da eklediniz. Hala nasıl dayanıyorsun?

E.K.:
Peki şöyle bir şey (gülümsüyor). Elbette bazen durum bir bütün olarak bunaltıcı olabiliyor ama şikayet etmek istemiyorum. Bu benim bilinçli seçimim ve benim durumumda ağıt yakmak aptalca.

ProPedia: Birkaç hafta önce bizimle yaptığınız bir röportajda, kendinizi tanımak ve aynı zamanda gerçek benliğinizi göstermek için "The Bachelor" programına katıldığınızı söylemiştiniz. Yönetilen?

E.K.:
Sanırım cevap vermek zor. Her TV projesinin sınırlı bir yayın süresi vardır, bu nedenle her şey gösterilmiyor ama ana anlamlar ve olaylar elbette izleyici benimle yaşıyor.

"Yine de izleyicilerin çoğu beni diğer taraftan tanımayı başardı, onlara yeni bir şekilde açılıyorum çünkü "The Bachelor" da gerçeğim, maskesiz ve entrikasızım."

ProPedia: Projeye katılımınızdan pişman mısınız?

E.K.:
Hayır tabii ki, sadece minnettarım. İnsanları ve kendimi biraz daha iyi anlamaya başladım. Öte yandan biraz daha zorlaştı çünkü etrafımdaki herkes sadece benden ve projemden bahsediyordu. Örneğin, yakın zamanda bir performansla Krasnodar'a uçtum ve şehir için bu bir konser değil, bütün bir olaydı: "Bekar" Yegor Creed'in kendisi onlara geldi (gülümsüyor). İnsanlar giderek yaratıcılıktan kişiliğe geçiyor ve bu muhtemelen iyi bir şey.

ProPedia: Görünüşe göre proje sırasında kızlarla ilgili hayal kırıklığına uğramışsın...

E.K.:
Hayır, elbette. Otel kızları beni hayal kırıklığına uğratabilir ama hepsinde değil (gülümsüyor). Kızlar haindir ve bence çoğunluk da böyle. En azından benimle ilgili olarak. Belki aynı kızlar diğer erkeklere karşı farklı davranırdı.

ProPedia: Popülerliğiniz nedeniyle yolda bu tür insanlarla karşılaştığınız için pişman değil misiniz?

E.K.:
Hayır, hiç pişman değilim. Bu benim yolum.