Nikita Zaitsev'in skandal boşanmasından kim sorumlu ve neden birçok yıldız karısı Margarita'nın yanında yer alıyor?.

Nikita Zaitsev'in skandal boşanmasından kim sorumlu ve neden birçok yıldız karısı Margarita'nın yanında yer alıyor?

Halk, Nikita Zaitsev'in boşandığını, kimliği bilinmeyen iki adamla birlikte küçük kızlarını doğrudan annelerinin kollarından kaçırdığı bir videodan sonra öğrendi. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı suçlamaları, "Kerzhakov kartı", avukatlara rüşvet verilmesi ve Sobchak ile Sedokova'nın yüksek sesli açıklamaları, bu skandalın şimdiden hatırlandığı şeylerin sadece bir kısmı. ProPedia, çocuklarını alenen paylaşan eşler arasındaki çatışmada kimin suçlanacağını ve ne yapılacağını bulmaya karar verdi. 

Belki de hokey oyuncusu Nikita Zaitsev ve eşi Margarita'nın (kızlık soyadı Rubina) boşanma davası, 6 Aralık 2019'da internete düşen video olmasaydı kişisel meseleleri olarak kalacaktı. Bundan sonra savaşan tarafların her biri kendi gerçeklerini sundu. Bazen argümanların o kadar çelişkili olduğu ortaya çıktı ki, deneyimli "koltuk" analistleri bile ellerini kaldırdı. Yargıçlar da sonuca varmak için acele etmiyorlar: hokey oyuncusu ve eşinin davasının bir sonraki duruşması 26 Aralık'a ertelendi. Margarita Rubina gerçekten bağımlılıktan muzdarip ve kızlarına karşı elini kaldırıyor mu? Nikita Zaitsev'in çocuklarını sonsuza kadar Kanada'ya götürmek istediği doğru mu? Çok fazla soru var ama çok fazla cevap yok. Hadi çözelim.

Nikita Zaitsev'in skandal boşanmasından kim sorumlu ve neden birçok yıldız karısı Margarita'nın yanında yer alıyor?
Ivan Rubin

İş adamı ve Sport Express gazetesinin sahibi Ivan Rubin, 2018 sonbaharında intihar ettiğinde, kızı Margarita mali sorunları tek başına çözmek zorunda kaldı. Babanın multimilyon dolarlık borçları, medyadaki spekülasyonlar, uzun süredir iyi gelir sağlayan bir imparatorluğun çöküşü - bunların hepsi birdenbire iki çocuk annesinin omuzlarına düştü.

Kocası Nikita Zaitsev tüm zamanını eğitimle, turnuvalarla ve yurtdışına seyahat ederek geçirdi - karısı bu kadar hareketlilikle övünemezdi. Bununla dilediğiniz gibi ilgilenin.  

“Babam benim için her zaman gerçek bir erkeğin örneği olmuştur. Partinin hayatıydı, bilgili ve bilgeydi. Onunla iletişime geçtiğinde kimsenin ondan yardım almamış olması pek olası değil. Bu onu kısmen mahvetti," diye yazdı Margarita babasının ölümünden sonra Instagram'da (Rusya'da yasaklanmış aşırılıkçı bir örgüt). “Son güne kadar savaştı. Kendi içinde, yalnız... Baba, cesareti nedeniyle kimseden yardım istemeye ve hayatını paylaşmaya cesaret edemiyordu. Bütün bu cehennemi tek başına atlattığını bilmek bana acı veriyor."

23 Ekim 2018'deki o gün, kız, tam olarak bir yıl sonra kendi cehennemine inmeye başlaması gerekeceğini henüz bilmiyordu - hem de tek başına.

Margarita Rubina

Margarita her zaman kıskanılacak bir gelin olarak görülüyordu çünkü güzelliğinin yanı sıra iyi bir eğitim, yetiştirme ve okumayla da övünebiliyordu. Yapabilirdi ama yapmadı çünkü buna ihtiyacı yoktu. 2015 yılında, dikkatini çekmeye çalışan çok sayıda talip arasından kız onu seçti - uzun boylu, geniş omuzlu ve iradeli, Ottawa Senatörlerinin NHL oyuncusu Nikita Zaitsev. Düğünden sonra onunla Kanada'ya gitti. Evet iki ülkede yaşamak zorundaydı, evet kocası sürekli antrenmanlara katılmıyordu. Ama yine de birbirlerini sevdiler ve iki kızı doğurdular: Sophia ve Vera. 

Margarita Rubina kızlarıyla birlikte

Margarita, 2018 sonbaharında babasına veda ettikten sonra eşyalarını topladı ve kızlarla birlikte Ottawa'ya gitti: sonuçta bir koca, bir tür ev ve bambaşka bir kültür vardı. İyileşebileceğiniz ve nispeten güvende hissedebileceğiniz bir yer.

“Burada kolaylık var, her şeyin mümkün olduğunu hissediyorsunuz ve bir şeye değerseniz başaracaksınız. Buradaki insanlara bağlantıları nedeniyle değil, kişisel nitelikleri nedeniyle değer veriliyor. Ve sana her zaman bir şans veriyorlar. Kadın erkek eşitliğinden bahsetmeye değer mi? Rusya'da tamamen kabul edilemez bir olay burada oldukça mantıklı ve çekici hale geliyor," diye yazdı Margarita 22 Kasım 2018'de Instagram'da (Rusya'da yasaklanmış aşırılıkçı bir örgüt).

Kendisine sık sık eşitlik ve kadınlara adil davranılmasıyla ilgili sorular soruyordu. Ne olduğu bilinmiyor: ya kişisel düşmanlık, ya kıskançlık ya da "zengin mirasçıya" kıskançlık - ama gerçek şu ki: Hokey oyuncusunun ebeveynleri Elena ve Igor Zaitsev kızı kabul etmediler. Sürekli hakaret ve aşağılama girişimleri - tüm bunlar Margarita'nın hayatında uzun yıllardır mevcuttu ve babasının iflasından sonra saldırılar daha da açık hale geldi. Şimdi ayrıntılara değinmeden kısaca itiraf ediyor: kocası da bunları tekrarladı.

Igor ve Elena Zaitsev'in torunlarının iyiliğini kazanma girişimlerine rağmen Sophia ve Vera'nın onlara özel bir sevgisi yoktu. Büyükannelerine “Lena”dan başka bir şey söylemediler ve onları ziyarete götürmeye çalıştıklarında ağlamaya başladılar. Muhtemelen girişimci akrabalar torunlarını annelerine düşman etti. En azından ne pahasına olursa olsun çocukları almak istiyorlardı ve şefkatli ve belki de daha akıllı ellerde olmak güzel olurdu. Hayır, çocukları kendileri için götürmediler. Ve annelerinden. 

“23 Ağustos 2019... Nikita ve ben uzun zamandır birlikte değiliz, kızlarımı büyükannelerini ziyarete topluyorum. Eski kayınvalideme ismiyle hitap ediyorlar: Lena. Büyükannelerini göreceğimi söylediğimde nasıl ağlamaya başladıklarını kendi gözlerinizle görebilirsiniz. O gün kızlarımı eski kocamın ailesinin yanına götürdüm ve... ondan sonra onları bir buçuk ay (!) görmedim. Lena ve Igor Zaitsev tüm mesajlarıma yanıt vermediler ve ardından beni engellediler. Çocukları Moskova yakınlarındaki bir sanatoryumda bir dadıyla buldum. O sırada Nikita'nın ailesi onunla birlikte Kanada'da doğum gününü kutluyordu. Ve kızlarım yalnız, annesiz babasız..." dedi Margarita.  

Nikita Zaitsev ve Margarita Rubina

Ancak eski nesil Zaitsev'lerin davranışlarındaki tek tuhaflık bu değil. Igor Grigorievich'in, halkı bir skandala kışkırtmak isteyen Margarita adına ünlülere kışkırtıcı fotoğraflar ve metinler gönderdiği iddia ediliyor.

Hatta Lera Kudryavtseva bunlardan birini "satın aldı" ve öfkeli bir gönderiyle patladı. Margarita'nın yüzünün yarısının fotoğrafları ve Latince müstehcen mesajlar onun WhatsApp numarasına gönderildi. Muhtemelen birisi kızı uygunsuz ve ahlaksız davranışlardan "mahkum etmeye" karar vermiştir. Aynı zamanda sosyal ağlarını neden oldukça ölçülü ve yetkin bir şekilde (ve Kiril dilinde) yönettiği açık değil.

Margarita bunun kayınpederinin işi olduğundan emin. Genel olarak Igor Zaitsev halkı bir skandala kışkırtmayı başarıyor - ancak bu hiç de kendisinin (veya onun adına hareket eden birinin) planladığı şekilde değil.

Nikita Zaitsev

Görünen o ki 2019 yazında başlayan boşanma süreci aslında bir askeri harekat gibi yapılandırılmış. Margarita ve Nikita arasındaki anlaşmazlıktan önce bile, sevgilisiyle vakit geçirdiği iddia edilen kızın gizlice evlerine gizli kameralar yerleştirildi. Bu gerçekler kızın yasal kocasının değil, kayınpederinin elindeydi. Basında Margarita'nın sadakatsizliğine dair söylentiler yayan oydu. Görünüşe göre adam, hokey oyuncusunun kendisinden çok oğlunun ailesini yok etmekle ilgileniyor.

Daha sonra sanki Kerzhakov senaryosuna göre Margarita yasaklı maddeler kullanmak ve uygunsuz davranışlarla suçlandı. Zaitsev'ler kamuoyuna herhangi bir kanıt sunmadı, ancak toplum, çalışkan kocasını sağa sola aldatan "uyuşturucu bağımlısı anne" hakkındaki haberleri hızla aldı.

Takıma olan aynı sıkı çalışma ve sadakat, Nikita Zaitsev'in mirasçılarını görmesini her zaman engelledi, ancak iş kaçırma olayına geldiğinde sanki hiçbir şey olmamış gibi koçtan izin istedi ve Ottawa'dan Moskova'ya uçtu. 

24 Kasım 2019'da hokey oyuncusu, bilinmeyen iki kişiyle birlikte Margarita'yı dadısı ve kızlarıyla birlikte pusuya düşürdü ve onları zorla yanına aldı. “Anne, anne, istemiyorum, yardım et!” - Sophia ve Vera'nın çaresiz çığlıklarını, Margarita'nın ağlamasını, kavgayı ve çocukları kurtarma girişimini içeren video yalnızca 13 gün sonra kamuoyuna açıklandı. Zaitsev'in karısı, anlaşmazlığı barışçıl bir şekilde çözme umuduyla skandalı halkla paylaşmak için hâlâ acelesi yoktu. Ancak ne Elena, ne Igor, ne de Nikita telefonlarına cevap vermedi. Kız, "Onlar tarafından engellendim, her seferinde farklı bir numaradan arama yapmak zorunda kalıyorum" diye itiraf etti. Neredeyse bir aydır kızlarını neredeyse tek başına büyüten anne, konumlarını saklıyor ve onlara en basit şeyi bile söylemiyor: kızlar nasıl hissediyor? Aile değerleri. 

“Hâlâ bana uzanan ellerini görüyorum ve üç yetişkin adamın küçüklerle birlikte arabaya kaçmasına karşı hissettiğim güçsüzlük hissini görüyorum. Gelemem. Kırgınlıktan, acıdan, her şeyin böyle olmasından kalbim kırılıyor... Bağışlayın bizi, yetişkinleri, çocukları," dedi Margarita, çocukları çalan kocası bir kez daha telefonu kapattıktan sonra.  

Margarita Rubina kızıyla birlikte

Muhtemelen, "askeri kampanyanın" yazarları "Kerzhakov kartını" oynamaya karar verdiler: nüfuzlu babasının ölümünden sonra ezilen bir kız, kollarında küçük çocuklar... Bir sonraki duruşmadan kısa bir süre sonra, Igor Zaitsev'in yüksek sesli açıklamaları gelininin dengesiz zihinsel durumuyla ilgili ortaya çıktı. “Polise Margarita'nın torunlarımdan birine tacizde bulunduğunu ve uyuşturucu kullandığını gösteren video materyalleri verildi. Üstelik çocukların yanındayken çıplak bir adamla çiftleştiği bir video var. Bir kez daha, gerçeklerle desteklenen, Margarita'nın alkol ve uyuşturucu bağımlılığı tedavisi görmesi ve saldırgan saldırıların ortaya çıkması durumunda bir doktora başvurması gerektiğini güvenle söyleyebilirim. Ve ancak bundan sonra çocuklarla iletişim kurmasına izin verilebilir” diye gazetecilerle paylaştı.  

Ayrıca Zaitsev Sr., kızı yalan, iftira ve iftirayla suçladı. Ancak hokey oyuncusunun çıkarlarını bizzat savunan avukatlar çelişkili bilgiler verirken yakalandı.

Mahkemede, Margarita'nın çocukluğundan beri kızlarına aldırış etmediğini, "restoranlarda ve kulüplerde" ortadan kaybolduğunu, babanın ve eski neslin kızların tüm bakımını üstlendiğini belirttiler. Peki bu durumda şanssız anne Sophia ve Vera ile bu kadar çok fotoğraf ve videoyu nereden buluyor? Peki neden küçükler ona bu kadar sarılıyor, onun huzurunda gülümsüyor, onunla zencefilli kurabiye yapıyor ve buz patenine gidiyor? Peki bütün günü onunla değil, şartlı büyükannesiyle geçireceklerini anladıklarında neden gözyaşlarına boğuluyorlar? Burada bir şeyler anlamlı değil.

“Nikita Zaitsev'in akrabaları ve temsilcileri sürekli olarak kamuoyunu yanıltıyor, beni kötü ve sorumsuz bir anne gibi göstermeye çalışıyor. Yıllarca beni aşağılamana, aşağılamana, arkamdan kötü şeyler söylemene katlandım! Ama artık insan davranışının tüm sınırlarını aştınız. Igor Zaitsev kızlarımın Nikita'yla birlikte olduğu konusunda açıkça yalan söylüyor. Nikita hâlâ Kanada'da, her gün antrenman yapıyor. Evet, gerçekten bir kez uçtu ama sadece kızlarımı benden kaçırıp ailesine vermek için. Hatta bunun için yönetimden izin istedi ve maçı kaçırdı!” — Margarita paylaştı.

“Çocukların doğumdan itibaren büyükanne ve büyükbabalarıyla yaşadıkları hikayeler, eski kayınpederimin benim hakkımda anlattığı her şeyle aynı alaycı yalan. Miniklerin beni sevdiğinin, benim de onları sevip önemsediğimin açıkça görüldüğü arşivimdeki tüm video ve fotoğrafları yıllar içerisinde yayınlayacağıma söz veriyorum. Ve tüm zamanımı onlara adadım! Bazıları Zaitsevlerin saygı duyulan insanlar olduğunu yazıyor. Saygın insanlar gerçekten eğilip bu tür pisliklere ve bu tür yalanlara dalacaklar mı? İnsani kötülüklerinin bir sınırı var mı? Ve içlerinde en azından insani bir şey kaldı mı? Kişisel eşyalarım da dahil olmak üzere her şeyimi benden aldıklarında, çoktan dibe vurduklarını ve durumun daha kötü olamayacağını düşündüm. Her zamanki gibi ne saflık benim açımdan... Hayır, beni çocuklarımdan mahrum etmeleri gerekiyor! - Margarita Rubina 16 Aralık 2019'da Instagram'da (Rusya'da yasaklanan aşırılıkçı bir örgüt) şunları söyledi.

Diğer şeylerin yanı sıra, avukatlar da karşılıklı suçlama ve suçlamalarla dolu bu karanlık hikayenin içine çekildi: Margarita'ya göre, başlangıçta onu mahkemede savunan avukatlar sonunda hokey oyuncusunun yanında yer aldı. “Bir noktada her şey benden alınmaya başladı. Bebeklerim götürüldü ve ardından bir zamanlar kocama güvendiğim gibi güvendiğim avukatlardan yardım aldım... Duruşmaya üç gün kala nihayet davanın materyallerini tanıyabildim ve gözlerime inanamadım. . Yalnızca Nikita'dan gelen kanıtlar vardı ve 3 ay boyunca topladığım neredeyse hiçbir belge yoktu! Sadece dahil edilmediler, benim açımdan neredeyse hiçbir şey yoktu," dedi kız 13 Aralık'ta takipçilerine.  

Başka bir "tesadüf", avukatların hiç de söyledikleri kişi olmadıkları gerçeğini destekliyor: Sophia ve Vera'nın kaçırıldığı gün anneleri, Nikita'nın oraya uçtuğunu öğrendiği için evde kalmayı planlıyordu. Moskova. 

“Bu aralar çocuklarla birlikte evden çıkmamaya karar verdim. Avukat da bunu biliyordu ama daha önce bizim evimizde yapılıyor olmasına rağmen çocuklarla birlikte muayeneye gitmemiz konusunda ısrar etti. Sonra ne olduğunu biliyorsun. Kızlarımı 3 haftadır görmüyorum, nerede olduklarını, ne sorunları olduğunu bilmiyorum.”

Margarita'nın acilen yeni bir avukat bulması gerekiyordu - bir zamanlar Milana Tyulpanova'nın çıkarlarını mahkemede savunan Marina Dubrovskaya ile işbirliği yapmaya başladı. Tesadüf? Yoksa iyi organize edilmiş bir “askeri harekât”ta stratejik olarak kalibre edilmiş başka bir hamle mi?

Margarita Rubina (sağdan ikinci) avukatlarıyla birlikte

Ne olursa olsun Dubrovskaya liderliğindeki avukatlardan oluşan bir ekip sayesinde bir sonraki duruşma 26 Aralık'a ertelendi. Görünüşe göre hakimin yeni tanıtımlara alışması için zamana ihtiyacı olacak çünkü Margarita sonunda belgelenmiş gerçeğini dava materyallerine eklemeyi başardı. Kuntsevo Bölge Mahkemesi binası yakınındaki fotoğrafta, en hafif tabirle pek iyi görünmüyor: donuk gözler, darmadağınık saçlar, bir gram bile makyaj yok. 

“Yeni yılı kızlarınızla birlikte kutlayacağınızı umuyoruz!” - İlgili İnternet kullanıcılarını yazın. "İnşallah" diye yanıtlıyor kız.

Birçok ünlü de Margarita Rubina'nın yanında yer aldı. Ksenia Sobchak, Sophia ve Vera'nın kaçırılmasının görüntülerini Instagram'da yayınladı: “Bu videoyu izleyemiyorum. Ne lanet bir şey, sadece okuyun. Genelleme yapmak istemiyorum ama neden hep sporcularla ilgili bu hikayeleri duyuyoruz?” 

Anna Sedokova'nın tepkisi de daha az duygusal değildi. Eski kocalarıyla yaşanan anlaşmazlıkları ilk elden bilen şarkıcı, videoyu izledikten sonra en çok Sophia ve Vera Zaitsev'in durumundan endişelendi: “Yaşadıklarım göz önüne alındığında bu benim için acı verici bir konu. Çocuklar oyuncak değildir! Ve bunlar takılmak için eğlenceli olan oyuncak ayılar değil. Bu tür eylemlerin her biri çocuğun ruhuna silinmez bir darbe indirir ve hafızasında sonsuza kadar yankılanır. Böyle şeyler yapamazsın." 

Margarita Rubina