Bir Kişinin Kişiliğini ve Karakterini Tanımlayacak 36 Sıfat.

Bir Kişinin Kişiliğini ve Karakterini Tanımlayacak 36 Sıfat

Başka birinin kişiliğini anlatmak için kullanabileceğiniz kelimeler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makalede, en iyi arkadaşınızı tanımlamak, iyi bir takım arkadaşınızı heyecanlandırmak, kötü adamı ayrıntılarıyla anlatmak, makalenizi bitirmek veya sadece bir tanıdığınızı anlatmak için kullanabileceğiniz çeşitli olumsuz, tarafsız ve olumlu sözcükler sunacağız. Ayrıca bu karakter özelliklerinden bazılarının ne anlama geldiğini de paylaşacağız! Herhangi bir kişinin mükemmel resmini çizecek en iyi kelimeleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Adımlar

Olumlu Kişilik Sıfatları

1. Adım 1 Hoş
    Google görselleri 1. Adım Hoş
    Hoş Bir kişi hoş biriyse, bu onun uyumlu olduğu ve genellikle etrafta olmanın hoş olduğu anlamına gelir. Hoş bir insanın kimseyi rahatsız etmesi veya sorun yaratması pek mümkün değildir.
    • “James'in etrafta olması gerçekten çok hoş. Asla tartışmaz ya da yaygara çıkarmaz.
  2. Adım 2 Neşeli
    Google görselleri 2. Adım Neşeli
    Neşeli Bir kişi açıkça mutluysa, her zaman gülümsüyorsa ve olumlu olma eğilimindeyse, neşeli (veya neşeli) olarak tanımlanabilir.
    • “Sabah saat 8'de Melissa nasıl bu kadar neşeli olabiliyor? Sadece anlamıyorum.
  3. Adım 3 Samimi
    Google görselleri Adım 3 Samimi
    Samimi Samimi insanlar iyi huylu, sıcakkanlı ve cana yakın kişilerdir. Bir kişinin samimi olduğu düşünülürse, muhtemelen başkalarının onayını kazanma konusunda benzersiz bir yeteneğe sahip, rahat ve arkadaş canlısı biri olarak ortaya çıkar.
    • “Kapıyı benim için açık tutması gerçekten hoşuma gitti. O kadar samimi bir çocuk ki."
  4. Adım 4 Empatik
    Google görselleri Adım 4 Empatik
    Empatik Empatik bir kişi, birinin yerine geçmenin nasıl bir şey olduğunu hayal edebilir. Örneğin, zor bir dönemden geçtiğinizde her zaman üzgün görünüyorsa, bu en iyi arkadaşınızı tanımlamak için harika bir kelime olacaktır.
    • “İyi bir not aldım ve bunu Mindy'ye anlattım. O kadar empatik ki neredeyse benim için sevinçten ağlayacaktı!”
  5. Adım 5 Erdemli
    Google görselleri Adım 5 Erdemli
    Erdemli Bir kişi erdemliyse, bu onun yüksek ahlaki standartlara sahip olduğu ve genel olarak doğru olanı yapmaya önem verdiği anlamına gelir. Aynı zamanda genel olarak dürüst ve yasalara saygılı birine de atıfta bulunabilir.
    • “Derek erdemli bir adam. Hafta sonları daima gönüllü oluyor.”
  6. Adım 6 Sosyal
    Google görselleri Adım 6 Sosyal
    Sosyal: Sosyal bir kişi dışa dönüktür ve yeni insanlarla konuşmaktan büyük ölçüde kişisel tatmin elde eder. Bu onların çok fazla konuştukları anlamına gelmez, sadece çok aktif ve arkadaş canlısı oldukları anlamına gelir.
    • “Sabrina'yı partiye davet etmelisin! O tanıdığımız en sosyal insan.”
  7. Adım 7 Anlayışlı
    Google görselleri Adım 7 Anlayışlı
    Anlayışlı Bir kişi kafa karıştırıcı durumları nasıl anlayacağını, bulmacaları nasıl çözeceğini veya insanların nasıl hissettiğini anlamak için ipuçlarını nasıl kullanacağını biliyorsa, o kişi anlayışlıdır. Bu tamamen ham zeka değil, bilgelik, duygusal bilgi ve farkındalıktır.
    • “Tehilah o kadar anlayışlı ki; Davranışlarıma dayanarak ona söylemeden önce Tim'le ayrıldığımızı biliyordu.
  8. Adım 8 Yaratıcı
    Google görselleri Adım 8 Yaratıcı
    Yaratıcı Birisi, yaratıcı, benzersiz fikirler üretme veya orijinal düşünceleri kolaylıkla ifade etme becerisine sahipse, yaratıcı olabilir.
    • "Ders için kısa bir hikaye yazmamız gerekiyordu ve Jimmy o kadar yaratıcı ki, suçla savaşmak için bir dinozorla birleşen bir korsan hakkında bu hikayeyi uydurdu."
  9. Adım 9 İşbirlikçi
    Google görselleri 9. Adım İşbirliğine dayalı
    İşbirlikçi İşbirlikçi bir kişi diğer insanlarla çalışma konusunda gerçekten iyidir. Eleştirileri kabul edebilirler ve ne zaman talimatlara uymaları gerektiğini, ne zaman direksiyona geçmeleri gerektiğini bilirler. Örneğin iyi bir takım arkadaşının işbirlikçi olması muhtemeldir.
    • “Grup projene katılmama izin vermelisin. Ben işbirlikçiyim ve tarih hakkında çok şey biliyorum.”
  10. Adım 10 Kendinden Emin
    Google görselleri Adım 10 Emin
    Kendine Güvenen Bir kişi kendine güvendiğinde ve yeteneklerine inandığında kendine güvenir. Kendine güvenen bir kişi liderliği üstlenmeye gönüllü olabilir veya barda sevimli bir insana yaklaşıp ona çıkma teklif etmekte hiçbir sorun yaşamayabilir.
    • “Jamie işi cumadan önce bitirebileceğinden emin. Normalde bunun mümkün olduğunu düşünmezdim ama o bana bunun o kadar da önemli olmadığı konusunda güvence verdi.”
  11. Adım 11 Cömert
    Google görselleri Adım 11 Cömert
    Cömert Cömert bir kişi, başkalarına ortalama bir insandan daha fazla yardım etmeye isteklidir. Bu, hayır kurumlarına para veren birini veya özellikle nazik ve destekleyici olan birini içerebilir.
    • “Biraz kaybolmuştum ve telefonum çalışmıyordu ama bu cömert adam bana nereye gideceğimi göstermek için zaman ayırdı. Hatta telefon etmeme bile izin verdi.”
  12. Adım 12 Karizmatik
    Google görselleri Adım 12 Karizmatik
    Karizmatik Bir kişi karizmatikse, insanların onu sevmesini sağlamakta veya başkalarını bir şeyler yapmaya ikna etmekte hiçbir sorunu yoktur. Örneğin bir başkan veya motivasyon konuşmacısı karizmatik olabilir.
    • “Takım kaptanlığını kesinlikle denemelisiniz. Sen takımın en iyi oyuncususun ve süper karizmatiksin."
    Robert Greene Robert Greene, Çok Satan Yazar

Güç dünyasında, insanların gerçek kişilikleri genellikle kurnazlık, çekicilik, cesaret ve ihtiyat gibi farklı maskelerin ardında gizlidir. Bu alanda yol almak için, insan doğasını tanımlayan kelimeleri anlamalısınız: Kontrolü ele alanlar için "iddialı", hesapçı tipler için "kurnaz", cömert liderler için "cömert" ve "acımasız". Kazanmak için her şeyi yapacağım. Bu açıklamalar motivasyonları anlamaya ve birisinin ne yapabileceğini tahmin etmeye yardımcı olur. Güç kazanmaya ya da ona karşı koymaya çalışan herkes için önemli araçlardır bunlar.

Olumsuz Kişilik Sıfatları

1. Adım 1 Kasvetli
    Google görselleri 1. Adım Kasvetli
    Kasvetli Kasvetli bir insanın yanında olmak pek eğlenceli değildir. Her zaman kötü bir ruh halinde olabilirler veya karanlık konuları gündeme getirme alışkanlıkları olabilir. Yağmurda terk edilmiş bir bina hayal edin. Bu çok kasvetli.
    • “Tim'in her zaman karanlık şakalar yapmasından hoşlanmıyorum. O kadar kasvetli bir adam ki.”
  2. Adım 2 Agresif
    Google görselleri Adım 2 Agresif
    Agresif Bir kişi asla kavgadan kaçınmıyorsa veya insanları haksız yere bağırma veya eleştirme eğilimi gösteriyorsa, saldırgan olarak tanımlanabilir.
    • “Bay Wayne'le aynı fikirde olmamalısınız. İnsanlar onun bakış açısıyla aynı fikirde olmadığında süper agresif oluyor.”
  3. Adım 3 Yargılayıcı
    Google görselleri 3. Adım Yargılayıcı
    Yargılayıcı Yargılayıcı (veya yargılayıcı) bir kişi, başkalarını aşırı derecede eleştirir. Her zaman diğer insanların davranışlarından şikayet edebilir veya birisinin bir şeyi doğru yaptığını kabul etmeyi reddedebilirler.
    • “Babam her zaman bana kıyafetlerimden nefret ettiğini söylüyor. O çok ön yargılı."
  4. Adım 4 Acımasız
    Google görseller Adım 4 Acımasız
    Acımasız Acımasız kişiliğe sahip biri, insanlara şüpheyle yaklaşmayı reddeder, şefkat gösterme konusunda aşırı hırs gösterir veya kendisine fayda sağladığında zalimce davranır.
    • “Patronum acımasızdır. Bir çalışanın terfi alması anlamına gelse polisi arardı.”
  5. Adım 5 Yaramaz
    Google görselleri Adım 5 Yaramaz
    Yaramaz Bir kişi yaramazsa, sorun yaratmayı ve kaos yaratmayı eğlenceli bulur. Arkadaşlarına şaka yapmayı seven veya kuralları görmezden gelme eğiliminde olan bir şakacı olabilirler.
    • “Louis'in muzip bir yanı var. Sanki sürekli seninle uğraşmaya çalışıyormuş gibi."
  6. Adım 6 Doldurulmuş
    Google görselleri Adım 6 Havasız
    Havasız Havasız bir insan yeni fikirlere pek açık olmaz ve farklı olan insanları kabul etmekte zorlanır. Muhtemelen nasıl hissettiğinizi paylaşamayacağınızı hissettireceklerdir.
    • "Maisie ile daha sık takılırdım ama onun havasız tavrı onun yanında gerçekten kendim olabileceğimi hissetmemi zorlaştırıyor."
  7. Adım 7 Sıkıcı
    Google görselleri Adım 7 Sıkıcı
    Sıkıcı Bir insan sıkıcı ise, çok uzun sürerek insanı yoruyor demektir. Sıkıcı bir kişi monoton, sıkıcı bir şekilde konuşabilir veya diğer insanların bir şeyle ilgilenmediğini fark edemeyebilir.
    • “Okulumun dekanı çok sıkıcı bir adam. Sürekli kurallardan bahsediyor. Bir espriyi bozduğunuzda bile o kendini tekrarlıyor."
  8. Adım 8 Can sıkıcı
    Google görselleri 8. Adım Can sıkıcı
    Can sıkıcı Bir kişi sizi yanlış şekilde ovuşturursa, onu sinir bozucu olarak tanımlayabilirsiniz. Sizi yalnız bırakmadıkları için sinir bozucu olabilirler veya her zaman yanlış şeyler söyledikleri için sinir bozucu olabilirler.
    • “Johnny'nin, ne zaman yalnız kalmak istediğini asla bilemeyecek kadar sinir bozucu bir özelliği var.”
  9. Adım 9 Cimri
    Google görselleri Adım 9 Cimri
    Cimri Cimri bir kişi size hiçbir şey vermeyi reddeder. Genellikle para harcamayı reddeden birini tanımlamak için kullanılır, ancak aynı zamanda sevgi, takdir veya ilgi göstermeyi reddeden biri için de geçerli olabilir.
    • "Bosco çok cimri bir antrenör. Bu üniformaların üzerinde delikler var ve tüm ekipmanlarımız çok eski.”
  10. Adım 10 Saf
    Google görselleri Adım 10 Naif
    Saf Bir kişi dünyanın işleyişini anlayacak bilgeliğe, deneyime veya muhakemeye sahip değilse, saf olarak tanımlanabilir.
    • “Eskiden çok saf bir adamdım. Kendimi içine soktuğum tehlikeyi gerçekten düşünmeden geceleri zorlu mahallelerden geçiyordum.
  11. Adım 11 Geniş
    Google görselleri Adım 11 Geniş
    Aptal Bir kişinin bir şeyleri kavraması pek olası değildir ve insanlar onları düşürdüklerinde "ipuçlarını" kaçırmaya eğilimlidir. Obtuse ayrıca birinin duygularını kasıtlı olarak anlamayan veya kasıtlı olarak saygı duymayan birini tanımlamak için de kullanılabilir.
    • “Geçen gün bir şaka yaptım ve Trevor dışında herkes güldü. O kadar kalın kafalı ki, sanırım bunu anlamadı."
  12. Adım 12 Narsist
    Google görselleri Adım 12 Narsist
    Narsist Narsist bir kişi kendine aşırı ilgi duyar. Yalnızca kendilerine ne olacağıyla ilgilenirler ve bu konuyu takıntı haline getirebilirler.