Apple Pay'e Hediye Kartları Ekleme: Hangi Kartları Nasıl Ekleyebilirsiniz?.

Apple Pay'e Hediye Kartları Ekleme: Hangi Kartları Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Ön ödemeli bir kartı iPhone'da Apple Pay'e nasıl bağlayacağınızı öğrenin

Bir hediye kartı aldıysanız ve bunu kredi kartlarınız, banka kartlarınız, kimlik kartlarınız, biniş kartlarınız ve daha fazlası gibi Apple Cüzdanınıza ekleyip ekleyemeyeceğinizi merak ettiyseniz yalnız olmayacaksınız. Ancak cevap biraz çetrefilli; Apple Pay'e yalnızca bazı hediye kartları eklenebilir ve hangilerinin eklenebileceği veya eklenemeyeceği her zaman açık değildir. Bu makalede, Apple Cüzdanınıza hediye kartlarını iki şekilde nasıl ekleyeceğinizi öğreteceğiz ve ayrıca hangi perakendecilerin hediye kartlarının Apple Pay'de kullanılmasına izin verdiğini nasıl anlayabileceğinizi açıklayacağız.

Bilmeniz Gerekenler

• Apple'ın Cüzdan uyumlu uygulamaların bir listesi vardır, ancak bu listede uygulamaları bulunmayan bazı perakendecilerin hâlâ Apple Cüzdan ile uyumlu hediye kartları bulunmaktadır.
  • Hediye kartını Apple Cüzdanınıza eklemek için bir düğme olup olmadığını görmek için hediye kartı bakiyenizi çevrimiçi olarak kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.
  • Satıcının uygulamasını indirirseniz hediye kartınızı Apple Wallet'a ekleyebileceğiniz bir bölüm de bulunabilir.

Adımlar

Apple Wallet'a hediye kartları ekleyebilir misiniz?

1. Adım 1 Apple Wallet'a bazı hediye kartları ekleyebilirsiniz.
    Google görselleri 1. Adım Apple Wallet'a bazı hediye kartları ekleyebilirsiniz.
    Apple Wallet'a bazı hediye kartları ekleyebilirsiniz. Ancak bazı hediye kartı satıcıları Apple Wallet ile uyumlu olmadığından her hediye kartı eklenemeyebilir. Apple'ın Cüzdan uyumlu uygulamaların bir listesi vardır ancak bu listede bulunmayan bazı hediye kartları da eklenebilir. Hediye kartlarının Apple Wallet'a eklenmesine izin veren bazı perakendeciler şunlardır:
    • Hedef
    • Sephora
    • Ulta
    • Macy's
    • TJ Maxx
    • KRAL
  2. Adım 2 Büyük kredi şirketlerinin hediye kartları Apple Wallet'a eklenebilir.
    Google görseller Adım 2 Büyük kredi şirketlerinin hediye kartları Apple Wallet'a eklenebilir.
    Büyük kredi şirketlerinin hediye kartları Apple Wallet'a eklenebilir. Buna Visa, MasterCard, American Express ve Discover hediye kartları dahildir.
    • Banka veya kredi kartı gibi büyük kredi şirketlerinin fiziksel veya e-kartlarını ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Apple Wallet'ta ekrandaki talimatları uygulamanız yeterlidir.
    • Hediye kartı bakiyesi görüntülenmeyeceğinden kartta ne kadar kaldığını kendiniz takip etmeniz gerekir.
    • Vanilla Visa hediye kartları Apple Wallet'a eklenemez ancak Visa hediye kartları eklenebilir.
  3. 3. Adım Bazı hediye kartı satıcıları, e-hediye kartlarının yalnızca Apple Wallet'a eklenmesine izin verir.
    Google görseller 3. Adım Bazı hediye kartı satıcıları, e-hediye kartlarının yalnızca Apple Wallet'a eklenmesine izin verir.
    Bazı hediye kartı satıcıları, e-hediye kartlarının yalnızca Apple Wallet'a eklenmesine izin verir. Örneğin, Apple Cüzdanınıza Disney hediye kartları ekleyebilirsiniz ancak fiziksel Disney hediye kartları eklenemez.
    • Maalesef hangi perakendecilerin Apple Pay'e hangi tür hediye kartlarının eklenmesine izin verdiğine dair kesin bir liste yok.

Satıcının Web Sitesi Aracılığıyla Hediye Kartları Ekleme

1. Adım 1 Telefonunuzda hediye kartının bakiye sayfasına gidin.
    Google görseller 1. Adım Telefonunuzda hediye kartının bakiye sayfasına gidin.
    Telefonunuzda hediye kartının bakiye sayfasına gidin. Hediye kartınızın bakiyesini kontrol etmek için genellikle web sayfasının URL'sini kartın arkasında bulabilirsiniz.
  2. Adım 2 Hediye kartınızın numarasını ve PIN'ini girin.
    Google görseller Adım 2 Hediye kartınızın numarasını ve PIN'ini girin.
    Hediye kartınızın numarasını ve PIN'ini girin.
  3. Adım 3 Siyah Apple Wallet'a Ekle rozetinin olup olmadığını kontrol edin.
    Google görselleri 3. Adım Siyah Apple Wallet'a Ekle rozetinin olup olmadığını kontrol edin.
    Siyah Apple Wallet'a Ekle rozetinin olup olmadığını kontrol edin. Hediye kartınızı Apple Cüzdanınıza ekleyebiliyorsanız bu düğme, hediye kartının bakiye sayfasında görünebilir.
  4. Adım 4 Hediye kartını Apple Cüzdanınıza eklemek için düğmeye dokunun.
    Google görselleri 4. Adım Hediye kartını Apple Cüzdanınıza eklemek için düğmeye dokunun.
    Hediye kartını Apple Cüzdanınıza eklemek için düğmeye dokunun. Artık bu hediye kartını cüzdanınızdaki diğer kartlar gibi kullanabilirsiniz.

Satıcının Uygulaması Aracılığıyla Hediye Kartları Ekleme

1. Adım 1 App Store'u açın.
    Google görselleri Adım 1 App Store'u açın.
    App Store'u açın. Bazı hediye kartı satıcılarının yükleyebileceğiniz uygulamaları vardır ve bu uygulamalardan hediye kartı bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.
  2. Adım 2 Hediye kartı satıcınızın uygulamasını arayın.
    Google görselleri 2. Adım Hediye kartı satıcınızın uygulamasını arayın.
    Hediye kartı satıcınızın uygulamasını arayın. Hediye kartı satıcınızın bir uygulaması varsa onu indirip yükleyin.
  3. Adım 3 Uygulamayı açın.
    Google görselleri 3. Adım Uygulamayı açın.
    Uygulamayı açın. Hediye kartı eklemek için bir bölüm arayın. Bu, uygulamanın ön sayfasında olabilir veya uygulama ayarlarına bakmanız gerekebilir. Her uygulama biraz farklı şekilde kurulacaktır.
  4. Adım 4 İstendiğinde hediye kartının numarasını ve PIN'ini girin.
    Google görselleri 4. Adım İstendiğinde hediye kartının numarasını ve PIN'ini girin.
    İstendiğinde hediye kartının numarasını ve PIN'ini girin.
  5. Adım 5 Siyah Apple Wallet'a Ekle rozetinin olup olmadığını kontrol edin.
    Google görselleri 5. Adım Siyah Apple Wallet'a Ekle rozetinin olup olmadığını kontrol edin.
    Siyah Apple Wallet'a Ekle rozetinin olup olmadığını kontrol edin. Hediye kartınızı Apple Cüzdanınıza bağlayabiliyorsanız hediye kartınızı eklediğinizde bu düğme uygulamada görünebilir.
  6. Adım 6 Hediye kartını Apple Cüzdanınıza bağlamak için düğmeye dokunun.
    Google görselleri 6. Adım Hediye kartını Apple Cüzdanınıza bağlamak için düğmeye dokunun.
    Hediye kartını Apple Cüzdanınıza bağlamak için düğmeye dokunun.