“Her şeyin sorumlusu Disney çizgi filmleri!”: Kozhevnikova, Elon Musk'un oğlunun cinsiyet değişikliği hakkında.

“Her şeyin sorumlusu Disney çizgi filmleri!”: Kozhevnikova, Elon Musk'un oğlunun cinsiyet değişikliği hakkında

Artık mucidin Vivienne adında bir kızı var. Kıza bakınca onun bir zamanlar erkek olduğunu hayal etmek zor.

Elon Max birçok çocuğun babasıdır. Geçtiğimiz günlerde bir kızı daha oldu. Hayır, mucidi yeni eklemesinden dolayı tebrik etmek için henüz çok erken; oğlu Xavier cinsiyetini değiştirdi ve artık Vivien oldu.

18 yaşındaki genç, adının ve soyadının değiştirilmesi için mahkemeye dilekçe verdi. Onu böyle bir adım atmaya iten şeyin ne olduğunu kimse tahmin edemez; milyarderin mirasçı(lar)ın kararı hakkında yorum yapmak için acelesi yok. Ancak kağıt formalitelerinden sonra dışsal değişiklikler takip edildi: Artık Vivien'in uzun saçları ve gerçek göğüsleri var.

Genç adam mahkemede kararını "Uzun süredir biyolojik babamla yaşamıyorum ve onunla hiçbir şekilde bağlantılı olmak istemiyorum" diye açıkladı.

• Babasına inat cinsiyetini değiştiren Elon Musk'un oğlu Vivienne'in ilk fotoğrafları
“Her şeyin sorumlusu Disney çizgi filmleri!”: Kozhevnikova, Elon Musk'un oğlunun cinsiyet değişikliği hakkında
Xavier Vivienne oldu

Daily Mail muhabirleri   ilk kez Vivien'i sokakta yakalamayı başardı. Dıştan bakıldığında, yüz hatlarında Xavier'e herhangi bir benzerlik görmek zor. Musk'ın varisi Tesla kullanıyor ama ünlü babasıyla iletişim kurmamaya çalışıyor.

Xavier/Vivienne böyle bir dönüşümün tek örneği değil. Cinsiyet hoşnutsuzluğu Batı'da zaten ünlüler de dahil olmak üzere pek çok insanı etkileyen yaygın bir olgudur. 

Charlize Theron'un oğlu Jackson, çocukluğundan beri pembe mayo giyiyor, saçlarını uzatıyor ve tırnaklarını boyuyor. Naomi Watts'ın oğluna baktığınızda onun erkek olduğunu tahmin edemezsiniz. Şimdi bu güzel bir kız.

Jennifer Lopez'in kızı Emma Anthony de ikili olmayan biri olarak ortaya çıktı ve "onlar/onlar" olarak ele alınması gerekiyor. 

Elon Musk annesiyle birlikte

Çok sayıda çocuk annesi, oyuncu ve eski Devlet Duma milletvekili Maria Kozhevnikova, bu tür adımların propaganda baskısının yanı sıra genç neslin sayısız psikolojik sorununun sonucu olduğundan emin.

“Doğaya karşı çıkamazsınız; doğayla tartışmak kesinlikle intihardır. Doğa bizden daha akıllıdır; tıpkı yaratıldığımız gibi iki cinsiyet vardır. Doğayla herhangi bir anlaşmazlık üzücü bir sonla sonuçlanacak ve cinsiyet değiştirenler yine de bu noktaya gelecek. Bu eğilimlerin bizi ve çocuklarımızı etkilememesini temenni ediyorum. Ancak böyle bir adım atmaya karar veren her çocuğun mutlaka pek çok sorunu vardır. Ben doktor değilim ama bana öyle geliyor ki ebeveynlerle, karşı cinsle ve propagandayla ilişkilerde zorluklar var. Bakın Disney şimdi neyi çekiyor? Artık anaokullarındaki çocuklar bile trans bireyin ne olduğunu biliyor. Bütün bunlar böyle sapmalara yol açıyor!” - aktris ProPedia diyor.

Mariya Kozhevnikova

Çoğu Rus'un kendi bakış açısıyla aynı fikirde olduğundan emin: Batı'ya bakmak yerine sorunlarınızla ilgilenmeniz ve çocuklarınızı büyütmeniz gerekiyor.

"Bana öyle geliyor ki şu anda Musk hakkında düşünmemize gerek yok, cinsiyet değiştiren Amerikalı çocukların sorunlarının yanı sıra kendimize ait yeterince sorunumuz var. Bana öyle geliyor ki böyle bir adım doğayla yapılan kötü bir şaka ve Rusların yüzde 99'u buna karşı bu tavrı taşıyor" diye sözlerini tamamladı.

Daha fazla haber  Telegram kanalımızda .

Fotoğraf: Legion-Media, Persona Yıldızları