İPhone ve Android'de Aynalı Öne Bakan Kamera Nasıl Devre Dışı Bırakılır.

İPhone ve Android'de Aynalı Öne Bakan Kamera Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Ön kamera yansıtma ayarlarınızı kapatarak daha iyi selfieler çekin

Hiç ön kameranızla bir selfie çekip ne kadar farklı göründüğünüze şaşırdınız mı? Bunun nedeni ön kameranızın ters çevrilmiş olması olabilir. Ters ön kamerayla çekilen resimler çekildikten sonra ters çevrilmez. Bunun yerine ön taraftaki kamera ekranıyla aynı görünecekler (bu, gerçekliğin ayna görüntüsüdür). Neyse ki bu ayar kolayca kapatılabilir; nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Ters Çevrilmiş Kamerayı Kapatma: Kolay Adımlar

iPhone'da Ayarlarınızı açın, Kamera'ya dokunun ve "Ayna Ön Kamera"yı kapatın. Android'de Kamera uygulamasını açın, uygulamanın ayarlarına gidin (dişli çarka dokunarak veya aşağı oka tıklayarak ve Ayarlar'ı seçerek ) ve "Özçekimleri önizlendiği gibi kaydet" seçeneğini kapatın.

Adımlar

iPhone

1. Adım 1 Ayarlar uygulamasını açın.
    Google görselleri Adım 1 Ayarlar uygulamasını açın.
    Ayarlar uygulamasını açın. Varsayılan olarak Ayarlar uygulaması Ana Ekranınızın sağ alt köşesindedir. Simge gri renktedir ve üzerinde dişliler bulunur.
  2. Adım 2 Aşağı kaydırın ve Kamera'yı seçin.
    Google görselleri 2. Adım Aşağı kaydırın ve Kamera'yı seçin.
    Aşağı kaydırın ve Kamera'yı seçin . Birkaç bölüm aşağıda, sayfanın yaklaşık yarısında. Alternatif olarak, arama çubuğunu göstermek için yukarı kaydırabilir, "kamera" araması yapabilir ve Kamera uygulaması simgesiyle (gri renkli ve üzerinde kamera bulunan) "Kamera" yazan arama sonucuna dokunabilirsiniz.
  3. Adım 3 Ayna Ön Kamerasını kapatın.
    Google görseller 3. Adım Ayna Ön Kamerasını kapatın.
    Ayna Ön Kamerasını kapatın . Bu seçeneği görmek için biraz kaydırmanız gerekebilir. "Kompozisyon" başlığı altındadır.
    • Ayna Ön Kamerayı kapattığınızda , ön kamera aynalanmış olsun ya da olmasın, öne bakan kamera ekranı ters kalacaktır. Yalnızca fotoğraf çektiğinizde farkı fark edeceksiniz.

Android

1. Adım 1 Kamera uygulamanızı açın.
    Google görselleri 1. Adım Kamera uygulamanızı açın.
    Kamera uygulamanızı açın. Varsayılan olarak, Kamera uygulaması Android ekranınızın sağ alt köşesindedir ve uygulama simgesinin üzerinde bir kamera bulunur (ancak uygulama simgesinin renkleri, sahip olduğunuz Android telefona bağlı olarak farklılık gösterebilir).
  2. Adım 2 Kamera uygulamanızın ayarlarını açın.
    Google görselleri 2. Adım Kamera uygulamanızın ayarlarını açın.
    Kamera uygulamanızın ayarlarını açın. Samsung'da sol üst köşedeki dişli çarka dokunun. Google Pixel'de ekranın üst kısmındaki aşağı oka dokunun ve Ayarlar'ı seçin .
    • Diğer Android modelleri için Kamera uygulamanızın ayarlarının konumu yaklaşık olarak aynı olmalıdır ancak telefonunuzun modeline ve Android sürümüne bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir.
  3. Adım 3 Selfie'leri önizlendiği gibi kaydet seçeneğini kapatın.
    Google görselleri 3. Adım Kapatın Selfie'leri önizlendiği gibi kaydedin.
    Selfie'leri önizlendiği gibi kaydet seçeneğini kapatın . Bulmak için kaydırma yapmanız gerekebilir ve seçenek "Selfieler" başlığının (veya benzer bir şeyin) altında olabilir. Tam ifade ve konum, kullandığınız telefon modeline ve Android sürümüne bağlı olarak değişebilir.
    • Selfie'leri önizlendiği gibi kaydet seçeneğini kapattığınızda , ön kamera aynalanmış olsa da, ön kamera ekranı ters kalacaktır. Yalnızca fotoğraf çektiğinizde farkı fark edeceksiniz.