Metin Mesajlarını Başka Bir Telefona Otomatik Olarak İletme.

Metin Mesajlarını Başka Bir Telefona Otomatik Olarak İletme

Bu kullanışlı kılavuzla gelen mesajları başka bir telefondan alın

Metin mesajlarını iPhone veya Android'inizden başka bir telefona otomatik olarak iletmek ister misiniz? Örneğin hem kişisel hem de iş telefonunuz varsa bu iyi bir fikir olabilir. Ne yazık ki, SMS mesajlarını bir iOS'tan iOS olmayan bir cihaza otomatik olarak iletmek mümkün değildir. Ancak Apple, hem SMS hem de iMessage'ları iPhone'unuzdan diğer iOS aygıtlarına iletmeyi kolaylaştırır. Android kullanıcıları ayrıca mesajları kolaylıkla otomatik olarak iletebilir. Bu wikiHow kılavuzu sana, Android veya iPhone'undan gelen tüm kısa mesajları otomatik olarak başka bir cihaza nasıl ileteceğini öğretecek.

Bilmeniz Gerekenler

• Tüm cihazlarda aynı Apple kimliğiyle oturum açarak iMessages'ı veya SMS/MMS metinlerini bir iPhone'dan diğerine iletin.
  • Ayarlar > Mesajlar > Kısa Mesaj İletme'ye gidin ve iletilen metinleri almasını istediğiniz tüm cihazları seçin.
  • Mesajların bir telefon numarasına veya e-posta adresine otomatik olarak iletilmesini ayarlamak için Android'e SMS Forwarder uygulamasını yükleyin.

Adımlar

Yöntem 1

iPhone'dan iPhone'a iletme

1. Adım 1 Tüm cihazlarda aynı Apple Kimliğiyle giriş yapın.
    Google görselleri 1. Adım Tüm cihazlarda aynı Apple kimliğiyle oturum açın.
    Tüm cihazlarda aynı Apple Kimliğiyle giriş yapın. Tüm iMessage ve SMS metinlerini diğer iOS aygıtlarına (iPhone, iPad, Mac vb.) otomatik olarak iletmek için her aygıtta aynı Apple Kimliğiyle oturum açmış olmanız gerekir.
    • Hangi Apple Kimliğiyle giriş yaptığınızı doğrulamak için Ayarlar > Mesajlar > Gönder ve Al'a gidin ve listelenen Apple Kimliğini arayın.
    • SMS/MMS mesajları alabilmek için tüm cihazların Apple'ın Süreklilik gereksinimlerini karşılaması gerekir.
      • Metin alan iPhone'lar, iPad'ler veya iPod'lar iOS 8 veya üstünü çalıştırıyor olmalıdır.
  2. Adım 2 iPhone'unuzda Kısa Mesaj İletmeyi Etkinleştirin.
    Google görselleri 2. Adım iPhone'unuzda Kısa Mesaj Yönlendirmeyi etkinleştirin.
    iPhone'unuzda Kısa Mesaj İletmeyi Etkinleştirin . Metinleri iletmek istediğiniz iPhone'da Ayarlar > Mesajlar > Kısa Mesaj İletme'ye gidin .
    • Bir seçenek olarak "Kısa Mesaj İletme"yi görmüyorsanız iMessage'ı kapatıp tekrar açın.
      • Bu sorunu çözmezse başka cihazlarda Apple Kimliğinizle oturum açamayabilirsiniz. Kısa mesaj almak istediğiniz tüm iPhone'larda aynı Apple Kimliğiyle oturum açtığınızı bir kez daha kontrol edin.
  3. Adım 3 İletilen metinleri almak istediğiniz cihazı/cihazları seçin.
    Google görseller 3. Adım İletilen metinleri almak istediğiniz cihazı/cihazları seçin.
    İletilen metinleri almak istediğiniz cihazı/cihazları seçin. "Metin Mesajı Yönlendirme" açılış sayfası, aynı Apple Kimliğine bağlı tüm cihazların bir listesini görüntüleyecektir. İletilen metinleri almak istediğiniz tüm cihazlar için kaydırıcıyı sağa kaydırın (yeşile dönmesi gerekir).
  4. Adım 4 iPhone'unuzdaki her cihazın doğrulama kodunu girin.
    Google görselleri 4. Adım iPhone'unuzdaki her cihazın doğrulama kodunu girin.
    iPhone'unuzdaki her cihazın doğrulama kodunu girin. Diğer telefonlarınız çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmıyorsa, iPhone'unuza girilmesi gereken bir doğrulama kodunu görüntüleyecektir. Metinlerinizi iletmeye başlamak için her cihazı doğrulayın!
    • Orijinal iPhone'unuz açık olduğu ve Wi-Fi'ye veya mobil ağa bağlı olduğu sürece, iletilen cihazların herhangi birinden SMS/MMS mesajları gönderip alabilirsiniz.
    • iPhone'lar, metin mesajlarını iOS olmayan cihazlara otomatik olarak iletemez ancak bu wikiHow kılavuzu bunu manuel olarak yapmanıza yardımcı olabilir.
Yöntem 2

Android'den ilet

1. Adım 1 SMS Forwarder uygulamasını Google Play Store'dan indirin.
    Google görselleri 1. Adım SMS Forwarder uygulamasını Google Play Store'dan indirin.
    SMS Yönlendirici uygulamasını Google Play Store'dan indirin. Play Store'da birkaç SMS iletme uygulaması mevcut, ancak burada bunu öneriyoruz.
    • Bu wikiHow kılavuzu, Android cihazındaki metinleri manuel olarak iletmene yardımcı olabilir.
  2. Adım 2 Uygulamayı açın ve + tuşuna basın.
    Google görselleri 2. Adım Uygulamayı açın ve + tuşuna basın.
    Uygulamayı açın ve + tuşuna basın . Ekranınızın alt kısmında bulunan dairesel turuncu butondur.
  3. Step 3 Enter the phone number to which you want to forward text messages.
    Google görselleri 3. Adım Metin mesajlarını iletmek istediğiniz telefon numarasını girin.
    Metin mesajlarını iletmek istediğiniz telefon numarasını girin. Ayrıca bir e-posta adresi de girebilirsiniz.
    • Her girişi ayırmak için virgül kullanarak birden fazla numara/e-posta girebilirsiniz.
  4. Step 4 Set your forwarding conditions.
    Google görseller 4. Adım İletim koşullarınızı ayarlayın.
    İletim koşullarınızı ayarlayın. Gelen tüm metinlerin otomatik olarak iletilmesini istiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz. Aksi takdirde, mesajları iletirken uygulamanın filtrelemesini istediğiniz anahtar kelimeleri/terimleri girebilirsiniz.
    • İletilen mesajları yalnızca tek kullanımlık şifreler veya PIN numaraları içeren metinlerle de sınırlandırabilirsiniz.
  5. Step 5 Complete the setup.
    Google görseller Adım 5 Kurulumu tamamlayın.
    Kurulumu tamamlayın. Diğer ayarları dilediğiniz gibi yapın ve kurulumunuzu tamamlayın. Android'iniz artık gelen mesajları otomatik olarak sağladığınız telefon numaralarına iletmelidir.
    • Yeni SMS Yönlendirici kurulumunuzu test etmek için bir arkadaşınızdan veya iş arkadaşınızdan size bir metin göndermesini istemeyi düşünün.