Dağınık, Seksi Yatak Saçı Nasıl Gidilir?.

Dağınık, Seksi Yatak Saçı Nasıl Gidilir?

Seksi, dağınık yatak saçları elde etmek için saç maşasına ihtiyacınız yok! Saçınızı gece boyunca karıştırmaya hazırlayabilir veya hızlı bir şekilde düzeltmek için spreyleri kullanarak karıştırabilirsiniz. Bu yöntemlerin bazıları kalın, kıvırcık saçlar için zor olabilir. Ancak çoğu saç tipi birkaç dakika içinde darmadağınık bir görünüme kavuşabilir!

Adımlar

Yöntem 1

Hızlı Dokunma Püf Noktaları

1. Adım 1 Tuzlu su spreyi kullanın.
    Google görselleri 1. Adım Tuzlu su spreyi kullanın.
    Tuzlu su spreyi kullanın. Daha dağınık bir stil istiyorsanız ancak ipeksi, düz saçlarınız varsa: tuzlu su spreyi saça daha fazla doku kazandırmak için harikadır. Saçı biraz daha kaba hale getirecek ve böylece karıştırılması daha kolay olacaktır. Bu saçınıza daha fazla "tutma" sağlamalıdır.
    • Tuzlu su spreyi, saç spreyi ile aynı sıkı tutuşu sağlamaz. Genel olarak bu, daha doğal görünmesini sağlar ve fırçalanmasını kolaylaştırır.
  2. Adım 2 Saçınızı bir fırçayla tarayın.
    Google görseller 2. Adım Saçınızı bir fırçayla tarayın.
    Saçınızı bir fırçayla tarayın. Saçınızı dalgalandırırsanız (yani bir fırça, tarak veya parmaklarınızla saç tellerini "yukarı doğru" fırçalarsanız) daha fazla hacim kazanabilirsiniz. Örneğin saçınızın tabanına biraz daha hacim kazandırmak istiyorsanız bu yararlı olabilir. Eğer saçınızı kızdırmak istiyorsanız, saçınıza nazik davrandığınızdan emin olun. Çok fazla karıştırmayın. Aksi takdirde saç tellerinin yıpranmasına neden olabilirsiniz.
  3. Adım 3 Kıvrımlı bir görünüm için gece boyunca saçlarınızda örgülerle uyuyun.
    Google görseller 3. Adım Kıvrımlı bir görünüm için gece boyunca saçınızda örgülerle uyuyun.
    Kıvrımlı bir görünüm için gece boyunca saçlarınızı örgülerle uyuyun. Örgü ne kadar sıkı olursa, çıkardığınızda buklelerin kenarları o kadar keskin olur. Uyandığınızda örgüyü/örgüleri çıkarın, ardından kilitleri ayırın. Biraz tuzlu su spreyi sıkın ve saçınızı elinize alın, bir miktar doku ve kıvrım oluşturmak için yukarı doğru "çıtırdatın". Daha fazla hacim eklemek veya daha dağınık bir görünüm oluşturmak istiyorsanız biraz daha karıştırın.
    • Daha büyük bir örgü daha büyük kilitler oluştururken, iki veya daha fazla örgü daha küçük kilitler oluşturur.
    • Daha düzgün bir görünüm için kilitleri bir fırçayla ayırın. Ekstra dağınık görünmesini sağlamak için ellerinizi kullanın.
    • Stilin uzun süre yerinde kalmasını istiyorsanız biraz saç spreyi sıkın.
  4. Adım 4 Görünümünüzü koruyun.
    Google görselleri 4. Adım Görünümünüzü koruyun.
    Görünümünüzü koruyun. Dağınık bir görünüme gün içinde rötuş yapmak kolaydır. Çok düzgün görünmeye başlarsa, hafifçe kızdırın. Daha sonra ellerinizle biraz çırpın ve çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır çıtır yapın. Zaten saçınızda bulunan doku ile karıştırılması kolay olmalı.
Yöntem 2

Dağınık Yataktan Sahile Saç

Saçlarınızı darmadağınık ve dağınık görünmeye hazırlayın. Bu yöntem, orta uzunlukta ve uzun saçlarda, katmanlı veya katmansız en iyi sonucu verir.

1. Adım 1 Saçınızı bir gece önce yıkayıp bakım yapın.
    Google görseller 1. Adım Saçlarınızı bir gece önce yıkayıp bakım yapın.
    Saçlarınızı bir gece önceden yıkayıp bakım yapın. Saçınızı ılık suyla yıkayın. Şampuanı köklere uygulayın ancak ürünü uçlardan uzak tutmaya çalışın. Durulmak.
    • Uzunlukları koşullandırın. Yeni bir saç modeli deniyorsanız saçınızın sağlıklı kalması önemlidir.
  2. Saçınızı fırçalamayın veya taramayın. Geniş dişli bir tarak bile dağınık görünümü bozacaktır. Düz durmayı tercih ettiğin kısa bir kakül/kakülün varsa onları tarayıp fönle vb. bırak. Ancak saçın geri kalanını fırçalamadan bırak.[[[Image:Get Tousled, Sexy Bed Hair Step 6 Version 2.jpg |merkez]]
  3. Adım 3 Saçınızı kurutun.
    Google görseller 3. Adım Saçınızı kurutun.
    Saçını kurut. Saçınızı havluyla biraz kurulayın. Isı korumasını püskürtün, ancak fırçalamayın veya taramayın. Daha sonra saçınızı bir "havlu türban" içine koyun. Temiz bir havlu veya saç için yapılmış özel bir türban bezi kullanın. Saçaklarınızı/kaküllerinizi taradıysanız saçınızın bu kısımlarını havlu sargısının dışında bırakın.
  4. Adım 4 Saçlarınız havlu türbanla uyuyun.
    Google görseller 4. Adım Saçlarınız havlu türbanla uyuyun.
    Saçlarınız havlu türbanla uyuyun. Sabah saçlarınızı sargıdan ayırın. Çok kalın saçlarınız veya özellikle emici olmayan bir havlunuz olmadığı sürece saçınızın kuru olması gerekir. Sabah saçınız kuru değilse, saç diplerine veya nemin olduğu yere fön makinesiyle kurutun.
  5. Adım 5 Gerekirse daha fazla dalga ekleyin.
    Google görselleri 5. Adım Gerekirse daha fazla dalga ekleyin.
    Gerekirse daha fazla dalga ekleyin. Saçınız istediğiniz kadar dalgalı değilse, saç maşanızı düşük ısıya ayarlayın ve rastgele birkaç tutamı etrafına sarın. Ancak yalnızca birkaç saniye basılı tutun.
    • Fırçalamayın. Çok düz görünen parçaları arkadan fırçalayın. İhtiyaç duyuyorlarsa saçaklarınızın/kaküllerinizin parçalarını düzeltmeyi düşünün.
  6. Adım 6 Bundan sonraki gece saçınızı yıkamayın.
    Google görseller 6. Adım Bundan sonraki gece saçlarınızı yıkamayın.
    Bundan sonraki gece saçlarınızı yıkamayın. Üzerinde uyuyabilirsin. Her gün saç yıkamak iyi değil! Sabahları saçaklarınızı/kaküllerinizi düzeltin; bu darmadağınık stil genellikle birkaç gün sürecek.
Yöntem 3

Hacimlendirilmiş Saçları Tousling

1. Adım 1 Saçınızı hazırlayın.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı hazırlayın.
    Saçınızı hazırlayın. Öncelikle hacim kazandırmak için hacim veren bir şampuan kullanın. Saç kreminden uzak durmaya çalışın: saçı ağırlaştırır ve saçınızın belirli bir şekli koruma yeteneğini etkileyebilir. Gerçekten bir saç kremi kullanmak istiyorsanız, hafif bir tane kullanın. Havluyla hafifçe kurulayın, böylece ıslanmayacak ama yine de ıslak olacaktır.
  2. Adım 2 Köpük ekleyin.
    Google görselleri 2. Adım Köpük ekleyin.
    Mus ekleyin. Hacim veren saç köpüğünü tüm saçınıza uygulayın. Köklere odaklanın. Daha sonra parmaklarınızı çevirin ve geri kalan kısımla saçınızı tarayın. Devam etmek için saçınızı havluyla kurulayın.
  3. Adım 3 Saçınızı kıvırın.
    Google görseller 3. Adım Saçınızı kıvırın.
    Saçını kıvır. Saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp iki parçaya ayırın. Saçınızın her yerine ısı koruma spreyi sıkın. Saç maşasını ısıtın ve saçınızı kıvırın.
    • Daha gevşek bir dalga kıvrımı istiyorsanız, daha büyük bölümleri bir kerede kıvırın.
    • Sıkıca dağınık bir görünüm istiyorsanız, daha küçük saç parçalarıyla bukle yapın.
  4. Adım 4 Köpük kullanmayı düşünün.
    Google görselleri 4. Adım Köpük kullanmayı düşünün.
    Mus kullanmayı düşünün. Isı kullanmak istemiyorsanız saçınızı kıvırmak yerine köpük kullanın. Saçınızı çevirin ve tarayın. Daha sonra, darmadağınık saçların yerinde tutulmasına yardımcı olmak için bir miktar köpük veya saç macunu uygulayın.
    • Dikkatli olun: ezmek kabarmaya neden olabilir! Yardımcı olduğunu düşünüyorsanız kabarma önleyici sprey kullanın.
  5. Adım 5 Bitirin.
    Google görselleri Adım 5 Bitir.
    Sona ermek. İsterseniz parlaklık serumu uygulayın. Ellerinize az miktarda uygulayın ve saçınıza uygulayın. Daha güçlü bir tutuşa ihtiyacınız varsa (mesela bir akşam yemeği veya parti için) saç spreyi ile bitirmekten korkmayın.

Video

Uyarılar

• Herkes havluya sarılmış nemli saçlardan ve gece boyunca havluyla uyumaktan hoşlanmaz. Eğer öyleyse, nemli saçlarda uyumamak için ikinci yöntemi kullanın. Teşekkürler Faydalı 8 Faydalı Değil 2
  • Bu tarz kıvırcık saçlara pek uymuyor. Teşekkürler Faydalı 6 Faydalı Değil 3
  • Saç kremi saçı ağırlaştırabilir ve bukleleri veya dalgaları önleyebilir. Teşekkürler Faydalı 5 Faydalı Değil 4
  • Saçınızı fırçalamayın veya taramayın. Görünümü bozacaksın! Teşekkürler Faydalı 4 Faydalı Değil 3
  • Isıtılmış aletleri tutarken dikkatli olun. Teşekkürler Faydalı 4 Faydalı Değil 5