İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?.

İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?

iTunes arşivinizi wikiHow ile düzenleyin

iTunes arşiviniz biraz kontrolden çıkıyorsa, artık dinlemediğiniz müzikleri silerek işleri temizleyebilirsiniz. Şarkıları iTunes arşivinizden kaldırdığınızda, bir dahaki sefere senkronize ettiğinizde senkronize edildikleri tüm cihazlardan da kaldırılırlar. Şarkıları doğrudan iOS cihazınızdan sildiğinizde tamamen kaldırılırlar. Satın aldığınız şarkılar silindiğinde gizlenebilir ve iTunes'ta gizlenebilir.

Bilmeniz Gerekenler

• PC'nizdeki veya Mac'inizdeki iTunes istemcisinde müziği seçin ve yerel olarak kaydedilen kopyayı silmek için "İndirmeyi Kaldır"ı tıklayın.
  • iOS cihazınızda Müzik uygulamasını açın ve belirli bir şarkının açılır menüsünde "İndirmeyi Kaldır" veya "Müziğimden Sil" seçeneğine dokunun.
  • İOS'ta bir indirmeyi kaldırdığınızda, dosyanın cihazınızdan silineceğini ancak iTunes arşivinizde kalacağını unutmayın. Müziğim'den silmek, dosyayı hem cihazınızdan hem de kitaplığınızdan kaldırır.

Adımlar

Yöntem 1

Mac ve PC

1. Adım 1 Bilgisayarınızda iTunes'u başlatın.
    Google görselleri 1. Adım Bilgisayarınızda iTunes'u başlatın.
    Bilgisayarınızda iTunes'u başlatın. iTunes arşivinizdeki şarkılardan herhangi birini doğrudan iTunes'dan silebilirsiniz.
  2. Adım 2 Müzik kitaplığınızı açın.
    Google görseller 2. Adım Müzik kitaplığınızı açın.
    Müzik kitaplığınızı açın. Sol üst köşedeki Müzik düğmesini tıklayın ve ardından "Müziğim" sekmesini tıklayın.
  3. Adım 3 Silmek istediğiniz şarkıyı bulun.
    Google görseller 3. Adım Silmek istediğiniz şarkıyı bulun.
    Silmek istediğiniz şarkıyı bulun. Ayarlarınıza bağlı olarak tüm şarkılarınızın, albümlerinizin veya kitaplığınızdaki sanatçıların bir listesini görebilirsiniz. Görünümler arasında geçiş yapmak için sağ üst köşedeki menüyü tıklayabilirsiniz.
    • iTunes penceresinin sağ üst köşesindeki arama çubuğunu kullanarak belirli şarkıları, sanatçıları ve albümleri arayabilirsiniz.
    • ⌘ Command/Ctrl tuşunu basılı tutup her birine tıklayarak aynı anda birden fazla şarkıyı, sanatçıyı veya albümü seçebilirsiniz.
  4. Adım 4 Seçilen müziğe sağ tıklayın.
    Google görselleri 4. Adım Seçilen müziğe sağ tıklayın.
    Seçilen müziğe sağ tıklayın. Tek tuşlu fareye sahip bir Mac kullanıyorsanız ⌘ Command tuşunu basılı tutun ve seçiminizi tıklayın.
  5. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    Google görselleri iTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    Yerel kopyayı silmek için "İndirmeyi Kaldır"ı seçin (yalnızca satın alınan müzik). Bu, indirilen dosyayı kaldıracak ve yanında iCloud İndir düğmesinin göründüğünü göreceksiniz.
    • İndirmeyi Kaldır'ı seçtiğiniz öğeler iCloud Müzik Kitaplığınızda kalacak ve diğer bağlı cihazlarınızın kitaplıklarında bulunmaya devam edecektir.
  6. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    Seçilen öğeleri silmek için "Sil" seçeneğini seçin. Gerçekte ne olacağı, sildiğiniz öğeye bağlı olarak değişecektir:
    • Bilgisayarınızdaki klasörlerden iTunes'a eklenen şarkılar iTunes Kitaplığınızdan silinecektir. Eğer dosya iTunes Media klasörünüzde bulunuyorsa, asıl dosyayı saklamanız istenecektir. Dosya bilgisayarınızdaki farklı bir klasörden eklenmişse yine de orada bulunabilir.
    • iCloud Müzik Kitaplığınızdaki şarkılar tüm kitaplıklarınızdan tamamen silinecek ve bağlı aygıtlarınızın hiçbirinde görünmeyecektir.
    • Şarkı iTunes'tan satın alınmış ve indirilmişse yerel kopyayı silmeniz yeterlidir. Şarkıyı silerken gizlemeyi seçebilirsiniz; bu, şarkıyı tüm bağlı cihazlarınızdan kaldıracaktır.
    • Şarkı iTunes'dan satın alındıysa ancak indirilmediyse, silmeyi seçtiğinizde şarkıyı gizlemeniz istenecektir. Satın alma işlemleri yalnızca gizlenir, hiçbir zaman hesabınızdan tamamen kaldırılmaz. Gizli satın alımlarınızı bulmak için aşağıdaki Satın Alma İşlemlerinizi Gösterme bölümüne bakın.
Yöntem 2

iOS Cihazları

1. Adım 1 iOS cihazınızda Müzik uygulamasını açın.
    Google görselleri 1. Adım iOS cihazınızda Müzik uygulamasını açın.
    İOS cihazınızda Müzik uygulamasını açın. İOS cihazınızdaki şarkılardan herhangi birini Müzik uygulamasından silebilirsiniz.
  2. Adım 2 Silmek istediğiniz şarkıyı, sanatçıyı veya albümü bulun.
    Google görseller 2. Adım Silmek istediğiniz şarkıyı, sanatçıyı veya albümü bulun.
    Silmek istediğiniz şarkıyı, sanatçıyı veya albümü bulun. Müzik listesinin üst kısmındaki menüye dokunarak görünümler arasında geçiş yapabilirsiniz.
  3. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    Şarkının, sanatçının veya albümün yanındaki "..." düğmesine dokunun . Bu yeni bir menü açacaktır.
  4. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    " Sil "e dokunun. Bu seçeneği görmek için kaydırmanız gerekebilir.
    • Gördüğünüz tek seçenek "Müziğimden Sil" ise şarkı cihazınıza indirilmemiştir. Bu seçeneği seçtiğinizde şarkı iTunes arşivinizden kaldırılır ve Müzik uygulamanızdan gizlenir.
    "İndirilenleri Kaldır" veya "Müziğimden Sil"e dokunun. Bu iki seçenek, iCloud Müzik Kitaplığı'nı kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak farklı şeyler yapar:
    • İndirilenleri Kaldır - Bu, müziği cihazınızdan siler ancak kitaplığınızda bırakır. Müzik satın alındıysa veya iCloud Müzik Kitaplığınızda saklandıysa, iCloud indirme düğmesine dokunarak müziği tekrar indirebilirsiniz. Müzik bilgisayarınızdan senkronize edildiyse, siz tekrar senkronize edene kadar kaybolacaktır.
    • Müziğimden Sil - Bu, müziği cihazınızdan ve kitaplıklarınızdan siler. Müzik satın alındıysa satın alma işlemi tüm cihazlarınızda gizlenecektir. Müzik iCloud Müzik Kitaplığınızda saklandıysa, bağlı tüm cihazlarınızda bu kitaplıktan tamamen silinecektir. Müzik bilgisayarınızdan senkronize edildiyse, siz tekrar senkronize edene kadar kaybolacaktır.
  6. Adım 6 Tüm yerel müzik dosyalarınızı bir kerede silin.
    Google görselleri 6. Adım Tüm yerel müzik dosyalarınızı bir kerede silin.
    Tüm yerel müzik dosyalarınızı tek seferde silin. iOS aygıtınızda çok fazla alan boşaltmaya çalışıyorsanız depolanan müziğinizin tümünü tek seferde silebilirsiniz. Bu, iTunes arşivinizi veya iCloud Müzik Kitaplığınızı etkilemeyecektir:
    • Ayarlar uygulamasını açın ve "Genel"i seçin.
    • "Depolama ve iCloud Kullanımı"na dokunun.
    • "Depolama" bölümünde "Depolamayı Yönet"e dokunun.
    • Uygulamalar listesinde "Müzik"e dokunun.
    • "Tüm Şarkılar" çubuğunu sağdan sola kaydırın ve ardından "Sil"e dokunun.
Yöntem 3

Satın Aldıklarınızı Gösterme

1. Adım 1 Bilgisayarınızda iTunes'u açın.
    Google görselleri 1. Adım Bilgisayarınızda iTunes'u açın.
    Bilgisayarınızda iTunes'u açın. Gizli satın aldıklarınızı geri yüklemenin tek yolu iTunes'u bir bilgisayarda kullanmaktır.
  2. Adım 2 Henüz yapmadıysanız Apple Kimliğinizle giriş yapın.
    Google görselleri 2. Adım Henüz yapmadıysanız Apple Kimliğinizle oturum açın.
    Henüz yapmadıysanız Apple Kimliğinizle giriş yapın. Gizli satın alımlarınızı bulmak için müziği satın aldığınız hesapla oturum açmanız gerekir.
  3. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    "Hesap" (Mac) veya "Mağaza" (Windows) menüsünü tıklayın ve "Hesabı Görüntüle"yi seçin. Apple Kimliği parolanız tekrar istenecektir.
    • Windows'ta menü çubuğunu görmüyorsanız Alt tuşuna basın.
  4. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    "Buluttaki iTunes" bölümünü bulun. Bulmak için kaydırmanız gerekebilir.
    "Gizli Satın Alma İşlemleri" nin yanındaki "Yönet"i tıklayın . Bu, kitaplığınızdan gizlediğiniz tüm satın alımları gösterecektir.
  6. İTunes Kitaplığınızdan Müzik Nasıl Silinir?
    Şarkıları geri yüklemek için "Göster" düğmesini tıklayın. Gizlediğiniz her albümün altında bu düğmeyi göreceksiniz. Gizli şarkıların tümünü aynı anda göstermek için sağ alt köşedeki "Tümünü Göster" düğmesini tıklayabilirsiniz.
  7. Adım 7 Gizlenmemiş şarkılarınızı bulun.
    Google görseller 7. Adım Gizlenmemiş şarkılarınızı bulun.
    Gizlenmemiş şarkılarınızı bulun. Gizlediğiniz şarkılar tekrar iTunes müzik kitaplığınızda görünecektir.