Melankolik İnsanlara Nasıl Yardım Edilir?.

Melankolik İnsanlara Nasıl Yardım Edilir?

Melankoli, bir kişinin depresyon halinde olması veya uzun bir süre boyunca kendini "aşağı" hissetmesi anlamına gelir. Bu makale melankoliği rahatlatmaya ve iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olacak öneriler sunmaktadır. Hastalığı tedavi edemeyeceksiniz çünkü bu uygun tıbbi bakım ve hekim danışmanlığı gerektirir. Ancak aile ve arkadaşlar, depresyonu olan birine yardım etmede çok önemli bir rol oynayabilir.

Adımlar

Yöntem 1

Ailenin, arkadaşların ve meslektaşların oynadığı rol

1. Adım 1 Hastaya karşı anlayışlı olmaya çalışın.
    Google görselleri 1. Adım Hastaya karşı anlayışlı olmaya çalışın.
    Hastaya karşı anlayışlı olmaya çalışın. Sorunlarını sorun.
  2. Adım 2 Size söylediklerini dikkatle dinleyin.
    Google görselleri 2. Adım Size söylediklerini dikkatle dinleyin.
    Size söylediklerini dikkatle dinleyin. Sorunlarını çözmelerine yardımcı olamasanız bile, sadece dinlemek çok yardımcı olabilir. Bazen birisinin umursadığını bilmek hayatın darbelerini azaltmak için yeterlidir.
  3. Adım 3 Onlara mümkün olduğu kadar çok zaman ayırın.
    Google görselleri 3. Adım Onlara mümkün olduğunca çok zaman ayırın.
    Onlara mümkün olduğu kadar zaman ayırın. Biraz ilgiye ve şefkatli sevgiye ihtiyaçları var.
  4. Adım 4 Akıllarını sorunlarından uzaklaştırmaya çalışın.
    Google görselleri 4. Adım Akıllarını sorunlarından uzaklaştırmaya çalışın.
    Akıllarını sorunlarından uzaklaştırmaya çalışın. Onları bowlinge, klüplere, yürüyüşe veya gerçekten sevdikleri herhangi bir aktiviteye götürün.
  5. Adım 5 Onlara karşı SABIRLI OLUN.
    Google görselleri Adım 5 Onlara karşı SABIRLI OLUN.
    Onlara karşı SABIRLI OLUN. Bu insanların normal duruma dönmeleri için zamana ihtiyaçları olduğunu bilmek çok önemlidir. Aylar hatta yıllar sürecektir. Bir gecede normale dönmeyecekler, dolayısıyla sabrınız ve bağlılığınız onların zihinsel durumlarının iyileştirilmesinde önemli bir rol oynayacak.
  6. Adım 6 Depresyonda olduklarını unutmayın, bu nedenle onlardan hemen mutlu bir davranış beklemeyin.
    Google görselleri 6. Adım Depresyonda olduklarını unutmayın, bu nedenle onlardan hemen mutlu bir davranış beklemeyin.
    Depresyonda olduklarını unutmayın, bu nedenle onlardan hemen mutlu bir davranış beklemeyin. Alaycı ve kolayca tedirgin olabilirler ve muhtemelen duygusal açıdan dengesiz ve savunmasız olabilirler. Bazen sözleri pek bir anlam ifade etmeyecektir.
  7. Adım 7 Her şey sizin dikkatinize, sevginize ve sabrınıza bağlıdır.
    Google görseller 7. Adım Her şey sizin dikkatinize, sevginize ve sabrınıza bağlıdır.
    Her şey sizin dikkatinize, sevginize ve sabrınıza bağlı. Bu insanların ilgiye ve anlayışlı bir kulağa ihtiyacı var. Ne kadar çok ilgi görürlerse iyileşmeleri de o kadar hızlı olur.
Yöntem 2

Yardımcı olabilecek yiyecekler

1. Adım 1 SU.
    Google görselleri Adım 1 SU.
    SU. Su insan yaşamı için gereklidir. Yeterli sıvı alımı, insanların genel olarak daha iyi bir metabolizmaya ve sağlığa sahip olmasına yardımcı olur. Bazı çalışmalar, yeterli su alımının (günde 9-12 bardak su) daha mutlu bir yaşam elde edilmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir.
  2. Adım 2 Kafeinin Azaltılması:
    Google görselleri 2. Adım Kafeinin azaltılması:
    Azalan kafein: Kafein uykusuzluğa neden olabilecek bir uyarıcıdır ve melankoliklerin buna kesinlikle ihtiyacı yoktur. Kahve ya da enerji içecekleri bu tür insanlar için iyi bir fikir değildir.
  3. Adım 3 Sağlıklı/Organik Gıda:
    Google görselleri 3. Adım Sağlıklı/Organik gıda:
    Sağlıklı/Organik gıda: Diyetteki sebzelerin kişinin sağlığını iyileştirdiği gösterilmiştir. Mutlu bir karın, daha mutlu bir hayata yol açar.
  4. Adım 4 Çaylar:
    Google görselleri 4. Adım Çayları:
    Çaylar: Bugünlerde çok çeşitli egzotik çaylar, bitki çayları, demlenmiş çaylar, aromalı çaylar vb. var. Limon otu ve yeşil çay harika antioksidan özelliklere sahiptir ve sadece depresyondaki insanlar için değil herkes için iyidir. Ancak siyah çay kafein içerir ve bundan kaçınılmalıdır.

Video

Uyarılar

• Yardım edemiyorsanız eleştirmeyin. Teşekkürler Faydalı 17 Faydalı Değil 0
  • Arkadaşınızı veya sevdiğinizi yeni bir ilaç tedavisi alırken yalnız bırakmayın. Teşekkürler Faydalı 14 Faydalı Değil 0
  • Birisi intihar veya kendine zarar verme tehdidinde bulunursa, ölümden olumlu bir şekilde bahsederse veya intihar veya kendine zarar verme niyetinde olduğu anlamına gelebilecek alışverişler yapıyor gibi görünürse, derhal yerel intihar yardım hattınızı arayın. Teşekkürler Faydalı 9 Faydalı Değil 0
  • Melankoli depresyona dönüşürse bir doktor veya psikologdan profesyonel yardım alın. Teşekkürler Faydalı 0 Faydalı Değil 0