WhatsApp Sesli Mesajlarını MP3'e Dönüştürme.

WhatsApp Sesli Mesajlarını MP3'e Dönüştürme

Bu kullanışlı kılavuzla WhatsApp sesini MP3 dosyası olarak kaydedin

WhatsApp sesli mesajını kaydettikten sonra onu MP3'e dönüştürebilirsiniz. Varsayılan olarak WhatsApp'taki ses dosyaları Opus dosya türleri olarak kaydedilir. Ancak bunları daha genel ve kullanışlı MP3 formatına dönüştürmek için çevrimiçi bir web dönüştürücü kullanabilirsiniz. Bu wikiHow makalesi sana, bir web tarayıcısı dönüştürücü kullanarak WhatsApp sesli mesajlarını MP3'e nasıl dönüştüreceğini gösterecek.

Bilmeniz Gerekenler

• WhatsApp ses dosyaları Opus dosya formatında kaydedilir; bu, Opus'u destekleyen bir MP3 dönüştürücüye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.
  • Opus'u MP3'e dönüştürmek için Mac veya PC'de https://online-audio-converter.com/ adresini ziyaret edin. Aynı anda birden fazla ses dosyasını dönüştürebilirsiniz.
  • Mesajı Gmail veya dosya yöneticisi gibi harici bir uygulamayla paylaşarak WhatsApp sesli mesajlarını Android veya iPhone'a kaydedin.

Adımlar

Yöntem 1

PC veya Mac kullanma

1. Adım 1 Sesli mesajı bilgisayarınıza kaydedin.
    Google görseller Adım 1 Sesli mesajı bilgisayarınıza kaydedin.
    Sesli mesajı bilgisayarınıza kaydedin. Henüz yapmadıysanız dosyayı bilgisayarınıza nasıl kaydedeceğinizi öğrenmek için bu wikiHow makalesine göz atın.
  2. Adım 2 https://online-audio-converter.com/... adresine gidin.
    Google görselleri Adım 2 https://online-audio-converter.com/... adresine gidin.
    https://online-audio-converter.com/ adresine gidin . Sizin için dosya türlerini dönüştüren birkaç benzer site vardır, ancak her site WhatsApp'ın dışa aktardığı alışılmadık Opus biçimini kabul etmez.
    • Siteyi açmak için herhangi bir web tarayıcısını kullanabilirsiniz.
  3. Adım 3 Dosyaları aç'a tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Dosyaları aç'a tıklayın.
    Dosyaları aç'ı tıklayın . Dosya yöneticiniz açılacaktır.
    • Dosyanızı bu şekilde kaydettiyseniz sağdaki aşağıdaki seçeneklerden birini de seçebilirsiniz:
      • Google sürücü
      • Dropbox
      • URL'si
  4. Adım 4 Opus dosyanıza gidin ve çift tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Opus dosyanıza gidin ve çift tıklayın.
    Opus dosyanıza gidin ve çift tıklayın. Dosya hızlı bir şekilde yüklenecektir.
    • Bir mesajı seçtikten sonra bir sonraki adıma geçebilir veya daha fazla dosya eklemek ve birden fazla sesli mesajı aynı anda dönüştürmek için bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
  5. Adım 5 Mp3'e tıklayın.
    Google görselleri Adım 5 Mp3'e tıklayın.
    Mp3'e tıklayın . Varsayılan ayarlar genellikle iyidir ancak bunları değiştirmek için "Gelişmiş ayarlar" ve "Parça bilgilerini düzenle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ses kalitesi için kaydırıcıyı da sürükleyebilirsiniz.
  6. Adım 6 Dönüştür'e tıklayın.
    Google görselleri 6. Adım Dönüştür'e tıklayın.
    Dönüştür'ü tıklayın . Dönüşümün ilerlemesini görebilmeniz için ilerleme çubuğunun bulunduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  7. Adım 7 İndir'e tıklayın.
    Google görselleri 7. Adım İndir'e tıklayın.
    İndir'i tıklayın . Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra İndir düğmesini göreceksiniz . Üzerine tıkladığınızda dosya yöneticiniz açılacaktır. Uygun bağlantıya tıklayarak Google Drive'a veya Dropbox'a da kaydedebilirsiniz.
  8. Adım 8 Dönüştürülen dosyanıza bir ad verin ve Tamam'ı veya Kaydet'i tıklayın.
    Google görselleri 8. Adım Dönüştürülen dosyanıza bir ad verin ve Tamam'ı veya Kaydet'i tıklayın.
    Dönüştürülen dosyanıza bir ad verin ve Tamam'ı veya Kaydet'i tıklayın . Bir WhatsApp sesli mesajını başarıyla MP3'e dönüştürdünüz ve ihtiyacınız olduğu kadar çok mesajı dönüştürmek için işlemi tekrarlayabilirsiniz.
Yöntem 2

Android veya iOS kullanma

1. Adım 1 Sesli mesajı telefonunuza veya tabletinize kaydedin.
    Google görseller Adım 1 Sesli mesajı telefonunuza veya tabletinize kaydedin.
    Sesli mesajı telefonunuza veya tabletinize kaydedin. WhatsApp sesli mesajını mobil cihaza kaydetmek için mesaja uzun basın ve zincir bağlantı Paylaş simgesine dokunun. Ses dosyasını harici bir uygulamayla, tercihen bir dosya yöneticisiyle paylaşın, ancak Gmail de çalışıyor.
    • Gmail'in ses dosyanızın boyutunu 25 MB ile sınırlayacağını, dolayısıyla Gmail aracılığıyla daha uzun sesli mesajlar kaydedemeyebileceğinizi unutmayın.
  2. Adım 2 Bir Opus to MP3 uygulamasını yükleyin ve açın.
    Google görselleri 2. Adım Bir Opus to MP3 uygulamasını yükleyin ve açın.
    Bir Opus to MP3 uygulamasını yükleyin ve açın. Hem Google Play Store hem de Apple App Store, güvenilir ve emniyetli Opus'tan MP3'e dönüştürme uygulamalarına sahiptir. Birini arayın ve telefonunuza yükleyin.
  3. Adım 3 Dönüştürmek istediğiniz Opus dosyasını seçin.
    Google görselleri 3. Adım Dönüştürmek istediğiniz Opus dosyasını seçin.
    Dönüştürmek istediğiniz Opus dosyasını seçin. Bir Opus'tan MP3'e uygulaması, cihazınızdaki tüm Opus dosyalarını otomatik olarak tanıyacaktır. Dönüşüm için ana sayfadan birini seçin.
    • Opus dosyası bulunamadı diyen bir mesaj görürseniz WhatsApp sesli mesajını doğru kaydetmemiş olabilirsiniz. Dosyanın cihazınıza kaydedildiğinden emin olun.
  4. Adım 4 Dosyayı MP3'e dönüştürün.
    Google görselleri 4. Adım Dosyayı MP3'e dönüştürün.
    Dosyayı MP3'e dönüştürün. Dönüşümü tamamlamak ve dosyayı cihazınıza kaydetmek için uygulamayı kullanın.