Akıl hastanesi, kariyer başarısızlıkları, anneyle düşmanlık: Gaft'ın ölen kızının hayatına dair yeni bir acı gerçek.

Akıl hastanesi, kariyer başarısızlıkları, anneyle düşmanlık: Gaft'ın ölen kızının hayatına dair yeni bir acı gerçek

Valentin Gaft'ın ölümünden sonra halk, onun hayatı ve akrabaları hakkında giderek daha fazla beklenmedik ayrıntı öğreniyor.

12 Aralık'ta en ünlü Sovyet ve Rus aktör Valentin Gaft vefat etti. Bundan kısa bir süre önce sanatçı 85. yaş gününü kutladı. Yıllarca şiddetli Parkinson hastalığının acısını çekti, yürüyemedi, konuşamadı ve felç geçirmenin sonuçlarına katlandı.

Valentin Iosifovich, Gaft'ın akraba olarak gördüğü üçüncü eşi Olga Ostroumova ve önceki evliliklerinden çocukları tarafından gömüldü.

Öyle oldu ki, aktörün kendi çocuklarıyla olan ilişkisinde pek çok sorunu vardı. Varisi artık sadece bir yetişkin değil, olgun bir adam olduğunda oğlu Vadim Nikitin'i ilk kez gördü.

Gerçek şu ki, Vadim'in annesi sanatçı Elena Nikitina, ondan ayrıldıktan sonra hamileliğini oyuncudan öğrendi. Gaft'a yükümlülükler yüklemek istemedi, bu yüzden sessizce doğum yaptı ve kısa süre sonra çocukla birlikte Brezilya'ya göç etti.

Vadim, salgın nedeniyle babasının cenazesine katılamadı. 49 yaşındaki adam, babasına neredeyse yakın olmadığı için gerçekten pişman.

Valentin Gaft, kızı Olga ile birlikte
Valentin Gaft, kızı Olga ile birlikte

Ancak Valentin Iosifovich, meşru kızı Olga'ya çok düşkündü! Gaft, ebeveynliğinin ilk yıllarında henüz en çok aranan ve zengin oyuncu olmamasına rağmen, mirasçıya en iyisini vermeye çalıştı. Ve ancak bundan sonra ona en pahalı hediyeleri vermeye başladı.

Doğru, bütün bunlar Olga'ya mutluluk getirmedi. Daha çok istediği şey bir yıldız olmaktı. Ve ayrıca anne ve babanın birlikte olması veya en azından huzur içinde yaşaması için.

Acımasız bir hicivci, bir futbol taraftarı, tutkulu bir koca: Valentin Gaft'ı nasıl hatırlıyoruz

Evdeki komşular, ailenin yürek parçalayan sahnelerine defalarca tanık oldu. Gaft ve eşi Inna Eliseeva, hayatlarının ilk günlerinden itibaren bir tartışma yaşadılar: en azından ilk başta sanatçı çok az kazandığı ve Inna'nın zengin bir ailenin temsilcisi olduğu ve tamamen farklı bir yaşam tarzına alıştığı için.

Çift, Olya henüz yedi yaşındayken boşandı. Inna, kızını babasıyla iletişim kurmaktan korumak için elinden geleni yaptı - ancak yine de buluşmayı başardılar. Komşuların hatıralarına göre, Eliseeva bazen bir yere gittiğinde kızını daireye bile kilitledi - o zaman Olga tamamen yetişkin bir kızdı!

Akıl hastanesi, kariyer başarısızlıkları, anneyle düşmanlık: Gaft'ın ölen kızının hayatına dair yeni bir acı gerçek
Inna Eliseeva

Gaft'ın kızının 2000'li yılların başında henüz 29 yaşındayken intihar ettiği bugün artık kimse için bir sır değil.

Tsiskaridze, Gaft'ın kızının ölümüyle ilgili acı gerçeği ortaya çıkardı

Olga uzun yıllar boyunca kendini tatmin edememe nedeniyle depresyondan acı çekti. Babasının izinden gitmeyi ve oyuncu olmayı hayal ediyordu, ancak tiyatro çevrelerindeki arkadaşlar Gaft'ı kızın hayatını sinemaya bağlamaması gerektiğine ikna etti - aranan bir sanatçı olmak için yeterli yeteneğe sahip olmadığını söylüyorlar.

Sonra Olga bale okuluna girdi, ancak burada da başarısızlık onu bekliyordu - sahneye çıkmasına izin vermek istemediler. Daha sonra ünlünün kızı bale dansı yönetmeni olarak eğitim aldı ve daha sıradan yaşam standardına alıştı.

Neyse ki Olga’nın hayatında kendisini mutlu hissetmesini sağlayan bir neşe vardı. Uzun zamandır genç bir adama karşılıklı olarak aşıktı ve birlikte gelecekleri için büyük planlar yapmıştı.

Ancak Inna Eliseeva çeşitli (ve oldukça zorlayıcı) nedenlerden dolayı bu birliğe karşıydı. Öyle ki iddiaları ve sitemleriyle kızını adeta yordu ve her hareketini tamamen kontrol etmeye başladı.

Valentin Gaft
Valentin Gaft

"Bu konuda konuşmak benim için zor. Olan her şey akıllı ve güzel kızıma büyük haksızlık. Orada ne olduğunu çözmek istemiyorum. Eminim ki her şey eski karının hatasıdır. Olenka ve ben sık sık buluşuyorduk ve bana annesinin ona huzur vermediğinden şikayet ediyordu. Bu yüzden beni takip etti," diye paylaştı Gaft, kızının ölümünden kısa bir süre sonra.

Valentin Iosifovich'in yakın arkadaşının itiraflarına inanırsanız, anne-kız arasındaki çatışma öyle bir noktaya ulaştı ki kadın Olga'yı kliniğe gönderdi!

“Tamamen normal olmasına rağmen Olga'yı akıl hastanesine yatırdı. Olya her zaman stresliydi. Inna erkek arkadaşını uzaklaştırdı ve intihar etti. Evlenmek istediği normal bir adam,” diye belirtti kadın.

"Hiçbir şey beni gerçeğin yoluna geri getiremez ve artık cehennemde yaşamaya dayanamıyorum...

Senden gerçekten ayrılmak istemiyorum... Kimse benim nasıl acı çektiğimi anlamayacak. Özür dilerim, her şey için beni affet...

29 yıl yaşadım. Bunlardan 20'si mutlu, son 6,5'u ise cehennemde. Keşke o zaman benimle tanışsaydın.

Senin hakkındaki herşeyi seviyorum. İçimde aşk var ama şeytan uyanmasına izin vermiyor. Bunun olmamasını ne kadar isterdim. Ve diğer her şey oradaydı.

Görünüşe göre bu benim kaderim...” Olga'nın seçtiği kişiye yazdığı intihar mektubundan alıntılar okudu ve onu terörize eden akrabasıyla ilişkilerde uzlaşmaz farklılıklara işaret etti.

Bu arada, Gaft'ın kızını onu bencilce seven tek kişi olarak gördüğüne dair bilgiler var. En azından ölümünden 4 yıl önce edebiyat tutkusuyla yakınlaşan Anastasia Volochkova böyle söylüyor. Balerin şunu garanti ediyor: Valentin Iosifovich'in akrabaları ona neredeyse hiç bakmadı ve kötüleşen sağlığını izlemedi.

“Akrabalarının dürüst olmayan insanlar olduğunu söyledi. Hepsi sadece parasını istiyordu. Kimsenin onu umursamadığını söyledi. Beslenen insanların ona neden yatak çarşafı, battaniye ve şilte alamadıklarını anlayamıyorum" dedi Volochkova.

NTV ve KP'nin materyallerine dayanmaktadır

Fotoğraf: Legion-Media.ru, Persona Yıldızları, PhotoXPress.ru