Astrolojide Büyük Haç Ne Anlama Geliyor? Sabit, Kardinal ve Değişken.

Astrolojide Büyük Haç Ne Anlama Geliyor? Sabit, Kardinal ve Değişken

Dengeli bir büyük haç potansiyelinin kilidini açın

Büyük haçlar veya büyük kareler astroloji haritalarındaki güçlü, uğurlu desenlerdir. Kendilerini hayatınızdaki çatışmalar olarak gösterebilseler de, doğru dengeyle size güç, enerji ve esneklik verebilirler. Üç tür büyük haç, bunların ne anlama geldiği ve bunları dengelemeye nasıl başlayacağınız hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bilmeniz Gerekenler

• Büyük haç, doğum haritanızdaki 4 kare gezegenden (veya 2 açıdan) oluşur.
  • Büyük haçlar zorluklar ve çatışmalarla işaretlenir, ancak dengelendiğinde inanılmaz derecede güçlü ve faydalıdır.
  • Her biri yaşamın farklı bir yönüne odaklanan 3 büyük haç vardır: sabit haçlar güvenliği, değişken haçlar esnekliği ve kardinal haçlar enerjiyi temsil eder.

Adımlar

Büyük haç nedir?

1. Adım 1 Büyük haç 4 kare gezegenden oluşur.
    Google görseller Adım 1 Büyük haç 4 kare gezegenden oluşur.
    Büyük bir haç 4 kare gezegenden oluşur. Büyük bir haç veya büyük meydan, kare ve karşıt olmak üzere iki açıdan oluşur. Kare, gezegenlerin her biri diğerinden 90 derece uzakta olduğunda oluşur. Her gezegen aynı zamanda bir diğerinin “karşıt” konumundadır (doğrudan karşısındadır).
    • Karşıtlıklar “sert” yönler olarak bilinir. Gezegenler birbirlerinin tam karşısında olduklarında aralarındaki açı en şiddetli haliyle 180° olur. Bu bir gezegen üzerinde çok fazla baskı oluşturabilir! Bu, “zıtların birbirini çekmesi” durumu ya da iki taraf arasında bir savaş olarak kendini gösterebilir.
    • Kareler aynı zamanda sert yönlerdir. Birbirine kare şeklinde olan gezegenler, her ikisinin de geçiş hakkının kendilerine ait olduğunu düşündüğü, dur işaretindeki arabalar gibidir. Birbirlerini dengelemek için ortada buluşmuyorlarsa, bir durumda üstünlük sağlamak için savaşıyorlar demektir.
    • Büyük haçlar herhangi bir astrolojik beden veya konumdan oluşabilir; dolayısıyla güneşiniz, ayınız, gezegenleriniz, yükseleniniz ve düğümlerinizin tümü modeli oluşturabilir.
  2. Adım 2 Büyük haçlar nadir ve zorlu desenlerdir.
    Google görseller 2. Adım Büyük haçlar nadir ve zorlu desenlerdir.
    Büyük haçlar nadir ve zorlu desenlerdir. Büyük kare bir masaya benzer; sallanmasını önlemek için her iki ayağı üzerinde mükemmel şekilde dengelenmesi gerekir. Eğer bu kalıba sahipseniz, kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz, ancak bir meydan okuma iyi ya da kötü değildir; bu sadece bir meydan okumadır. Büyük bir kareyi dengelemeye çalıştığınızda kendinizi bir kutunun içinde değil, güçlü bir temelin üzerinde bulabilirsiniz.
  3. Adım 3 Her yöntem için bir tane olmak üzere üç büyük kare vardır.
    Google görselleri 3. Adım Her modalite için bir tane olmak üzere üç büyük kare vardır.
    Her modalite için bir tane olmak üzere üç büyük kare vardır. Her astrolojik işaret bir yönteme veya türe göre kategorize edilir: ana, sabit veya değişken. Modaliteler bir burcun masaya getirdiği havayı temsil eder: sabit burçlar istikrarlı ve ısrarcıdır, kardinal burçlar enerjik ve hırslıdır ve değişken burçlar uyarlanabilir ve beceriklidir.
    • Her yöntem, büyük meydanın yaşamınızda örneklediği enerjiyi karakterize eder.
    • Haç bütün bir biçimden oluştuğu için, her büyük haç her elementten birer tane içerir: ateş, toprak, hava ve su.
  4. Adım 4 Büyük haçlar doğum haritasındaki artı işaretlerine benzer.
    Google görseller 4. Adım Büyük haçlar, doğum haritasındaki artı işaretlerine benzer.
    Büyük haçlar doğum haritasındaki artı işaretlerine benziyor. Büyük bir kareye sahip olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu, açıları olan bir astrolojik harita oluşturmaktır. Büyük bir haçınız varsa, açılar haritanızın merkezinde büyük bir artı işareti oluşturur. Ayrıca kare gezegenlerin her birini birbirine bağlayan çizgiler de görebilirsiniz.

Sabit büyük haç nedir?

1. Adım 1 Sabit bir büyük haça sahip olmak ilerlemeyi zorlaştırabilir.
    Google görseller 1. Adım Sabit bir büyük haça sahip olmak ilerlemeyi zorlaştırabilir.
    Sabit bir büyük haça sahip olmak ilerlemeyi zorlaştırabilir. Geçmişte sıkışıp kaldığınızı, bir rutinin içinde sıkışıp kaldığınızı ya da değiştirmenin hiçbir yolu olmayan bir alışkanlığın içinde sıkışıp kaldığınızı hissedebilirsiniz. Ancak bu “zayıflık” sizin gücünüz olabilir. Haritanızda sabit bir büyük çarpı işareti varsa, bu, gelişmenize izin veren sağlıklı rutinlere bağlı kalma yeteneğine sahip olduğunuza dair bir mesajdır.
    • Sabit büyük haçlar sabit burçlardan oluşur: Aslan, Kova, Akrep ve Boğa .
    • Bir rutini değiştirmek için onu bir başkasıyla değiştirin. Örneğin çok fazla kahve içiyorsanız, bunu sabah yürüyüşü gibi farklı bir rutinle değiştirin. Birkaç haftalık kararlılığın ardından bu sizin için ikinci bir doğa haline gelecektir.
  2. Adım 2 Bu kalıptaki ilk karşıtlık Aslan/Kova'dır.
    Google görselleri 2. Adım Bu kalıptaki ilk karşıtlık Aslan/Kova burcudur.
    Bu kalıptaki ilk karşıtlık Aslan/Kova'dır. Aslan tamamen bireysellikle ilgili bir işarettir. Diyor ki: "Sen sensin çünkü özelsin." Ancak haritanızda Kova burcunun olması, topluma uyum sağlama ihtiyacı hissetmenize neden olabilir.
    • Dengesiz olan bu yön, etrafınızdakilerden yabancılaşmış hissetmenize veya değiştiremeyeceğiniz bir şey tarafından tanımlanmış hissetmenize neden olabilir. Dengelendiğinde, hem eşsiz olduğunuzu hem de herkesle ortak bir insanlığı paylaştığınızı anlarsınız.
    • Bu yönü dengelemek için, topluluğunuzdaki niş alanınızı bulmak amacıyla yeteneklerinizi kullanın. Harika bir şarkıcı mısın? Bir koroya katılın. Profesyonel bir ahşap işçisi mi? Bir eğlence merkezinde ders verin.
  3. Adım 3 İkinci karşıtlık Boğa/Akrep'tir.
    Google görselleri 3. Adım İkinci karşıtlık Boğa/Akrep'tir.
    İkinci karşıtlık ise Boğa/Akrep burcudur. Boğa bir haritayı temellendirebilir ve gerçekçi bir tutum getirebilir, ancak aynı zamanda sizi dünyanın somut doğasına da saplayabilir. Öte yandan Akrep, algıladığınız kalıplar ve işaretler hakkında biraz fazla düşünmenize neden olabilir ama aynı zamanda size sağlıklı bir hayal gücü de verir.
    • Bu işaretleri dengelemek için, soyut Akrep fikirlerinizi desteklemek amacıyla Boğa burcu doğanızı kullanın. Yeni bir hayat felsefesi belirlediniz mi? Anlayışınızı ilerletebilecek teoriyi okuyun. Mimaride devrim yaratabilecek bir fikriniz mi var? Ders almaya ve modeller oluşturmaya başlayın.
  4. Adım 4 Tüm işaretler birbirine antiscion gönderir.
    Google görseller 4. Adım Tüm burçlar birbirine antiscion gönderiyor.
    Tüm işaretler birbirine karşıtlık gönderir. Bu haçın “antiscion” adı verilen ve diğerlerinin hiçbirinde olmayan özel bir yönü vardır. Burçlar, mevsimleri gündönümüne, yani Yengeç ve Oğlak mevsiminin başlangıcına eşit uzaklıkta olduğunda birbirlerine karşıtlık gönderirler. Sabit bir büyük haçtaki işaretler birbirine daha sıkı bağlıdır (ve dolayısıyla daha destekleyicidir).
    • Örneğin yaz gündönümü Yengeç mevsiminin başlangıcında başladığı için Yengeç ve İkizler birbirlerine karşıtlık gönderirler.
    • Yalnızca sabit burçlar birbirlerine antission gönderirler. Ana burçlar değişken burçlarla bağlantılıdır ve bunun tersi de geçerlidir.
  5. Adım 5 Bu büyük haç üçü arasında en sağlam olanıdır.
    Google görseller 5. Adım Bu büyük haç, üçü arasında en sağlam olanıdır.
    Bu büyük haç üçü arasında en sağlam olanıdır. Tüm gezegenler bir arada dengelendiğinde, bu büyük kare size inanılmaz derecede güçlü bir destek sunar. Etrafınızdaki dünyaya dair zengin bir anlayış aracılığıyla, kendi içinizde ve toplum içinde rahatça yaşamanıza olanak tanır.
  6. Adım 6 Sabit bir büyük çarpı, esneklik pratiği yapmanın bir işareti olabilir.
    Google görseller 6. Adım Sabit bir büyük haç, esneklik pratiği yapmanın bir işareti olabilir.
    Sabit bir büyük haç, esneklik uygulamasının bir işareti olabilir. Doğum haritanız ömür boyu hapis cezası değildir; hangi yönlerinizin ne zaman dikkat edilmesi gerektiğini anlamanızı sağlayan bir araçtır. Doğum haritanızda sabit bir büyük haç varsa, her gezegene bakın ve kendinize şu soruları sorun:
    • “Rutinlerim neler?”
    • “Değiştirmek istediğim alışkanlıklarım var mı?”
    • “Nerede risk alabilirim?”

Değişken büyük haç nedir?

1. Adım 1 Değişken haç tamamen bilgi ve değişimle ilgilidir.
    Google görselleri 1. Adım Değişken haç tamamen bilgi ve değişimle ilgilidir.
    Değişken haç tamamen bilgi ve değişimle ilgilidir. Değişken büyük haçlar üçü arasında en esnek olanıdır, bu nedenle karar vermeyi ve şeylere bağlı kalmayı zorlaştırabilirler. Eğer bu büyük kareye sahipseniz kendinizi fikirlerin itilip çekilmesiyle mücadele ederken bulabilirsiniz, ancak dengelendiğinde bu size incelikli bir bakış açısı kazandırır.
    • Değişken büyük haç İkizler, Başak, Yay ve Balık'tan oluşur .
  2. Adım 2 İlk karşıtlık grubu Yay/İkizler burcudur.
    Google görselleri 2. Adım İlk karşıtlık grubu Yay/İkizler burcudur.
    İlk karşıtlık grubu Yay/İkizler burcudur. İkizler ve Yay burcunun her ikisi de bilgiyi sevmeleriyle tanınırlar, ancak farklı yerlerden gelirler. İkizler fiziksel olanla ilişkilendirilir ve Yay metafiziksel olanı alır. Muhalefet, gerçeğe duyulan ihtiyaç ile inanca dayalı bir dünya anlayışı arasında bir yüzleşmeye neden olabilir.
    • Bu işaretleri dengelemek için düşüncelerinizi fiziksel ve metafizikle bütünleştirin. Kilise veya tapınak gibi bir ibadet alanına giderseniz dini deneyimin fiziksel kısımlarını düşünün. Neden tütsü kullanıyorlar? Oradayken aklın nereye gidiyor?
    • Bu yönü dengelemek size hayatın her alanında gerçeği arama ve bulma yeteneği verir.
  3. Adım 3 İkinci karşıtlık Başak ve Balık arasındadır.
    Google görseller 3. Adım İkinci karşıtlık Başak ve Balık arasındadır.
    İkinci karşıtlık ise Başak ve Balık burcu arasındadır. Diğer burçlar bilgi topluyorsa Başak ve Balık bunun üzerinde düşünüyor. Başak burcu bir burç olarak bilgiyi anlamlandırmak için kategorize eder ve ayırır. Balık ise yalnızca büyük resmi düşünen bir kişidir.
    • Başak ve Balık burcunu dengelemek için ormanı ve ağaçları görmelisiniz. Bir problem üzerinde sıkışıp kaldığınızda, onun parçaları üzerinde ayrı ayrı çalışın, ardından bir adım geriye giderek daha büyük hedeflerinize bakın.
    • Bu dengeli karşıtlık Yay ve İkizler burcuyla birleştiğinde fizikselliği, duygulanımı, bireyselliği ve bütünlüğü hesaba katan bilgiler toplanabilir.
  4. Adım 4 Değişken bir büyük haç hayatınızda daha sıkı bir duruş sergilemenin bir işareti olabilir.
    Google görseller 4. Adım Değişken bir büyük haç, yaşamınızda daha sıkı bir duruş almanın bir işareti olabilir.
    Değişken bir büyük haç hayatınızda daha sıkı bir duruş sergilemenin bir işareti olabilir. Dengeli, değişken bir büyük meydan, bir karara varmadan önce bir durumdaki bilginin tüm yönlerini ele alabilir. Ancak işin püf noktası da bu: Tüm tarafları gördüğünüzde seçim yapmak çok daha zor. Değişken bir büyük haçı dengelemek için aşağıdakiler üzerinde meditasyon yapın:
    • “Neye tutkuyla bağlıyım?”
    • “Temel inançlarım neler?”
    • “Kararlarımı ne tür bilgilere dayandırıyorum?”

Kardinal büyük haç nedir?

1. Adım 1 Kardinal haçlar güçlü, teşvik edici enerjiyi temsil eder.
    Google görseller 1. Adım Kardinal haçlar güçlü, teşvik edici enerjiyi temsil eder.
    Kardinal haçlar güçlü teşvik edici enerjiyi temsil eder. Ancak bir şeyi hayata geçirecek enerjiye sahip olmaları gerekmez. Bu karedeki her burç bir gündönümü veya ekinoksla başlar, dolayısıyla işleri sarsma yetenekleri vardır. Bununla birlikte, eğer büyük bir kardinal haçınız varsa, her burç çok güçlü olduğundan, kendinizi birçok rakip yöne çekilmiş bulabilirsiniz.
    • Büyük kardinal haç işaretleri Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak'tır .
  2. Adım 2 İlk karşıtlık Koç ve Terazi arasındadır.
    Google görseller 2. Adım İlk karşıtlık Koç ve Terazi arasındadır.
    İlk karşıtlık Koç ve Terazi arasındadır. Koç hızlı bir aktördür; zodyak döngüsünü başlatır ve iki adım ileri ve bir adım geri atmasını sağlayacak ateşli bir tavrı vardır. Koç aşırıdır, karşıtlığı olan Terazi ise tamamen dengeyle ilgilidir. Terazi uçların arasında yer alır ve her duruma uyum sağlayabilmek için uzlaşmaya çalışır.
    • Bu yönü dengelemek için hayatınızda liderlik pozisyonları alma alıştırması yapın. Projenizi ilerletmek için Koç burcunun hızını, herkesin becerilerini dahil etmek için ise uzlaşmacı Terazi tutumunuzu kullanın.
  3. Adım 3 İkinci karşıtlık Yengeç ve Oğlak arasındadır.
    Google görseller 3. Adım İkinci karşıtlık Yengeç ve Oğlak arasındadır.
    İkinci karşıtlık Yengeç ve Oğlak arasındadır. Yengeç duygusal temelinizi temsil eder: kendinizi nasıl beslediğinizi, sevgiyi nasıl verdiğinizi ve aldığınız ve içsel tutkularınızla nasıl ilişki kurduğunuz. Oğlak ise toplumun belirli bir kültür içindeki yapısını temsil eder. Oğlak kendini toplumda kanıtlamak ister ve Yengeç dahili olarak iletişim halinde olmak ister.
    • Oğlak ve Yengeç burcunu dengelemek için savunmasız olabileceğiniz toplulukları arayın. Yaratıcı projeleri paylaşabileceğiniz veya diğer insanlarla çalışabileceğiniz oyunculuk grupları ve yazı çevreleri gibi yerel gruplara katılın.
  4. Adım 4 Bu grafik dengelendiğinde inanılmaz derecede güçlü olur.
    Google görselleri 4. Adım Bu grafik dengelendiğinde inanılmaz derecede güçlü olur.
    Bu grafik dengelendiğinde inanılmaz derecede güçlüdür. Tüm büyük meydanlar arasında kardinal en fazla güce sahip. Karşıtlıklar ve kareler birlikte çalıştığında, toplumunuzun altında yatan duygusal ve yapısal akımlarla temas halinde olabilir ve kendi arzularınızı diğer insanların arzularıyla nasıl dengeleyeceğinizi hesaba katarak bunlara göre hareket edebilirsiniz.
    • Kardinal büyük haçı dengelemek için kendinize şu soruları sorun:
      • “Kendimi nasıl yetiştiririm?”
      • “Diğer insanlarla nasıl ilişki kurabilirim?”
      • “Hangi projeleri takip etmek istiyorum?”