iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu.

iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu

iTunes ve akış uygulamalarıyla iPhone'a müzik eklemeye yönelik kullanıcı dostu bir kılavuz

Çevrimdışı dinlemek için iPhone'unuza müzik koymak ister misiniz? .mp3 dosyalarını cihazınıza aktarabilir veya bilgisayarınız veya iTunes'unuz yoksa Apple Music ve Spotify gibi uygulamaları kullanarak Wi-Fi olmadan müzik dinleyebilirsiniz. Şarkıları doğrudan iTunes Store uygulamasıyla da satın alabilirsiniz. Bu wikiHow makalesi sana bilgisayarla ve bilgisayar olmadan iPhone'una nasıl müzik ekleyeceğini gösterecek.

Bilmeniz Gerekenler

• iPhone'unuzu bir Mac'e bağlayın ve Finder'ı açın. Şarkıları Müzik uygulamasından "iPhone" sekmesine sürükleyin.
  • Windows veya daha eski Mac'lerde iPhone'unuzu bağlayın ve iTunes'u açın. .mp3 dosyalarını seçmek için "Dosya" ve "Kitaplığa Klasör Ekle" seçeneğini tıklayın.
  • Apple Music'te bir şarkıya, şarkı listesine veya albüme dokunup basılı tutun ve "İndir"e dokunun.

Adımlar

Yöntem 1

Finder'ı Kullanma (Mac)

1. Adım 1 iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
    Google görselleri 1. Adım iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
    iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Cihazınızla birlikte verilen USB - Lightning kablosunu kullanın.
    • Gerekirse şifrenizi girin ve/veya bilgisayarınızın cihazınıza erişmesine izin vermek için Güven'e dokunun.
    • Bu yöntem macOS Catalina, Big Sur, Monterey, Ventura ve daha yeni sürümlerde çalışacaktır.
  2. Adım 2 Finder'ı açın....
    Google görselleri Adım 2 Finder'ı açın....
    Finder'ı açın . Bu mavi ve gri yüz simgesine benziyor.
  3. Adım 3 iPhone'unuzu seçin.
    Google görselleri 3. Adım iPhone'unuzu seçin.
    iPhone'unuzu seçin. iPhone'unuzun adını sol paneldeki "Konumlar"ın altında göreceksiniz.
    • iPhone ayrıntılarınız açılacaktır. Zaten Genel sekmesinde değilseniz , oraya gitmek için şimdi tıklayın.
  4. iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu
    Google görselleri iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu
    "Müzikleri, filmleri ve TV şovlarını manuel olarak yönet" kutusunu işaretleyin. Bu, Seçenekler başlığının altında olacaktır .
  5. Adım 5 Uygula'ya tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Uygula'ya tıklayın.
    Uygula'yı tıklayın . Bunu cihazın kapasitesinin sağ alt kısmında bulabilirsiniz.
  6. Adım 6 Mac'inizdeki Müzik uygulamasını açın.
    Google görselleri 6. Adım Mac'inizdeki Müzik uygulamasını açın.
    Mac'inizde Müzik uygulamasını açın. Bu, kırmızı arka plana sahip beyaz bir müzik notasına benziyor.
  7. Adım 7 Müziğinizi aktarın.
    Google görseller 7. Adım Müziğinizi aktarın.
    Müziğinizi aktarın. Müzik uygulamasından bir şarkıya, albüme veya sanatçıya tıklayıp Finder'ın iPhone sekmesine sürükleyin. Bunu iPhone'unuzda olmasını istediğiniz tüm ortamlar için tekrarlayın.
    • iPhone'unuz otomatik olarak senkronize edilmelidir.
  8. iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu
    "Çıkar" simgesine tıklayın. Müziği taşımayı tamamladığınızda iPhone sekmesinin sağındaki çıkarma simgesine tıklayın . Artık cihazınızın bağlantısını güvenle kesebilirsiniz.
  9. Adım 9 Müziğinizi görüntüleyin.
    Google görseller 9. Adım Müziğinizi görüntüleyin.
    Müziğinizi görüntüleyin. iPhone'unuzda Müzik uygulamasını açın. Bu, kırmızı arka plana sahip beyaz bir müzik notasına benziyor.
    • Kitaplık'a dokunun . Senkronize edilmiş müziğinizi Son Eklenenler başlığının altında göreceksiniz . Kitaplığınıza göz atmak için üstteki kategorileri de kullanabilirsiniz.
Yöntem 2

iTunes'u kullanma (PC ve macOS Mojave)

1. Adım 1 Windows veya macOS için iTunes'u açın.
    Google görselleri Adım 1 Windows veya macOS için iTunes'u açın.
    Windows veya macOS için iTunes'u açın. Bu yöntem Windows ve macOS Mojave ve önceki sürümlerde çalışacaktır. Windows için iTunes yüklü değilse onu indirmeniz gerekir. Eğer yüklediyseniz, en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
  2. Adım 2 iPhone'unuzu bağlayın...
    Google görseller Adım 2 iPhone'unuzu bağlayın...
    iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Cihazınızla birlikte verilen USB - Lightning kablosunu kullanın.
    • Gerekirse şifrenizi girin ve/veya bilgisayarınızın cihazınıza erişmesine izin vermek için Güven'e dokunun.
    • Bağlandıktan sonra sol panelin üstünde bir telefon simgesi göreceksiniz.
  3. Adım 3 iTunes'da telefon simgesini tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım iTunes'da telefon simgesini tıklayın.
    iTunes'da telefon simgesini tıklayın. Bunu iTunes'un üst kısmında göreceksiniz.
    • Cihaz bilgilerinize yönlendirileceksiniz.
    • iPhone'unuzu Wi-Fi üzerinden iTunes ile senkronize etmek istiyorsanız Seçenekler başlığı altındaki "Bu iPhone ile Wi-Fi üzerinden senkronize et" kutusunu işaretleyin.
  4. iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu
    "Müzik ve videoları manuel olarak yönet" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Bunu varsayılan olarak açılan Özet sekmesindeki seçenekler altında göreceksiniz. Bu seçeneği belirlemek, iPhone'unuzda bulunan şarkıları etkilemeden iPhone'unuza müzik eklemenizi sağlar.
  5. Adım 5 Uygula'ya tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Uygula'ya tıklayın.
    Uygula'yı tıklayın . Bu, değişikliklerinizi kaydeder.
  6. Adım 6 Müzik sekmesine tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım Müzik sekmesine tıklayın.
    Müzik sekmesini tıklayın . Bu, sol sütunda görünür. Müziğinizi senkronize etme seçenekleri görünecektir.
    • Müzik dosyalarını henüz iTunes arşivinize eklemediyseniz, Dosya menüsünü tıklayıp Kitaplığa Klasör Ekle (klasör eklemek için) veya Dosyayı Kitaplığa Ekle (tek tek müzik dosyaları eklemek için) öğesini seçerek bunu yapabilirsiniz.
  7. iPhone'a Manuel Olarak Müzik Eklemenin 5 Kolay Yolu
    "Müzik Senkronize Et" kutusunu işaretleyin. Bu, aşağıdaki ek seçenekleri seçmenizi sağlar.
  8. Adım 8 Neyin senkronize edileceğini seçin.
    Google görselleri 8. Adım Nelerin senkronize edileceğini seçin.
    Neyin senkronize edileceğini seçin. iTunes müzik kitaplığınızın tamamını iPhone'unuza eklemek istiyorsanız Tüm Müzik Kitaplığı'nı seçin . Alternatif olarak, Seçilen çalma listeleri, sanatçılar, albümler ve türleri seçebilir , senkronize edilecek belirli dosyaları seçebilir ve değişikliklerinizi kaydetmek için Uygula'yı tıklayabilirsiniz.
    • Videolar ve sesli notlar eklemek istiyorsanız kutuları gerektiği gibi işaretleyin.
  9. Adım 9 Uygula'ya tıklayın.
    Google görselleri 9. Adım Uygula'ya tıklayın.
    Uygula'yı tıklayın . Seçtiğiniz müzik artık iPhone'unuzla senkronize edilecek.
    • Durum üst ortada görüntülenecektir. Tamamlandığında durum güncellemeleri kaybolacaktır.
  10. Adım 10 iPhone'unuzdaki müziği bulun.
    Google görselleri 10. Adım iPhone'unuzdaki müziği bulun.
    iPhone'unuzdaki müziği bulun. iPhone'unuzda Müzik uygulamasını açın ve senkronize edilmiş müziğinizi görüntülemek ve dinlemek için Kitaplık'a dokunun.
Yöntem 3

Müzik Satın Alma

1. Adım 1 iTunes Store uygulamasını açın.
    Google görselleri Adım 1 iTunes Store uygulamasını açın.
    iTunes Store uygulamasını açın. Bu mor arka plana sahip beyaz bir yıldıza benziyor.
    • Doğrudan iPhone'unuzdan müzik satın almak için bu yöntemi kullanın.
  2. Adım 2 Ara'ya dokunun.
    Google görselleri Adım 2 Ara'ya dokunun.
    Ara'ya dokunun . Bu, ekranın sağ alt köşesinde bulunan, büyüteç şeklindeki bir simgedir.
  3. Adım 3 Arama çubuğuna dokunun.
    Google görselleri 3. Adım Arama çubuğuna dokunun.
    Arama çubuğuna dokunun. Bunu ekranın üst kısmında bulacaksın. iPhone'unuzun klavyesi ekranda görünecektir.
  4. Adım 4 Müzik arayın.
    Google görselleri 4. Adım Müzik arayın.
    Müzik arayın. Bir şarkının, sanatçının veya albümün adını yazın ve ardından iPhone'unuzun klavyesinin sağ alt köşesindeki Ara'ya dokunun.
  5. Step 5 Select music.
    Google görseller 5. Adım Müziği seçin.
    Müzik seçin. Aradığınız albüme veya sanatçıya dokunun, ardından indirmek istediğiniz belirli bir müzik parçasını (örneğin bir albüm veya şarkı) bulun.
    • Belirli bir şarkıyı aradıysanız sonuçlar sayfasında o şarkıyı aramanız yeterlidir.
  6. Step 6 Tap the music's price.
    Google görselleri 6. Adım Müziğin fiyatına dokunun.
    Müziğin fiyatına dokunun. Bu genellikle karar verdiğiniz şarkının veya albümün sağında olacaktır.
  7. Step 7 Confirm the purchase.
    Google görselleri 7. Adım Satın alma işlemini onaylayın.
    Satın alma işlemini onaylayın. İstendiğinde Touch ID'nizi veya Face ID'nizi tarayın veya Apple Kimliği parolanızı girin. Müzik iPhone'unuzun Müzik uygulamasına indirilmeye başlayacaktır.
  8. Step 8 Wait for the music to download.