2000'li yılların yeniden izlemeye değer 10 Amerikan komedisi.

2000'li yılların yeniden izlemeye değer 10 Amerikan komedisi

Gülmek ve nostaljik olmak isteyenler için.

1. Ananas Ekspresi: Oturuyorum ve sigara içiyorum

Ananas Ekspresi

• ABD, 2008.
  • Aksiyon, komedi.
  • Süre: 114 dakika.
  • IMDb'si: 6.9.

Tembel bir katip bir cinayete tanık olur. Adam korku içinde yeni yakınlaştığı arkadaşından yardım ister. Kahramanlar birlikte kolayca takip edilebileceklerinin farkına varırlar ve mümkün olduğu kadar uzağa gitmeye karar verirler. Ancak dostluklarını kanıtlamak da dahil olmak üzere yine de savaşmak zorunda kalacaklar.

Seth Rogen ve Judd Apatow'un başrolünde genç James Franco'nun yer aldığı film 2008'de gösterime girdi ve izleyicilere hemen aşık oldu. Yardımcı karakterleri Amber Heard , Danny McBride ve Craig Robinson canlandırıyor . Sonuç, her diyalogda absürdlükle dikkat çeken mükemmel bir komedidir.

2. Borat

Borat: Amerika'nın, Şanlı Kazakistan Milletinin Faydasına Yönelik Kültürel Öğrenimleri

• ABD, 2006.
  • Komedi.
  • Süre: 84 dakika.
  • IMDb'si: 7.4.

Borat, Kazakistan'da popüler bir TV sunucusudur . Yerel mizahı ve insanları incelemek için Amerika'ya gönderilir. Borat, televizyonda Pamela Anderson'ı görünce planlarını değiştirmek zorunda kalır. Kahraman kendisine bir hedef koyar: onunla tanışmak ve onu memleketine götürmek.

Sacha Baron Cohen'in skandal komedisi "Borat", "En İyi Uyarlama Senaryo" kategorisinde Oscar'a aday gösterildi ancak beklendiği gibi ödülü alamadı. Resim bugün hala hatırlanıyor - çoğu kişi bunun saldırgan olduğunu düşünüyor. 2020'de yayınlanan ikinci bölümün daha az parlak olduğu ortaya çıktı.

3. Erkek modeli

Zoolander

• ABD, Almanya, 2001.
  • Komedi.
  • Süre: 90 dakika.
  • IMDb'si: 6.5.

Zoolander, kariyeri sona ermek üzere olan bir modeldir. Adam artık gösterilere davet edilmiyor, ailesi ona sırt çeviriyor, arkadaşları iletişim kurmayı reddediyor ve hatta bazen trajik bir şekilde ölüyorlar. Aniden moda gurusu Zoolander'ı işe alır ve ona dağlar kadar altın vaat eder. Her şeyin o kadar basit olmadığı ve zafere dönüşün ölümle sonuçlanabileceği ortaya çıktı.

Ben Stiller'ın başrol oynadığı komedisi 2000'li yılların başında gösterime girdi. Son zamanlarda sahnelerden biri memeye dönüştü; Ben Stiller'ın bir defileye gelen Owen Wilson'a şaşkınlıkla baktığı sahne. Devam filminin daha az komik olduğu ortaya çıktı ama yine de ilginçti: Justin Bieber ve Sting filmde rol aldı.

4. Vegas'ta bekarlığa veda partisi

Felekten Bir Gece

• ABD, 2009.
  • Komedi.
  • Süre: 96 dakika.
  • IMDb'si: 7.7.
2000'li yılların Amerikan komedileri: “Akşamdan Kalma”
“Akşamdan Kalma” filminden bir kare

Üç arkadaş ve gelinin erkek kardeşi, Las Vegas'ta 24 saat sürecek bir bekarlığa veda partisi için üstü açık bir arabaya binerler. Ertesi gün uyanırlar ve hiçbir şey hatırlamadıklarını ve damadın kayıp olduğunu fark ederler. Düğün başlamadan önce kayıp arkadaşlarını bulmak için dün gece yaşanan olayları yeniden kurgulamak zorunda kalacaklar .

Kült film “Akşamdan Kalma” iki devam filmi aldı ve birçok ülkede aynı olay örgüsü yeni filmlere dönüştürüldü. Ancak ilk bölüm "Dün gece ne yaptım ve neden bununla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum?" konulu en iyi komedi olarak kaldı.

5. Talihsizliğin Askerleri

tropik kasırga

• ABD, 2008.
  • Aksiyon, komedi.
  • Süre: 121 dakika.
  • IMDb'si: 7.1.

İkonik oyuncular, büyük bütçeli bir savaş aksiyon filminde rol alıyor. Haritalar ve tüfeklerle birlikte ormana gönderilirler. Film setinin gerçek askeri operasyonlara sahne olduğu ortaya çıkınca işler planlandığı gibi gitmez. Aynı zamanda oyuncular nerede olduklarını bilmiyorlar ve bu nedenle sadece rollerini oynuyorlar.

2000'li yılların bu Amerikan komedisinde Ben Stiller, Jack Black ve Robert Downey Jr. rol aldı. İkincisi, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" kategorisinde Oscar'a bile aday gösterildi - yeni kariyer zorlukları uğruna ten rengini değiştiren bir oyuncuyu canlandırdı. Artık böyle bir filmin çıkması pek mümkün görünmüyor.

6. Süper Biberler

Süper kötü

• ABD, 2007.
  • Komedi.
  • Süre: 113 dakika.
  • IMDb'si: 7.6.

İki lise arkadaşı bir veda partisine davet edilir. Bu onlara sürpriz oldu; havalı sınıf arkadaşları genellikle onlarla iletişim kurmuyor. Kahramanların asıl amacı hala satın alamadıkları alkolü kaçırmaktır. Yardım edecek bir yetişkin bulmak için saatlerce mağazanın önünde beklemek zorunda kalıyorlar.

Başrollerde Michael Cera ve Jonah Hill yer alıyor. Filmde ayrıca Seth Rogen, Bill Hader ve Emma Stone da yer alıyor. Gençler hakkında komik ve oldukça orijinal bir film olduğu ortaya çıktı.

7. Avrupa Gezisi

Avrupa Gezisi

• ABD, 2004.
  • Komedi.
  • Süre: 90 dakika.
  • IMDb'si: 6.6.
2000'li yılların Amerikan komedileri: “Eurotrip”
"Eurotrip" filminden bir kare

Bir grup Amerikalı üniversiteye gitmeden önce Avrupa gezisine çıkmaya karar verir. İçlerinden biri olan Scott, Berlin'de yaşayan bir mektup arkadaşıyla tanışmak istiyor. Yolculuk en başından beri planlandığı gibi gitmiyor. Rota değişir ve bu nedenle arkadaşlar kendilerini daha önce bilmedikleri ülkelerde bulmak zorunda kalırlar.

Eurotrip sonunda klasik bir komedi olarak görülmeye başlandı . Gişe gelirleri son derece küçüktü ancak film fiziksel medyada iyi satıldı ve hak ettiği bir izleyici kitlesi kazandı. Artık film, özellikle Rusya'da nostaljiyi çağrıştırıyor: sıklıkla televizyonda gösteriliyordu.

8. 40 Yaşındaki Bakire

40 Yaşındaki Bakire

• ABD, 2005.
  • Komedi.
  • Süre: 116 dakika.

Andy, aksiyon figürleri toplayan kırk yaşında bir elektronik satıcısıdır. Çok az arkadaşı var ve tüm zamanını bilgisayar oyunları ve diziler oynayarak geçiriyor. Meslektaşları onun bakire olduğunu öğrenir ve Andy'nin bir kızla randevu ayarlamasına yardım etmeye çalışır.

2000'lerin ortasındaki bu Amerikan komedisinde Steve Carell rol aldı. 40 Yaşındaki Bakire, Judd Apatow'un yönettiği ilk filmdir. Sonuç komik ama aynı zamanda çok nazik bir resimdi.

9. Kötü Kızlar

Ortalama kızlar

• ABD, 2004.
  • Komedi.
  • Süre: 97 dakika.
2000'li yılların Amerikan komedileri: “Kötü Kızlar”
“Kötü Kızlar” filminden bir kare

On altı yaşındaki Cady evde eğitimden devlet okuluna geçiş yapıyor . Kız şanssız - okulun ana kraliçesi Regina George'un eski erkek arkadaşına aşık oldu. Cady, pek çok tuhaf kuralın olduğu lisede hayatta kalmak zorundadır.

Lindsay Lohan'ın başrol oynadığı kült film, 2000'li yılların ana filmlerinden biri oldu. Filmde ayrıca Rachel McAdams, Amanda Seyfried ve Tina Fey de rol alıyor. Aşık olan, gençlik sorunları yaşayan ama yine de zor durumlardan çıkmanın bir yolunu bulan lise öğrencilerini konu alan klasik bir komedi.

10. Parti Kralı

National Lampoon'dan Van Wilder

• ABD, 2001.
  • Melodram, komedi.
  • Süre: 92 dakika.
  • IMDb'si: 6.4.

Van Wilder üniversite partileri düzenliyor. Bunu sonsuza kadar yapabilmek için genç adam sınavlarında başarısız olur ve sürekli olarak ikinci yılı tekrar eder. Kahraman Gwen'le tanıştığında her şey değişir; hayatında ilk kez yaşam tarzının doğru olduğundan şüphe eder. Partiler ve aşk arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak.

Genç Ryan Reynolds'un başrol oynadığı komedi 2001 yılında gösterime girdi. Filmin bütçesi 5 milyon dolardı ama hasılat neredeyse 40 dolardı. Pek çok kişi bu resmi "Amerikan Pastası" ile birlikte disklerde ve kasetlerde görmüş olabilir - bu filmlerin pek çok ortak noktası var.