“Kızım 47 yaşında - bir kız çocuğu doğurdu”: Olga Ostroumova beşinci kez büyükanne oldu.

“Kızım 47 yaşında - bir kız çocuğu doğurdu”: Olga Ostroumova beşinci kez büyükanne oldu

75 yaşındaki dul Valentina Gafta kişisel hayatıyla ilgili ayrıntıları nadiren paylaşıyor ancak iyi haberi de saklamadı. Sanatçı aileye yeni birinin katıldığını duyurdu.

3. Yurtsever Sinema Açık Rus Film Festivali “Malaya Zemlya” Novorossiysk'te başladı. Rusya Federasyonu Halk Sanatçısı Olga Ostroumova, yaratıcı gecesi için oraya geldi. 

Genellikle Sovyet ve Rus sinemasının yıldızı kişisel hayatı hakkında konuşmaz, ancak uzun bir röportajda sadece çalışmaları ve geleceğe yönelik yaratıcı planlarından değil aynı zamanda ailesinden de bahsetti. 75 yaşındaki oyuncunun yakın zamanda beşinci kez büyükanne olduğu ortaya çıktı. 

Üç ay önce Ostroumova'nın 47 yaşındaki kızı Olga Levitina'nın ailesinde neşeli bir olay yaşandı. Yıldızın en büyük oğlu ve ilk torunu Zakhar zaten 15 yaşında ve şimdi küçük bir kız kardeşi var. 

Olga Ostroumova
Olga Ostroumova torunu Zakhar ile birlikte 

Ostroumova'ya göre, kızının ilk çocuğu 2007 yılında ilk evliliğinde dünyaya geldi ve ancak yakın zamanda ikinci kez anne olabildi. Halk Sanatçısı , AiF ile yaptığı görüşmede yeni doğan torununun adının gizliliğini kaldırarak, "Eteri benim beşinci torunum, çünkü oğlum Misha'nın üç çocuğu var" dedi .

“...Ve Şafaklar Burada Sessiz” filminin yıldızı, büyükanne rolünden hoşlandığını ve bu unvandan hiç de utanmadığını itiraf etti. Örneğin Lyudmila Gurchenko'nun aksine asla adıyla çağrılmayı istemedi. “Hepsi bana büyükanne diyor. Bayıldım. Elbette herkese bebek bakıcılığı yapıyorum. Şimdi elbette çok yakın çalışıyorum - tiyatroda üç performansım var ve dördüncüsünün provasını yapıyorum. Yani, oldukça fazla iş var ve daha az güç ve sağlık var” dedi oyuncu günlük hayatı hakkında.

“Kızım 47 yaşında - bir kız çocuğu doğurdu”: Olga Ostroumova beşinci kez büyükanne oldu
Olga Ostroumova

Şimdi Ermolova Tiyatrosu'nda “Birden Sonra Aile Yemeği” ve “Parkta Üç, Köpeği Saymaz” girişimiyle meşgul. Ancak kızı doğum izninde çok uzun süre kalmadı. 

Sanatçı zaten tüm gücüyle sahnede oynuyor: Levitina, Moskova Hermitage Tiyatrosu'nda görev yapıyor. Ancak performanslar ve provalar sırasında yeni doğan kız yalnız bırakılmıyor. Yıllar boyunca kendini kanıtlamış bir dadı onunla birlikte oturuyor. 

Ostroumova, "Valya konusunda bana bir zamanlar çok yardımcı olan bir kadın ona yardım ediyor - o bir hemşire, Valya kendini iyi hissetmediğinde her konuda ona danıştım" diye açıkladı.

Olga Ostroumova
Olga Ostroumova

Olga Ostroumova'nın ilk kocası Boris Annaberdyev ile VGIK'te okurken tanıştığını hatırlayalım. Henüz öğrenciyken evlendiler, mezun olduktan sonra ise mesafe nedeniyle ayrıldılar. Kocası gittikten sonra ona karşı hiçbir özlem duymadığını fark etmeye başladı. Ayrıca hayatında yeni bir adam ortaya çıktı - genç oyuncunun okuduktan sonra geldiği Moskova Gençlik Tiyatrosu'nda çalışan genç yönetmen Mikhail Levitin. Ondan iki çocuğu doğurdu: Olga ve Mikhail. 

Valentin Gaft
Ostroumova ve Gaft, sanatçının ölümüne kadar neredeyse 25 yıl birlikte yaşadılar

Ancak adam ailesi uğruna hiçbir şeyi feda etmek istemedi ve üstelik aldatmaya başladı. Ostroumova ancak 23 yıllık evlilikten sonra boşanmaya karar verdi. Gerçek mutluluğunu ancak zamanla efsanevi Valentin Gaft'la bulabildi. 

Daha fazla haber Telegram kanalımızda .

Fotoğraf: TASS, Legion-media