Google Hesaplarıyla İlgili Yardım Nasıl Alınır?.

Google Hesaplarıyla İlgili Yardım Nasıl Alınır?

Bu wikiHow makalesi sana Google'ın destek kaynaklarına nasıl erişeceğini öğretir. Gmail veya YouTube gibi hizmetlerin desteği için Google ile iletişime geçemeyeceğiniz için talimatlar için Google Destek sitesini kullanabilirsiniz. Google'a ait olduğunu iddia eden birçok numara ve e-posta adresinin aslında dolandırıcılık olduğunu unutmayın.

Bilmeniz Gerekenler

• Gmail, YouTube ve diğer Google hizmetleriyle ilgili sık karşılaşılan sorunları çözmek için Google'ın destek merkezini kullanın.
  • Pixel telefonunuzla veya Google Drive'ınızla ilgili sorunlar için doğrudan görüşme isteğinde bulunun. Destek sayfasında "Pixel Phone" veya "Google Drive"ı tıklayın ve "Bize Ulaşın"ı seçin.
  • Press@google.com adresinden Google'ın basın ekibine ulaşın. Onlara 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 adresine salyangoz postası gönderin.

Adımlar

Yöntem 1

Google Desteğini Kullanma

1. 1. Adım Google'ın destek merkezinin nasıl çalıştığını anlayın.
    Google görselleri 1. Adım Google'ın destek merkezinin nasıl çalıştığını anlayın.
    Google'ın destek merkezinin nasıl çalıştığını anlayın. Google, şifre sıfırlama veya hesap kurtarma gibi konularda müşteri hizmetleri sağlayamadığından, sık karşılaşılan sorunlar için genel yardım konularının ve izlenecek yolların kapsamlı bir listesine sahiptir.
    • Destek merkezi, Google ile iletişime geçmek anlamına gelmese de, Google ile iletişime geçme ihtiyacı duyabileceğiniz sorunlar için Google tabanlı tek alternatiftir.
  2. Adım 2 Google Desteği'ni açın.
    Google görselleri 2. Adım Google Desteği'ni açın.
    Google Desteği'ni açın. Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://support.google.com/ adresine gidin.
  3. Adım 3 Bir ürün seçin.
    Google görselleri 3. Adım Bir ürün seçin.
    Bir ürün seçin. Sorun yaşadığınız ürünün adına tıklayın.
    • Örneğin Google Chrome ile sorun yaşıyorsanız Google Chrome seçeneğini tıklarsınız.
  4. Adım 4 Mevcut destek kaynaklarını inceleyin.
    Google görselleri 4. Adım Mevcut destek kaynaklarını inceleyin.
    Mevcut destek kaynaklarını inceleyin. Sayfanın ortasında ortak konuların bir listesini göreceksiniz; sorunuzu veya sorununuzu burada arayın.
  5. Adım 5 Bir destek kaynağı kategorisi seçin.
    Google görselleri 5. Adım Bir destek kaynağı kategorisi seçin.
    Bir destek kaynağı kategorisi seçin. Kullanmak istediğiniz soru veya sorun kategorisini tıklayın. Daha spesifik seçenekleri gösterecek şekilde kategorinin genişlediğini görmelisiniz.
    • Kategoriye tıklandığında bir destek sayfası açılıyorsa sonraki adımı atlayın.
    • Sorunuzu veya sorununuzu sayfanın üst kısmındaki arama çubuğuna da yazabilirsiniz.
  6. Adım 6 Bir destek kaynağı konusu seçin.
    Google görselleri 6. Adım Bir destek kaynağı konusu seçin.
    Bir destek kaynağı konusu seçin. Genişletilmiş kategorinin altındaki konulardan birine tıklayın. Bunu yaptığında konunun destek makalesi sayfası açılacaktır.
    • Sorunuzu veya sorununuzu arama çubuğuna yazdıysanız, arama çubuğunun altındaki açılır menüde görünen konuyu tıklayacaksınız.
  7. Adım 7 Destek makalesindeki talimatları izleyin.
    Google görselleri 7. Adım Destek makalesindeki talimatları izleyin.
    Destek makalesindeki talimatları izleyin. Açılan destek makalesini dikkatlice okuyun ve ardından sorununuzu çözmeye çalışmak için makaledeki talimatları izleyin.
    • Sorununuzu tam olarak çözmek için birkaç makaledeki talimatları uygulamanız gerekebilir.
    • Çoğu destek makalesinde sayfanın sağ tarafında ilgili makalelerin bir listesi bulunur.
  8. Adım 8 Android telefonunuz için destek numaralarını görüntüleyin.
    Google görselleri 8. Adım Android telefonunuz için destek numaralarını görüntüleyin.
    Android telefonunuz için destek numaralarını görüntüleyin. Android'in Pixel olmayan bir modeli için destek almak istiyorsanız aşağıdakileri yaparak aranacak destek numarası listesini görüntüleyebilirsiniz:
    • Google Destek sayfasında Pixel Phone'a tıklayın .
    • Sayfanın sağ üst kısmındaki Bize ulaşın'a tıklayın .
    • Android Cihaz Desteği'ni tıklayın .
    • Telefon numaralarının açılır listesini inceleyin.
  9. 9. Adım Pixel telefonunuz için bir görüşme isteğinde bulunun.
    Google görselleri 9. Adım Pixel telefonunuz için bir görüşme isteğinde bulunun.
    Pixel telefonunuz için görüşme isteğinde bulunun. Pixel 1 veya Pixel 2 Android telefonunuz varsa aşağıdakileri yaparak Google'dan sohbet veya telefon görüşmesi tabanlı destek alabilirsiniz:
    • Google Destek sayfasında Pixel Phone'a tıklayın .
    • Sayfanın sağ üst kısmındaki Bize ulaşın'a tıklayın .
    • Piksel Cihaz Desteği'ni tıklayın .
    • Pixel modelinizi seçin.
    • Bir telefon görüşmesi için Geri arama iste'ye veya anlık mesaj görüşmesi için Sohbet iste'ye tıklayın .
    • Ekrandaki yönergeleri takip edin.
  10. 10. Adım Google Drive sorunları için görüşme isteğinde bulunun.
    Google görselleri 10. Adım Google Drive sorunları için görüşme talebinde bulunun.
    Google Drive sorunları için görüşme isteğinde bulunun. Google Drive, Google'ın gerçek zamanlı destek sunduğu tek uygulama tabanlı hizmettir. Google ile sohbet etmek veya Google'dan e-posta göndermek için aşağıdakileri yapın:
    • Google Destek sayfasında Google Drive'ı tıklayın .
    • Sayfanın sağ üst köşesindeki Bize ulaşın'a tıklayın .
    • Bir konu seçin, ardından istenirse bir kategori seçin.
      • Geri ödeme iste seçeneği bu adımda çalışmaz.
    • Sohbet iste veya E-posta desteği seçeneğine tıklayın .
    • Bir sohbet veya e-posta görüşmesi başlatmak için ekrandaki talimatları izleyin.
Yöntem 2

Google ile Doğrudan İletişime Geçme

1. 1. Adım Google'la doğrudan iletişime geçmenin yalnızca birkaç yolu olduğunu anlayın.
    Google görselleri 1. Adım Google ile doğrudan iletişime geçmenin yalnızca birkaç yolu olduğunu anlayın.
    Doğrudan Google ile iletişime geçmenin yalnızca birkaç yolu olduğunu unutmayın. Basın mensubu veya G Suite yöneticisi olmadığınız sürece, Google ile iletişim kurma yöntemleriniz eski moda posta göndermek ve iş başvurusunda bulunmakla sınırlıdır.
    • Bu kuralın tek istisnaları (Android desteği, Pixel desteği ve Google Drive desteği) önceki yöntemde listelenmiştir.
  2. 2. Adım Google tarafından açıkça belirtilmeyen bir numarayı asla aramayın.
    Google görselleri 2. Adım Google tarafından açıkça belirtilmeyen bir numarayı asla aramayın.
    Google tarafından açıkça belirtilmeyen bir numarayı asla aramayın. Google'a ait olduğunu iddia eden birçok dolandırıcılık numarası şu anda dolaşımda. Dolandırılmaktan (veya sadece zamanınızı boşa harcamaktan) kaçınmak için yalnızca bir Google dokümanında özel olarak listelenen numarayı arayın. Örneğin, G Suite formunda listelenen bir numarayı arayabilirsiniz ancak Google dışı bir sitede bulunmayan bir numarayı arayamazsınız.
    • Aynı fikir e-posta adresleri ve normal adresler için de geçerlidir.
    • Google personeli, telefon veya sohbet görüşmelerinde asla şifrenizi istemez.
  3. Adım 3 Google'ın basın ekibine e-posta gönderin.
    Google görselleri 3. Adım Google'ın basın ekibine e-posta gönderin.
    Google'ın basın ekibine e-posta gönderin. Basın mensubuysanız ve bir soru için Google ile iletişime geçmek istiyorsanız, onlara press@google.com adresinden e-posta gönderebilirsiniz. E-postanın konusuna bağlı olarak yanıt alabilir veya alamayabilirsiniz.
    • Google yalnızca deneyimli basın mensuplarından gelen e-postaları kabul edecek ve yanıtlayacaktır.
  4. Adım 4 Postayı Google'ın adresine gönderin.
    Google görselleri 4. Adım Google'ın adresine posta gönderin.
    Google'ın adresine posta gönderin. Bir salyangoz postası göndermekte sakınca görmüyorsanız ve yanıt alamıyorsanız, postanızı 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 adresine gönderebilirsiniz. Google'ın toplu postaya yanıt verme olasılığı son derece düşük olduğundan, bunu acil veya hassas bir öğe.
  5. 5. Adım G Suite desteğiyle iletişime geçin.
    Google görselleri 5. Adım G Suite desteğiyle iletişime geçin.
    G Suite destek ekibiyle iletişime geçin. Normal Google hesabı kullanıcıları bunu yapamaz ancak G Suite yöneticilerinin 7/24 müşteri desteğine erişimi vardır. Google ile iletişim kurmak amacıyla G Suite'i kullanmak için G Suite yöneticisi olduğunuzdan emin olun ve ardından aşağıdakileri yapın:
    • Web tarayıcınızda https://gsuite.google.com/support/ adresine gidin.
    • Bir iletişim yöntemi seçin (örneğin, Google'ı aramak istiyorsanız Telefon Desteği'ni tıklayın).
    • G SUITE'TE OTURUM AÇIN'ı tıklayın .
    • G Suite yönetici hesabı bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
    • Ekrandaki yönergeleri takip edin. Google'ı arıyorsanız yardım hattındaki sözlü talimatları da uygulamanız gerekir.
  6. Adım 6 Google'a bir iş başvurusunda bulunun.
    Google görselleri 6. Adım Google'a iş başvurusu yapın.
    Google'a iş başvurusu yapın. Doğrudan Google ile iletişime geçmenin son yolu, onlara bir iş başvurusunda bulunmaktır. Google'ın Kariyer sayfasında mevcut işleri görüntüleyebilir ve başvurabilirsiniz:
    • Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://careers.google.com/jobs adresine gidin.
    • Tercih ettiğiniz konuma uyacak şekilde en sağdaki metin kutusundaki konumu değiştirin.
    • "İş ara" metin kutusuna tıkla, ardından ↵ Enter'a bas.
    • Sonuçlar arasında ilerleyin.
    • Bir sonuç seçin ve sağ üst köşedeki UYGULA'ya tıklayın.
    • Başvuruyu doldurun ve ekrandaki talimatları izleyin.

Uyarılar

• Google çalışanlarının hiçbir hizmetiniz için şifrenizi istemelerine gerek olmamalıdır. Teşekkürler Faydalı 9 Faydalı Değil 0
  • Telefonda veya e-posta yoluyla kişisel bilgilerinizi (özellikle konumunuzla ilgili) vermemeye dikkat edin. Teşekkürler Faydalı 8 Faydalı Değil 0