Birleşik Krallık'tan Amerika Birleşik Devletleri Nasıl Aranır?.

Birleşik Krallık'tan Amerika Birleşik Devletleri Nasıl Aranır?

Birleşik Krallık'tan ABD'yi aramak için ayrıntılı kılavuz

İster yurt dışına seyahat eden bir Amerikalı olun, ister ABD'deki insanları aramaya çalışan Birleşik Krallık'ta ikamet eden biri olun, bir ülkeden diğerine başarılı bir şekilde arama yapmak için mevcut seçenekleri ve prosedürleri bilmeniz gerekir. Birleşik Krallık'ın herhangi bir yerinden (İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) Amerika Birleşik Devletleri'nin herhangi bir yerine nasıl arama yapacağınızı öğrenin. Sabit hattan, ABD cep telefonundan, Birleşik Krallık cep telefonundan veya çevrimiçi hizmetten arama yapmayı seçebilirsiniz.

Adımlar

Yöntem 1

ABD'yi Geleneksel Telefondan Aramak

1. Adım 1 Önce telefonda “00”ı çevirin.
    Google görselleri 1. Adım Önce telefonda “00”ı çevirin.
    Önce telefonda “00”ı çevirin. İngiltere'nin uluslararası arama kodunu telefonunuza çevirin (00). Bu, aramak üzere olduğunuz telefon numarasının ülke dışında olduğunun sinyalini verecektir.
    • Cep telefonundan arıyorsanız “00” yerine veya öncesinde tuş takımındaki “+” işaretine basmanız gerekebilir.
  2. Adım 2 Ülke kodu için “1”i tuşlayın.
    Google görselleri Adım 2 Ülke kodu için “1”i tuşlayın.
    Ülke kodu için “1”i tuşlayın. 00'ı çevirdikten sonra telefonunuzun tuş takımında 1'e basın. Bu, aramak üzere olduğunuz telefon numarasının bir ABD numarası olduğunu belirten Amerika Birleşik Devletleri ülke kodudur.
    • Aramak istediğiniz telefon numarası çevrimiçi olarak, bir rehberde listeleniyorsa veya alan kodunun önündeki 1 rakamı ve sonraki yedi hane dahil olmak üzere sizinle konuşuluyorsa, “1”i birden fazla çevirmenize gerek yoktur. Örneğin, 00-1-1-(###)-###-#### değil, 00-1-(###)-###-#### tuşlarsınız.
  3. 3. Adım ABD'nin alan kodunu çevirin
    Google görselleri 3. Adım ABD'nin alan kodunu çevirin
    ABD bölgesinin alan kodunu çevirin. Uluslararası arama kodunu (00) ve ülke kodunu (1) girdikten sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nin ulaşmaya çalıştığınız bölgesinin alan kodunu çevirin.
    • ABD alan kodu her zaman üç haneli bir sayıdır ve genellikle telefon numarasının sonraki yedi hanesinden önce parantez içinde listelenir, şu şekilde: (###)-###-####.
    • Ücretsiz bir ABD numarası, alan kodunu aşağıdaki kodlardan biriyle değiştirir: 800, 888, 877, 866, 855, 844. Ancak, ücretsiz numaralar ABD dışından arama yapıldığında ücretsiz olmayacaktır ve aslında arandığında hiç çalışmıyor. Bunun yerine şirketin alternatif, standart telefon numarasını arayın.
    • Bir kişinin Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınmış ancak aynı telefon numarasını kullanması veya yaşadığı bölgeden farklı bir bölgede bir telefon satın alması durumunda alan kodunun, fiziksel konumuyla aynı olmayabileceğini unutmayın.
  4. Adım 4 Kalan yedi haneyi çevirin.
    Google görselleri 4. Adım Kalan yedi rakamı çevirin.
    Kalan yedi haneyi çevirin. Uluslararası arama kodunu (00), ülke kodunu (1) ve üç haneli alan kodunu ABD telefon numarasının kalan yedi hanesiyle birlikte takip edin. Tüm numaralar girildikten sonra aramayı yapmak için arama düğmesine basın.
    • Tüm ABD telefon numaraları, üçü alan kodu artı kalan yedi hane olmak üzere toplam on haneden oluşur: (###)-###-####.
    • Bu örneklerde veya çevirmeye çalıştığınız numaranın listelendiği her yerde görünseler bile “#,” “-”, “(,” veya “)” gibi özel karakterleri eklememeniz gerektiğini unutmayın.
Yöntem 2

Çevrimiçi Arama Hizmetini veya Uygulamasını Kullanma

1. Adım 1 Sesli veya görüntülü aramalar için Skype'ı kullanın.
    Google görselleri 1. Adım Sesli veya görüntülü aramalar için Skype'ı kullanın.
    Sesli veya görüntülü aramalar için Skype'ı kullanın. Dünyanın her yerinde telefonunda veya bilgisayarında Skype bulunan herkese görüntülü veya sesli arama yapmak için popüler Skype hizmetini deneyin. Ayrıca küçük bir ücret karşılığında, ilişkili bir Skype hesabı olsun veya olmasın herhangi bir normal telefon numarasını arayabilirsiniz.
    • Diğer Skype hesaplarını ücretsiz aramaya hemen başlamak için Skype'ı akıllı telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza ücretsiz indirin. Normal bir ABD telefon numarasını aramak için Skype'ı kullanmak istiyorsanız, kullandıkça ödeme yapmak için hesabınıza Skype Kontörü ekleyin veya sık aramalardan tasarruf etmek için aylık bir abonelik seçin.
    • Skype'tan arama yaparken yüksek hızlı internete sahip bir bilgisayar veya telefona bağlı olduğunuzdan emin olun çünkü iyi bir bağlantıyla ses ve görüntü kalitesi daha iyi ve daha güvenilir olacaktır.
    • WiFi'ye bağlı olmayan bir telefon veya tablette Skype için mobil uygulama kullanırsanız veri ücreti ödeyeceğinizi unutmayın. Bu ücretler konusunda telefonunuzla veya SIM kart sağlayıcınızla görüşün veya telefon uygulamalarını internet bağlantısı olmadan sık sık kullanmayı planlıyorsanız sınırsız veya büyük miktarda veri içeren bir plan satın alın.
  2. Adım 2 Diğer arama uygulamalarını deneyin.
    Google görselleri 2. Adım Diğer arama uygulamalarını deneyin.
    Diğer arama uygulamalarını deneyin. Google Hangouts, Viber veya WhatsApp gibi sesli ve/veya görüntülü görüşme olanağı sunan başka bir hizmeti kullanın. Skype gibi, bu hizmetler aracılığıyla yapılan aramalar da hizmetin diğer üyeleri için ücretsizdir ve normal sabit hatları ve cep telefonlarını aramak için küçük bir ücrete tabidir.
    • Bu hizmetleri bir bilgisayarda veya cep telefonunuz veya tabletiniz için ücretsiz uygulamalar aracılığıyla kullanın. Telefonunuz internete bağlı değilse ağda yaptığınız aramalar için veri ücreti ödeyeceğinizi unutmayın.
    • Hepsi biraz farklı özelliklere sahip olduğundan, hangisini en çok beğendiğinizi görmek için farklı hizmetleri deneyin. Veya ABD'deki kişilerinizin de bu uygulamaya sahip olup olmamasına bağlı olarak bir uygulamayı seçebilirsiniz, çünkü bu durumda onlara yapacağınız aramalar ücretsizdir.
  3. Adım 3 Bir hizmeti kullanmadan önce test edin.
    Google görselleri 3. Adım Bir hizmeti kullanmadan önce test edin.
    Bir hizmeti kullanmadan önce test edin. Birleşik Krallık'tan ABD'yi aramak için kullanmadan önce bir internet telefon hizmetine veya uygulamasına aramalar için kişileri, telefon numaralarını veya krediyi (varsa) yükleyin. Arama yapma sürecine, ses veya videonun kalitesine ve diğer özelliklere alışın, böylece onu sorunsuz bir şekilde kullanmaya hazır olursunuz.
    • Yapabiliyorsanız, Birleşik Krallık'ta yurt dışına çıkmadan önce uygulamaya aşina olmak için uygulamayı test edin. İnternet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun ve mümkünse yurtdışındayken bağlanacağınız cihazın aynısını kullanın.
    • Özellikle yerleşik mikrofonu veya hoparlörü olmayan eski bir bilgisayar kullanıyorsanız veya arama yapmak istiyorsanız, Birleşik Krallık'tan arama yapmak için güvenilir bir mikrofon ve kulaklık ile hazırlıklı olmak isteyebilirsiniz. eller serbest mobil aramalar.
Yöntem 3

Nasıl Aranacağını Seçme

1. Adım 1 ABD'den bir cep telefonu getirin
    Google görseller 1. Adım ABD'den bir cep telefonu getirin
    ABD'den bir cep telefonu getirin Amerika Birleşik Devletleri'nden geliyorsanız ve Birleşik Krallık'ta seyahat ediyorsanız, diğer sağlayıcılardan SIM kartların girilmesine izin veren kilidi açılmış bir telefonu yanınızda getirin. SIM kart, yurt dışındayken bir mobil sağlayıcıdan satın alabileceğiniz küçük bir bilgi çipidir.
    • Birleşik Krallık'a getirmek istediğiniz cep telefonunun bir GSM telefonu (dünyanın çoğu tarafından kullanılan küresel hücresel teknoloji) olduğundan ve kilidinin açık olduğundan, yani diğer sağlayıcılarla kullanım konusunda bir kısıtlamanın bulunmadığından emin olun. AT&T ve T-Mobile, genellikle kilidi açık olan GSM telefonları taşır.
    • Telefonunuza sığacak bir SIM kart taşıyan Birleşik Krallık'taki bir mobil sağlayıcıyı arayın. Çoğu cep telefonunda standart bir SIM kart boyutu bulunur, ancak iPhone'lar ve diğer yeni akıllı telefonlar özel mikro veya nano SIM kart boyutları kullanır.
    • Mevcut ABD telefon operatörünüz aracılığıyla uluslararası bir arama planı oluşturabilirsiniz ancak bu planların genellikle çok pahalı olduğunu unutmayın.
    • İster uluslararası bir arama planı ister SIM kart rotası seçin, hizmetinizi değiştirmek veya askıya almak için ABD sağlayıcınızı aradığınızdan ve Birleşik Krallık'a seyahat etmeden önce aklınıza takılan tüm soruları sorduğunuzdan emin olun.
  2. Adım 2 Birleşik Krallık'ta bir cep telefonu satın alın.
    Google görseller 2. Adım Birleşik Krallık'ta bir cep telefonu satın alın.
    İngiltere'de bir cep telefonu satın alın. ABD'den kendi cep telefonunuzu getiremiyorsanız veya getirmek istemiyorsanız, Birleşik Krallık'ta bir cep telefonu satın almayı seçin; çünkü bu genellikle daha basit ve daha ucuzdur. Birleşik Krallık'ta kısa bir konaklama için ucuz bir telefon satın alın ve uluslararası aramalar yapmak için kullandıkça öde SIM kartı planı satın alın.
    • Uluslararası aramalar için fiyatların ne olduğunu bildiğinizden emin olmak için plandaki fiyatları kontrol edin. İnternet araması uygulamaları için kullanmayı planlıyorsanız akıllı telefondaki veri kullanım oranlarını kontrol edin.
    • Birleşik Krallık'ta cep telefonlarına yönelik kullandıkça öde SIM kart planlarının çoğu, aramalar için az miktarda ön ödemeli dakikalarla birlikte gelir ve daha sonra telefon üzerinden veya ağ sağlayıcının kioskunda daha fazla dakika "yükleyebilirsiniz" .
    • Birleşik Krallık'taki başlıca cep telefonu ağları Vodafone, T-Mobile, Virgin Mobile, O2 ve Orange'dır. Car Phone Warehouse ve Phones4U gibi mağazalar birkaç farklı ağdan ucuz telefonlar satıyor.
  3. Adım 3 Sabit hattan arayın.
    Google görseller 3. Adım Sabit hattan arayın.
    Sabit hattan arayın. İsterseniz Birleşik Krallık'taki sabit hatlı bir telefondan ABD'yi arayın. Uluslararası aramaların ücretlerini öğrenmek için sabit hat servis sağlayıcısına danışın veya ABD'ye yapılan aramaların ücretlerini düşürmek için bir arama kartı satın alın
    • Sık yapılan uluslararası aramaların maliyetini azaltmak için Birleşik Krallık'taki marketlerden, postanelerden veya telefon mağazalarından uluslararası arama kartı satın alın. Genel uluslararası arama kartları genellikle sabit hatlarda veya cep telefonlarında kullanılabilir.
    • Uluslararası bir arama kartı kullanmak için, genellikle kartın arkasında bulunan erişim numarasını, ardından benzersiz bir PIN'i ve son olarak aramak istediğiniz telefon numarasını çevirirsiniz.

Uyarılar

• Arama başka bir telefondan ücretsiz olsa bile, genellikle arama ücretinize ek ücretler eklediğinden, bir otelden uluslararası arama yapmaktan kaçının. Telefonlarından aramayı planlıyorsanız, öncelikle otelle fiyatlarını kontrol edin. Teşekkürler Faydalı 4 Faydalı Değil 0