Kalın Saçlı Erkekler için En İyi Stiller ve Şekillendirme İpuçları.

Kalın Saçlı Erkekler için En İyi Stiller ve Şekillendirme İpuçları

Erkeklerde kalın saç en iyisidir; doğal hacminiz ve şekillendirme için üzerinde çalışmanız gereken tonlar var. Ama kesinlikle birkaç benzersiz zorluğu da beraberinde getiriyor, peki görünüşünüzden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Aşağıda bilmeniz gereken her şeyi ele aldık. Saç stillerinden şekillendirme ipuçlarına ve bakıma kadar size harika, kalın saçlarınızı nasıl şekillendireceğinizi öğretiyoruz.

Adımlar

Yöntem 1

Kalın Saçlar İçin Erkek Saç Modelleri

1. Adım 1 Kısa kalın saçlarınız varsa dokulu bir saç modeli edinin.
    Google görseller 1. Adım Kısa kalın saçlarınız varsa dokulu bir saç modeli edinin.
    Kısa kalın saçlarınız varsa dokulu bir saç modeli alın. Üst kısmı dalgalı ve dokulu olan kısa, kalın saçlar, tek uzunlukta olduğundan daha şekilli görünecektir. Stil vermeye hazır olduğunuzda, onu yukarı kaldırabilir veya bir tarafa doğru fırçalayabilirsiniz.
  2. Adım 2 Orta uzunlukta, kalın saçlarınız varsa alttan kesim yapın.
    Google görseller 2. Adım Orta uzunlukta, kalın saçlarınız varsa alttan kesim yapın.
    Orta uzunlukta kalın saçlarınız varsa alttan kesim yapın. Alt kesimler üstte uzun, yanlarda ve ensede kısadır, böylece saçlarınız her zaman asi olmadan veya yüzünüzde olmadan da uzunluğa sahip olabilirsiniz. Alt kesimler kalın saçlarda en iyi sonucu verir çünkü üstteki uzun saç, şekillendirdikten sonra kendini destekleyebilir ve hacmini koruyabilir.
  3. Adım 3 Uzun, kalın saçlarınız varsa saçınızı topuz veya at kuyruğu yapın.
    Google görseller 3. Adım Uzun, kalın saçlarınız varsa saçınızı topuz veya at kuyruğu yapın.
    Uzun kalın saçlarınız varsa saçlarınızı topuz veya at kuyruğu yapın. Kalın saçlar uzadığında ağırlaşabilir ve yönetilmesi zorlaşabilir. Saçınızı topuz veya at kuyruğu şeklinde geriye çekmek, uzun, kalın saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmanın kolay ve şık bir yoludur. Topuzunuzu veya at kuyruğunuzu başınızın üstünde veya altında tutmayı deneyin.
  4. Adım 4 Stilistinizden saçınızı inceltmek için inceltme makası kullanmasını isteyin.
    Google görseller 4. Adım Stilistinizden saçınızı inceltmek için inceltme makası kullanmasını isteyin.
    Stilistinizden saçınızı inceltmek için inceltme makası kullanmasını isteyin. İnceltme makası, kalın saçları inceltmek için tasarlanmış saç kesme makasıdır. Bir dahaki sefere saçınızı kestirmeye gittiğinizde, stilistinize saçınızın incelmesini istediğinizi söyleyin ve inceltme makası tavsiye edip etmediklerini görün.
    • Kaba saçlarınız varsa inceltme makası kullanmaktan kaçının. İnceltme makası aslında kaba saçların daha kalın görünmesini sağlayabilir.
Yöntem 2

Şekillendirme İpuçları

1. Kalın Saçlı Erkekler için En İyi Stiller ve Şekillendirme İpuçları
    Google görseller Kalın Saçlı Erkekler için En İyi Stiller ve Şekillendirme İpuçları
    "Yüksek tutuşa" sahip saç ürünlerini seçin. Saç ürünlerinde genellikle 3 tür tutuş vardır: düşük, orta ve yüksek. Kalın saçlar daha ağır olma eğiliminde olduğundan, yüksek tutuşa sahip bir ürün, saçınızı şekillendirdikten sonra dik durmasını sağlamaya çalıştığınızda faydalıdır. Saç ürünleri için alışveriş yaparken, etiketlerinde ne tür bir tutuşa sahip olduklarını yazmaları gerekir.
    • Eğer kalın telli saçlara sahipseniz saçlarınız kendi başına daha kolay ayağa kalkabileceği için tutuşu daha zayıf olan ürünleri kullanabilirsiniz.
  2. Adım 2 Jeller ve kremler yerine kil ve mum gibi kalın saç ürünleri kullanın.
    Google görseller 2. Adım Jeller ve kremler yerine kil ve mum gibi kalın saç ürünlerini kullanın.
    Jeller ve kremler yerine kil ve mum gibi kalın saç ürünlerini kullanın. Daha kalın ürünler, hafif ürünlere kıyasla saçlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar ve kalın saçlar kendi kendini daha iyi destekleyebildiği için bunların saçınızı ağırlaştırması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.
  3. Adım 3 Kalın saçlarınızı daha kolay kontrol edilebilir hale getirmek için bir saç serumu deneyin.
    Google görseller 3. Adım Kalın saçlarınızı daha kolay şekillendirilebilir hale getirmek için bir saç serumu deneyin.
    Kalın saçlarınızı daha kolay kontrol edilebilir hale getirmek için bir saç serumu deneyin. Saç serumları saçtaki kabarmayı ve dolaşmayı azaltan sıvı ürünlerdir. Saç serumu, kafanızdaki tek tek saçları yumuşatarak, daha ince hissetmelerini ve görünmelerini sağlayarak kalın saçlarınıza şekil vermenizi kolaylaştırabilir. Saç serumu kullanmak için bir kuruş büyüklüğündeki miktarı elinize pompalayın ve saçınıza uygulayın. Daha sonra saçınızı normal şekilde şekillendirin.
    • Biraz saç serumu çok işe yarayabilir, bu yüzden çok fazla kullanmamaya dikkat edin. Kuruş büyüklüğünde bir miktar genellikle bol miktarda bulunur.
  4. Adım 4 Saçınızı şekillendirmek için geniş dişli bir tarak kullanın.
    Google görseller 4. Adım Saçınızı şekillendirmek için geniş dişli bir tarak kullanın.
    Saçınıza şekil vermek için geniş dişli bir tarak kullanın. Geniş dişli taraklar kalın telli saçlar için daha uygundur çünkü saçın geçebileceği alan daha fazladır. Saçınıza şekil vermek ve düğümleri veya düğümleri fırçalamak için geniş dişli bir tarak kullanın.
  5. Adım 5 Saçınız 18 cm (7 inç) veya daha kısaysa, saçınızı yukarı doğru fırçalayın.
    Google görseller 5. Adım 18 cm (7 inç) veya daha kısaysa saçınızı fırçalayın.
    Saçınız 18 cm veya daha kısaysa saçınızı yukarı doğru fırçalayın. Kalın saçlarınızı fırçalamak ve yerinde tutmak için kil veya balmumu uygulamak hoş, hacimli bir görünüm yaratabilir. Kalın saçlar, ince saçlara göre daha uzun uzunluklarda kendini destekleyebilir, bu nedenle saçlarınız daha uzunsa yine de bu stili oluşturabilirsiniz. Saçınız 18 cm'den (7 inç) uzunsa, ağırlaşmaya başlayabilir ve düz bir şekilde dökülebilir.
  6. Adım 6 Fırçalamak için çok uzunsa saçınızı geriye doğru tarayın.
    Google görseller 6. Adım Fırçalamak için çok uzunsa saçınızı geriye doğru tarayın.
    Fırçalamak için çok uzunsa saçınızı geriye doğru kaydırın. Bir kuruş büyüklüğündeki kil veya balmumunu ellerinize sürün ve birbirine sürtün. Daha sonra ellerinizi saç çizginizin önünden başınızın arkasına doğru saçlarınızın arasından geçirin. Yanları da fırçalamayı unutmayın. Arkası düz bir stil, yüzünüzdeki uzun, kalın saçları almanın harika bir yoludur.
Yöntem 3

Saç Bakımı İpuçları

1. Adım 1 Saçınızı günaşırı yıkayın.
    Google görseller 1. Adım Saçlarınızı günaşırı yıkayın.
    Saçlarınızı gün aşırı yıkayın. Kalın saçların ince saçlar kadar sık ​​yıkanmasına gerek yoktur, böylece her gün şampuanlama zorunluluğundan kurtulabilirsiniz. Aslında saçlarınızı günaşırı yıkamak daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır çünkü kuruyup kırılmaya eğilimli olmayacaktır.
    • Yağlı bir cilde ve saça sahipseniz, saçlarınızın yağlanmaması için her gün yıkamanız gerekebilir.
  2. Adım 2 Saçınızı şampuanladıktan sonra nemlendirici bir saç kremi kullanın.
    Google görseller 2. Adım Saçınızı şampuanladıktan sonra nemlendirici bir saç kremi kullanın.
    Saçınızı şampuanladıktan sonra nemlendirici bir saç kremi kullanın. Nemlendirici bir saç kremi, kalın saçlarınızın daha pürüzsüz ve daha kolay şekillendirilebilir olmasına yardımcı olacaktır. Şişesinde "nemlendirici" veya "derinlemesine bakım" yazan saç kremlerini arayın. Saçınızı şampuanladıktan hemen sonra duşta bakım yapın.
  3. Adım 3 Saçınızı haftada bir kez arındırıcı bir şampuanla yıkayın.
    Google görseller 3. Adım Saçınızı haftada bir kez arındırıcı bir şampuanla yıkayın.
    Saçlarınızı haftada bir kez arındırıcı bir şampuanla yıkayın. Arındırıcı şampuanlar normal şampuanlara göre daha güçlü ve daha derinlemesine temizleyicidir ve ağda, krem ​​ve saç spreyi gibi saçta biriken saç ürünlerini yıkamak konusunda harikadırlar. Kalın saçlar birikmeye daha yatkın olduğundan, haftada bir kez saçlarınızı arındırıcı bir şampuanla yıkamak kalın saçlarınızın yumuşak ve temiz kalmasını sağlayacaktır.
    • Arındırıcı şampuanlar saça zarar verebilir, bu nedenle haftada bir defadan fazla kullanmayın.
    • Arındırıcı bir şampuanla yıkadıktan sonra nemlendirici bir saç kremi kullanarak kuruluğu en aza indirin.
  4. Adım 4 Duştan çıktığınızda saçınızın açık havada kurumasını bekleyin.
    Google görseller 4. Adım Duştan çıktığınızda saçınızın açık havada kurumasını bekleyin.
    Duştan çıktığınızda saçınızın açık havada kurumasını bekleyin. Kalın saçları şekillendirmenin zorluğunun bir kısmı da ne kadar hacime sahip olduğudur. Bu nedenle kalın saçlarınız varsa havayla kurutma iyi bir fikirdir; aşırı hacmi önler.
    • Saçınızı kurutmak için fön makinesi veya havlu kullanmaktan kaçının, aksi takdirde daha hacimli hale getirirsiniz.