Bir Kız Nasıl Tanımlanır?.

Bir Kız Nasıl Tanımlanır?

Kendinizi bir kızı tanımlamaya ihtiyaç duyabileceğiniz birçok durum vardır. Belki o yazdığınız bir hikayedeki bir karakterdir veya belki de sadece bir arkadaşınıza tanıştığınız birinden bahsetmeye çalışıyorsunuzdur. Sebep ne olursa olsun, başlamak için en bariz yer onun fiziksel görünümünün tanımıdır. Onun gerçekten kim olduğunu yakalamak istiyorsanız kişiliğini ve tavırlarını da tanımlayabilirsiniz. Yaratıcı yazarlık bağlamında bir kızı tanımlıyorsanız, okuyucunuzu ayrıntılara boğmadan büyüleyecek sözcükler seçin.

Adımlar

Yöntem 1

Fiziksel Görünümünü Tartışıyoruz

1. Adım 1 Görünüşünün genel bir açıklamasıyla başlayın.
    Google görselleri 1. Adım Görünüşünün genel bir açıklamasıyla başlayın.
    Görünüşünün genel bir açıklamasıyla başlayın. Bir kişiye baktığınızda onun hakkında ilk fark ettiğiniz şeyleri düşünün. Bir kıza baktığınızda, ilk izleniminiz muhtemelen onun yaklaşık yaşı, ırkı, boyu ve yapısı gibi şeyleri içerir.
    • Bir şüpheliyi polise anlatmak zorunda kalsanız, başlayabileceğiniz en genel tanımı veya sürücü belgesinde bulabileceğiniz fiziksel bilgi türlerini düşünün.
    • Örneğin, ilk izleniminiz kızın Kafkasyalı, ergenlik çağında, uzun boylu ve iri yapılı olduğu olabilir.
  2. Adım 2 Saçını tanımlayın.
    Google görseller 2. Adım Saçını tanımlayın.
    Saçını anlat. Saçının rengini, dokusunu ve uzunluğunu düşünün. Düz ve sarışın mı yoksa kıvırcık ve esmer mi? Uzun katmanları var mı, yoksa kısa mı yoksa peri tarzında kesilmiş mi? Parlak mı yoksa donuk mu? Ayrıca nasıl bir stile sahip olduğunu da açıklayabilirsiniz; örneğin at kuyruğu, örgülü veya gevşek bir şekilde.
    • Örneğin şöyle diyebilirsiniz: "Omuzunun biraz altına sarkan kalın, doğal kıvırcık saçları var. Birkaç karamel rengi vurgusu olan koyu kahverengi.”
    • Çarpıcı bir saç modeli veya kendine özgü bir boyası varsa bunu mutlaka belirtin. Örneğin, “Saçları kısa kesilmiş ve sahte şahin şeklinde şekillendirilmiş. Uçları pamuk şekeri mavisine boyanmış.”
  3. Adım 3 Yüz özellikleri hakkında konuşun.
    Google görseller 3. Adım Onun yüz özellikleri hakkında konuşun.
    Yüz özellikleri hakkında konuşun. Yüzünün şeklinin genel bir tanımını ve bireysel özelliklerine ilişkin ayrıntıları ekleyin. Öne çıkan ve onu ayırt edici ve tanımlanabilir kılan özellikleri arayın.
    • Gözler bir kişinin yüzünün en tanımlanabilir özelliklerinden biridir, bu nedenle onları tanımladığınızdan emin olun. Renkleri ve şekilleri gibi şeylere odaklanın. Örneğin, "Gözleri badem şeklinde ve çok koyu kahverengi."
    • Yüzünün tamamını anlatırken şöyle bir şey söyleyebilirsiniz: “Geniş, yuvarlak bir yüzü ve sivri bir çenesi var. Gözleri iri ve grimsi yeşil, koyu kirpikli. Burnu kısa ve ucu biraz kalkık.”
  4. Adım 4 Cildine dikkat edin...
    Google görseller 4. Adım Cildine dikkat edin...
    Ten rengine dikkat edin . Ten rengi, insanların hemen fark ettiği bir diğer tanımlayıcı özelliktir. Değeri (koyu, orta, açık, açık) ve gerçek rengi (örneğin, kahverengi, bej, ten rengi, pembe) açısından konuşabilirsiniz.
    • Ayrıca çiller veya pembe yanaklar gibi diğer belirgin cilt özelliklerini de not edebilirsiniz.
    • Örneğin, "Açık tenli ve burnunda birkaç çil var" veya "Cildi altın-kahverengi ve yanaklarının çevresinde hafif pembe bir parıltı var" diyebilirsiniz.
  5. Adım 5 Vücut şeklini tartışın.
    Google görselleri 5. Adım Vücut şeklini tartışın.
    Vücut şeklini tartışın. Yaşına göre uzun mu, kısa mı yoksa ortalama mı? Zayıf mı, kilolu mu, yoksa ikisinin arasında bir yerde mi? Eğer kız atletikse, ince ve zayıf ya da büyük ve kaslı olabilir. Bazı kızlar düzgün vücutlu, bazıları ise daha ince veya erkeksi bir figüre sahip.
    • Ayrıca duruşunu da tanımlayabilirsiniz; örneğin kambur mu duruyor yoksa dik mi duruyor?
    • Örneğin şöyle diyebilirsiniz: "Uzun ve ince ama kamburluğu onu olduğundan daha kısa gösteriyor."
  6. Adım 6 Nasıl giyindiğine dokunun.
    Google görseller 6. Adım Nasıl giyindiğine dokunun.
    Nasıl giyindiğine dokunun. Bu, belirli giyim eşyalarını veya genel tarzını içerebilir. Örneğin, belirli bir anda nasıl göründüğünü anlatıyorsanız, "Parlak kırmızı, diz boyu yazlık bir elbise ve mavi kanvas ayakkabılar giyiyordu" diyebilirsiniz. Daha genel konuşursak şöyle diyebilirsiniz: “Bir çeşit bohem tarzı var. Parlak renklerde giyinmeyi seviyor.”
    • Takı, aksesuar, gözlük gibi şeylerden de bahsedebilirsiniz. Örneğin, "Her zaman bir çift basit altın halka küpe takıyor."
  7. Adım 7 Ayırt edici özelliklerden bahsedin.
    Google görselleri 7. Adım Ayırt edici özelliklerden bahsedin.
    Ayırt edici özelliklerden bahsedin. Bunlar, doğum lekeleri veya yara izleri gibi doğal özellikleri veya dövme veya piercing gibi kasıtlı değişiklikleri içerebilir. Öne çıkan ve onu benzersiz şekilde tanımlanabilir kılan herhangi bir şeyi arayın.
    • Örneğin, "Ön dişi kırılmış ve burnunun sağ tarafında bir güzellik izi var" diyebilirsiniz.
  8. Adım 8 Genel görünümüne ilişkin izlenimlerinizi verin.
    Google görselleri 8. Adım Onun genel görünümü hakkındaki izlenimlerinizi belirtin.
    Genel görünümüne ilişkin izleniminizi verin. İsterseniz onun görünüşü hakkında kişisel olarak ne hissettiğiniz hakkında birkaç kelime söyleyebilirsiniz. Örneğin onun "güzel", "çarpıcı", "sıradan" veya "sevimli" olduğunu söyleyebilirsiniz. Ayrıca "Şık ve uyumlu görünüyor" veya "Biraz sinirli görünüyor" gibi şeyler de söyleyebilirsiniz.
    • Bağlama bağlı olarak bu tür yargılayıcı veya öznel tanımlamaların kullanılması uygun olmayabilir. Gerçek bir kişiyi tanımlıyorsanız, onun açıklamanızı duyması veya okuması durumunda nasıl hissedebileceğine karşı duyarlı olun.
Yöntem 2

Kişiliği ve Davranışları Hakkında Konuşmak

1. Adım 1 Onun temel kişilik özelliklerini özetleyin.
    Google görselleri 1. Adım Onun temel kişilik özelliklerini özetleyin.
    Onun temel kişilik özelliklerini özetleyin. Birisi size onun bir insan olarak nasıl biri olduğunu sorarsa, kız hakkında söyleyeceğiniz ilk şeyi düşünün. Dışa dönük mü yoksa utangaç mı? Ciddi mi yoksa aptalca mı? Çok fazla dürtü ve hırsı var mı, yoksa daha pasif ve rahat mı? Mizah anlayışı nasıldır? Kişiliği, diğer insanlarla nasıl etkileşime girdiği açısından da düşünebilirsiniz.
    • Örneğin şöyle diyebilirsiniz: "Sarah ilk başta biraz utangaçtı ama onu tanıdıkça çok açılıyor. Çok zeki ve kötü bir mizah anlayışı var.”
  2. Adım 2 İlgi alanlarını tartışın.
    Google görselleri 2. Adım Onun ilgi alanlarını tartışın.
    İlgi alanlarını tartışın. Bir kişinin gerçekten kim olduğunu anlamak için, onun önemsediği şeyler hakkında bir şeyler bilmek önemlidir. Kızın başlıca ilgi alanları hakkında bildiklerinizi açıklayın. Bu, kariyer hedefleri, hobileri, sevdiği yiyecekler, dinlediği müzik veya en sevdiği filmler gibi şeyleri içerebilir. Onun temel inançları ve değerleri gibi şeyler hakkında da konuşabilirsiniz.
    • Örneğin, “Floransa yazmayı seviyor ve bir gün kitabı yayımlanmış bir yazar olmak istiyor. Sosyal adalet meseleleri konusunda çok tutkulu.”
  3. Adım 3 Konuşma tarzını açıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Konuşma tarzını açıklayın.
    Konuşma tarzını anlatın. Kızın konuşma hızı ve ses şiddetinin yanı sıra kelime seçimi ve konuşma şekli gibi şeyleri de göz önünde bulundurun. Belki anlattığınız kız hızlı konuşuyor ve sözlerini bir arada tutuyor, belki de yavaş ve rahat bir üslubu var. Sessizce konuşma eğiliminde olabilir ya da belki herkes onun geldiğini bir mil öteden duyabilir. Konuşurken genellikle başıboş mu konuşuyor yoksa doğrudan konuya mı giriyor?
    • Ayrıca sesinin tonu hakkında da konuşabilirsiniz. Yüksek ve çocukça mı, yoksa derin ve olgun bir ses mi? Yumuşak mı, sert mi?
    • Örneğin şöyle diyebilirsiniz: "Alçak bir sesi var ve çok düz bir tonda konuşuyor. Konuşması yavaş ve kasıtlı; konuşmadan önce her zaman ne söylemek istediğini düşünmek için biraz zaman ayırıyor.”
  4. Adım 4 Vücuduna dikkat edin...
    Google görseller 4. Adım Vücuduna dikkat edin...
    Beden diline dikkat edin . İnsan iletişiminin şaşırtıcı bir kısmı sözsüzdür. Kızın beden dilini tanımlayabilmek, dinleyicinizin veya okuyucunuzun onun nasıl biri olduğunu iyi bir şekilde kavramasına gerçekten yardımcı olabilir. Örneğin:
    • Konuşurken ellerini nasıl kullandığını açıklayın. Çok mi hareket ediyor yoksa genellikle elleri kucağında hareketsiz mi oturuyor?
    • Duruşunun açık ve kendinden emin mi (kollar yanlarda, baş yukarıda) yoksa kapalı ve savunmacı mı (kollar göğsünün önünde katlanmış, bakışlar aşağıya veya yana doğru) olduğunu tartışın.
    • Yüz ifadeleri hakkında konuşun. Çok gülümsüyor ve göz teması kuruyor mu? Kaşlarını çatması mı yoksa boş bir ifadeye mi sahip olması daha olası?
    • Şunun gibi bir şey söyleyebilirsiniz: “O çok hareketli. Konuşurken elleri daima hareket halindedir.”
  5. Adım 5 Özel kişilik tuhaflıklarından bahsedin.
    Google görselleri 5. Adım Özel kişilik tuhaflıklarından bahsedin.
    Özel kişilik tuhaflıklarından bahsedin. Tıpkı ayırt edici fiziksel özellikler gibi, insanlar da kendilerini öne çıkaran farklı davranış veya tavırlara sahip olabilirler. Her zaman kullandığı belirli kelimeleri veya düzenli olarak yaptığı jestleri düşünün.
    • Örneğin birisiyle konuşurken tırnaklarını yiyor ya da saçlarını parmaklarının arasında çeviriyor olabilir.
    • Belki boğazını çok sık temizliyor ya da her zaman belirli ifadeler kullanıyor (örneğin, her iki cümleye “Evet, yani, yine de…” ile başlıyor).
Yöntem 3

Yaratıcı Yazarlıkta Bir Kızı Tanımlamak

1. Adım 1 Görünüşüyle ​​ilgili çok fazla ayrıntı vermekten kaçının.
    Google görselleri 1. Adım Görünüşüyle ​​ilgili çok fazla ayrıntı vermekten kaçının.
    Görünüşüyle ​​ilgili çok fazla ayrıntı vermekten kaçının. Okuyucunuzu uzun bir fiziksel özellikler ve yüzeysel ayrıntılar listesiyle boğarsanız muhtemelen ilgisini kaybedecektir. Kızın neye benzediğini anlatmak için en önemli olduğunu düşündüğünüz birkaç özelliğe sadık kalın.
    • Örneğin, “Dar yüzlü, koyu, sert gözlere sahip, en fazla 15 yaşında bir genç kızdı. Tüylü kahverengi saç bulutu dışında tamamen düz çizgiler ve sert açılardan oluşuyordu.
    • Anlattığınız anda olup bitenle doğrudan alakalı olmadığı sürece saç modeli, kıyafeti ve fiziksel boyutlarıyla ilgili en küçük ayrıntılar üzerinde oyalanmayın. Sadece temelleri çizin.
  2. Adım 2 Belirli bir görüntüyü çağrıştıran kelimeleri seçin.
    Google görselleri 2. Adım Belirli bir görseli çağrıştıran kelimeleri seçin.
    Belirli bir görüntüyü çağrıştıran kelimeleri seçin. Tanımlayıcı kelimeleri seçerken, çok fazla belirsiz sıfata gerek kalmadan güçlü bir etki yaratmanın yollarını arayın. Okuyucunun zihninde otomatik olarak net ve iyi tanımlanmış bir görüntü ortaya çıkaran kelimeleri seçin.
    • Örneğin, "Gerçekten soluk mavi gözleri vardı" demek yerine "Gözleri deniz köpüğü rengindeydi" gibi bir şey deneyin.
    • "Saçları uzun ve açık kahverengiydi" demek yerine "Saçları bal rengi bir şelale gibi sırtından aşağı akıyordu."
  3. Adım 3 Onun kişiliğini ve tavırlarını anlatmak yerine gösterin.
    Google görselleri 3. Adım Onun kişiliğini ve tavırlarını anlatmak yerine gösterin.
    Onun kişiliğini ve tavırlarını anlatmak yerine gösterin. Okuyucularınıza kızın bir insan olarak nasıl biri olduğuna dair bir fikir vermeye çalışırken, onun temel özelliklerini göstermek için somut örnekler kullanın. Okuyucularınıza göstermek yerine onun nasıl biri olduğunu söylemek, onun donuk ve inandırıcılıktan uzak hissetmesine neden olacaktır.
    • Örneğin, "Lily her şeyin komik olduğunu düşündü" demek yerine şöyle bir şey deneyin: "Lily yine çaresiz kıkırdamalara boğulmuştu. Onu harekete geçirmek çok fazla zaman almadı. Bir keresinde profesörün bir doğrunun eğiminin nasıl bulunacağını açıklarken hapşırmasının ardından bütün bir cebir dersi boyunca gülmüştü."
  4. Adım 4 Açıklamanızı ilgi çekici kılmak için mecazi bir dil kullanın.
    Google görselleri 4. Adım Açıklamanızı ilgi çekici kılmak için mecazi bir dil kullanın.
    Açıklamanızı ilgi çekici kılmak için mecazi bir dil kullanın. Açıklamalarınızın her zaman gerçek olması gerekmez. Belirli ayrıntılar sunmadan güçlü bir duygu ya da izlenim yaratan benzetme, metafor ve tanımlayıcılar kullanarak kızı okuyucunun zihninde canlandırın.
    • Örneğin, "Sesi kabarık esmer şekerin üzerine dökülmüş sıcak pekmez gibiydi."
  5. Adım 5 Açıklamaları doğal bir şekilde çalışmaya çalışın.
    Google görselleri 5. Adım Açıklamaları doğal bir şekilde çalıştırmayı deneyin.
    Açıklamaları doğal bir şekilde yapmaya çalışın. Kızın görünüşünü veya tavırlarını anlatmak için anlatıyı bölmek yerine, tanımlayıcı bilgileri hikayenin akışına dahil etmeye çalışın. Örneğin, gerçekleştirdiği bir eylemi anlatırken görünüşüyle ​​​​ilgili bir şeyden bahsedebilirsiniz.
    • "Uzun, siyah saçları at kuyruğu şeklindeydi" demek yerine şöyle bir şey deneyin: "'Hadi gidelim' dedi, siyah saçlarını hızlı bir şekilde yürürken kürek kemiklerini süpüren bir at kuyruğu yaptı."