21 Erkekler İçin İlk Buluşma İpuçları.

21 Erkekler İçin İlk Buluşma İpuçları

Birisini sizinle randevuya çıkmaya ikna etmeyi başardığınız için tebrikler! Bu başlı başına büyük bir başarı, ama şimdi onlara ilk buluşmayı atlatmaları için harika bir zaman göstermelisiniz; bir erkek ne yapmalı? Doğru planlama, konuşma becerileri ve takip ile, ilk randevunuzu atlatmanız ve farkına bile varmadan ikinci bir randevu ayarlamanız muhtemeldir. Bu nedenle flört uzmanlarına danıştık ve bir erkeğin ilk buluşmasında başarılı olmak için bilmesi ve yapması gereken her şeyi içeren kullanışlı bir rehber hazırladık. Etkilemeye hazırsanız kaydırmaya devam edin!

Bu makale, flört koçumuz ve çöpçatanımız, Stef in the City'nin sahibi Stefanie Safran ile yaptığımız röportaja dayanmaktadır. Röportajın tamamına buradan göz atın.

Bilmeniz Gerekenler

• Sinirlerinizi sakinleştirmek için zaman ayırın, elinizden gelenin en iyisini yapın ve pozitif bir kafa boşluğuna girin. Siz rahat olduğunuzda randevunuz da rahat olur.
  • Randevunuzun kendisini rahat hissetmesini sağlayın; ona iltifat edin, kendileri hakkında sorular sorun ve sohbete hakim olmaktan kaçının.
  • Randevunun sonunda bir öpücüğün uygun olup olmadığına dair randevunuzun ipuçlarını okuyun. Emin değilseniz sarılın.

Adımlar

Bölüm 1

Tarihten Önce

1. Adım 1 Günlük bir elbise seçin...
    Google görseller Adım 1 Günlük bir elbise seçin...
    Rahatça konuşabileceğiniz gündelik bir yer veya aktivite seçin . Sadece oturup bir kokteyl ya da akşam yemeği yemek yerine, kahve alın ve ilginç bir mahallede yürüyüşe çıkın ya da bir müzeye göz atın. Çevrenizde fark ettiğiniz şeylerden doğal sohbet başlatıcıları bulun ve yaptığınız işten keyif alın.
    • Parklar, botanik bahçeleri veya hayvanat bahçeleri gibi açık hava mekanlarını deneyin. Garip sessizliklerden kaçınmak için yürüyebilir, oturup konuşabilir veya etrafınızda olup bitenler hakkında yorum yapabilirsiniz.
    • Güçlü yönlerinize uygun yerleri seçin. Örneğin, eğer içki içmiyorsanız ve çalışmak sizi huysuzlaştırıyorsa, Perşembe günü indirimli içki saati önermeyin.
    • İlk buluşmalar birbirlerini tanımakla olduğu kadar eğlenmekle de ilgilidir. Randevunuza en iyi zamanı göstermek için hoşunuza giden bir yere gidin.
  2. Adım 2 Planlamanın onlar üzerinde olmaması için randevunuza özel önerilerde bulunun.
    Google görselleri 2. Adım Planlamanın onlar üzerinde olmaması için randevunuza özel önerilerde bulunun.
    Planlamanın onlarda olmaması için randevunuza özel önerilerde bulunun. "Ne yapmak istiyorsun?" gibi genel planlama sorularından kaçının. veya “Ne zaman buluşmak istiyorsun?” Bunun yerine randevunuza belirli bir konum, tarih veya etkinlik seçenekleri verin; çeşitlilik düşünceli olduğunuzu gösterir ve üzerlerindeki planlama baskısını azaltır. Denemek:
    • "Yarın akşam şehir merkezindeki yeni şarap barında buluşmak ister misin?"
    • “Parkta yürümeyi mi yoksa sanat müzesini ziyaret etmeyi mi tercih edersin?”
    • "Perşembe gecesi bir içki içmeye ne dersin? Bu senin için iyi bir zaman mı?”
  3. Adım 3 Tarihin hala birkaç saat önceden geçerli olduğunu doğrulayın.
    Google görselleri 3. Adım Tarihin hala birkaç saat önceden olduğunu doğrulayın.
    Tarihin hala birkaç saat önceden geçerli olduğunu doğrulayın. Randevunuza, gece için planlarınızı sağlamlaştırmak için hâlâ müsait olup olmadıklarını soran kısa bir mesaj gönderin. Bu düşünceli olduğunuzu ve onların zamanlarına saygı duyduğunuzu gösterir. Artık özgür değillerse, onlara tekrar çıkma teklif etme ve onları ne kadar görmek istediğinizi gösterme şansınız olur. Denemek:
    • "7:15 bu gece için hâlâ uygun mu?"
    • "Hey! Hala akşam yemeğine var mısın?”
    • “Bu geceyi sabırsızlıkla bekliyorum! Akşam 20.00 hâlâ çalışıyor, değil mi?”
  4. Adım 4 Randevunuzun sizinle zaten paylaştığı şeyler hakkında kendinizi yenileyin.
    Google görselleri 4. Adım Sevgilinizin sizinle daha önce paylaştığı şeyler hakkında kendinizi yenileyin.
    Randevunuzun sizinle zaten paylaştığı şeyler hakkında kendinizi yenileyin. Arkadaşlık uygulaması profillerinden veya size tuzak kuran arkadaşınızdan onlar hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin. Önceki konuşmalarınıza da göz atın. Onlar ve ilgi alanları hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursanız, randevuda o kadar çok konuşmanız gerekecek.
    • Size söylemediği şeyleri öğrenmek için kişiyi siber tacizde bulunmamaya veya Google'da aramamaya çalışın. Müdahaleci veya tuhaf görünecektir.
    • Randevunuza bilgilerinizin mantıklı yerlerden geldiği konusunda güvence vermek için "Profilinizde gördüm..." veya "Stacy sizden bahsetti..." gibi şeyler söyleyin.
  5. Adım 5 Bulunduğunuz yere veya aktiviteye uygun, temiz ve şık bir kıyafet giyin.
    Google görseller 5. Adım Bulunduğunuz yere veya etkinliğe uygun, temiz ve şık bir kıyafet giyin.
    Konuma veya etkinliğe uygun, temiz ve şık bir kıyafet giyin. İlk buluşma için giyinmenin karmaşık olması gerekmez; şık bir kot pantolon, yıkanmış düğmeli bir gömlek ve belki de cilalı, klasik bir ilk buluşma görünümü için deri bir ceket giyin. Lüks bir yere gitmediğiniz veya bir etkinlikte artı bire davet edilmediğiniz sürece kravatlar ve blazerler modası geçmiş ve biraz abartılı.
    • Arkadaşlarınızla rahat bir gece geçirmek yerine özel bir yere gidiyormuşsunuz gibi görünecek kadar giyinin.
    • Şüpheye düştüğünüzde, basit ama yüksek tutun. Üzerinize tam oturan ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak, temiz, kırışıksız kıyafetler giyin!
  6. Adım 6 Bakımlı olduğunuzdan ve taze göründüğünüzden emin olun.
    Google görseller 6. Adım Bakımlı olduğunuzdan ve taze göründüğünüzden emin olun.
    Bakımlı olduğunuzdan ve taze göründüğünüzden emin olun. Erkekler bazen iyi hijyen ve bakımın randevuları üzerinde ne kadar etkili olduğunu hafife alıyorlar. Yüzünüzü önceden tıraş edin veya sakalınızı kesin, tırnaklarınızın altını temizleyin ve saçınıza şekil verin. Yeni ve temiz bir görünüm için bir stilistten randevu almayı düşünün.
    • Kolonya uygularken dikkatli olun; genellikle başkaları size olduğundan daha güçlü kokar.
    • Bakım alışkanlıklarınızda tutarlı olun. İş arkadaşlarınızın veya arkadaşlarınızın görünüşünüzle ilgili iltifatları, büyük randevudan önce güveninizi artırabilir!
  7. Adım 7 Sinirlerinizi sakinleştirin...
    Google görseller Adım 7 Sinirlerinizi sakinleştirin...
    Egzersizle, bakım rutininizle veya kişisel bakımınızla sinirlerinizi sakinleştirin . Stresi azaltmak ve sinir enerjinizi çalıştırmak için günün erken saatlerinde egzersiz yapın. Hazırlanmak için acele etmeyin ve harika vakit geçirdiğinizi hayal etmek için randevunuzu zihinsel olarak gözden geçirin. Zihninizi temizlemek ve kısa vadeli sosyal becerilerinizi ve duygusal zekanızı geliştirmek için biraz kurgu okuyun.
    • İyi bir kafa boşluğuna girmek için sevdiğiniz veya yapmanız gereken her şeyi yapın. Randevunuzdan önce rahatsanız, randevunuzun da rahat hissetmesini sağlarsınız.
  8. Adım 8 “Mükemmel eşleşme” fikrinden kurtulun.
    Google görseller 8. Adım "Mükemmel eşleşme" fikrinden kurtulun.
    “Mükemmel eşleşme” fikrinden kurtulun. Doyuma ulaşmış bir aşk hayatına dair umutlarınızı ve arzularınızı yeni bir insana yansıtmak kolaydır. Kendinizi randevudan önce hayal kurarken yakaladığınızda, kendinizi durdurun ve şimdiki ana odaklanın. Tahminlerinizin büyümesini ve büyümesini önlemek için randevunuzun gerçekte kim olduğunu görmeyi kendinize hatırlatın.
    • Ne kadar fantezi yansıttığınıza dikkat edin. İyimserlik iyidir ancak tüm umutlarınızı tek bir kişiye bağlamak hayal kırıklığı yaratan bir sonuca yol açabilir.
Bölüm 2

Tarih Sırasında

1. Adım 1 Zamanında gelin (hatta birkaç dakika erken).
    Google görselleri 1. Adım Zamanında (hatta birkaç dakika erken) olun.
    Zamanında olun (hatta birkaç dakika erken bile olun). Parka, kafeye veya bara birkaç dakika erken gelmeyi planlayın, böylece randevunuz sizi yenerse nerede olduğunuzu merak etmek zorunda kalmaz. Masanızın veya etkinliğinizin hazır olduğundan emin olmak için bu zamanı kullanın veya barın çok kalabalık olması veya kafenin beklenmedik bir şekilde kapanması durumunda bir yedek plan bulun.
    • Randevunuzu alıp arabayla gidecekseniz, tam zamanında orada olmayı hedefleyin. Erken gelmek, geç kalmak kadar sakıncalı olabilir.
  2. Adım 2 Randevunuzu rahat ettirmeye odaklanın.
    Google görselleri 2. Adım Randevunuzu rahat ettirmeye odaklanın.
    Randevunuzu rahat hissettirmeye odaklanın. Unutmayın, onlar da muhtemelen sizin kadar gergindir! Buz kırıcı olarak hızlı bir iltifat sunun ve kendilerini hemen iyi hissetmelerini sağlayın. İşleri hallettiğinizi göstermek ve rahat bir ton ayarlamak için kapıları açmayı veya masayı tutmayı teklif edin. Randevunuz, sizi daha fazla takip etmenin iyi olup olmadığına karar vermek için bu ipuçlarını kullanacak.
    • Çabalarınızı kabul ediyorlarsa, onlara daha yakın oturmayı veya ellerine biraz dokunmayı deneyebilirsiniz. Çok erken dokunarak aşırıya kaçmadığınızdan emin olun.
    • Dokunulmak isteyip istemediğini görmek için sevgilinizin ipuçlarını takip edin veya ona sorun olup olmadığını sorun. Şüpheye düştüğünüzde dokunmayı atlayın (özellikle ilk buluşmada).
  3. Adım 3 Randevunuza iltifat edin...
    Google görselleri 3. Adım Randevunuza iltifat edin...
    Randevunuza dürüst ve içtenlikle iltifat edin. İltifat söz konusu olduğunda dürüstlük en iyi politikadır; birinin güzel gözleri olduğunu düşünüyorsanız bunu söylemenizde bir sakınca yoktur! Samimi olun ve gerçekten neye inandığınızı söyleyin. Eğer onları sadece pohpohlamak veya etkilemek için iltifat ediyorsanız, bu samimiyetsiz görünecektir.
    • "Harika görünüyorsun!" demek güzel bir şey. Tanıştığınızda, ancak bedenleri hakkında çok fazla yorum yapılması onların nesneleştirilmiş hissetmelerine neden olabilir.
    • Samimi bir iltifat, randevunuzun iyi hissetmesini sağlar ve sizin de daha kendinden emin ve kendinden emin görünmenizi sağlar.
    • Aşağıdaki gibi basit ama düşünceli iltifatları deneyin:
      • "İnanılmaz gözlerin var."
      • "Çok komiksin! Zaman uçup gidiyor."
      • "Harika bir tarzın var. Bu küpeler gerçekten göz alıcı!”
  4. Adım 4 Aşırı paylaşım yapmadan veya sohbete hakim olmadan bilgileri ortaya çıkarın.
    Google görselleri 4. Adım Aşırı paylaşım yapmadan veya sohbete hakim olmadan bilgileri ortaya çıkarın.
    Aşırı paylaşmadan veya sohbete hakim olmadan bilgileri ortaya çıkarın. Çoğu flört, birisinin onları etkilemek için çok çabalaması ve başarıları hakkında konuşmayı bırakamamasından hoşlanmaz. Sorular sorun ve konuşmak için buluşma odanızdan ayrılın; onlara paylaşma şansı vermek, daha ilginç ve eğlenceli görünmenizi sağlayacaktır.
    • Eski ilişkiler ortaya çıkarsa, neden yürümediğini açıklamak için kendinize yalnızca 30 saniye verin. Aksi halde randevunuz eski sevgilinize takılıp kaldığınızı düşünebilir.
    • Gerçek, iki yönlü bir sohbeti başlatmak için bağlantı noktalarını veya ortak noktalarınızı bulmak için randevunuzu yeterince iyi tanımaya odaklanın. Denemek:
      • “Ben de o filmi seviyorum! En sevdiğin kısım hangisi?”
      • “Kırsal bir bölgede büyüdüm ama büyük şehir hayatını seviyorum. Seni şehre ne getirdi?”
      • “Gönüllü işler yapmanızı seviyorum! Bu daha fazlasını yapmaya çalıştığım bir şey. Nasıl başladın?”
  5. Adım 5 Randevunuzun söylediklerine bakın ve ilgilenin.
    Google görselleri 5. Adım Bakın ve sevgilinizin söyledikleriyle ilgilenin.
    Bakın ve randevunuzun söyleyecekleriyle ilgilenin. Dinlediğinizi ve ilgilendiğinizi göstermek için göz teması kurun ve onlara doğru eğilin. Konuşmayı her zaman size getirmek yerine konuşmalarını sağlayın ve ne istediklerini görmek için orada kalın; her randevu için çıkardığınız soruların ve hikayelerin aynısını kullanmadığınızdan ve randevunuzun söylediklerine gerçekten yanıt verdiğinizden emin olun.
    • Dikkatinizin dağılmaması için telefonunuzu bir kenara koyun. Elinizde varsa flört uygulaması bildirimlerinizi kapatın (evet, randevunuzla bir uygulamada tanışmış olsanız bile).
  6. Adım 6 Ayrıntıları genişletin ve konuşmanın doğal bir şekilde akmasına izin verin.
    Google görselleri 6. Adım Ayrıntıları genişletin ve konuşmanın doğal bir şekilde akmasını sağlayın.
    Ayrıntıları genişletin ve konuşmanın doğal bir şekilde akmasına izin verin. Konudan konuya yüzeysel olarak atlamamaya çalışın; bunun yerine, gerçekten harika bir sohbeti başlatmak için açık uçlu sorularla randevunuzun söylediği bir şeyi daha derinlemesine inceleyin. Örneğin, Detroit'ten geldiklerini söylüyorlarsa, onlara orada yaşamanın nasıl bir şey olduğunu, ne yapmaktan keyif aldıklarını ve onları gerçekten tanımak (ve etkilemek) için neden taşındıklarını sorun.
    • “Kardeşin var mı?” gibi evet ya da hayır soruları sormamaya çalışın. veya “Pizza sever misin?” Açık uçlu sorulara göre daha yüzeysel cevaplara yol açarlar.
  7. Adım 7 Çek gelmeden önce kimin ödeyeceğine karar verin.
    Google görseller 7. Adım Çek gelmeden önce kimin ödeyeceğine karar verin.
    Çek gelmeden önce kimin ödeyeceğine karar verin. Ödemeyi planlıyorsanız, çıkma teklif ettiğinizde bunu belirtin; "Cuma günü içki mi içelim?" gibi bir şey söyleyin. Benim ikramım.” yani başından beri belli. Eğer sevgiliniz hemen ödemeyi teklif ederse gülümseyin ve ona "Benim için bir zevk" deyin.
    • Alternatif olarak, randevunuza ısrarcı olmaları halinde bir sonraki tura çıkabileceklerini söyleyin. Faturayı bölmek de son derece yaygın ve kabul edilebilir bir durumdur.
    • Faturayı paylaşıyorsanız Venmo'nun hâlâ birlikteyken randevunuzdan para talep etmesini önleyin. Para konusunda gergin görünmene neden olacak.
  8. Adım 8 Tarihi kısa ve tatlı tutun.
    Google görselleri 8. Adım Tarihi kısa ve hoş tutun.
    Tarihi kısa ve tatlı tutun. Mümkünse yaklaşık bir saat kadar saklayın. Eğer harika bir kimya varsa ve daha uzun sürüyorsa bu harika! Ancak ilk randevunun amacının sadece birbirinizle tanışmak ve birbirinizi tekrar görmek isteyip istemediğinize karar vermek olduğunu unutmayın.
    • Daha kısa bir tarih, işlerin iyi gitmemesi veya randevunuzla pek ilgilenmediğinizi fark etmeniz durumunda ayrılmanızı da kolaylaştırır.
Bölüm 3

Tarihten Sonra

1. Adım 1 Sağlamlaştırmayı deneyin...
    Google görselleri Adım 1 Sağlamlaştırmayı deneyin...
    Yollarınızı ayırmadan önce ikinci bir tarih için planlarınızı sağlamlaştırmaya çalışın . Onlarla geçirdiğiniz zamandan keyif aldığınızı belirtmek için "Seni tekrar görmeyi çok isterim" veya "Belki bir dahaki sefere bahsettiğin restorana gidebiliriz" gibi bir şey söyleyin. Ardından ikinci tarih için bir plan oluşturun ve işlerin devam etmesi için mümkün olan en kısa sürede planlayın. Denemek:
    • "Perşembe günü şu yeni sergiye göz atsak nasıl olur?"
    • "Seninle tekrar buluşmayı çok isterim. Pazar gününe ne dersin?”
    • “Bahsettiğiniz o konuşkanlığı kesinlikle görmek istiyorum. Belki bu hafta sonu gidebiliriz."
  2. Adım 2 Sevgilinizin veda öpücüğü isteyip istemediğine dair ipuçlarını okuyun.
    Google görselleri 2. Adım Sevgilinizin veda öpücüğü isteyip istemediğine dair ipuçlarını okuyun.
    Sevgilinizin bir veda öpücüğü isteyip istemediğine dair ipuçlarını okuyun. Kimyanıza ve flört etmenize ya da dokunmanıza verdikleri tepkiye göre bir öpücüğün uygun olup olmadığını düşünün. Bir öpücüğün iyi bir fikir olup olmadığına dair kesin bir kural yoktur; her şey randevunuzun ne hissettiğine bağlıdır. Şüpheye düştüğünüzde öpücüğü atlayın ve onun yerine hızlıca sarılmaya gidin. Ayrıca onlara bir veda öpücüğü isteyip istemediklerini sormak da %100 uygundur (ve düşüncelidir).
    • Sevgilinizin bir öpücük istediğine dair işaretler arasında kalıcı göz teması, hafif dokunuş, flört etme, sesini yumuşatma veya dudaklarınıza veya ağzınıza iltifat etme yer alabilir.
    • İnternetten tanıştıysanız, muhtemelen randevunuz sadece bir randevudan sonra öpücük istemeyecektir. Eğer birbirinizi randevudan önce tanıyorsanız, buna daha açık olabilirler.
    • Karşınızdaki kişiyi seviyorsanız el sıkışmaktan kaçının. El sıkışmak, randevunun birlikte geçirilecek eğlenceli bir zamandan çok bir iş toplantısı gibi görünmesini sağlar.
    • Pek çok insan (özellikle kadınlar) sizi daha iyi tanıyana kadar öpüşmekten rahatsızlık duyar. Doğru hissetmesi için 3 randevuya kadar zaman geçmesi gerekebilir.
  3. Adım 3 Randevunuzu daha fazlasını isteyerek bırakmak için geceyi hiç ilişki yaşamadan sonlandırın.
    Google görselleri 3. Adım Randevunuzu daha fazlasını isteyerek bırakmak için geceyi herhangi bir bağlantı olmadan sonlandırın.
    Randevunuzu daha fazlasını isteyerek bırakmak için geceyi bir bağlantı olmadan sonlandırın. Randevunuzla eve yürümek hoş bir jest, ancak vedalaşın ve içeri girmenize ya da takılmanıza izin vermeleri için onlara baskı yapmadan ayrılın. Şanslı olma umuduyla oyalanmak çaresiz veya rahatsız görünebilir.
    • Eğer sorarlarsa içeri girme teklifini reddetmeyi düşünün. Bu sizi kibar ve centilmen gösterir ve bir dahaki sefere dair beklenti romantik kıvılcımlar yaratır.
  4. Adım 4 Randevunuza hızlı bir şekilde tekrar ulaşın.
    Google görseller 4. Adım Randevunuza hızla tekrar ulaşın.
    Randevunuza hızla tekrar ulaşın. "Onlarla konuşmak için 3 gün bekle" kuralını unutun; eğer harika vakit geçirdiyseniz ve o kişiden hoşlanıyorsanız, kendinizi oraya koyun ve onunla konuşun. Oynanacak bir “oyun” ya da beklemeniz gereken belirli bir süre yok. Onlarla istediğin zaman konuşmak daha dürüst olur.
    • Birini tanımanın ilk aşamalarında, ona mesaj atmak yerine onu aramak daha iyi ve daha kişiseldir.