Ortak Mimari Poche Desenleri Nasıl Çizilir.

Daha önce bir dizi inşaat çizimine bakmışsanız, çizimlerin büyük bir kısmının kesit ve detay çizimleri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bunların her birinin içinde mimari kese desenleri yer alıyor. Bu makale size en yaygın poşet desenlerini elle nasıl çizeceğinizi öğretecek.

Adımlar

Yöntem 1

Hafriyat Poşe Desenlerinin Çizimi

1. Çiziminizin boyutunu seçin. Poche modellerinin ölçeği yoktur. Bunlar tamamen malzemelerin görsel bir temsilidir. Ancak kese desenleri, malzemelerin öngörülen boyutunu temsil ederken malzemeyi de iletmelidir.
  2. Adım 2 Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin.
    Google görselleri 2. Adım Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin.
    Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin. Hafriyat poşet desenleri yalnızca dünyanın olduğu yere gider. Bunlara ihtiyaç duyabileceğiniz en yaygın yer, Dünya yüzeyinin altında bulunan yapının bir kısmını içerebilecek bir kesiti kestiğiniz zamandır.
  3. Adım 3 Küçük bir kare çizin.
    Google görseller 3. Adım Küçük bir kare çizin.
    Küçük bir kare çizin. Bu kare, çizimin ölçeğine bağlı olarak yaklaşık iki fit uzunluğa ve genişliğe eşdeğer olmalıdır. Bu karenin tam olmasına gerek yok ama karelerden en az dördünü istediğiniz alana sığdırabilmeniz gerekiyor. Ne kadar çok kare sığdırabilirseniz o kadar iyi olur.
  4. Adım 4 Kareyi üçe bölün.
    Google görseller 4. Adım Kareyi üçe bölün.
    Kareyi üçe bölün. Bir üçgen yardımıyla iki dikey çizgi çizin. Bu iki çizgi koyu renkte olmalıdır.
  5. Step 5 Draw a square connecting to the initial square.
    Google görseller 5. Adım İlk kareye bağlanan bir kare çizin.
    İlk kareye bağlanan bir kare çizin. Kare, ilk kareyle aynı boyutta olmalıdır. Bu kareyi ilk karenin üstüne, altına veya yanlamasına çizin.
  6. Step 6 Split the square into thirds.
    Google görseller 6. Adım Kareyi üçe bölün.
    Kareyi üçe bölün. Bu karenin çizgileri yatay olmalı, düz durmalarına yardımcı olmak için bir üçgen kullanın. Bu çizgilerin koyu olduğundan emin olun.
  7. Step 7 Repeat this process until the desired area is filled with earth poche.
    Google görseller 7. Adım İstediğiniz alan toprak poşetiyle dolduruluncaya kadar bu işlemi tekrarlayın.
    İstenilen alan toprak poşetiyle dolana kadar bu işlemi tekrarlayın. Kareler dikey ve yatay düzlemde dikey üçte birlik ve yatay üçte birlik kısımlar arasında değişmelidir.
Yöntem 2

Duvar Poşe Desenlerinin Çizimi

1. Step 1 Identify the walls in the drawing.
    Google görseller 1. Adım Çizimdeki duvarları tanımlayın.
    Çizimdeki duvarları tanımlayın. Duvarlar genellikle kat planındaki en koyu çizgilerle çizilir. Duvar boşluğu kesilecek olan şeydir.
  2. Step 2 Fill the wall cavity with a solid dark color.
    Google görselleri 2. Adım Duvar boşluğunu düz koyu bir renkle doldurun.
    Duvar boşluğunu düz koyu bir renkle doldurun. En iyi sonuçları elde etmek için 6B kalem kullanın, ancak herhangi bir kalem işe yarayacaktır. Rengin boşluğun tamamında eşit olduğundan emin olun. Aşırı doldurmaktan kaçının çünkü dolgunun parlak görünmesine neden olabilir. Duvarlar düz siyahla kaplanır çünkü çoğu zaman kesim çizgisi denilen şeyin üzerindedirler. Kesim çizgisi, kat planını görmek için yapının “kesildiği” yerdir. Çizgi ne kadar koyu olursa yapı kesim düzlemine o kadar yakın olur.
  3. Step 3 Repeat this process until every wall cavity has been filled.
    Google görselleri 3. Adım Tüm duvar boşlukları dolana kadar bu işlemi tekrarlayın.
    Tüm duvar boşlukları dolana kadar bu işlemi tekrarlayın. Her duvar boşluğunu düz koyu renkle doldurun. Gölgenin tüm yapı boyunca uyumlu olduğundan emin olun.
Yöntem 3

Yapısal Çelik Poşe Desenlerinin Çizimi

1. Step 1 Determine which structures are structural steel.
    Google görseller 1. Adım Hangi yapıların yapısal çelik olduğunu belirleyin.
    Hangi yapıların yapısal çelik olduğunu belirleyin. Çoğu zaman yapısal çelik, ayrıntılı bir çizime bakılmadıkça paketlenmez. Kat planında büyük olasılıkla düz koyu bir renkle doldurulacaktır.
  2. Step 2 Draw two lines spaced closely together at a 45-degree angle.
    Google görselleri 2. Adım 45 derecelik açıyla birbirine yakın aralıklarla yerleştirilmiş iki çizgi çizin.
    45 derecelik açıyla birbirine yakın aralıklarla yerleştirilmiş iki çizgi çizin. Bu çizgiler tüm yapıya yayılmalıdır. Çizgi yapının kenarıyla buluşuyorsa ancak çizgiler yapıyla tekrar buluşuyorsa çizgiye devam edin, ancak yalnızca yapıyı kestiğinizden emin olun.
  3. Step 3 Draw two more lines spaced closely together at a 45-degree angle.
    Google görselleri 3. Adım 45 derecelik açıyla birbirine yakın aralıklarla yerleştirilmiş iki çizgi daha çizin.
    45 derecelik açıyla birbirine yakın aralıklarla yerleştirilmiş iki çizgi daha çizin. İlk iki satır arasındaki boşluğu iki katına çıkarın ve yeni satır kümesine buradan başlayın.
  4. Step 4 Repeat this process until the structure has been filled with the poche pattern.
    Google görseller 4. Adım Yapı poşet deseniyle dolana kadar bu işlemi tekrarlayın.
    Yapı kese deseniyle dolana kadar bu işlemi tekrarlayın. İstenilen yapının tamamı kese deseniyle dolana kadar işleme devam edin. Bu işlemin elle yapılması biraz zaman alabilir. Çizgilerin her seferinde tam olarak aynı mesafede olması gerekmez. Kese desenlerinin yalnızca malzemenin görsel bir temsili olduğunu ve çok hassas olması gereken bir şey olmadığını unutmayın.
Yöntem 4

Yükseklik Çizimlerinde Yığma Poşe Desenlerinin Çizimi

1. Kese deseni için çizim türünü tanımlayın. Çizimin türüne bağlı olarak farklı teknikler vardır.
  2. Step 2 Identify the scale of the elevation drawing.
    Google görseller 2. Adım Cephe çiziminin ölçeğini belirleyin.
    Yükseklik çiziminin ölçeğini belirleyin. Duvar elemanlarının belirli bir yüksekliği ve genişliği olduğundan ölçek, duvar çizimi için önemlidir.
  3. Step 3 Determine the height of the masonry unit.
    Google görselleri 3. Adım Duvar ünitesinin yüksekliğini belirleyin.
    Duvar ünitesinin yüksekliğini belirleyin. Yığma birimin yüksekliği, yükselti kese deseni için gerekli olan tek şeydir.
  4. Step 4 Identify the area that needs poched.
    Google görselleri 4. Adım Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin.
    Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin. Çizimin hangi alanının poşetlenmesi gerektiğine karar verin. Çalışma alanının belirlenmesi, yapının yanlış parçasını kazara kesmemek için önemlidir.
  5. Step 5 Use the scale to make marks where each of the mortar lines will be.
    Google görseller 5. Adım Harç çizgilerinin her birinin nerede olacağını işaretlemek için ölçeği kullanın.
    Harç çizgilerinin her birinin nerede olacağını işaretlemek için ölçeği kullanın. Kâgir ünitenin ölçeği ve yüksekliği belirlendikten sonra, kâgir ünite sıralarının nereye yerleştirileceğini işaretlemek için ölçeği kullanın.
  6. Step 6 Draw horizontal lines at each tick mark.
    Google görselleri 6. Adım Her onay işaretine yatay çizgiler çizin.
    Her onay işaretine yatay çizgiler çizin. Poşelemek istediğiniz alan boyunca mükemmel yatay çizgiler çizmek için bir üçgen veya paralel kullanın. Bu çizgiler, her bir duvar birimi arasındaki harç bağlantılarını temsil eder.
Yöntem 5

Detay Çizimlerinde Yığma Poşe Desenlerinin Çizimi

1. Step 1 Identify the scale of the detail drawing.
    Google görselleri 1. Adım Detay çiziminin ölçeğini tanımlayın.
    Detay çiziminin ölçeğini belirleyin. Duvar elemanlarının belirli bir yüksekliği ve genişliği olduğundan ölçek, duvar çizimi için önemlidir.
  2. Step 2 Identify the height and width of the desired masonry unit.
    Google görseller 2. Adım İstenilen duvar ünitesinin yüksekliğini ve genişliğini belirleyin.
    İstenilen duvar ünitesinin yüksekliğini ve genişliğini belirleyin. Her bir birimin resimlenmesi gerekeceğinden, yığma birimin yüksekliği ve genişliği önemli olacaktır.
  3. Step 3 Identify the area that needs to be poched.
    Google görselleri 3. Adım Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin.
    Poşetlenmesi gereken alanı belirleyin. Çizimin hangi alanının poşetlenmesi gerektiğine karar verin. Çalışma alanının belirlenmesi, yapının yanlış parçasını kazara kesmemek için önemlidir.
  4. Step 4 Use the scale to mark both the height and width of the masonry units.
    Google görseller 4. Adım Duvar birimlerinin hem yüksekliğini hem de genişliğini işaretlemek için ölçeği kullanın.
    Duvar birimlerinin hem yüksekliğini hem de genişliğini işaretlemek için ölçeği kullanın. İstenilen alanın kenarı boyunca yüksekliğini ve genişliğini işaretleyerek, harç derzlerini yerleştirirken kullanabileceğiniz yönergeleri sağlayacaktır.
  5. Step 5 Draw Horizontal lines at each tick mark.
    Google görselleri 5. Adım Her onay işaretine yatay çizgiler çizin.
    Her onay işaretine Yatay çizgiler çizin. İstenilen alanın dikey ekseni boyunca işaretlerin her birinde, istenen alan boyunca mükemmel şekilde yatay çizgiler çizmek için bir üçgen veya paralel kullanın.
  6. Step 6 Draw vertical lines at each tick mark along the horizonal axis.
    Google görselleri 6. Adım Yatay eksen boyunca her onay işaretine dikey çizgiler çizin.
    Yatay eksen boyunca her onay işaretine dikey çizgiler çizin. Onay işaretlerinin her birine dikey çizgiler çizmeye yardımcı olması için bir üçgen kullanın. Her dikey çizgi için yatay bir satırı atlamanız gerekir. Dikey çizgilerin diğer dikey harç derzleri arasında yarıya kadar kaydırıldığından emin olun.

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Kalem
  • Mimari ölçek
  • Üçgen veya düz kenar