Dekoratif Balık Ağı Nasıl Asılır.

Dekoratif Balık Ağı Nasıl Asılır

İster sahilde bir eviniz olsun ister sadece okyanusu seviyor olun, dekoratif bir balık ağı asmak, dekorunuza deniz havası katmanın kolay bir yoludur. Ağı duvara mı, köşeye mi yoksa tavana mı asacağınıza karar vererek başlayın. Düzenlemeyi planlayın, ardından raptiye, kanca veya çivi gibi bağlantı elemanlarını takın. Ağı bağlantı elemanlarına sabitleyin, ardından dekoratif aksesuarlar ekleyin. Denizcilik temasını güçlendirmek için deniz kabuklarını, deniz yıldızlarını veya balıkçılık yemlerini kullanın veya ışıltılı avize kristalleriyle zarafet katın.

Adımlar

Bölüm 1

Konum Seçmek

1. Adım 1 Basit bir görünüm için ağı duvara düz bir şekilde asın.
    Google görseller 1. Adım Basit bir görünüm için ağı duvara düz bir şekilde asın.
    Basit bir görünüm için ağı duvara düz bir şekilde asın. Balık ağıyla süslemenin en kolay yolu, onu duvara düz bir şekilde asmaktır. Ağı tek başına sergileyebilir, içine deniz kabukları veya denizyıldızları asabilir veya ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğraflarını yerleştirebilirsiniz.
    • Sınırlı alanınız varsa ve projenizi basit tutmak istiyorsanız bu seçeneği tercih edin.
  2. Adım 2 Bir odak noktası oluşturmak için ağı duvar resminin etrafına sarın.
    Google görselleri 2. Adım Bir odak noktası oluşturmak için ağı duvar resminin etrafına örtün.
    Bir odak noktası oluşturmak için ağı duvar resminin etrafına sarın. Daha ayrıntılı bir duvar için ağı çerçeveli duvar resminin veya denizle ilgili bir nesnenin etrafına yerleştirin. Çerçeveli bir harita, plaj temalı bir resim, dalgaların karaya attığı odun, olta kamışı veya bir gemi dümeni harika seçeneklerdir.
    • Mevcut bir duvar ekranını süslemek veya benzersiz bir kurulum oluşturmak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir.
  3. Adım 3 Hacim ve ilgi eklemek için ağı bir köşeye asın.
    Google görselleri 3. Adım Hacim ve ilgi eklemek için ağı bir köşeye asın.
    Hacim ve ilgi eklemek için ağı bir köşeye asın. Ağı bir köşeye asmak, çeşitli şekillerle oynamanıza ve üçüncü bir boyut eklemenize olanak tanır. Ağı 2 duvar ile tavan arasında kalacak şekilde asabilir, ardından deniz temalı aksesuarlar ekleyebilirsiniz.
    • Geniş, boş bir alana şıklık katmanız gerekiyorsa, ağı bir köşeye asmak mükemmeldir.
  4. Adım 4 Plajdan ilham alan bir yatak odası için fileyi yatak başlığı olarak kullanın.
    Google görseller 4. Adım Plajdan ilham alan bir yatak odası için fileyi yatak başlığı olarak kullanın.
    Plajdan ilham alan bir yatak odası için fileyi yatak başlığı olarak kullanın. Yatağın başucundaki duvara bir balık ağı asmak, herhangi bir yatak odasına plaj havası katabilir. Ayrıca onu bir sayvanlı yatağın etrafına asabilir veya tavandan yatağın etrafına asabilirsiniz.
    • Ağı balık oltalarının, dalgaların karaya attığı odunların ve diğer deniz nesnelerinin etrafına sararak yaratıcı olun ve başlığınızı süsleyin. Ayrıca kişisel bir dokunuş katabilir ve deniz kabuklarını birbirine yapıştırarak baş harflerinizi oluşturabilirsiniz.
  5. Adım 5 Benzersiz, dramatik bir görünüm istiyorsanız bir tavan kurulumu oluşturun.
    Google görseller 5. Adım Benzersiz, dramatik bir görünüm istiyorsanız bir tavan kurulumu oluşturun.
    Benzersiz, dramatik bir görünüm istiyorsanız bir tavan kurulumu oluşturun. Bir açıklama yapmak istiyorsanız, ağı tavandaki bir tavan penceresinin veya gömme ışıkların etrafına asın. Her tarafına çok sayıda küçük avize kristali yerleştirerek ağı bir sanat eserine dönüştürün. Işığı yakalayacaklar ve denizden yeni çekilmiş bir balık ağına yapışan su boncukları gibi parlayacaklar.
  6. Adım 6 Ağı aydınlatma armatürlerinin, tavan vantilatörlerinin ve diğer tehlikelerin yakınına asmaktan kaçının.
    Google görseller 6. Adım Ağı aydınlatma armatürlerinin, tavan vantilatörlerinin ve diğer tehlikelerin yakınına asmaktan kaçının.
    Ağı aydınlatma armatürlerinin, tavan vantilatörlerinin ve diğer tehlikelerin yakınına asmaktan kaçının. Ağın sıcak bir aydınlatma armatürüne temas etmeyeceğinden, vantilatöre dolanmayacağından veya elektrik prizine temas etmeyeceğinden emin olun. Küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, özellikle ağır veya hassas nesnelerle donatıyorsanız, ağı onların erişemeyeceği bir yerde tutun.
Bölüm 2

Düzenlemenin Planlanması

1. Adım 1 Ağı açın ve farklı düzenlemelerle oynayın.
    Google görselleri 1. Adım Ağı açın ve farklı düzenlemelerle oynayın.
    Ağı açın ve farklı düzenlemelerle oynayın. Doğru yeri seçtiğinizde ağı örtmenin çeşitli yollarını deneyin. Düz bir şekilde yayın, farklı şekillerde toplayın ve çerçeveli resmin veya dahil etmeye karar verdiğiniz diğer nesnelerin etrafına sarın.
    • Ağ uzanabileceğinizden daha büyükse, birinden onu duvara, köşeye veya tavana yaymanıza yardım etmesini isteyin.
  2. Adım 2 Ağı bağlamanız gereken yeri işaretleyin.
    Google görselleri 2. Adım Ağı eklemeniz gereken yeri işaretleyin.
    Ağı bağlamanız gereken yeri işaretleyin. Estetik açıdan hoş bir düzenleme seçtikten sonra, ağı sabitlemek için pimleri, kancaları veya çivileri nereye takmanız gerektiğini aklınızda tutun. İsterseniz noktaları kalemle işaretleyebilirsiniz, ancak muhtemelen çok hassas olmanıza gerek kalmayacaktır.
    • Ağ esnek olduğundan, pimleri, kancaları ve çivileri taktıktan sonra doğru görünümü elde etmek için onu yönlendirebileceksiniz.
  3. Adım 3 Bir saplamayı bulun...
    Google görseller 3. Adım Bir saplamayı bulun...
    Ağır aksesuarlar kullanmayı planlıyorsanız bir saplama bulun . Ağınızın ağırlık taşıması gerekiyorsa, duvarınızdaki destek saplamalarını veya tavanınızdaki kirişleri bulmak için saplama bulucuyu kullanın. Çivi bulucuyu ağı sabitlemek istediğiniz noktalar etrafında hareket ettirin, ardından çivilerin yerlerini bir kalemle işaretleyin.
    • Çivi bulamıyorsanız, plastik vidalı dübellerle birlikte gelen alçıpan vidalarını kullanın.
Bölüm 3

Doğru Bağlantı Elemanlarını Kullanmak

1. Adım 1 Düzenlemenizin kaç tane bağlantı elemanı gerektirdiğine karar verin.
    Google görseller 1. Adım Düzenlemenizin kaç tane bağlantı elemanı gerektirdiğine karar verin.
    Düzenlemenizin kaç tane bağlantı elemanı gerektirdiğine karar verin. İhtiyaç duyacağınız iğne, kanca veya çivi sayısı ağınızın boyutuna ve onu nasıl düzenlemek istediğinize bağlıdır. Örneğin, üst köşelerden asmak ve alt kısmı gevşek bırakmak için 2 bağlantı elemanı kullanabilirsiniz veya ağı yuvarlak, organik bir şekilde örtmek için 3 veya 4 bağlantı elemanı kullanabilirsiniz.
  2. Adım 2 Duvarlara zarar vermek istemiyorsanız raptiye veya yapışkan kancalar kullanın.
    Google görseller 2. Adım Duvarlara zarar vermek istemiyorsanız raptiye veya yapışkan kancalar kullanın.
    Duvarlara zarar vermek istemiyorsanız raptiye veya yapışkan kancalar kullanın. İtme pimleri ve yapışkan kancalar herhangi bir alet gerektirmez, bu nedenle en kolay seçeneğinizdir. Daha az fark edilmeleri için şeffaf iğneler veya kancalar kullanın. Ağı sabitlemek istediğiniz duvara veya tavana yapıştırmanız yeterlidir.
    • Pimler ve yapışkan kancalar birkaç hafif deniz kabuğunu veya denizyıldızını destekleyebilir. Ancak ağı, dalgaların karaya attığı odun veya kristal gibi ağır veya hassas nesnelerle süslemek istiyorsanız daha dayanıklı bir asma yöntemini tercih etmelisiniz.
  3. Adım 3 Ağı ağır nesnelerle süslüyorsanız çivi veya çapa kullanın.
    Google görseller 3. Adım Ağı ağır nesnelerle süslüyorsanız çivi veya çapa kullanın.
    Ağı ağır nesnelerle süslüyorsanız çivi veya çapa kullanın. Çivileri bulun, ardından işaretlediğiniz noktalara çivi çakın veya resimli dübeller çakın. Çivi kullanıyorsanız duvardan yaklaşık 0,64 cm (⁄4 inç) uzunlukta açıkta bırakın. Duvara sabitlemek için ağın karelerini bu uzunluğun etrafında döndüreceksiniz.
  4. Step 4 Hang netting from the ceiling with hooks if it needs to bear weight.
    Google görseller 4. Adım Ağırlığı taşıması gerekiyorsa ağları kancalarla tavana asın.
    Ağırlık taşıması gerekiyorsa ağları kancalarla tavana asın. Tavan kirişlerini bulmak için saplama bulucuyu kullanın, ardından noktaları bir kalemle işaretleyin. Ağı sabitlemek istediğiniz noktalara tavan bitki askılarını vidalayın.
    • Kancalar için pilot delikler açmanız gerekebilir. Gerekirse kanca vidalarının boyutunu kontrol edin ve bu çapın yarısı kadar bir matkap ucu kullanın. Örneğin, vidalarınız ⁄8 inç (0,32 cm) ise, ⁄16 inç (0,16 cm) uçla pilot delikler açın.
    • Ağı tavana asıyorsanız, ışık fikstürüne temas etmediğinden emin olun.
  5. Step 5 Use screws with anchors if you can't find studs.
    Google görseller 5. Adım Saplamaları bulamıyorsanız, ankrajlı vidalar kullanın.
    Çivi bulamıyorsanız ankrajlı vidalar kullanın. Ankrajı bir tornavida veya matkapla duvara veya tavana vidalayın, ardından vidayı ankraj deliğine çakın. Vidayı duvarla aynı hizada sürmek yerine küçük bir kısmını açıkta bırakın.
  6. Step 6 Loop squares around the pins, hooks, or nails to attach it to the wall.
    Google görselleri 6. Adım Duvara takmak için pimlerin, kancaların veya çivilerin etrafına kare şeklinde döngü yapın.
    Duvara takmak için pimlerin, kancaların veya çivilerin etrafında kareler yapın. Pimleri, kancaları veya diğer bağlantı elemanlarını taktıktan sonra ağın kenarından bir kare tutun. Kareyi bağlantı elemanının etrafına dolayın, ardından ağı diğer bağlantı elemanlarından asmayı tekrarlayın. Gerekirse doğru görünümü elde edene kadar ağın düzeniyle oynayın.
Bölüm 4

İnterneti Aksesuarlandırmak

1. Step 1 Add seashells, starfish, driftwood, and other nautical accessories.
    Google görseller 1. Adım Deniz kabuklarını, deniz yıldızlarını, dalgaların karaya attığı odunları ve diğer denizcilik aksesuarlarını ekleyin.
    Deniz kabuklarını, deniz yıldızlarını, dalgaların karaya attığı odunları ve diğer denizcilik aksesuarlarını ekleyin. Ağın içerisine deniz kabuklarını ve deniz yıldızlarını kolaylıkla örebilirsiniz. Kancalı balıkçılık yemleri ve şamandıraların ağa takılması da kolaydır. Kendi başına ağda kalmayacak nesneleri yapıştırmak için şeffaf kuruyan el işi yapıştırıcısı kullanın.
    • Dalgaların karaya attığı odun veya kürek gibi büyük öğeler de ilgiyi artırabilir. Halkaları dalgaların karaya attığı odunlara vidalamayı deneyin, ardından resim telini aralarında döngü yapın. Dalgaların karaya attığı odunu duvara sabitlemek için bir çivi veya resim kancası kullanın, ardından ağı etrafına sarın.
  2. Step 2 Incorporate photographs, maps, or art in a feature wall.
    Google görselleri 2. Adım Fotoğrafları, haritaları veya çizimleri bir özellik duvarına ekleyin.
    Özellik duvarına fotoğraf, harita veya sanat eserleri ekleyin. Ağı çerçeveli bir haritanın veya deniz manzarası resminin etrafına asarak plaj gibi bir skeç yapın. Ağı duvar resminin sağ tarafına veya üstüne asın. Daha ağır nesneler, bir grubun alt ve sol tarafında olduklarında genellikle estetik açıdan daha hoş görünürler.
  3. Step 3 Take fire safety precautions if you want to hang lights with the net.
    Google görseller 3. Adım Işıkları ağ ile asmak istiyorsanız yangın güvenliği önlemlerini alın.
    Işıkları ağ ile asmak istiyorsanız yangın güvenliği önlemlerini alın. Bir balık ağıyla bir dizi ışık asmak popülerdir, ancak bu potansiyel bir yangın tehlikesidir. LED ışıkların kullanılması, fazla ısıyı söndürmediği için yangın riskini büyük ölçüde azaltır. Ayrıca ağa, kumaş ve tekstil ürünleri için etiketlenmiş alev geciktirici bir kimyasal da püskürtebilirsiniz.
    • Alev geciktirici spreyleri internette veya hırdavatçılarda bulabilirsiniz. Ürününüzü belirtildiği şekilde kullanın ve iyi havalandırılmış bir alanda püskürtün.
  4. Step 4 Add elegance by attaching small chandelier crystals to the net.
    Google görseller 4. Adım Küçük avize kristallerini fileye takarak şıklık katın.
    Küçük avize kristallerini fileye takarak şıklık katın. Küçük, kancalı avize kristallerini internetten veya bir el sanatları mağazasından satın alın. Bunları ağa asın ve benzersiz, ışıltılı bir odak noktası oluşturmak için eşit bir düzende düzenleyin.
    • Doğru miktarda kristal, ağınızın boyutuna ve bunları ne kadar yoğun bir şekilde düzenlemek istediğinize bağlıdır. Bütçeniz kısıtlıysa, yaklaşık 1,5 m genişliğindeki bir ağa 10 ila 20 kristal dağıtın. Tamamen dışarı çıkmak istiyorsanız ağı en az 100 ila 200 kristalle kaplayın.
    • Tavan pencereniz, büyük pencereleriniz veya gömme aydınlatmanız varsa kristal kaplı bir balık ağı mükemmeldir. Kristaller ışığı yakalayacak ve parlayacak.

İhtiyacınız Olan Şeyler

• Dekoratif file
  • İtme pimleri, kancalar, çiviler veya diğer bağlantı elemanları
  • Kalem
  • Çekiç
  • Tornavida
  • Delmek
  • Deniz kabukları, deniz yıldızı, avize kristalleri veya diğer aksesuarlar