“Bu Numaranın Bağlantısı Kesildi” Mesajı Ne Anlama Geliyor?.

“Bu Numaranın Bağlantısı Kesildi” Mesajı Ne Anlama Geliyor?

Bu mesajın ne anlama geldiğini ve ne yapmanız gerektiğini öğrenin

Bir arama yaptığınızda veya tamamlanamayan bir kısa mesaj gönderdiğinizde, genellikle numaranın bağlantısının kesildiğini veya artık hizmet dışı olduğunu bildiren bir müdahale mesajı alırsınız. Bu ne anlama gelir? Bu konuda ne yapabilirsiniz? Bu Propedia.org makalesi tüm sorularınızı yanıtlıyor.

"Bu Numara Artık Hizmette Değil" Ne Demektir?

Bu mesaj genellikle aradığınız numaranın yanlış, geçersiz veya bağlantısının kesildiği anlamına gelir. Bu aynı zamanda alıcının telefon hizmetinin geçici olarak kesildiği veya kendisine ait olmayan bir numaradan arıyormuş gibi gösteren bir uygulama kullandığı anlamına da gelebilir.

Adımlar

"Artık Hizmette Değil" Ne Demektir?

1. Adım 1 Numaranın bağlantısı kesildi.
    Google görseller 1. Adım Numaranın bağlantısı kesildi.
    Numaranın bağlantısı kesildi. Ulaşmaya çalıştığınız alıcı numarasını değiştirmiş veya telefon hizmetinin bağlantısını kesmiş olabilir. Genellikle "Bu numara artık hizmette değil" ifadesini duyduğunuzda bu numara artık birine atanmamıştır.
    • Mesajın tam metni, kullandığınız telefon operatörüne bağlı olarak değişebilir. En yaygın mesaj, "Üzgünüz; bağlantınız kesilmiş veya artık hizmet dışı olan bir numaraya ulaştınız. Bu kayda yanlışlıkla ulaştığınızı düşünüyorsanız, lütfen numarayı kontrol edin ve aramayı tekrar deneyin."
  2. Adım 2 Telefon hizmeti kesildi.
    Google görseller Adım 2 Telefon hizmeti kesintiye uğradı.
    Telefon hizmeti kesintiye uğradı. Bu aynı zamanda aramaya çalıştığınız alıcının telefon hizmetinin geçici olarak kesintiye uğradığı anlamına da gelebilir. Belki telefon faturasını ödememişlerdir ve hizmetleri kesilmiştir. Hava durumu veya bakım nedeniyle telefon hattının geçici olarak kapalı olması da olabilir.
  3. Adım 3 Yanlış numarayı çevirdiniz.
    Google görselleri 3. Adım Yanlış numarayı çevirdiniz.
    Yanlış numarayı çevirdiniz. Çoğu zaman, "Bu numara artık hizmette değil" mesajını duyduğunuzda, bu genellikle numarayı yanlış çevirdiğiniz anlamına gelir. Yanlış bir rakam veya yanlış alan kodunu girmiş olabilirsiniz. Kişiyi cihazınıza yanlış kaydetmiş olabilirsiniz.
  4. Adım 4 Numara, bölgenizden arama yapılmasına izin vermiyor.
    Google görseller 4. Adım Numara, bölgenizden arama yapılmasına izin vermiyor.
    Numara bölgenizden arama yapılmasına izin vermiyor. Ücretsiz bir numarayı arıyorsanız, numara yalnızca belirli alan kodlarından gelen aramaları kabul edecek şekilde ayarlanmış olabilir. Bölgede değilseniz, aramanızın yapılmasına izin verilmeyebilir.
  5. Adım 5 Numara sahte.
    Google görselleri 5. Adım Numara sahte.
    Numara sahte. Bazen dolandırıcılar ve spam gönderenler, gerçek telefon numaralarını gizlemek için kimlik sahtekarlığı teknolojisini kullanır. Aradıklarında, arayan kimliğiniz onlara ait olmayan bir numarayı görüntüleyecektir. Daha sonra numarayı geri aradığınızda mesajın serviste olmadığını bildiren bir hata mesajı duyarsınız.
  6. Adım 6 Mesaj sahte olabilir.
    Google görselleri 6. Adım Mesaj sahte olabilir.
    Mesaj sahte olabilir. Bazı durumlarda, aradığınız kişi sizinle iletişime geçilmesini istemiyorsa (veya onunla iletişime geçmenizi istemiyorsa), aradığınız numaranın numara olmadığını düşünmenizi sağlamak için bir uygulama kullanabilir veya sahte mesaj gönderebilir. daha uzun geçerlidir.

Ne yapalım

1. Step 1 Make sure you're dialing the right number.
    Google görselleri 1. Adım Doğru numarayı çevirdiğinizden emin olun.
    Doğru numarayı çevirdiğinizden emin olun. Doğru alan kodunu girdiğinizden emin olun. Numarayı, içinde "1" (veya doğru uluslararası ülke kodu) bulunan numarayı çevirmeyi deneyin. Doğru numaraya sahip olduğunuzdan emin olmak için numaralarını çevrimiçi olarak veya telefon rehberinde aramayı deneyin. Numara bir kişiye aitse numaranın cihazınıza doğru şekilde kaydedildiğinden emin olun.
  2. Step 2 Contact the person through another means.
    Google görselleri 2. Adım Kişiyle başka bir yolla iletişime geçin.
    Kişiyle başka yollarla iletişime geçin. Onları şahsen görürseniz, telefon numaralarını açıklamalarını isteyin. Ayrıca e-posta, sosyal medya veya doğrudan mesajlaşma uygulaması aracılığıyla onlarla iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.
    • Artık hizmet dışı olan veya bağlantısı kesilen bir numaraya mesaj gönderemezsiniz.
  3. Step 3 Try again another day.
    Google görselleri 3. Adım Başka bir gün tekrar deneyin.
    Başka bir gün tekrar deneyin. Numaranın bağlantısı geçici olarak kesilmiş olabilir. Belki faturalarını ödemeleri gerekiyor ya da hava koşulları ya da bakım nedeniyle hizmetleri kesintiye uğruyor.
  4. Step 4 Contact your phone carrier.
    Google görseller 4. Adım Telefon operatörünüzle iletişime geçin.
    Telefon operatörünüzle iletişime geçin. İletişim kurmaya çalıştığınız kişinin telefon operatörünü biliyorsanız, numaranın hâlâ aktif olup olmadığını öğrenmek için telefon operatörüyle iletişime geçebilirsiniz. Ancak gizlilik endişeleri nedeniyle bu bilgiyi size söyleyemeyebilirler. En azından bir kesinti olup olmadığını veya telefon hizmetinin geçici olarak kapalı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  5. Step 5 Restart your device.
    Google görselleri 5. Adım Cihazınızı yeniden başlatın.
    Cihazınızı yeniden başlatın. Hücresel bağlantınızda sorun yaşıyorsanız cihazınızı yeniden başlatmak, bağlantı sorunlarını ve cihaz yazılımınızdaki hataları düzeltebilir. Akıllı telefonunuzu kapatın ve ardından tekrar açın.
  6. Step 6 Remove and reinsert the SIM card.
    Google görselleri 6. Adım SIM kartı çıkarıp yeniden takın.
    SIM kartı çıkarıp yeniden takın. Herhangi bir bağlantı sorununu çözmenin başka bir yolu da SIM kartı çıkarıp yeniden takmaktır. Bunu yapmak için akıllı telefonunuzu kapatın ve bir kağıt kullanın.