Deliliğin Günlükleri: Ünlüler Akıl Hastalıklarıyla Nasıl Yaşıyor?.

Deliliğin Günlükleri: Ünlüler Akıl Hastalıklarıyla Nasıl Yaşıyor?

Ünlü ve zengin olmak zordur - sonuçta, böyle bir kişinin hayatı milyonlarca meraklı göz tarafından izlenir, bu da psikiyatristlerin (genellikle başkalarından gizlenen) daha ciddi teşhisleriyle birlikte sinir krizlerinin gitmediği anlamına gelir. fark edilmedi ve yalnızca küresel üzücü eğilimi doğruladı. Ama dedikleri gibi tünelin sonunda ışık var.

Psikoterapistlerin muayenehanelerinde geçirdikleri saatleri tamamen unutmasalar bile, en azından geçici olarak olumsuz düşünce ve duygularıyla baş edebilen ünlüleri hatırladık.

Google görüntüleri

Angelina Jolie
Teşhis: uzun süreli depresyon
Tıbbi geçmişi: Aktris Angelina Jolie, annesi Marcheline Bertrand'ın ölümünden önce bile, hem yumuşak hem de sert uyuşturucuların yanı sıra alkol kullanımı nedeniyle periyodik olarak depresyon ve sinir krizleri yaşıyordu. 2008'de, Marcheline'in vefatından bir yıl sonra, yıldız, kederinin çok uzun sürdüğünü ve uzun vadeli bir depresyona dönüştüğünü, ikinci hamileliği ve Knox ve Vivienne ikizlerinin doğumunun bile onu kurtaramadığını itiraf etti. Ayrıca hem hayranlar hem de psikoterapistler Jolie'nin kanserofobi (kansere yakalanma korkusu) geliştirdiğinden şüpheleniyorlar. Oyuncuyu test sonuçları değil, meme bezlerini ve yumurtalıklarını çıkarmaya iten şeyin bu zihinsel durum olduğunu söylüyorlar.

• Doktorlar, psikolog ve seksolog, Angelina Jolie'nin göğüsleri ve yumurtalıkları alındıktan sonra nasıl bir kadına dönüştüğünü anlattı
Google görüntüleri

Onun sözleriyle: “Sanki sürekli çok karanlık bir odadaydım. Sabahları uyanmak bir yana, kendimi yataktan kalkmaya zorlamak benim için çok zordu. Çok zor bir dönemdi."

Angelina Jolie
Google görüntüleri

Şu an nasıl hissediyor: Hayranlar Angelina'nın ne zaman stresli olduğunu kolaylıkla anlayabilir; genellikle çok fazla kilo kaybeder ve normal kilosuna dönmekte zorlanır. Batı medyasında her birkaç ayda bir aşırı zayıf bir aktrisin korkutucu fotoğrafları yayınlanıyor. Yıldızın duygusal geçmişini kontrol altına alması hala zor, Brad Pitt ile uzun süren boşanma davası ona bu konuda yardımcı olmuyor.

Kemik eli: 10 kez Angelina Jolie zayıflığıyla şok etti

Google görüntüleri

Mel Gibson
Teşhisi: manik-depresif psikoz
Vaka geçmişi: Elbette hepimiz Mel'in çocuğunun annesi Oksana Grigorieva'ya hakaret ettiği ve neredeyse onu öldürmekle tehdit ettiği telefon görüşmelerinin kaydedildiği skandalı hatırlıyoruz. Bu kayıtlar kamuoyuna açıklandığında çoğu Hollywood film şirketi Gibson'la çalışmaya devam etmeyi reddetti. Bu, aktörün zihinsel sorunlarını çözmeye zorlandığı gerçeğine yol açtı. Kendisiyle çalışan herkese göre çok neşeli ve pozitif bir insan olan Mel imajına hiç uymuyorlar. Onun ebedi şakalarının ve parti sevgisinin, uzmanların manik-depresif psikoz olarak tanımladığı kendi hastalığını örtbas etmek için kullandığı ortaya çıktı.

Google görüntüleri

Onun sözleriyle: “Çok sık ruh halimde güçlü değişimler yaşadım: en neşeliden son derece hüzünlüye. Başkaları için tehlikeli olabileceğimi öğrendim. Ve bunu düşmanıma dilemem."

Google görüntüleri

Şimdi nasıl hissediyor: Mel, Los Angeles'taki malikanesinde ve oyuncunun memleketi Avustralya'daki evinde sürekli ziyaret eden doktorların yardımıyla hastalıkla başa çıkmayı başardı. Bu aynı zamanda Gibson'ın sevgilisi ve dokuzuncu çocuğu olan binicilik şampiyonu Rosalind Ross'un annesi için de bir erdemdir.

• Bankta yedi kişi var: Karılarının mümkün olduğu kadar çok çocuk doğurmasında ısrar eden ünlü erkekler
Google görüntüleri

Amanda Bynes
Teşhis: şizofreni
Vaka geçmişi: Aktris Amanda Bynes'in bazı meslektaşlarına ve akrabalarına yönelik çok tuhaf ifadeleri, Los Angeles sokaklarından birinde kendisine ve Chihuahua'sına benzin dökene kadar hoşgörüyle karşılandı ve ben de bunu yapmadım. Çakmağımı çıkarma... Şans eseri yoldan geçen birinin kendini yakması önlendi. Genç yıldız, kendisine korkunç bir şizofreni teşhisi konduğu bir rehabilitasyon kliniğine kaldırıldı.

Google görüntüleri

Kendi sözleriyle: Amanda zihinsel sorunları konusunda sessiz kalıyor, ancak birkaç yıl önce en yakın arkadaşı Jonathan Jackson, aktrisin en hafif deyimle aslında kendisi olmadığını itiraf etti. "Maalesef uyuşturucular yüzünden Amanda'nın akli dengesi çoğu zaman bozuluyor. Onun akıl hastası olduğunu söylüyorlar ama bence her şey yasa dışı uyuşturucularla ilgili."

'Bir Deliliğin Tarihi': Tuhaflıkları ve Sapkınlıklarıyla Ünlü Olan Kraliyet Ailesi

Amanda Bynes
Google görüntüleri

Şimdi nasıl hissediyor: Bynes tam bir tedavi sürecini tamamladı ve rehabilitasyon için doktorların gözetiminde.

Google görüntüleri

Sia Furler
Teşhisi: bipolar bozukluk
Vaka geçmişi: 2004 yılında, en ünlü bestelerinden biri olan Breathe Me'yi kaydettikten sonra şarkıcı Sia ciddi bir sinir krizi geçirdi ve ardından bir dizi bağımlılık için psikoterapi ve tedavi gördü. Aynı zamanda yıldıza, normal durum aralıklarıyla değişen depresyon ve mani dönemleriyle karakterize edilen bipolar kişilik bozukluğu teşhisi konuldu.

Bunu bildiğim iyi oldu!
  • "KÖTÜ olduğumdan şüpheleniyorum": ne yapmanız gerektiğine ve neden korkmamanız gerektiğine dair kısa talimatlar
Google görüntüleri

Onun sözleriyle: “Bütün ailem böyle; babam kişilik bölünmesinden, annem ise depresyondan muzdaripti. Hafif uyuşturucuları kullanmama izin verildi ve bunların kullanımının sınırlarını bilmiyordum. Aslında bu benim hatam; sanırım kelimenin tam anlamıyla esrarla beynimi 'patlattım'."

Sia
Google görüntüleri

Şu an nasıl hissediyor: Yıldız hala zaman zaman depresyon yaşıyor ancak bu durum eskisinden daha hafif. Buna ek olarak, birkaç yıl önce Sia iki genci evlat edindi , bu nedenle durumunu takip etmesi artık onun için özellikle önemli.

Google görüntüleri

Shia LaBeouf
Teşhisi: depresyon nedeniyle paranoya
Vaka geçmişi: Son yıllarda, Shia LaBeouf zirveleri birbiri ardına fethetti (önce Michael Bay'in ilk üç “Transformers”ını, ardından Lars von Trier'in “Nymphomaniac”ını ve savaş draması “Fury”yi çekti) ”, Brad Pitt'le birlikte rol aldı). Ancak tüm dünya onun sinemadaki başarılarını değil, sözde “LaBeouf çılgınlığını” tartışıyordu.

Google görüntüleri

Başlangıç ​​noktası, oyuncunun Berlin'deki “Nymphomaniac” filminin galasında, üzerinde “Artık ünlü değilim” ifadesinin yazılı olduğu kahverengi bir çantayla ortaya çıkmasıydı. Bundan önce Şii intihalle suçlanmış, eksantrik bir şekilde özür dilemiş, Twitter'a girişler yapmış, yasa dışı psikotrop ilaçlarla yaptığı deneyleri belgelemiş, havaya çeşitli mesajlar yazmıştı... Sadece etrafındakiler değil, psikoterapistler de tüm bu maskaralıkları sıradan karşılamıştı. uzun vadeli depresyonun arka planında gelişen paranoya.

Onun sözleriyle: “İnsanlar istediklerini söyleyebilirler ama gerçekte yaptığım tek şey metamodern sanat eylemleridir. Ne olduğunu asla anlayamayacaksın. Ben deli değilim, sanat yapıyorum, kahretsin!”

Google görüntüleri

Şimdi nasıl hissediyor: LaBeouf'un bir kavganın hararetinde eşi, aktris Mia Goth'a birden fazla kez elini kaldırdığını söylediler. Üstelik şarkıcı Sia'nın 12 yaşındaki Maddie Ziegler ile dans ettiği tartışmalı Elastic Heart videosuyla ilgili skandal da itibarını olumsuz etkiledi. Shia yakın zamanda baba oldu, Mia Goth ilk çocuğunu doğurdu.

Onu iğrenç olarak nitelendirdi ve çıplak uyumaya zorladı: FKA twigs, Shia LaBeouf'un manik aşkını ayrıntılı olarak anlattı

Google görüntüleri

Demi Lovato
Teşhisi: bulimia nervoza
Vaka geçmişi: 2010 yılında aktris ve şarkıcı Demi Lovato, sevgilisi müzisyen Joe Jonas'tan acı verici bir ayrılık yaşadı ve kusturarak formunu korumaya özen gösterirken kontrolsüz bir şekilde büyük miktarlarda yemek yemeye başladı. Kızı hastaneye getiren son damla, Demi'nin bale topluluğundaki dansçılardan birinin ona bağırdığı için yıldızın yüzüne vurduğu skandaldı. Şarkıcı ciddi bir sinir krizi geçirdi ve ailesi Bayan Lovato'yu bir rehabilitasyon kliniğine götürdü. Doktorlar net bir şekilde "depresyonla komplike olan bulimiya nervoza" teşhisini koydular.

Google görüntüleri

Onun sözleriyle: “Dünyayı fethettim ama başarısız oldum ve hayatımda her zamankinden daha fazla depresyona girdim. Ancak çok önemli bir şeyin farkına vardım; zihinsel sorunların sizi ele geçirmesine izin vermemelisiniz. Zamanında uzmanlardan yardım istedim ve bu kesinlikle bir zayıflık değil.”

Google görüntüleri

Şimdi nasıl hissediyor: Demi çok daha iyi, zaten psikologların yardımına başvurmadan sorunlarla kendi başına başa çıkıyor. Ancak geçmişindeki şeytanlar onu henüz tamamen bırakmadı; düzenli olarak basınla şok edici itiraflar paylaşıyor.

“Kontrolü kaybettim”: Demi Lovato nasıl bir Disney prensesinden “düşmüş bir meleğe” dönüştü?