Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?.

Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Bu wikiHow makalesi sana, bilgisayarının son kapatılmasından bu yana açık kaldığı süreyi nasıl belirleyeceğini öğretir.

Adımlar

Yöntem 1

pencereler

1. Adım 1 Görev Yöneticisini açın.
    Google görselleri Adım 1 Görev Yöneticisini açın.
    Görev Yöneticisini açın. Bunu birkaç farklı şekilde yapabilirsiniz:
    • ⇧ Shift+Ctrl tuşlarını basılı tutarken Esc tuşuna basın.
    • Alt+Ctrl tuşlarını basılı tutarken Del tuşuna basın, ardından Görev Yöneticisi'ni tıklayın .
    • Başlangıç ​​arama çubuğuna "görev yöneticisi" yazın ve ardından sonuçların üst kısmındaki Görev Yöneticisi uygulamasını tıklayın.
  2. Adım 2 Performans sekmesine tıklayın.
    Google görselleri Adım 2 Performans sekmesine tıklayın.
    Performans sekmesine tıklayın . Bu, Görev Yöneticisi penceresinin en üstündedir.
  3. Adım 3 CPU sekmesine tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım CPU sekmesine tıklayın.
    CPU sekmesine tıklayın . Bu seçeneği Görev Yöneticisi penceresinin sol tarafında bulacaksınız.
    • Windows 7 veya daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu adımı atlayın.
  4. Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
    Google görselleri Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
    "Çalışma Süresi" başlığını bulun. Bunu Görev Yöneticisi penceresinin alt yarısında göreceksiniz.
  5. Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
    Google görselleri Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
    "Çalışma Süresi" başlığının sağındaki sayıya bakın. GG:SS:MM:SS formatında görünecek bu sayı, bilgisayarınızın en son kapattığınızdan bu yana ne kadar süre açık kaldığını belirtir.
    • Örneğin, "01:16:23:21" Çalışma Süresi değeri, bilgisayarınızın bir gün, on altı saat, yirmi üç dakika ve yirmi bir saniye boyunca kapanmadan açık olduğu anlamına gelir.
Yöntem 2

Mac os işletim sistemi

1. Adım 1 Apple simgesini tıklayın.
    Google görselleri 1. Adım Apple simgesini tıklayın.
    Apple simgesini tıklayın. Bu, ekranın sol üst köşesindedir. Bunu yaptığınızda bir açılır menü görüntülenecektir.
  2. Adım 2 Bu Mac Hakkında'ya tıklayın.
    Google görselleri 2. Adım Bu Mac Hakkında'yı tıklayın.
    Bu Mac Hakkında'yı tıklayın . Bu seçenek, açılır menünün alt kısmına yakındır.
  3. Adım 3 Sistem Raporu'na tıklayın.
    Google görselleri 3. Adım Sistem Raporu'na tıklayın.
    Sistem Raporu'nu tıklayın . Bunu "Bu Mac Hakkında" penceresinin sol tarafında göreceksin.
  4. Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
    "Yazılım" başlığına tıklayın. Pencerenin sol tarafındadır. Bu başlığa tıkladığınızda buradaki ana pencerede "Yazılım" genel görünümü açılacaktır.
  5. Bilgisayarınızın Ne Kadar Süre Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
    "Önyüklemeden bu yana geçen süre" başlığını bulun. Bu seçenek, sayfanın ortasındaki bilgi listesinin alt kısmına yakındır. Bu başlığın sağındaki sayı, Mac'inizin son kapatılmasından bu yana ne kadar süre açık kaldığını belirler.
Yöntem 3

Linux

1. 2018 11 05 05 06 23.png'den ekran görüntüsü
    2018 11 05 05 06 23.png'den Google görselleri ekran görüntüsü
    Terminali açın. Terminali genellikle dağıtımınızın uygulama menüsünde bulacaksınız. GNOME kullanıyorsanız ⊞ Win tuşuna basın ve onu bulmak için Terminal yazın.
  2. Terminal_uptime.png
    Google görselleri Terminal_uptime.png
    Çalışma süresi -p yazın ve Enter tuşuna basın . Bu, PC'nizin çalışma süresinin çıktısını verecektir.

Video

Uyarılar

• Bilgisayarınızı zaman zaman kapatmamak, sonunda onun idealden çok daha yavaş çalışmasına neden olacaktır. Teşekkürler Faydalı 2 Faydalı Değil 0