Kutupsal Denklemlerin Grafiği Nasıl Çizilir.

Kutupsal Denklemlerin Grafiği Nasıl Çizilir

Radyanları, açıları ve tabloları kullanarak kutupsal denklemleri çizmeyi ve grafiğini çizmeyi öğrenin

Kutupsal fonksiyonlar r = f(θ) formundaki fonksiyonlardır. Onlarla gerçekten harika grafikler oluşturabilseniz de, onlarla çalışmak gerçekten oldukça zordur.

Adımlar

1. Adım 1 Kutupsal denklemlerin nasıl çalıştığını anlayın.
    Google görselleri 1. Adım Kutupsal denklemlerin nasıl çalıştığını anlayın.
    Kutupsal denklemlerin nasıl çalıştığını anlayın. Kutupsal denklemlerdeki koordinatlar (r,θ) biçimindedir; burada r, yarıçapı ve θ, açıyı temsil eder. Bu, θ radyanını döndürdüğünüz ve r birim dışarı çıktığınız anlamına gelir.
  2. Adım 2 Açı ve yarıçap değerlerini içeren bir tablo oluşturun.
    Google görseller 2. Adım Açı ve yarıçap değerlerini içeren bir tablo oluşturun.
    Açı ve yarıçap değerlerini içeren bir tablo yapın. θ'nın herhangi bir rastgele değerini alın (yaklaşık on değer yeterli olacaktır) ve r ile θ arasında verilen ilişkiyi kullanarak her birine karşı r'yi hesaplayın. Bu, bunları bir grafik üzerinde daha kolay çizmenize yardımcı olacaktır, çünkü koordinatları kafanızda bulmak yerine yalnızca bir tabloya başvurabilirsiniz.
  3. Adım 3 Tabloda bulunan çeşitli (r, θ) noktalarını çizin.
    Google görselleri 3. Adım Tabloda bulunan çeşitli (r,θ) noktalarını çizin.
    Tabloda bulunan çeşitli (r, θ) noktalarını çizin.
    Kutupsal Koordinatlar Nasıl Çizilir wikiHow makalesi faydalı olacaktır.
  4. Adım 4 Çizilen noktaları düzgün bir eğri ile birleştirin ve bitirdiniz!
    Google görselleri 4. Adım Çizilen noktaları düzgün bir eğri ile birleştirin ve bitirdiniz!
    Çizilen noktaları düzgün bir eğri ile birleştirin ve işiniz bitti! UZMAN İPUCU Joseph Meyer

Joseph Meyer

Matematik Öğretmeni Joseph Meyer, Pittsburgh, Pensilvanya'da yaşayan bir Lise Matematik Öğretmenidir. 7 yılı aşkın süredir öğretmenlik yaptığı City Charter Lisesi'nde eğitimcidir. Joseph aynı zamanda öğrencilerin Cebirde başarılı olmalarına yardımcı olmaya adanmış çevrimiçi bir öğrenme topluluğu olan Sandbox Math'ın da kurucusudur. Sitesi, adım adım anlama yoluyla (sadece doğru son cevabı almak yerine) gerçek anlamayı teşvik etmeye, öğrencilerin yanlış anlamaları tespit edip bunların üstesinden gelmelerine ve karşılaştıkları herhangi bir testi güvenle geçmelerine olanak sağlamaya odaklanmasıyla diğerlerinden ayrılıyor. Fizik alanında yüksek lisansını Case Western Reserve Üniversitesi'nden, lisans derecesini de Baldwin Wallace Üniversitesi'nden almıştır. Joseph Meyer Joseph Meyer
    Matematik Öğretmeni

Güçlü grafik becerileri geliştirin. Grafikleri elle çizmek, özellikle ölçekleri ve eksenleri anlama konusunda temel grafik becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, karmaşık ilişkileri görselleştirmek, hesaplamalar yapmak ve standartlaştırılmış testlere hazırlanmak için yararlı çevrimiçi araçları kullanmanız için güçlü bir temel oluşturacaktır.

Video

Uyarılar

• Eğer bunun grafiğini elle koyarsanız, θ aralığını çok büyük yapmak hatalı bir grafikle sonuçlanacaktır. Çok hatalı olmayacak ancak grafik oluşturması çok zaman almayacak bir aralık seçmeye çalışın. Teşekkürler Faydalı 0 Faydalı Değil 0