PC ve Mac'te Word'de Kopyalama ve Yapıştırma.

PC ve Mac'te Word'de Kopyalama ve Yapıştırma

Windows ve Mac'te Word'de metin kopyalamaya yönelik basit bir kılavuz

Microsoft Word'de metni kopyalamak ve yapıştırmak kolaydır. Bir kelimeyi veya kelime grubunu seçip kopyalayabilir ve ardından kelimeyi/kelimeleri belgenizde istediğiniz yere yapıştırarak çoğaltabilirsiniz. Bu wikiHow makalesi sana Microsoft Word belgendeki kelimeleri, cümleleri ve diğer metin bloklarını kopyalayıp yapıştırmanın basit yollarını öğretecek.

Bilmeniz Gerekenler

• Metni vurgulayın ve kopyalamak için Ctrl + C (PC) veya Cmd + C (Mac) tuşlarına basın.
  • Metni yapıştırmak istediğiniz yeri tıklayın.
  • Yapıştırmak için Ctrl + V (PC) veya Cmd + V (Mac) tuşlarına basın .

Adımlar

1. Adım 1 Kopyalamak istediğiniz metni vurgulayın.
    Google görselleri 1. Adım Kopyalamak istediğiniz metni vurgulayın.
    Kopyalamak istediğiniz metni vurgulayın. Fare işaretçinizi metnin üzerine sol tıklayıp sürükleyerek kelimeleri, cümleleri, paragrafları veya diğer metin bloklarını vurgulayabilirsiniz.
  2. Adım 2 Metne sağ tıklayın ve Kopyala'yı seçin.
    Google görselleri Adım 2 Metni sağ tıklayın ve Kopyala'yı seçin.
    Metni sağ tıklayın ve Kopyala'yı seçin . Alternatif olarak Giriş sekmesinde Kopyala'yı tıklatabilirsiniz . Bu, metni panonuza kopyalar.
    • Metne sağ tıklamak veya Kopyala öğesine tıklamak yerine aynı anda Ctrl + C (PC) veya Cmd + C (Mac) tuşlarına da basabilirsiniz .
  3. Adım 3 Metni yapıştırmak istediğiniz konumu tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Metni yapıştırmak istediğiniz konumu tıklayın.
    Metni yapıştırmak istediğiniz konumu tıklayın. Bu, Word belgenizin herhangi bir yerinde olabilir. Hatta ikinci bir Word belgesi açıp metni buraya yapıştırabilirsiniz.
  4. Adım 4 Kopyalanan metni yapıştırmak istediğiniz konumu sağ tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Kopyalanan metni yapıştırmak istediğiniz konumu sağ tıklayın.
    Kopyalanan metni yapıştırmak istediğiniz konumu sağ tıklayın. Birkaç seçenek içeren bir menü görünecektir. Menüdeki "Yapıştırma seçenekleri"nin altında birkaç farklı simge göreceksiniz.
    • Metni istediğiniz konuma hızlı bir şekilde eklemek istiyorsanız, yapıştırmak için Ctrl + V' tuşlarına basın.
  5. Adım 5 Bir yapıştırma seçeneği seçin.
    Google görselleri 5. Adım Bir yapıştırma seçeneği seçin.
    Bir yapıştırma seçeneği seçin. Artık sizin için en uygun yapıştırma seçeneğini seçebilirsiniz:
    • Kaynak biçimlendirmesini koru (boya fırçası olan pano): Bu seçenek, seçilen metni orijinal biçimlendirmesiyle yapıştırır. Dolayısıyla, metin kalınsa, farklı bir yazı tipi kullanılmışsa veya yapıştırdığınız bölgeden farklı bir renkteyse, metin orijinal özelliklerini koruyacaktır.
    • Biçimlendirmeyi birleştir (oklu pano): Bu seçenek, kalın ve italik gibi temel biçimlendirme değişikliklerini korurken seçilen metnin mevcut metinle sorunsuz bir şekilde harmanlanmasını sağlar.
    • Resim (fotoğraflı pano): Bu, kopyalanan metni bir resme dönüştürür ve bu şekilde yapıştırır.
    • Yalnızca metni sakla ("A"lı pano): Bu seçenek, orijinal kopyalanan metindeki tüm biçimlendirmeyi çıkarır ve bunun yerine yeni bölümün biçimlendirmesini uygular.
  6. Adım 6 Kelime(ler)i yapıştırın.
    Google görselleri Adım 6 Kelime(ler)i yapıştırın.
    Kelime(ler)i yapıştırın. Belgenizde kopyaladığınız metni/metinleri yerleştirmek istediğiniz bölüme gidin ve ardından üzerine tıklayın. Sağ tıklayın ve beliren seçeneklerden "Yapıştır"ı seçin.

Video