İNCELEME: Akıllı Ayakkabılar - Xiaomi ve Li-Ning'den akıllı spor ayakkabılar.

İNCELEME: Akıllı Ayakkabılar - Xiaomi ve Li-Ning'den akıllı spor ayakkabılar

Ünlü Çinli spor ayakkabı üreticisinden ve tanıtım gerektirmeyen Xiaomi'den akıllı spor ayakkabılar almaya değer mi? Bu incelemede öğrenelim.

Koşucu değilim ama koşu ayakkabısını aktif hareket için çok uygun bir seçenek olarak görüyorum. Ayakkabı almayı planlarken ilk önce orijinal Nike ve Adidas ürünlerine baktım ama sonra şu düşünce aklıma geldi: Li-Ning'den bir şeyler deneyebilir miyiz?

Referans olarak: Li-Ning, bilindiği gibi oldukça yüksek kalitesiyle ünlü olan iç pazar için spor ayakkabı üreten en büyük Çinli şirketlerden biridir. Çin Olimpiyat takımları için ayakkabı üreten bu şirkettir. Xiaomi - akıllı spor ayakkabıları Akıllı Ayakkabılar ile ortak bir geliştirmesi var.

Bu modelin iki versiyonu mevcuttur: kapalı ve açık (spor ayakkabının bir kısmı ağ ile kaplanmıştır). Birincisinin maliyeti yaklaşık 100 dolar , ikincisinin maliyeti ise yaklaşık 50 dolar . İyi spor ayakkabılar için bu para değildir. Islak ve soğuk havadaki işimin kendine özgü doğası gereği, hemen masif ordu ayakkabılarına geçiyorum (ayaklarımın ıslanması pek sorun değil, ancak su birikintisinde titanyum talaşlarını yakalamak hoş değil). Bu nedenle tercihim hafif Akıllı Ayakkabılara düştü. Bugün onlar hakkında konuşacağız.

Görünüm ve ekipman

Xiaomi ve Li-Ning'den Akıllı Ayakkabılar

Spor ayakkabılar geri dönüştürülmüş kartondan yapılmış bir kutu içinde gelir. Ambalaj, bütçe segmentindeki herhangi bir ayakkabı gibi basittir. Ancak görünüm, malzeme ve performans, bu Li-Ning ürününün bütçe ürünü olarak sınıflandırılmasına izin vermiyor. Spor ayakkabılar tamamen sentetiktir ancak oldukça dayanıklıdır. Kokmuyorlar.

Dış Taban Akıllı Ayakkabılar

Tabanı özel köpükten yapılmıştır. Fabrikada dökülmüştür ve yekpare bir tasarıma sahiptir. Koruyucu, ıslak fayanslarda bile kaymayı önlemenizi sağlar.

Akıllı Ayakkabılar: burun kısmında file malzeme

Parmak bölgesinde file malzeme bulunmaktadır. Her şey oldukça dayanıklıdır - aktif bir koşucu için bile birkaç sezon için yeterlidir. Ayrıca spor ayakkabılarda ayaklarınız oldukça rahat eder. Köpük taban iyi yaylanır ve küçük yüzey düzensizliklerini hissetmemenizi sağlar. File ayaklarınızın nefes almasına yardımcı olur.

Akıllı Ayakkabılar: paketleme

Pakette ayakkabıların yanı sıra başka bir kutu daha bulunmaktadır. Spor ayakkabının akıllı bileşenini gizler. Üzerinde QR kodu ve logosu bulunan bu küçük plastik parça, Android 4.0 ve üzeri ile iOS 7 ve üzeri işletim sistemlerini çalıştıran cihazlarla iletişim kurmak için bir çip ve bir Bluetooth 4.0 modülü içeriyor. Üreticiye göre bir yıllık kullanım veya 800 kilometreye yetecek bir batarya da var.

Akıllı spor ayakkabılar nasıl çalışır?

Akıllı Ayakkabılar: çalışma prensibi

Oldukça basit. Doğru ayakkabıyı alıyoruz, iç tabanını çıkarıyoruz - orada çipin yerleştirildiği küçük bir girinti bulabilirsiniz. Daha sonra çip ile akıllı telefon arasındaki bağlantıyı yapılandırmanız gerekiyor.

#10#20#otuz

Bunu yapmak için Mi Fit uygulamasını yüklemeniz gerekir, ancak belirli bir sürümü, tercihen 1.5'ten eski, ancak 2.0'dan küçük. Dil önemli değil: Mi Band uygulamasının hem çevrilmiş hem de orijinal sürümü, üç cihazın (bileklik, Xiaomi Mi Akıllı Tartı ve Li-Ning Akıllı Ayakkabılar) bir kombinasyonunu varsayar. Ne yazık ki, Google Play'in resmi uygulaması şu anda Rusya'da yalnızca bir bilezikle çalışıyor, bu nedenle Akıllı Ayakkabıları kullanmak için uygulamanın Rusça sürümünü tanınmış bir kaynaktan indirmeniz gerekecek.

Artık geriye kalan tek şey Bluetooth'u açmak ve üzerinde gösterilen barkodu Mi Fit aracılığıyla tarayarak çipi akıllı telefonunuzla senkronize etmektir. Daha sonra logolu çipi sağ spor ayakkabının tabanındaki özel bir girintiye yerleştirip ayakkabıları giyip kalibre ediyoruz. Bunu yapmak için beş dakika hareketsiz durmanız gerekir.

Mi Fit: ayarlar Калибровка кроссовка Smart Shoes с приложением Mi Fit

Akıllı Ayakkabılar adım sayısını ve sıklığını, kat edilen mesafeyi, hızı ve yakılan kaloriyi ölçebiliyor. Hesaplamaların doğru olmasını sağlamak için uygulamayı ilk başlattığınızda boy, kilo, cinsiyet, yaş gibi biyometrik verilerinizi girmeniz gerekir. Ayrıca öncelikle hedefinizi belirtmeniz gerekir; örneğin, günde belirli sayıda adım yürümek, kilo vermek veya belirli bir seviyeye kadar kilo almak.

Spor ayakkabılarınızı giyer giymez aktivitenizi hemen takip etmeye başlarlar. Veriler, aktivite türü (koşma veya yürüme) dikkate alınarak kaç adım atıldığını, hangi mesafeyi ve nasıl kat edildiğini hatırlayan uygulamaya aktarılıyor. Senkronizasyon herhangi bir uygun zamanda gerçekleştirilebilir; spor ayakkabıdaki çip, gerekli tüm bilgileri ihtiyaç duyulan süre boyunca saklar.

Mi Fit: статистика активности за день Mi Fit: подробная статистика

Bu arada, koşma kasıtlı olarak etkinleştirilebilir (oldukça hızlı yürüyenler için faydalıdır - benim durumumda vazgeçilmez bir işlev). Uygun düğmeye bastığınızda uygulama akıllı telefonunuzda GPS'i başlatır ve yörüngeyi, mesafeyi, hızı ve adım sıklığını hesaplamaya başlar. Normun aşılması durumunda Çince de olsa bir ses eğitmeni devreye giriyor. Gerekirse duraklatabilirsiniz.

Mi Fit: данные о физической активности Mi Fit: траектория движения

GPS normal modda kapatıldığında, ölçüm hatası tıpkı popüler Xiaomi fitness takip cihazında olduğu gibi yaklaşık %5'tir.

Çözüm

Akıllı Ayakkabılar, koşmayı sevmeyen ve bu tür cihazların hiçbir faydasını görmeyenler için bile iyi bir satın almadır. 50 dolara kaliteli ayakkabılar çok sık bulunmuyor. Buna motive edici işlevlerini de eklerseniz, yaz için keyifli bir satın alma işlemi gerçekleştireceksiniz. Bu arada erkek ve kadın seçeneklerinin yanı sıra birçok renk seçeneği de mevcut.

Akıllı ayakkabılar satın almayı düşünüyorsanız, Li-Ning ve Xiaomi'nin ucuz Akıllı Ayakkabı spor ayakkabıları, bunun tam olarak ihtiyacınız olan şey olup olmadığına karar vermenizi sağlayacaktır. Onları giymeye devam edeceğim ve gelecek sezon için başka bir çift sipariş edeceğim.