Destiny 2'de Harita Parçaları Nasıl Toplanır ve Kullanılır.

Destiny 2'de Harita Parçaları Nasıl Toplanır ve Kullanılır

Harita Parçalarını kullanarak nadir ekipman stoklamanın en iyi yolları

Harita Parçaları kullanarak kazandığınız ekstra ganimetlerle Muhafızınızı güçlendirmek istiyorsunuz ancak bunları nerede arayacağınızdan emin değil misiniz? Seni koruduk. Harita Parçaları (Hazine Koordinatlarıyla birlikte), Destiny 2'nin Yağma Sezonunda tanıtılan bir para birimidir ve bunları Hazine Haritaları oluşturmak için kullandığınızda, her Keşif Gezisinden sonra harika ekstra ganimetler kazanacaksınız. Sezonluk Ketchcrash etkinliğinde Harita Parçaları yetiştirmeye yönelik eksiksiz bir rehberin yanı sıra Harita Parçalarınızı kullanma ve Hazine Koordinatlarını toplama konusunda tavsiyeler için okumaya devam edin!

Bilmeniz Gerekenler

• Harita Parçaları toplamak için Ketchcrash etkinliğini oynayın. Premium Season Pass'ten Harita Parçaları kazanmanın yanı sıra, onları almanın tek yolu Ketchcrash'tır.
  • Ketchcrash sırasında, Harita Parçaları içeren bir ödül sandığı kazanmak için aktivitenin 3 aşamasını da (3. aşamadaki son boss'u yenmek dahil) tamamlayın.
  • Harita Parçalarıyla birleştirmek ve bütün Hazine Haritalarını oluşturmak için Hazine Koordinatlarını toplayın. Koordinatları almak için herhangi bir aktiviteyi (Crucible ve Gambit dahil) oynamanız yeterli.

Adımlar

Harita Parçalarının Toplanması

1. Adım 1 Harita Parçaları kazanmak için Ketchcrash aktivitesinin kilidini açın ve oynayın.
    Google görselleri 1. Adım Harita Parçaları kazanmak için Ketchcrash aktivitesinin kilidini açın ve oynayın.
    Harita Parçaları kazanmak için Ketchcrash aktivitesinin kilidini açın ve oynayın. Destiny 2'de Harita Parçaları elde etmek oldukça basittir çünkü bunu yapmanın tek bir yolu vardır: Ketchcrash adlı bir aktiviteyi tamamlamak. Etkinlik 3 aşamadan oluşuyor; İlk aşamada Ketch'i bombalamalı ve ona binmelisiniz. Daha sonra ikinci aşamada tüm düşmanları yenmeli ve güvenlik sistemini yok etmelisiniz. Üçüncü (ve son) aşamada geminin kaptanını yeneceksiniz.
    • Son boss'u yendikten sonra, (ödüllerle dolu) bir sandık görünecektir. Bu genellikle yaklaşık 10 Harita Parçası içerir!
    • Guardian'ınızın aynı anda yalnızca 50 Harita Parçası tutabildiğini unutmayın; bu nedenle Ketchcrash yapmadan önce yeterli alanınız olduğundan emin olmanız çok önemlidir.
    • Ketchcrash'in kilidini açmak için Ahoy ve Aweigh görevi kullanılabilir hale gelene kadar ilerleyin. Dizininizin HELM bölümünden başlatabilirsiniz.
    • Master zorluk seviyesinde Ketchcrash oynamak normal parçaların 2 veya 3 katını verirken, tamamlanması da çok daha uzun sürüyor. Yani bu şekilde parça kazanmak teknik olarak daha kolay bir zorlukta Ketchcrash oynamaktan daha hızlı değildir.
  2. Adım 2 Oyunun premium Season Pass'inden ekstra Harita Parçaları alın.
    Google görselleri 2. Adım Oyunun premium Season Pass'inden ekstra Harita Parçaları alın.
    Oyunun premium Season Pass'inden ekstra Harita Parçaları alın. Premium Season of Plunder Pass'ınız varsa (ücretsiz sürümün aksine), 12, 32 ve 52. seviyelere ulaşma karşılığında ödül olarak tek bir ek harita parçası ve 92. seviyeye ulaşma karşılığında 5 ekstra parça da alabilirsiniz. Ancak, Oyunun ana Harita Parçaları kaynağı hala Ketchcrash etkinliği olduğundan, Season Pass'i satın almanıza gerek yoktur.
    • Season Pass ödülleri, Harita Parçalarından daha fazlasını sağlayabilir; örneğin, Season Pass aracılığıyla seviye atlamak aynı zamanda Efsanevi Parçalar kazanmanıza veya Yükseltme Modülleri almanıza da yardımcı olabilir.

Hazine Koordinatlarının Toplanması

1. Adım 1 Hazine Koordinatlarını kazanmak için herhangi bir sezonluk aktiviteyi oynayın.
    Google görselleri 1. Adım Hazine Koordinatları kazanmak için herhangi bir sezonluk aktiviteyi oynayın.
    Hazine Koordinatlarını kazanmak için herhangi bir sezonluk aktiviteyi oynayın. Hazine Koordinatları, eksiksiz Hazine Haritaları oluşturmak için Harita Parçalarıyla birlikte kullanılabilir; bu nedenle, parçaların yanında Hazine Koordinatlarını toplamak iyi bir fikirdir. İyi haber şu ki koordinatlar Crucible, Gambit, Strikes, Haftalık hikaye görevleri, Halka açık etkinlikler, Ketchcrash ve Lost Sector gibi çoğu etkinliğin sonunda veriliyor.
    • Tüm faaliyetler aynı miktarda Hazine Koordinatı kazandırmaz. Bununla birlikte, Herkese Açık Etkinliklerin tamamlanması genellikle Strikes veya Crucible gibi etkinliklerin yarısı kadar zaman alır, bu nedenle koordinatları toplamak için genellikle daha iyidirler.
    • Etkinliklere katılmanın başka yararları da vardır. Örneğin, Grevleri, Ödüller ve Halka Açık Etkinlikleri tamamlayarak Garip Anahtar görevini, Gambit yaparak Karanlıktaki Işık görevini alabilirsiniz.
  2. Adım 2 Sezonluk görevler için Keskin Nişancı Halsiks'i kiralayın.
    Google görselleri 2. Adım Sezonluk görevler için Keskin Nişancı Halsiks'i işe alın.
    Sezonluk görevler için Keskin Nişancı Halsiks'i kiralayın. Halsiks, House of Spider suç örgütü için çalışıyor ve HELM'de Navigatör için bir yeteneğin kilidini açmak, onu işe almanıza olanak tanıyarak Halsiks'in Ketchcrash ve Expedia görevleri sırasında size katılmasını sağlıyor. Halsiks'i işe almak aynı zamanda düşmanların öldüklerinde ara sıra Hazine Koordinatlarını düşürmelerine de neden olur; yani onun etrafta olması Muhafızınızın bulabileceği koordinatların sayısını artırır.
    • Halsik'leri Navigatör'de yükseltmeye devam ederseniz, kazandığınız Hazine Koordinatlarının sayısını artıran Tek Sancak Altında Avantajının kilidini açacaksınız.
    • Sezonluk zırhı Yağmacının Ziynet yeteneğiyle donatmayı deneyin. Yeteneğe sahip her zırh parçası, Hazine Koordinatlarında %5'lik bir bonus sağlar (en fazla %20'ye kadar).
    • Ayrıca Season Pass'in 70. seviyesinde 50 Hazine Koordinatından oluşan bir paket de mevcuttur.
    • Muhafızınızın maksimum 352 Hazine Koordinatını taşıyabileceğini unutmayın; bu nedenle, bir Hazine Haritası oluşturmaya yetecek kadar Harita Parçanız ve koordinatınız varsa, harekete geçin! Bu şekilde envanter alanını da temizleyebilirsiniz.

Harita Parçalarını Kullanma

1. Adım 1 Topladığınız parçalar ve koordinatlarla Hazine Haritaları oluşturun.
    Google görselleri 1. Adım Topladığınız parçalar ve koordinatlarla Hazine Haritaları oluşturun.
    Topladığınız parçalar ve koordinatlarla Hazine Haritaları oluşturun. Hazine Haritaları özel sarf malzemeleridir; Hazine Haritalarını tamamladığınızda Keşif aktivitelerinin sonunda ekstra ganimet elde edeceksiniz. Hazine Haritaları hazırlamanın malzeme maliyetleri farklılık gösterse de, temel maliyet 5 Harita Parçası ve 50 Hazine Koordinatıdır; dolayısıyla ek hazineyi almak için her ikisine de ihtiyacınız olacak.
    • Yeterli parça ve koordinata sahip olduğunuzda Kaptan Atlası'nı seçin (ana menünün Görev sekmesinde). Oradan "ayrıntılar" ekranına girin ve oluşturmak için bir Hazine Haritası seçin.
  2. Adım 2 Tamamlanmış bir Hazine Haritası seçin ve ödülleri almak için bir keşif gezisi gerçekleştirin.
    Google görselleri 2. Adım Bitmiş bir Hazine Haritası seçin ve ödülleri almak için bir keşif gezisi gerçekleştirin.
    Tamamlanmış bir Hazine Haritası seçin ve ödülleri almak için bir keşif gezisi gerçekleştirin. Bir Hazine Haritası oluşturduktan sonra bir Keşif gezisi çalıştırın (Keşif Çalma Listesini kullanarak). Etkinliğin en sonunda etkinlik ödül sandığını açın; bunu yaptığınızda, bir Hazine Haritası harcayarak bölgedeki yakındaki X'lerden birini kazıp bonus ganimetinizi alın!