"Kibirli, inatçı, kabalığı affetmez": kendi babasıyla bile çelişecek 18 yaşındaki Nikolai Lukashenko nasıl büyüyor.

"Tüm Belarus'un Çöküşü" ve Alexander Lukashenko'nun "Veliaht Prensi" - İnternette Nikolai böyle adlandırılıyor. Peki bu yakışıklı adamın uyumlu yüz hatlarının arkasında gerçekte ne yatıyor? Peki bu "asil sessiz adamın" karakteri nedir?

Kolya Lukashenko ilk kez 19 Nisan 2008'de halka açıldı. Daha sonra henüz 3 yaş 7 aylık olan çocuk, Belarus Cumhuriyeti başkanıyla birlikte Minsk Arena şantiyesinde bir temizlik gününe katıldı. Alexander Grigorievich'in rehberliğinde çocuk beton levhaları düzleştirdi ve kendinden emin davrandı. "Kim bu çocuk?" - halk hemen tedirgin oldu. 

Gazeteciler hiç vakit kaybetmeden Lukashenko'nun basın servisi başkanı Pavel Legky'ye başvurdular. Naviny.BY portalının bildirdiğine göre onun için bebeğin görünümü de bir sürprizdi. “Harika çocuk, onu gördüm. Devlet başkanı kendisine verilen simgeyi bile ona verdi. Nedense çocuğun nereden geldiğini sormadı, merak göstermedi.” 

Ancak 28 Nisan'da Alexander Grigorievich'in şu sözleri tüm medyada tartışıldı: "Dedim ki: en küçük oğul Belarus'un başkanı olacak."

Ve kısa bir süre sonra Rus gazetecilerle yaptığı sohbette şunu ekledi: “Halefimizden bahsedersek, o zaman en küçüğünü hazırlayacağım. Benzersiz bir insan. O halde bekleyin, belki biz beklemeyeceğiz ama diğer Belaruslu nesiller bekleyecek..."

Alexander Lukashenko oğullarıyla birlikte Zafer Höyüğü anıt kompleksinde çiçek ve çelenk koyma töreninde, 3 Temmuz 2022

Kimin olacaksın?

Bu tür açıklamalar netlik getirmedi. O sırada Lukashenko, en büyük iki oğlunun annesi Viktor ve Dmitry ile evliydi. Ancak Belarus Devlet Başkanı, üst düzey bir pozisyona geldiğinden beri Galina Lukashenko ile birlikte yaşamıyor. 1994 yılında seçimleri kazanan Lukashenko, oğullarıyla birlikte Minsk'e gitti. Ancak Galina Rodionovna'yı, hala yaşadığı Ryzhkovichi köyünde, aşılmaz çitleri olan ve güvenlik tarafından sürekli gözetim altında özel olarak inşa edilmiş bir evde bıraktı. Belarus Cumhuriyeti'nin First Lady'si bırakın resmi resepsiyonları, açılış törenine bile katılmadı! 

Artık hayatı gizli tutuluyor ve her türlü gazetecilik soruşturması, materyallere el konulmasıyla ve kolluk kuvvetleriyle "eğitici görüşmeler" yapılmasıyla sonuçlanıyor. 

Galina Lukaşenko

Son verilere göre Galina Lukashenko, Shklov bölgesi yürütme komitesinde düşük bir pozisyonda bulunuyor. Basınla iletişim kurmayı kesinlikle reddediyor. Kadının arkadaşı olup olmadığı bile bilinmiyor. 

Başkan ile First Lady arasındaki zorlu ilişkiyi bilen Belarus halkı şu sonuca vardı: "en küçüğünün" annesi başka bir kadın. Ama kim?

Tıbbi gizlilik

Lukashenko'nun halefini kimin doğurduğu hala kesin olarak bilinmiyor, ancak çoğu kişi emin: Kolya'nın annesi, Cumhurbaşkanlığı İdaresi kliniğinin başhekimi Irina Abelskaya. Geçmişte Alexander Grigorievich'in kişisel doktoruydu ve ona pekala yakın olabilirdi. Bu arada, ölen annesi Lyudmila Postoyalko, Belarus Sağlık Bakanıydı.

Irina Abelskaya

Abelskaya'nın kariyeri baş döndürücü iniş çıkışlardan nasibini aldı. Bu kadının başarısını Lukashenko'nun belirlediğine inanılıyor. Şahsen. Onun himayesi sayesinde Irina'nın 2001 yılında (Kolya'nın doğumundan üç yıl önce) başkanlık hastanesinin başına geçtiğini söylüyorlar. 2007 yılında bir skandal nedeniyle görevinden alındı. Abelskaya bir süre basit bir ultrason doktoru olarak çalıştı, ancak 2009'da başkanlık hastanesi başkanlığına geri döndü. Masasında Belarus armasının bulunduğu çevirmeli bir telefon var. Gazeteciler bir keresinde şunu sormuştu: "Bu başkanla iletişim için mi?" Irina olumlu cevap verdi. Doğru, Lukashenko'yu rahatsız etmeye hakkı yok.

"Bu çağrıyı yalnızca başkan yapabilir. Yapamam".

Irina çocukları konusunda sessiz kalmayı tercih ediyor. En büyük oğlu Dmitry göz doktorudur. Ancak başhekim ikinci varis hakkında hemen hemen hiçbir şey söylemiyor; onun adını bile anmıyor. Abelskaya bir keresinde TUT ile yaptığı bir sohbette "En küçük oğlum hangi mesleği seçecek... Onun iyi bir eğitim almasını, ilginç bir meslek seçmesini, işini sevmesini, bundan zevk almasını ve başkalarına fayda ve neşe getirmesini isterim" dedi. . İLE. 

Google görüntüleri

"Belaruslu William"

2008'deki ilk çıkışından sonra Kolya Lukashenko, Belarus Cumhurbaşkanı'nın daimi arkadaşı oldu. Yurt dışı gezileri, resmi ziyaretler, devlet başkanlarının toplantıları - “küçük prens” hem Papa'nın eşliğinde hem de Hugo Chavez'in yanındaki podyumda kendini rahat hissetti. 

“Ve her şey banal - mecazi anlamda oğlum benim kuyruğum. Kimseyle kalamaz! Elbette bu benim yükümü artırıyor çünkü onu kimse giydiremez veya besleyemez; yalnızca ben. Oğlumla Vladimir Vladimirovich'e geldim, Putin bana şöyle dedi: "Ah, Alexander Grigorievich, bu Tanrı'nın hediyesi!" ''Çocuklar, diyor ki, bu kutsaldır!'' Ve benim için daha da fazlası," diye itiraf etti Lukashenko, Komsomolskaya Pravda ile yaptığı röportajda. 

Bu arada gazetecilerle yaptığımız sohbette Kolya'nın gerçek annesi hakkında konuştuk. O anda Lukashenko şunları söyledi: “Bu bir sorun mu? Annem doktor olarak çalışıyor. Bu bir sır değil. Saklanacak ne var? Bu Rab Tanrı'dandır! Anneler veya çocuklar hakkında bunun başkasının olduğunu, bunun benim olmadığını nasıl söyleyebilirsiniz? Bu, Allah katında bir suçtur." Bununla tartışamam! 

pNikolai ve Alexander Lukashenko Papa ile birlikte /p
Google görüntüleri

Geçtiğimiz yıllarda Kolya, Dmitry Medvedev'in elinden bir hediye almayı başardı (2009'da askeri tatbikatlar sırasında çocuğa altın bir tabanca verdi), Barack Obama, Nursultan Nazarbayev ve diğer birçok kamu ve siyasi figürle el sıkıştı.

Babamla birlikte kameraların flaşı altında patates kazdım, Papa'ya Belarusça bir astar sundum, Ermenistan Cumhurbaşkanı'nın önünde kravatla göründüm ve hatta kendisi çok küçükken tatbikatlara katıldım. 

Bazı insanlar bu tür faaliyetleri anlayışla ve gülümsemeyle karşılıyor, ancak ana vatanları Belarus'ta bile eleştirenler var. “Gözlerimizin önünde sevgi dolu bir baba çocuğunun ruhunu felce uğratır. Dört yaşındaki bir çocuk anaokuluna gitmeli, akranlarıyla ders çalışmalı ve eğlenmeli, gri saçlı büyükbabalar ve başkanlık muhafızlarıyla küçük yaşlardan itibaren "büyük politika" denen oyunu oynamamalı. Belarus gazetesi Narodnaya Volya'nın genel yayın yönetmeni Svetlana Kalinkina, "Kötü insanlar olmayabilirler ama her çağın kendi şirketi vardır" dedi. 

Kader işareti

Alexander Grigorievich'in neden yalnızca en küçük oğlunu halef olarak gördüğü kesin olarak bilinmiyor. Görünüşe göre Dmitry ve Victor bu rolü üstlenebilir veya en azından Nikolai için değerli bir rekabet haline gelebilirler. Sayı teorisinin savunucuları, kaderin buraya müdahale ettiğinden emindir. Daha doğrusu yıldızlar.

Kendinize hakim olun: Alexander Lukashenko 30 Ağustos 1954'te doğdu. Ve en küçük oğlu Kolya - 31 Ağustos 2004. Çocuğun babasının 50. doğum gününden hemen sonra doğduğu ortaya çıktı. Bir versiyona göre, şüpheli Lukashenko bunu özel bir kader işareti olarak gördü ve değerli bir halef olabilecek ve hatta birçok yönden onu aşabilecek kişinin Kolya olduğunu fark etti.

Google görüntüleri

Kaprisli Prens

Yurt dışı gezilerinin çokluğuna ve yoğun bir "çalışma" programına rağmen, diğer açılardan Kolya Lukashenko sıradan Belaruslu erkeklerden çok az farklı. Ostroshitsko-Gorodok ortaokuluna gitti, hokey oynadı, tiyatro yapımlarına katıldı ve piyano dersleri aldı. Müzik yeteneği olan genç adam babasını gözyaşlarına boğmayı başardı. 8 Temmuz 2018'de Kupala tatiline adanmış bir konser düzenlendi. Kolya, Belaruslu besteci Valery Ivanov'un yazdığı “Värtanne da Spadchyny” parçasını piyanoda seslendirdi. Sahneyi dikkatle izleyen Alexander Grigorievich gözyaşlarını tutamadı .

Google görüntüleri

Kolya bilgisayar oyunlarını çok seviyor ve saatlerce tank oyunları oynayabiliyor. Hatta Belarus Devlet Başkanı bu konuda gazetecilere şikayette bulundu. “Benim asıl endişem, bebeği bu ağlardan nasıl çıkaracağım, böylece orada daha az zaman geçirecek, 'tanklardan' başlayıp bazı tarihi tarihler, yazarlar hakkında bilgilerle bitecek. Bazen bilgi bulması gerektiğini söylüyor, okulda kendisine bir görev veriliyor... İki dakika boyunca bilgi arıyor ve bir saat boyunca “tank” oynuyor” diye şikayet ediyordu Lukashenko, 2016 yılında.  

Ancak karakter açısından Kolya büyüyüp gerçek bir kral olur. Kıskançtır ve rekabete tahammül etmez. 

Alexander Grigorievich, 2012 yılında Mir televizyon ve radyo şirketine verdiği röportajda en küçük oğlunun karakterine ilişkin gözlemlerini paylaştı: “Kıskanıyor. Dizlerinin üstüne oturuyor ve soruyor: "Ben senin tek oğlun muyum?" '' Diyorum ki: '' Peki ya yalnız, Dima, Vitya? '' Cevap verdi: ''Onlar hakkında bana ne söylüyorsun, onlar zaten yetişkin. Evet, onlar oğullar ama onların zaten kendi çocukları var.' Bunu bana sık sık kıskançlığından söylüyor. Her ne kadar iyi bir ilişkileri olsa da."

Bu video daha az anlamlı değil. 2015 yılında “Belarus İçin Dua” etkinliği sırasında çekilmiştir. Bu videoda Kolya, Lukashenko ile birlikte onları takip etmeye karar veren ağabeylerini kelimenin tam anlamıyla başından savıyor. Mesela babamın yanında sadece ben yürüyeceğim. Herkesi şaşırtacak şekilde hem Dmitry hem de Victor genç adama itaat etti ve dondu. Gururlu Kolya, Alexander Grigorievich ile birlikte ayrıldı. 

“Veliaht prens”, babasıyla olan etkileşimlerinde de güçlü iradeli karakterini gösteriyor. Görünüşe göre sadece onun onunla çelişme hakkı var. Böylece bir gün Cumhurbaşkanı okulda derslerin başlangıcını sabah 8'den 9'a almaya karar verdi. Nikolai hemen babasının fikrini eleştirdi. “Sabah bana bir fikir geldi: yanlış yapıyorsunuz, bunu saat 9'da yapmamalısınız. Anne babalar çocuklarını nasıl götürecek? Gelen cumhurbaşkanının oğlu değil” diyen Lukaşenko, oğlunun sözlerini aktardı. Parmağınızı ağzınıza sokmayın!

Yüzümün her yerinde yazılı

Düzenli fizyonomist uzmanımız Zoya Nikitenkova da Nikolai Lukashenko'nun zor karakterinden bahsetti. “Kolya, kendini kontrol etmeye tahammülü olmayan, kesinlikle bağımsız bir kişidir. Burnun düz, ince köprüsü Nikolai'nin asla kimseye itaat etmeyeceğini gösteriyor. Daha güçlü ve daha otoriter bir partnerin önünde geçici olarak geri çekilebilir, ancak sonuç olarak her şeyi yalnızca kendi yöntemiyle yapacaktır. Kendisine yönelik ihmali veya kabalığı asla fark edilmeden bırakmayacak ve elinden geldiğince, er ya da geç suçluyla ödeşecektir. Buna kin demeyeceğim, sadece küçük yaşlardan itibaren iktidarla dolaylı bağlantısıyla vurgulanan yüksek bir özgüven duygusu var. 

Dudakların orta çizgisinin kırık olması belli bir kibri ve kibri yansıtır. Bu niteliklerini saklamadığını öne sürmeye cüret ediyorum.

Göze çarpan nodüllerle güçlendirilmiş yoğun çene, genç adamın olağanüstü azmini gösterir. Bu sayede yaptığı her şeyde yüksek sonuçlar elde eder. Ve hafifçe çıkıntılı alt dudak, kişinin kendi görüşlerini savunmasında büyük miktarda sağlıklı kibiri vurguluyor.  

Google görüntüleri

Önümüzde, çocukluğundan beri kendisine aşılanan geleneksel aile kurallarına ve dogmalara açıkça bağlı kalan genç bir adam var. Kolya ataerkil tutumlardan geri adım atmayacak. Aile değerleri onun önceliği olduğundan bunlara uymayanlar ona yaklaşamayacaktır. 

Açık, hacimli bir alın ve dolgun kaşlar, genç adamın yüksek zekasını, mantıksal düşüncesini, büyük enerji potansiyelini ve iyi fiziksel sağlığını gösterir.

Kolya'nın babasıyla benzerliği dikkat çekiyor. Ama neyse ki Kolya'nın alnı Alexander Lukashenko'nunki kadar eğimli değil ve bu da dürtüsellik ve aceleciliğin ona özgü olmadığı anlamına geliyor. Ayrıca Kolya, babasının öfkesini ve kontrolsüzlüğünü artıran genişlemiş burun deliklerinin sahibi olmadı. 

Google görüntüleri

Kolya Lukashenko ince ve şehvetli bir insandır. Genç adam, kendine yönelik artan taleplerle karakterizedir. Gelecekte, yakın çevresini oluşturan kişilere de aynı yüksek talepleri uygulayacaktır. Çocuğun dolgun dudakları artan duygusallığı gösterir ve bu özellik onun insanlara karşı nazik ve sempatik tavrını gösterir. Kendisinden istenmediği durumlarda bile yardım eli uzatabilir.

Kolya organik olarak da olsa büyük gruplarda kendini rahatsız hissediyor. Seçme şansı varsa yalnızlığı ya da dar bir muhatap çemberini tercih edecektir. 

Kolya bir yandan çok çeşitli ilgi alanlarına sahip çok yönlü bir kişiliktir, diğer yandan ise çok içine kapanık, hatta içine kapanık, son derece temkinli ve başkalarına güvensiz bir genç adamdır. 

Nikolai ve Alexander, 3 Temmuz 2022'de Belarus Bolşoy Tiyatrosu'nda kültür çalışanları için düzenlenen ödül töreninde

Böyle bir çelişki Nikolai'nin karakterinin karakteristik özelliğidir. Ancak çocuğun doğuştan itibaren içinde bulunduğu standart dışı yaşam durumu nedeniyle yoğunlaştı. Hayat, Kolya'nın kaderin kendisine bahşettiği başlangıçtaki büyük yaşam potansiyelini nasıl kullanacağını gösterecek. "Bir oğlanı değil, bir kocayı" canlandırmak başka bir şey, gerçekten öyle olmak başka bir şey. Nikolai Lukashenko'nun kendi kaderindeki her türlü değişime ve sürprize başarıyla ve etkili bir şekilde uyum sağlayacağını rahatlıkla söyleyebilirim."

Fotoğraf: Getty Images, Legion-Media.ru, PhotoXPress.ru, Viktor Tolochko, Natalia Fedosenko, Mikhail Metzel, Andrey Epikhin, Alexander Shcherbak/TASS, Mikhail Klimentyev, Alexey Nikolsky/Rusya Federasyonu Başkanının basın servisi/TASS, sosyal ağlar, President.gov.by