Uygulamaları iCloud'dan Silme.

Uygulamaları iCloud'dan Silme

Bu kullanımı kolay kılavuzla tüm uygulama verilerini iCloud'dan kaldırın

App Store'dan indirdiğiniz uygulamalar aslında iCloud'a kaydedilmese de çoğu uygulama, belgeleri, yedeklemeleri ve diğer verileri güvenli bir şekilde saklamak için iCloud'u kullanır. Bu wikiHow makalesi sana iPhone, iPad veya Mac kullanarak bu verileri iCloud hesabından nasıl sileceğini öğretir. Ayrıca hangi uygulamaların iCloud'a veri kaydedebileceğini nasıl kontrol edeceğinizi ve kullanılmayan uygulamaları App Store geçmişinizden nasıl gizleyeceğinizi de öğreneceksiniz.

Adımlar

Yöntem 1

iPhone veya iPad'de iCloud Uygulama Verilerini Silme

1. Adım 1 iPhone veya iPad'inizin Ayarlar simgesini açın.
    Google görselleri 1. Adım iPhone veya iPad'inizin Ayarlar simgesini açın.
    iPhone veya iPad'inizin Ayarlarını açın
    iPhone Ayarları Uygulama Simgesi
    Google görselleri iPhone Ayarları Uygulama Simgesi
    .
    Bu, ana ekranınızdaki dişli simgesidir.
  2. Adım 2 Adınıza dokunun.
    Google görselleri 2. Adım Adınıza dokunun.
    Adınıza dokunun. Bu, Ayarlar menüsünün üst kısmındadır.
  3. Adım 3 iCloud'a dokunun.
    Google görselleri 3. Adım iCloud'a dokunun.
    iCloud'a dokunun . İkinci ayar grubundadır. Bu, çeşitli iCloud seçeneklerinin bulunduğu bir sayfa açacak ve oturum açmanızı isteyecektir (henüz oturum açmadıysanız).
  4. Adım 4 Uygulamaya göre iCloud kullanımını devre dışı bırakmak için kaydırıcıları kullanın.
    Google görselleri 4. Adım Uygulamaya göre iCloud kullanımını devre dışı bırakmak için kaydırıcıları kullanın.
    Uygulamaya göre iCloud kullanımını devre dışı bırakmak için kaydırıcıları kullanın. Belirli bir uygulamanın verilerini iCloud ile senkronize etmesini istemiyorsanız aşağı kaydırıp uygulamanın ilişkili kaydırıcısını Kapalı (gri) konuma taşıyabilirsiniz.
  5. Adım 5 Depolamayı Yönet'e dokunun.
    Google görselleri 5. Adım Depolamayı Yönet'e dokunun.
    Depolamayı Yönet'e dokunun . Bu, sayfanın üst kısmında (uygulama listesinin üstünde) "iCloud"un altındadır. Bu sizi verilerle birlikte iCloud depolama alanını kullanan uygulamaların listesine götürecektir.
  6. Adım 6 Saklanan verilerini görüntülemek için bir uygulamaya dokunun.
    Google görselleri 6. Adım Saklanan verilerini görüntülemek için bir uygulamaya dokunun.
    Saklanan verilerini görüntülemek için bir uygulamaya dokunun. Uygulamaya bağlı olarak, iCloud depolama alanınıza kaydettiği belgelerin ve diğer verilerin bir listesini görebilirsiniz.
  7. Adım 7 Verileri Sil'e dokunun.
    Google görselleri 7. Adım Verileri Sil'e dokunun.
    Verileri Sil'e dokunun . Bazı uygulamalar, Belgeler ve Veriler veya Devre Dışı Bırak ve Sil gibi farklı seçenekler görüntüler . Gördüğünüz seçenek uygulamaya göre değişecektir. Bir onay mesajı görünecektir.
  8. Adım 8 Onaylamak için Sil'e dokunun.
    Google görselleri 8. Adım Onaylamak için Sil'e dokunun.
    Onaylamak için Sil'e dokunun . Bu, ekranın alt kısmına yakın bir yerde bulunan kırmızı bağlantıdır. Bu, seçilen uygulamanın iCloud hesabınızda sakladığı tüm verileri ve belgeleri siler.
    • Diğer uygulamalar için gerektiği kadar tekrarlayın.
    • Yukarıdaki adımlar iPhone veya iPad'inizin düzenli yedeklemelerinde yer alan verileri silmez. Uygulama verilerini iCloud yedeklemesinden silmek istiyorsanız bu yönteme devam edin.
  9. Adım 9 iCloud Depolama sayfasına dönmek için geri düğmesine dokunun.
    Google görselleri 9. Adım iCloud Depolama sayfasına dönmek için geri düğmesine dokunun.
    iCloud Depolama sayfasına dönmek için geri düğmesine dokunun.
  10. Adım 10 Menüde Yedeklemeler'e dokunun.
    Google görselleri 10. Adım Menüde Yedeklemeler'e dokunun.
    Menüde Yedeklemeler'e dokunun . Bu, hesabınızla ilişkili tüm iCloud yedeklemelerinin bir listesini görüntüler.
  11. Adım 11 Telefonunuza veya tabletinize dokunun.
    Google görseller 11. Adım Telefonunuza veya tabletinize dokunun.
    Telefonunuza veya tabletinize dokunun. Bu, iCloud'a yedeklenebilecek uygulamaların bir listesini görüntüler.
  12. Adım 12 Tüm uygulamaları genişletmek için Tüm Uygulamaları Göster'e dokunun.
    Google görselleri 12. Adım Tüm uygulamaları genişletmek için Tüm Uygulamaları Göster'e dokunun.
    Tüm uygulamaları genişletmek için Tüm Uygulamaları Göster'e dokunun . Bu, iCloud yedeklemenizde saklanan yerel uygulama verilerinin tam listesini görüntüler. Uygulama verilerinin kullandığı alan miktarı, uygulama adının altında listelenir.
    • Bu veriler, aygıtınızı bir iCloud yedeklemesi kullanarak geri yüklerken kullanılan verilerdir ve aygıtınızda o anda depolanan verileri etkilemez.
  13. Adım 13 Bir uygulamanın yanındaki anahtarı Kapalı simgesi konumuna kaydırın.
    Google görselleri 13. Adım Bir uygulamanın yanındaki anahtarı Kapalı simgesi konumuna kaydırın.
    Bir uygulamanın yanındaki anahtarı Kapalı konumuna kaydırın
    iPhone Kapatma Simgesi
    Google görseller iPhone Kapatma Simgesi
    konum.
    Bunu iCloud'a yedeklemek istemediğiniz uygulamalar için yapın. Bir onay mesajı görünecektir.
  14. Adım 14 Kapat ve Sil'e dokunun.
    Google görselleri Adım 14 Kapat ve Sil'e dokunun.
    Kapat ve Sil'e dokunun . Bu hem yedeklenen verileri siler hem de uygulamanın gelecekte iCloud'a yedeklenmesini engeller.
Yöntem 2

Mac'te iCloud Uygulama Verilerini Silme

1. Adım 1 Apple menü simgesine tıklayın.
    Google görselleri 1. Adım Apple menü simgesini tıklayın.
    Apple menüsünü tıklayın
    Mac elma
    Google görselleri Mac Apple
    .
    Bu, ekranın sol üst köşesindedir.
  2. Adım 2 Menüde Sistem Tercihleri'ne tıklayın.
    Google görselleri Adım 2 Menüde Sistem Tercihleri'ni tıklayın.
    Menüde Sistem Tercihleri'ni tıklayın .
  3. Adım 3 Apple Kimliği'ne tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Apple Kimliğini tıklayın.
    Apple Kimliği'ni tıklayın . Bu, pencerenin üst kısmına yakındır.
  4. Adım 4 iCloud ile senkronize edilebilecek uygulamaları yönetin.
    Google görselleri 4. Adım iCloud ile senkronize edilebilecek uygulamaları yönetin.
    iCloud ile senkronize edilebilecek uygulamaları yönetin. Mac'inizdeki iCloud uyumlu uygulamaların bir listesi sağ panelde görünür. Bir uygulamanın gelecekte iCloud ile senkronize edilmesini önlemek için uygulamanın ilgili kutusundaki onay işaretini kaldırın.
  5. Adım 5 Sol paneldeki iCloud'u tıklayın.
    Google görselleri 5. Adım Sol paneldeki iCloud'u tıklayın.
    Sol panelde iCloud'u tıklayın . Devam etmek için oturum açmanız veya hesabınızı doğrulamanız istenebilir.
  6. Adım 6 Yönet'e tıklayın.
    Google görselleri Adım 6 Yönet'e tıklayın.
    Yönet'i tıklayın . Bu sizi iCloud alanınızı kullanan uygulamaların ve yedeklemelerin bir listesine götürür.
  7. Adım 7 Listeden bir uygulama seçin.
    Google görselleri 7. Adım Listeden bir uygulama seçin.
    Listeden bir uygulama seçin. Saklanan verilerin tümü sağ panelde görüntülenecektir.
  8. Adım 8 Veri listesinden öğeleri seçin.
    Google görselleri 8. Adım Veri listesinden öğeleri seçin.
    Veri listesinden öğeleri seçin. Birden fazla öğe seçmek için her seçeneğe tıklarken ⌘ Komut tuşunu basılı tutun.
  9. Adım 9 Listenin altındaki Sil'e tıklayın.
    Google görselleri 9. Adım Listenin altındaki Sil'e tıklayın.
    Listenin altındaki Sil'i tıklayın . Bu düğme, veri görüntüleme panelinin sol alt köşesidir. Bu, seçilen verileri iCloud'dan siler. Bu adımları her uygulama için tekrarlayabilirsiniz.
Yöntem 3