Amerikan Bayrağı Nasıl Katlanır.

Amerikan Bayrağı Nasıl Katlanır

Yaygın olarak Amerikan bayrağı olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri'nin ulusal bayrağı, Amerikalılar için bir gurur kaynağıdır. Bayrak sergilenmediğinde üçgen şeklinde katlanmalıdır. Bayrağınızı indirdikten sonra uzunlamasına katlayın. Daha sonra sergilemek veya saklamak için onu üçgen şeklinde katlayın.

Adımlar

Bölüm 1

Bayrağı Uzunlamasına Katlamak

1. Adım 1 Bayrağı yere değmesine izin vermeyecek şekilde yavaşça bayrak direğinden aşağı indirin.
    Google görseller Adım 1 Bayrağı, yere değmesine izin vermeyecek şekilde yavaşça bayrak direğinden aşağı indirin.
    Bayrağı yere değmeyecek şekilde yavaşça bayrak direğine indirin. Bayrağı yere doğru getirmek için ipi gevşetin ve ipleri çekin. Bayrağa olan saygınızı göstererek bunu yavaşça ve saygılı bir şekilde yapın. Bayrağı yere yaklaştıkça toplayın. Bayrağı çizginin dışına kaydırın, ardından çizgiyi direğin üzerindeki yerine sabitleyin.
    • Tamamını veya bir kısmını düşürme riskini azaltmak için bayrağı direğin yanına katlamak en iyisidir.
  2. Adım 2 Bayrağın hiçbir kısmının yere temas etmediğinden emin olun.
    Google görselleri 2. Adım Bayrağın hiçbir kısmının hiçbir zaman yere değmediğinden emin olun.
    Bayrağın hiçbir kısmının yere değmediğinden emin olun. Bayrağın yere değmesi bayrağa saygısızlık göstergesidir. Bayrağı katlarken, bir partnerle birlikte çalışarak veya temiz, kuru bir yüzey üzerinde katlayarak onu yerden tamamen yukarıda tutun.
    • Örneğin bayrağı yemek masanızın üzerine yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirebilirsiniz.
  3. Adım 3 Yalnız çalışıyorsanız bayrağı bir masanın üzerine yerleştirin.
    Google görselleri 3. Adım Yalnız çalışıyorsanız bayrağı bir masanın üzerine yerleştirin.
    Yalnız çalışıyorsanız bayrağı bir masanın üzerine koyun. Bayrak, mavi alan üstte olacak şekilde yukarı dönük olmalıdır. Bayrağın pürüzsüz ve kırışıksız olduğundan emin olun.
    • Partnerinizle çalışıyorsanız bayrağı bel hizasında yere paralel tutun. Her ortak bayrağın bir köşesini tutacak.
  4. Adım 4 Bayrağınızı, alt şeritler yıldız alanının üzerinde olacak şekilde katlayın.
    Google görseller 4. Adım Bayrağınızı, alt şeritler yıldız alanının üzerinde olacak şekilde katlayın.
    Bayrağınızı, alt şeritler yıldız alanının üzerinde olacak şekilde katlayın. Alt kenarı yukarı kaldıracak ve ardından üst kenarla hizalayacaksınız. İki kenar buluşacak, alt kısım ise artık bir kat olacak. Bayrağın tamamen düzgün olup olmadığını, herhangi bir düzensizlik veya kırışıklık bulunmadığını kontrol edin.
    • Bir ortakla çalışıyorsanız, ellerinizi, her bir ortağın bir elinde katmanlı köşeleri, diğer elinde orta kıvrımı tutacak şekilde ayarlayın.
  5. Adım 5 İkinci bir kat oluşturmak için katlanmış kenarı üst kenara getirin.
    Google görseller 5. Adım İkinci bir kat oluşturmak için katlanmış kenarı üst kenara getirin.
    İkinci bir kat oluşturmak için katlanmış kenarı üst kenara getirin. Bu noktada katlanmış bayrağın her iki yanında yıldız alanı görülmelidir. Bayrağın her iki tarafında solda mavi alanın ve sağda şeritlerin bulunduğunu kontrol edin.
    • Bir ortakla çalışıyorsanız, her bir kişi bir elinde 2 köşeyi ve katlanmış bir kenarı tutacaktır. Diğer yandan alt katlanmış kenarı tutacaklardır.
Bölüm 2

Bayrağı Üçgen Haline Getirmek

1. Adım 1 Çizgili köşeyi üst kenara doğru bükerek üçgen bir kat oluşturun.
    Google görseller 1. Adım Çizgili köşeyi üst kenara doğru bükerek üçgen bir kat oluşturun.
    Çizgili köşeyi üst kenara doğru bükerek üçgen bir kat oluşturun. Katlanmış bayrağın dış kenarı üst kenarla aynı hizada olmalıdır. Katlamanın kendisi bir üçgen gibi görünecek. Bayrağın kırışık olup olmadığını kontrol edin.
    • Üçgenin her tarafı eşit uzunlukta olmalıdır.
  2. Adım 2 İkinci bir üçgen oluşturmak için sivri köşeyi katlayın.
    Google görselleri 2. Adım İkinci bir üçgen oluşturmak için sivri köşeyi katlayın.
    İkinci bir üçgen oluşturmak için sivri köşeyi katlayın. İlk üçgenin kenarı katlanmış bayrağın kenarı ile aynı hizada kalacaktır. Bayrak bir kez daha dikdörtgen gibi görünmelidir.
    • Kat yerinin kırışıksız olduğundan emin olun.
  3. Adım 3 Bayrağın uzunluğu boyunca üçgen katlamalar yapmaya devam edin.
    Google görseller 3. Adım Bayrağın uzunluğu boyunca üçgen katlamalar yapmaya devam edin.
    Bayrağın uzunluğu boyunca üçgen kıvrımlar yapmaya devam edin. Toplamda ilk 2'si dahil 13 katlama yapacaksınız. Son katlamada sadece mavi alan görünecek.
    • 13 kat, orijinal 13 koloniyi simgelemektedir. Ek olarak, burada açıklandığı gibi her katlamaya özel bir anlam atanmıştır: https://nationalflagfoundation.org/the-meaning-behind-the-13-folds-of-the-united-states-flag/
    • Her üçgen eşit büyüklükte olmalıdır.
  4. Adım 4 Bayrağın ucunu açık katlamanın içine sokun.
    Google görselleri 4. Adım Bayrağın ucunu açık katlamanın içine sokun.
    Bayrağın ucunu açık katlamanın içine sokun. Mavi alanın kenarı üçgenin kenarındaki açık kıvrımın içine sıkıştırılabilir. Bayrağın her iki tarafında yalnızca mavi alan görünmelidir.
    • Üçgen şekli, Amerikan bağımsızlığı için savaşan devrimcilerin geleneksel olarak giydiği 3 köşeli şapkayı onurlandırmak için kullanılır.
Bölüm 3

Bayrağınızı Saklamak

1. Adım 1 Bayrağı üçgen şekilli bir vitrinde sergileyin.
    Google görseller 1. Adım Bayrağı üçgen şekilli bir vitrinde sergileyin.
    Bayrağı üçgen şekilli bir vitrinde sergileyin. Pek çok kişi bayrağı sergilemeyi sever, özellikle de sevilen birinin onuruna verilen bir bayraksa. Katlanmış bayrağınızı, bayrağı sergilemek için tasarlanmış bir konteynere yerleştirebilirsiniz. Bu, bayrağı onurla sergilemenin saygılı bir yoludur.
    • Örneğin, gazi ailelerine genellikle gazinin cenaze töreninin ardından bir bayrak verilir. Bu bayrak tabutun üzerine yerleştirilecek, daha sonra katlanarak aileye sunulacak. Aile üyenizi hatırlamak için bu bayrağı bir vitrinde saklayabilirsiniz.
    • Kılıfı internetten veya bayrak satan bir mağazadan satın alabilirsiniz.
  2. Adım 2 Bayrağı temiz ve kuru bir yerde saklayın.
    Google görseller 2. Adım Bayrağı temiz ve kuru bir yerde saklayın.
    Bayrağı temiz ve kuru bir yerde saklayın. Çekmeceye veya dolaba koyabilirsiniz. Günlük çamaşırlarınıza karışmaması için onu diğer eşyalardan ayrı tutun.
    • Bayrağı saklamadan önce bir kutuya veya plastik kaba koymak iyi bir fikirdir. Bu onu kir ve tozdan koruyacaktır.
  3. Adım 3 Bayrağın yerine sabitlendiğinden emin olun.
    Google görseller 3. Adım Bayrağın yerine sabitlendiğinden emin olun.
    Bayrağın yerine sabitlendiğinden emin olun. Bayrağı düşmeyeceği veya diğer çarşaflara karışmayacağı bir yere yerleştirin. Güvenli bir çekmeceye koyabilir veya her zaman kutusunda tutabilirsiniz. Bayrağı sergiliyorsanız, düzgün bir şekilde asıldığından veya vitrinin sağlam bir rafta olduğundan emin olun.
    • Bayrağınızın saklandığı yerden düşmesini veya zarar görmesini istemezsiniz. Bayrağın depolama sırasında kirlenmesi veya hasar görmesi bayrağa saygısızlıktır.
    • Aynı şekilde bayrağın da yerinden düşüp yere değmesini istemezsiniz.

Video

Uyarılar

• Bayrağın herhangi bir kısmının yere değmesine asla izin vermeyin. Teşekkürler Faydalı 6 Faydalı Değil 0