Elon Musk oğluna X Æ A-12 adını verdi: İşte İnternet buna nasıl tepki verdi (güncellendi).

Elon Musk oğluna X Æ A-12 adını verdi: İşte İnternet buna nasıl tepki verdi (güncellendi)

Peki bu nasıl okunuyor?

İnternet bir anda Elon Musk'un oğluyla ilgili haberlerle patladı. Bu çocuğun kendisiyle ilgili değil - Musk'ın zaten ilk evliliğinden beş çocuğu var - ama ismiyle ilgili. Elon, kendisinin ve kız arkadaşı Claire Boucher'ın (daha çok Grimes olarak bilinir) X Æ A-12'yi seçtiklerini tweetledi.

Bu ne anlama gelir?

Grimes'ın Twitter'da açıkladığı gibi bu bileşik bir isim:

• X bilinmeyen bir değişkendir.
  • Æ, AI kelimesinin Elf dilinde yazılışıdır ("aşk" ve/veya "yapay zeka" anlamına gelir).
  • A-12, Musk ve Grimes'ın aynı zamanda Archangel olarak da adlandırılan en sevdiği uçaktır ve bir diğer ünlü keşif uçağı olan SR-71'in öncülüdür. Silahı ya da zırhı yok; sadece çok hızlı bir uçak. Ve şiddet yok.
  • Ek olarak A, Grimes'ın en sevdiği şarkı olan Archangel'e (Burial'dan) bir göndermedir.
  • X aynı zamanda 2020 yılının sembolü olan metal fareye de gönderme yapıyor.

•X, bilinmeyen değişken ⚔️
•Æ, Ai'nin elfçe yazılışı (aşk ve/veya Yapay zeka)
•A-12 = SR-17'nin (en sevdiğimiz uçak) öncüsü. Silah yok, savunma yok, sadece hız var. Savaşta harikasınız ama şiddet içermiyor musunuz?
+
(A=Archangel, en sevdiğim şarkı)
(⚔️? metal rat)

— ꧁༒ Gℜiꪔ⃕es ༒꧂ ??? 小仙女 (@Grimezsz) 6 Mayıs 2020

X'in kelimenin tam anlamıyla bilinmeyen bir değişken olduğuna dair bir teori de var: ismin henüz resmi olarak açıklanmayan bir kısmı.

Bu nasıl okunuyor?

Bu isim nasıl doğru okunur? Her iki ebeveyn de bu soruyu görmezden geliyor ve İnternet şimdiden bütün teorileri geliştiriyor. Parça parça anlamaya çalışalım:

• X - burada her şey az çok açık: "ex" olarak okunur, ancak bazıları telaffuz kolaylığı için sesin "s" olarak kısaltıldığını öne sürer.
  • Æ - hayali bir Elf dilinden bahsettiğimiz göz önüne alındığında bu daha karmaşıktır. Latince'de bu bağ, bazı dillerde (Fransızca dahil) kullanılır ve kelimelerin transkripsiyonlarında "e" sesini gösterir. Reddit'te "kül" olarak okunduğunu iddia ediyorlar .
  • A-12 - kelimenin tam anlamıyla (“hey-on iki”) veya Başmelek olarak okunabilir. Ek olarak, X'i kısaltırsanız adın tamamı basit "Sasha 12" ile birleştirilebilir: 'S-ash-a-12' elde edersiniz.

En okunabilir seçenekler şunlardır:

• Eski Kül Başmelek Maskesi
  • Ex E Başmelek Maskesi
  • Eski Ash Hey Oniki Maske
  • Sasha Oniki Misk

Hangisi doğru? Musk ya da Grimes sırrı açıklayana ya da bir röportajda oğullarının ismini verene kadar bunu bilemeyiz.

İnternet buna nasıl tepki verdi?

Bütün sınıf pencereden dışarı bakıyor: ALLAH!!!! BU NEDİR????
öğretmen: çocuklar endişelenmeyin bu sizin yeni sınıf arkadaşınız X AE A-12 pic.twitter.com/xzCMTzCLfY

- Yaşlı Ilyich (@nastyakoalah) 6 Mayıs 2020

yoklama öğretmeni: Söylemeye bile çalışmayacağım

X Æ A-12: pic.twitter.com/eU0GMYcMgr

- karavan sürücüsü mü? (@chillsash) Mayıs 6, 2020

-Oğlunuza ne isim koyacaksınız?
-X Æ A
- ne yazık ki bu ad alınmıştır, lütfen başka bir ad seçin
-X Æ A-12

— Zhanarys var mı? (@zhvnvrysestje) Mayıs 6, 2020

Peki oğlunuza
X Æ A-12, Oleg, Ilya veya Nikita adını ne koyarsınız? Hangisi daha kötü pic.twitter.com/z7RTFTr0md

- Sarı Sonat (@yellowsonate) 6 Mayıs 2020

Elon Musk'un çocuğunun adı X Æ A-12 olduğuna göre belki de yeni bir döneme başlıyoruz? pic.twitter.com/PjEycZh1aD

- Ingeborga (@dapkunaite_) 6 Mayıs 2020

??: kim hangi sınıfta okudu? a'da ben
??: o ve a'da ben
??:
ve b'de ben ??: ve hem a'da hem de c'de b
??: a X Æ A-12 ve ca ve c b ve c x

- Ivan Starzev (@starzev) 6 Mayıs 2020

Sonunda yavru köpeğe bir isim seçtim. Ben buna X Æ A-12 diyeceğim. oğlumun onuruna maske pic.twitter.com/AdbSh8IpTF

- Mitya Dostoyevski (@D0CT0EBCKNN) 6 Mayıs 2020

Şarkıcı Grimes ve Tesla CEO'su Elon Musk, oğullarına X Æ A-12 adını verdi.

Okulda onunla nasıl dalga geçebileceklerini bile bilmiyorum.

- Ivan Radziankou (@Veterrr) 6 Mayıs 2020

X Æ A-12 yeni doğdu ve dünya şimdiden onun hakkında meme'ler yapıyor

- ΔMNNA ♡ (@amiprazo) 6 Mayıs 2020

Sıra dışı isimler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın.

25 Mayıs Güncellemesi: Çocuğun adının yine de değiştirilmesi gerekiyordu, ancak bu, telaffuzunu kolaylaştırmadı. Artık X Æ A-12 değil, X Æ A-Xii'dir. Grimes , Instagram*'da hayranlarıyla etkileşimde bulunurken bundan bahsetti . Değişikliklerin, bir adı kaydederken yalnızca İngiliz alfabesindeki harflerin, kesme işaretlerinin ve kısa çizgilerin kullanılabildiği Kaliforniya eyaleti yasalarına uygun olarak yapılması gerekiyordu.

*Meta Platformları A.Ş.'nin Faaliyetleri ve sosyal ağları Facebook ve Instagram Rusya Federasyonu'nda yasaktır.