Yumurtalık kanseri sonrası vücudunu nasıl toparladığını gösteren fitness modeli, 5 yıl boyunca kanserle mücadele ettikten sonra hayatını kaybetti:.

Yumurtalık kanseri sonrası vücudunu nasıl toparladığını gösteren fitness modeli, 5 yıl boyunca kanserle mücadele ettikten sonra hayatını kaybetti:

Cheyanne Shaw, 28. yaş gününe sadece 10 gün kalmıştı. Fitness modeli, kanserle olan uzun süreli mücadelesini kaybetti ancak tüm bu yıllar boyunca birçok insana hastalıkla mücadele konusunda ilham verdi.

Cheyanne Shaw, olağanüstü bir profesyonel fitness modeli olmayı hayal ediyordu ve bunun için gerçekten atletik bir figüre ve etkileyici kas tanımına sahip olması gerekiyordu. Doğru beslenme ve düzenli egzersiz işini yaptı ama Cheyanne'in hayalleri kanser yüzünden suya düştü.

23 yaşındaki bikini yıldızı 2016 yılında bir kaza geçirdi ve vücudunda çok sayıda metastaz bulunan dördüncü aşama yumurtalık kanseri olduğunu ancak hastanede öğrendi.

Güç, plan ve umutlarla dolu genç kızın nasıl hissettiğini hayal etmek imkansızdır. Ancak, Instagram'da (Rusya'da yasaklanmış aşırılık yanlısı bir örgüt) bahsettiği ve binlerce izleyicinin toplandığı, her konuda onu desteklemeye hazır olduğu savaşmaya kararlı bir şekilde karar verdi.

Bunu bir dizi kemoterapi ve ardından karmaşık bir operasyon izledi. Cheyanne'in yumurtalıkları ve hastalığın gelişimi sırasında oluşan tüm tümörler alındı.

Yumurtalık kanseri sonrası vücudunu nasıl toparladığını gösteren fitness modeli, 5 yıl boyunca kanserle mücadele ettikten sonra hayatını kaybetti.
Google görüntüleri

“Kolonumun bir kısmını, mesanemin bir kısmını ve ince bağırsağımın bir kısmını aldılar. Dalağımı, safra kesemi, apandisimi, lenf düğümlerimi ve biri top büyüklüğünde olan beş tümörü daha aldılar” diye mikroblogunda paylaştı kız.

Shaw'un vücudu kötüleşiyordu: Eski atletik figüründen tek bir iz bile kalmamıştı. Kız 60 ila 46 kilo arasında kilo verdi ve eski halinin gölgesi gibi görünüyordu.

Cheyanne'e iyileşme sürecinde olduğu söylendiğinde, rüyalarındaki figüre geri dönmeye başladı ve iyileşmesinin her adımını paylaştı. Buna paralel olarak Shaw düzenli olarak muayene edildi ve gerekli tedavi kurslarına tabi tutuldu. 2019'da kanserin sonsuza dek gerilediği görülüyordu; hem kız hem de destek grubu seviniyordu.

Yumurtalık kanseri sonrası vücudunu nasıl toparladığını gösteren fitness modeli, 5 yıl boyunca kanserle mücadele ettikten sonra hayatını kaybetti.
Google görüntüleri

“Solda - 21 Kasım 2016. Tümörü çıkarmak için yapılan ameliyattan yaklaşık bir ay sonra 6,5 ​​saat sürdü. Sağda bugün, 21 Kasım 2019. 3 yıl sonra, ikisinde hastalık belirtisi yok. Bir yıldan biraz fazla bir süredir kemoterapiden uzak kaldım, yavaş yavaş hayatımı geri kazanıyorum ve yeni normalime alışmaya çalışıyorum" diye yazdı mutlu bir Cheyanne.

Kader ona olumlu bir şekilde bir yıl verdi. Hem Shaw hem de sevgilisine her konuda destek olan kocası, talihsizliği unutmuş ve birlikte geçirilen her günün tadını çıkarmış gibi görünüyor.

Ve sonra kanser yenilenmiş bir güçle geri döndü.

Aralık 2020'de, Noel arifesinde Shaw, hastaneden her zamanki geniş gülümsemesiyle gülümsediği ancak korkutucu derecede bitkin göründüğü bir fotoğraf yayınladı. Fotoğrafın altındaki metinde Cheyanne, yemek yemek için doktorların yardımına ihtiyacı olduğunu belirterek kendisiyle dalga geçti. Kızın ciddi karaciğer sorunları yaşadığı ortaya çıktı. "Bugün ya da yarın eve dönmeliyim. Benim için dua etmeye devam edin ve ışığınızı gönderin” diyerek gönderiyi sonlandırdı.

Google görüntüleri

Ne yazık ki Cheyanne'in durumu her geçen gün daha da kötüleşti. Vücut artık tümörlerin yayılmasıyla baş edemiyor. Shaw, 28. doğum gününe 10 gün kala 5 Ocak'ta vefat etti.

“Güzel kızımız Cheyanne'in cennetteki evine çağrıldığını üzüntüyle duyuruyoruz.

Cheyanne'in annesi: “Küçük kızımızın yumurtalık kanseriyle uzun süredir verdiği mücadeleyi kaybetmesi beni çok üzdü. Acı sona kadar savaştı. O gerçek bir dövüşçü. O sonsuza kadar kalbimde kalacak."

Yıllar boyunca verdiğiniz destek için herkese teşekkür ederiz. Cheyanne bize, önümüze ne tür sorunlar çıkarsa çıksın, her zaman gülümsemek için bir neden bulmamızı öğretti” diyor Shaw'un hesabındaki bir gönderide.

Cheyanne'nin kocası Caleb de sevgilisinin ölümünden bahsetti. “Güzel karım Cheyanne bugün eve gitti. Kalbim kırık. Onsuz hayatımı hayal edemiyorum. Kanserin getirdiği acı ve ızdıraplardan uzakta, daha iyi bir yerde olduğunu biliyorum. O benim kahramanım, en iyi arkadaşım. Sadece bana değil, dünya çapında binlerce insana ilham verdi. Bu zor dönemden geçerken lütfen ailem için dua etmeye devam edin” diye yazdı adam.

Ailem, taziyelerimin yanı sıra yaşama arzusu ve sarsılmaz iradesinin örneği için Cheyanne'e teşekkür ediyor.

Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın.

Fotoğraf: @kaleb_shaw_, @cheyannshaw/ Instagram (aşırılıkçı örgüt Rusya'da yasaklandı)