“Bana Haber Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim” Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?.

“Bana Haber Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim” Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Ayrıca her durum için profesyonel ve gündelik eş anlamlılar

Profesyonel dünyanın her yerinde "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" ifadesini duyabilir veya okuyabilirsiniz, ancak bu ifadeyi tam olarak nasıl kullanıyorsunuz? Peki bunu söylemenin başka yolları var mı? Bu makalede, "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" ifadesinin anlamını ve en iyi zamanlarını ele alacağız, ayrıca her durumda güvende olmanız için hem profesyonel hem de gündelik alternatif sözler sunacağız.

“Bana haber verdiğin için teşekkür ederim” demenin diğer yolları

1. "Bana haber verdiğin için minnettarım."
  2. “Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.”
  3. "Bilgiye minnettarım, teşekkür ederim."
  4. "Bilgilendirme için teşekkürler."
  5. "Bilgi için teşekkürler!"
  6. "Söylediğin için teşekkürler!"

Adımlar

“Bana haber verdiğin için teşekkür ederim” Anlamı

1. “Bana Haber Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim” Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?
    Google görselleri "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim", size bilgi sağlayan birine minnettar olduğunuz veya minnettar olduğunuz anlamına gelir.
    "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim", size bilgi sağlayan birine minnettar olduğunuz veya minnettar olduğunuz anlamına gelir. Bu, onları tanımanın ve size bilgi verdikleri için teşekkür etmenin kibar bir yoludur ve hem gündelik hem de profesyonel ortamlarda kullanılabilir. Örneğin:
    • Onlar: "Bu öğleden sonraki toplantı saat 3:00'e ertelendi."
      Siz: “Anladım. Bana bildirdiğiniz için teşekkür ederim!"
    • Hem "Bana haber verdiğin için teşekkür ederim" hem de "Bana haber verdiğin için teşekkürler" dilbilgisi açısından doğru ifadelerdir ve neredeyse birbirinin yerine kullanılabilir. "Teşekkürler", "teşekkür ederim"den biraz daha resmi olmayan bir ifadedir.

Ne Zaman “Bana Haber Verdiğin İçin Teşekkür Ederim” Demeli?

1. 1. Adım İşyerinde bir güncelleme aldığınızda veya yeni bilgiler öğrendiğinizde
    Google görselleri 1. Adım İşyerinde bir güncelleme aldığınızda veya yeni bilgiler öğrendiğinizde
    İş yerinde bir güncelleme aldığınızda veya yeni bir bilgi öğrendiğinizde, "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim", işyerinde çok çeşitli bağlamlarda işe yarayan tarafsız ve nazik bir ifadedir. Bir meslektaşınız, amiriniz, müşteriniz veya başka bir iş bağlantısı size bir projenin ilerleyişi hakkında bilgi verdiğinde veya olumlu ve işbirliğine dayalı bir tutum sergilemek için yeni ve önemli bir şey paylaştığında bunu kullanın.
    • Onlar: “Müşteriden yeni haber aldım. Karar vermek için bir güne daha ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar.”
      Siz: “Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu yine de son teslim tarihimize uymalıdır."
    • Onlar: “Bugün hastayım ve mesaime gelemeyeceğim.”
      Siz: “Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim. Umarım yakında daha iyi hissedersin!"
    • İpucu: Sık sık güncelleme alıyorsanız veya bilgiler çok küçükse, "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" ifadesini çok sık söylemek gereksiz veya gereksiz görünebilir.
  2. Adım 2 Bilgilendirici veya profesyonel bir e-postayı yanıtlarken
    Google görselleri 2. Adım Bilgilendirici veya profesyonel bir e-postayı yanıtlarken
    Bilgilendirici veya profesyonel bir e-postaya yanıt verirken, "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" demek, ofiste söylemek kadar profesyonel bir e-posta yazmak kadar uygundur. Bir e-postada bu ifadeyi kullanarak yanıt vererek, yeni bilgi veya güncellemeyi aldığınızı ve anladığınızı gösteren yazılı bir kayıt sağlamış olursunuz. Cevabınıza bu bilgilerle ne yapacağınıza ilişkin ayrıntıları eklemeyi düşünün.
    • “Sevgili John,
      emekli olma kararınızı çok önceden bana bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Bu bana senin yerine geçecek birini bulup eğitmem için yeterli zaman veriyor. Özleneceksin!"
    • “Grafik departmanındaki personel değişikliklerini bana bildirdiğin için teşekkürler Amanda. Yakında yeni işe alınanlarla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum!
  3. Adım 3 Bir şey yeniden planlandığında veya planlarda değişiklik olduğunda
    Google görselleri 3. Adım Bir şey yeniden planlandığında veya planlarda değişiklik olduğunda
    Bir şeyler yeniden planlandığında veya planlarda değişiklik olduğunda İster sıradan bir sosyal etkinliğe gidiyor olun ister önemli bir iş toplantısına hazırlanıyor olun, etkinliğinizin durumuyla ilgili önceden yapılacak güncellemeleri kesinlikle takdir edeceksiniz! Birisi size zaman, mekan veya olayın başka bir yönündeki değişiklikten bahsettiğinde "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" deyin.
    • Onlar: "Stacy'nin garaj yolu dolu, bu yüzden onun doğum günü partisine vardığınızda caddede park yeri aramanız gerekecek."
      Siz: “Tamam, haber verdiğiniz için teşekkürler!”
    • Onlar: "Bu öğleden sonra ekip toplantısını Konferans Odası A'dan Konferans Odası C'ye taşımak zorunda kaldık."
      Siz: “Sorun değil. Bana bildirdiğiniz için teşekkür ederim."
  4. 4. Adım Potansiyel bir risk, tehlike veya sorunla ilgili bir güncelleme olduğunda
    Google görselleri 4. Adım Potansiyel bir risk, tehlike veya sorunla ilgili bir güncelleme olduğunda
    Potansiyel bir risk, tehlike veya sorun hakkında bir güncelleme olduğunda Sizin (veya başka birinin) güvenliğinizi, rahatınızı veya iyiliğinizi kollayan birini takdir ettiğinizi göstermek için "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" ifadesini kullanın. Bu onların uyarılarını ciddiye alacağınızı göstermenin hızlı ve nazik bir yoludur.
    • Onlar: “Bu gece eve yürürken dikkatli ol. Bu hafta mahallenizde birinin soyulduğunu duydum.”
      Siz: “Ah hayır! Bana bildirdiğiniz için teşekkürler. Onun yerine otobüse binebilirim.”
    • Onlar: “Hey, duydunuz mu bilmiyorum ama Brad dün kolunu kırdı. Ona ulaşmak isteyebilirsin."
      Siz: “Ah hayır, bu korkunç! Yakında onu arayacağım."
  5. Adım 5 Birisi olumsuz duygularını açığa vurduğunda veya sırlarını paylaştığında
    Google görselleri 5. Adım Birisi olumsuz duygularını açığa vurduğunda veya sırlarını paylaştığında
    Birisi olumsuz duygularını açığa vurduğunda veya sırlarını paylaştığında Birisi zor zamanlar geçirdiğini anlatıyorsa, onun size olan güvenini ve güvenini ne kadar takdir ettiğinizi göstermek için "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" deyin. Veya sizinle veya fikirlerinizle ilgili bir sorunu gündeme getiriyorlarsa, bunu savunmaya geçmekten kaçınmak ve geri bildirim almaya açık olduğunuzu göstermek için kullanın (özellikle işte).
    • Onlar: "Son zamanlarda gerçekten zor zamanlar geçiriyorum ve tüm taahhütlerimi yerine getirmek için mücadele ediyorum."
      Siz: “Bunu duyduğuma çok üzüldüm. Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim ve yardım etmek için yapabileceğim bir şey varsa lütfen bize ulaşın!
    • Onlar: "Şirketin tatil partisi için planladığın şeylerle ilgili birkaç sorunum var."
      Siz: “Endişelerinizi bana bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Bir sonraki planlama toplantısında bunları dikkate alacağım.”

“Bana Haber Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim” Profesyonel Alternatifler

1. Bu benzer ifadelerle güncellemeye olan memnuniyetinizi ifade edin.
    Google görselleri Güncellemeye olan memnuniyetinizi bu benzer ifadelerle ifade edin.
    Bu benzer ifadelerle güncellemeye olan memnuniyetinizi ifade edin. E-postalarınıza ve profesyonel konuşmalarınıza çeşitlilik katmak için bu cümleleri ara sıra kullanmayı deneyin. Bu alternatiflerin tümü iş veya resmi ortamda kullanıma uygundur:
    • "Beni gelişmelerden haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim."
    • "Beni bilgilendirdiğin için teşekkür ederim."
    • "Bilgilendirme için teşekkürler."
    • "Bilgiye minnettarım, teşekkür ederim."
    • “Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.”
    • "Beni bilgilendirdiğin için teşekkürler."
    • "Bu ayrıntıları sağladığınız için teşekkür ederiz."
    • "Güncellemeyi takdir ediyorum, teşekkür ederim."

“Bana Haber Verdiğiniz İçin Teşekkür Ederim” Gündelik Alternatifler

1. Gayri resmi durumlar için benzer gündelik sözler veya günlük konuşma ifadeleri kullanın.
    Google görselleri Resmi olmayan durumlar için benzer günlük ifadeler veya günlük konuşma dilindeki ifadeler kullanın.
    Gayri resmi durumlar için benzer gündelik sözler veya günlük konuşma ifadeleri kullanın. Sosyal veya resmi olmayan senaryolarda kullanabileceğiniz "Bana haber verdiğiniz için teşekkür ederim" ifadesinin kısaltılmış veya basitleştirilmiş versiyonlarının yanı sıra İngilizce konuşulan ülkelerde yaygın olarak anlaşılan diğer sözler de vardır. Denemek:
    • "Bana bildirdiğiniz için teşekkürler!"
    • "Söylediğin için teşekkürler!"
    • "Çok teşekkürler!"
    • “Bana haber verdiğin için teşekkürler!” (İngiltere)
    • “Bana haber verdiğin için Ta!” (Avustralya)
    • "Anladım, teşekkürler!"
    • "Beni bilgilendirdiğin için teşekkürler."
    • "Bilgi için teşekkürler!"