Kurt Kesimi Nasıl Kesilir.

Kurt Kesimi Nasıl Kesilir

Siz veya bir arkadaşınız yeni bir tarz arıyorsanız kurt kesimi tam da ihtiyacınız olan saç kesimi olabilir. Tüylü kesim ile kefal karışımı olan bu kolay, taze görünümlü stil, her saç dokusunda ve uzunluğunda işe yarar. Bu makalede, kuaföre gitmeden kendiniz veya bir arkadaşınız üzerinde deneyebilmeniz için evde kurt kesimi nasıl yapılır anlatacağız.

DIY Kurt Kesimi Nasıl Yapılır

• Saçınızı yüksek bir at kuyruğuna koyarak ve en ucunu keserek katmanlar halinde kesin.
  • Kısa saçla çalışıyorsanız, saçı yarıya kadar katlayın ve ardından at kuyruğunun ucunu kesin.
  • Kurt kesiminizi, saçınızın ön kısmını üçgen şeklinde keserek ve perde kakülleri oluşturmak için aşağı doğru bir açıyla keserek tamamlayın.

Adımlar

Bölüm 1

Katmanları Kesmek

1. Adım 1 Saçınızı alnınızın üstünde yüksek bir at kuyruğu yapın.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı alnınızın üstünde yüksek bir at kuyruğu yapın.
    Saçınızı alnınızın üstünde yüksek bir at kuyruğu yapın. Herhangi bir düğümden veya düğümden kurtulmak için saçınızı veya arkadaşınızın saçını fırçalayın. Daha sonra başınızı ters çevirerek saçınızı alnınızın ön kısmına yakın yüksek bir at kuyruğu şeklinde fırçalayın. Saçınızı keserken yerinde tutmak için at kuyruğunuzu bir saç tokasıyla sabitleyin.
    • Saçınızı yüksek bir at kuyruğu şeklinde toplamak, özellikle profesyonel değilseniz, katmanları kesmenin kolay bir yoludur. Saçınızın tamamını öne doğru yönlendirerek, tek seferde keserek saçınızın tamamında farklı uzunluklar oluşturabilirsiniz.
    • Saç tek bir at kuyruğu yapamayacak kadar kısaysa, yarım yukarı at kuyruğu yapın ve kulaklarınızdaki tüm saçları yukarı doğru alın.
  2. Adım 2 Yaklaşık 2'den alıntı yapın...
    Google görselleri Adım 2 Yaklaşık 2'den alıntı...
    Saç kesme makasıyla yaklaşık 2 ila 4 inç (5,1 ila 10,2 cm) kadar kesin . Saçınızı alnınızın üzerine doğru çekin ve keserken orada tutun. Çıkardığınız ilk saç parçası, ne kadar uzunlukta kalacağınızı belirleyecektir. Saçınızı uzun tutmak istiyorsanız uçtan yalnızca 5,1 cm (2 inç) kadar kısa kesin. Biraz uzunluk kaybetmek istiyorsanız 10 cm'yi (4 inç) tercih edin.
    • Saçınızın yalnızca yarısını toplarsanız, ilk kesiminiz katlarınızın ne kadar kısa olacağını belirleyecektir.
  3. Adım 3 Yukarıya doğru noktasal kesim yaparak saçları inceltin.
    Google görseller 3. Adım Saçı yukarıya doğru nokta şeklinde keserek inceltin.
    Yukarıya doğru noktasal kesim yaparak saçları inceltin. İlk kesimden sonra saçınızın biraz küt göründüğünü fark edeceksiniz. Biraz doku eklemek için, saç kesme makasınızı alın ve yukarıya doğru saça doğrultun, makası açıp kapatarak küçük miktarda saçı kesin. Bu, bir miktar doku ekleyecek ve katmanlardan bir miktar ağırlık alacaktır.
    • İnceltme makasınız varsa, bunları kullanın. İnceltme makasını düz tutun ve saçlarınızı düz bir çizgide kesin. İnceltme makası sadece saç kırıntılarını çıkaracak, böylece kesiminiz küt veya dalgalı görünmeyecek.
  4. Adım 4 Saçınızı aşağıya doğru bırakın ve ortadan ayırın.
    Google görseller 4. Adım Saçınızı aşağıya doğru indirin ve ortadan ayırın.
    Saçınızı aşağıya doğru sallayın ve ortadan ikiye ayırın. Artık kurtunuzun temel katmanlarını kestiniz! Saçınızı at kuyruğundan çıkarın ve ortasından ayırın. Saçın alt kısmının en uzun, kulaklara yakın kısımların ise en kısa olduğunu fark edeceksiniz.
    • Saçınız istediğiniz kadar kısa değilse, tekrar at kuyruğuna koyun ve biraz daha kesin. Çok fazla almaktansa çok az almak daha iyidir; her zaman daha fazlasını kesebilirsiniz, ancak tekrar yapıştıramazsınız!
Bölüm 2

Perde Kaküllerinin Kesilmesi

1. Adım 1 Saçınızı alnınızın üzerinden küçük bir üçgen şeklinde ayırın.
    Google görseller 1. Adım Alnınızın üstünden küçük bir üçgen saçı ayırın.
    Alnınızın üstünde küçük bir üçgen saç ayırın. Alnınızın üstüne bir tarak yerleştirin ve alnınızın hemen üzerinde başınızın bükülmeye başladığı noktayı bulun. Küçük bir üçgen oluşturmak için saçları alnınızdan başınızın kıvrılmaya başladığı yere kadar toplayın. Üçgenin kenarları için kaşlarınızın kemerini kılavuz olarak kullanın.
  2. Adım 2 Kahküllerin sol tarafını sağa doğru yönlendirin, ardından çapraz olarak kesin.
    Google görseller 2. Adım Kahküllerin sol tarafını sağa doğru yönlendirin, ardından çapraz olarak kesin.
    Patlamaların sol tarafını sağa doğru yönlendirin, ardından çapraz olarak kesin. Yüzünüzün sol tarafındaki saçları tutun, ardından 2 parmağınızın arasına sıkıştırın ve sağ tarafa yönlendirin. Kesme makasınızı çapraz olarak kulağınızdan aşağı bakacak şekilde tutun ve az miktarda saçı kesin. Bu, yüzünüzü çerçevelemek için katmanlar oluşturacaktır.
    • İlk önce 2,5 cm'lik (1 inç) saçınızı alarak başlayın, ardından nasıl hissettiğinizi görün. Yanlışlıkla çok kısa kesmemek için saçları küçük bölümler halinde almak daha iyidir.
  3. Adım 3 Kahküllerin sağ tarafını sola doğru yönlendirin, ardından çapraz olarak kesin.
    Google görseller 3. Adım Kahküllerin sağ tarafını sola doğru yönlendirin, ardından çapraz olarak kesin.
    Patlamaların sağ tarafını sola doğru yönlendirin, ardından çapraz olarak kesin. Kâküllerinizin diğer tarafı için de aynısını yapın: yüzünüzün sağ tarafındaki saçları tutun, sol tarafa doğru yönlendirin ve uçlarını kulağınızdan aşağıya bakacak şekilde çapraz olarak kesin. Her iki tarafı da birbiriyle nispeten eşit hale getirmeye çalışın.
  4. Adım 4 Kâküllerinizi gerektiği gibi kesin.
    Google görseller 4. Adım Kâküllerinizi gerektiği gibi kesin.
    Patlamalarınızı gerektiği gibi kesin. Saçınızı sallayın ve ortadan ayrıldığından emin olun. Kâküllere bir bakın: İstediğiniz kadar kısalar mı? Değilse, makasınızı kullanarak onları çapraz olarak tutarak yüzü çerçeveleyecek şekilde kesin.
    • Kıvırcık ya da dalgalı saçlarla çalışıyorsanız kuruduğunda biraz çekileceğini unutmayın. Keserken bunu aklınızda bulundurun, böylece yanlışlıkla çok fazla kesmezsiniz.
    • Perde kaküllerinin kesilmesi kurt kesiminin görünümünü tamamlıyor. Katmanları tamamen kapladıktan sonra, biraz daha fazla hacim ve parlaklık için onları düzeltebilir ve yüzünüze yakın bir yerden kesebilirsiniz.
  5. Adım 5 Kurdu şekillendirin...
    Google görseller Adım 5 Kurda stil verin...
    Kurt kesimine tekstüre spreyiyle şekil verin . Kurt kesiminiz artık tamamlandı! Ekstra hacim kazandırmak için saçınıza biraz dokulandırıcı sprey sıkın. Daha sonra açık havada kurumasını bekleyin veya saç kurutma makinenizin hızlı bir şekilde kuruması için difüzör aparatı kullanın.
    • Kurt kesimlerinin şık ve parlak görünmesi gerekmiyor; ne kadar dağınık görünürse o kadar iyi!
    • Perde kaküllerinizi dalgalar halinde şekillendirmek istiyorsanız, her iki tarafta birer adet olmak üzere iki adet toplu bukle yapabilirsiniz. Kahküllerinizi kurutmak için bir difüzör kullanın ve kuruduktan sonra tel tokaları çıkarın.

Video