"Uzun bir süre için değil, iyi bir süre için buradayım" ne anlama geliyor?.

Ev partilerinden Tinder biyografilerine kadar bu cümlenin gerçek anlamları

Muhtemelen flört uygulamalarının biyografilerinde ve sosyal medyada, hatta bir veya iki pop şarkısında "uzun bir süre değil, iyi vakit geçirmek için buradayım" ifadesini görmüşsünüzdür. Özetle “uzun bir süre için değil, güzel bir zaman için buradayım” demek, kişinin hayat kısa olduğu için gelecekle ilgili fazla endişe duymadan, imkanı varken eğlenmek istemesi anlamına geliyor. Bu popüler ifadenin anlamını derinlemesine açıklamak (flört uygulamalarında ne anlama geldiği dahil), size onu kullanmanın en iyi yollarını göstermek ve başkalarına sadece iyi vakit geçirmek istediğinizi söyleyen benzer ifadeler sunmak için buradayız. .

"Uzun bir süre için değil, iyi bir zaman için buradayız"ın Hızlı Tanımı

"Uzun bir süre için değil, iyi bir süre için buradayım", konuşmacının gelecek hakkında çok fazla endişelenmek veya telaşlanmak yerine, bu hayatta sahip olduğu kısa zamanla eğlenmek istediği anlamına gelir. Flört uygulamalarında bu, birisinin muhtemelen uzun vadeli bir ilişki yerine yalnızca sıradan bir kaçamak veya takılma aradığı anlamına gelir.

Adımlar

“Uzun Bir Süre Değil, İyi Bir Zaman İçin Buradayım” Anlamı

1. Bu söz, birisinin endişelenmeden hayattan zevk almak istediği anlamına gelir.
    Google görselleri Bu söz, birisinin endişelenmeden hayattan zevk almak istediği anlamına gelir.
    Bu söz, birisinin endişelenmeden hayattan zevk almak istediği anlamına gelir. "İyi vakit geçirmek için burada olmak" birinin eğlenmeye niyetli olduğu anlamına gelir. İfadenin ikinci yarısı olan "uzun bir süreliğine değil", hayatın kısa olduğu ve bundan tam anlamıyla yararlanmamız gerektiği anlamına gelir.
    • Bu ifade aynı zamanda bazen birisinin, güvenliğini veya refahını tehlikeye atsa bile eğlenmek istediğini de ima eder, çünkü risk ödüle değerdir ve zaten bir gün hepimiz ölürüz. Örneğin:
      • Kişi 1: “Neden sürekli geç saatlere kadar dışarıda kalıyorsun? Her zaman çok yorgun görünüyorsun."
        2. Kişi “Çünkü uzun bir süre için değil, iyi bir süre için buradayım.”

Flört uygulamalarında bu ifade ne anlama geliyor?

1. Tinder biyografilerinde bu, kişinin sıradan flörtler veya takılmalar aradığı anlamına gelir.
    Google görselleri Tinder biyografilerinde bu, kişinin sıradan flörtler veya takılmalar aradığı anlamına gelir.
    Tinder biyografilerinde bu, kişinin sıradan flörtler veya takılmalar aradığı anlamına gelir. Bu ifadeyi Bumble, Hinge veya Tinder gibi flört uygulamalarında gördüğünüzde, kişi genellikle uzun vadeli ciddi bir ilişki aramadığını söylüyordur (dolayısıyla "uzun bir süre değil"). Bunun yerine, muhtemelen birkaç sıradan buluşma, takılmalar veya belki de sosyal yardım sağlayan bir arkadaş durumu gibi daha kaygısız ve geçici bir şey istiyorlar.
    • Ayrıca sadece flört etmek veya sohbet etmek istiyor olabilirler ve ciddi bir şey aramıyor olabilirler.

“Uzun bir süre için değil, iyi bir zaman için buradayım” ifadesini kullanmak

1. Adım 1 Zevk uğruna pervasızca bir şey yaptığınızda bunu söyleyin.
    Google görselleri 1. Adım Zevk uğruna pervasızca bir şey yaptığınızda bunu söyleyin.
    Zevk uğruna pervasızca bir şey yaptığınızda bunu söyleyin. Belki bir masanın üzerinde dans ediyorsunuz, ya da dağdan kayak yapmak için helikopterden atlıyorsunuz ya da yeterince yedikten sonra bir kurabiye daha yiyorsunuz. Potansiyel olumsuz sonuçları olsa bile eğlenmek istediğinizi açıklamak için "Uzun bir süre için değil, iyi bir süre için buradayım" deyin.
    • "Evet, donmuş bir göle atlamanın tehlikeli olduğunu biliyorum ama eğlenceli görünüyor ve burada uzun bir süre değil, iyi bir zaman geçirmek için buradayım."
  2. Adım 2 Bu ifadeyi başkalarının gevşemesine ve eğlenmesine yardımcı olmak için kullanın.
    Google görselleri 2. Adım Başkalarının gevşemesine ve eğlenmesine yardımcı olmak için bu ifadeyi kullanın.
    Bu ifadeyi başkalarının gevşemesine ve eğlenmesine yardımcı olmak için kullanın. Bazen diğer insanlara hayatın kısa olduğunu ve eğer ara sıra eğlenme fırsatını değerlendirmezlerse hayatlarının geçip gidebileceğini hatırlatmak iyi olabilir. Onlara, "Uzun bir süre için değil, iyi bir zaman için buradayız" deyin ve rahatlamaları gerektiğini düşündüğünüzü bilmelerini sağlayın.
    • 1. Kişi: “Seninle bungee jumping yapmamın imkânı yok! Ya ölürsem?”
      2. Kişi: “Zaten bir gün öleceksin! Uzun bir süre değil, iyi bir zaman geçirmek için buradayız, o yüzden hadi iyi vakit geçirelim.”
  3. Adım 3 Gündelik niyetleri belirtmek için flört uygulamalarındaki ifadeyi kullanın.
    Google görselleri 3. Adım Gündelik niyetlerinizi belirtmek için flört uygulamalarındaki ifadeyi kullanın.
    Gündelik niyetleri belirtmek için flört uygulamalarındaki ifadeyi kullanın. Tinder, Bumble ve diğerleri gibi uygulamalarda, başkalarının ciddi bir şey aramadığınızı ve daha geçici veya gündelik buluşmaları tercih ettiğinizi bilmelerini sağlamak için biyografinize "Uzun bir süre değil, iyi bir zaman için buradayım" ifadesini ekleyebilirsiniz. Uzun vadeli bir taahhüt yerine , bağlantılar ve hatta kısa bir ilişki.
    • Bununla birlikte, bu ifade flört uygulamalarında oldukça yaygındır ve sizi kalabalıktan ayırmayabilir. Biyografiniz için yeni bir şeyler bulmayı veya "iyi vakit geçirmek için burada..." kısmına sizi öne çıkaracak bir şeyler eklemeyi düşünün.

Benzer İfadeler

1. Adım 1 “Hızlı yaşa, genç öl.”
    Google görselleri Adım 1 “Hızlı yaşa, genç öl.”
    "Hızlı yaşa genç öl." Bu, "Uzun bir süre için değil, iyi bir zaman için buradayım" ile aynı anlama gelir, ancak daha agresif veya doğrudan bir çağrışım içerir. Birisi bunu söylediğinde, uzun bir hayat yaşamaktan ziyade kısa bir hayattan en iyi şekilde yararlanmaya niyetlendiğini kastediyor.
    • “Zaten her an ölebilirsin, öyleyse neden hızlı yaşayıp genç ölmeyesin?”
  2. Adım 2 “Yalnızca bir kez yaşarsınız.”
    Google görselleri 2. Adım “Yalnızca bir kez yaşarsınız.”
    "Bir kez yaşıyorsun." Bu aynı zamanda "uzun bir süre için değil, iyi bir süre için buradayım" ifadesine benzer bir anlama sahiptir. Ancak burada konuşmacı hayatının tadını çıkarmak istiyor çünkü başka bir hayat alamayacaklarını, bu yüzden sahip oldukları hayattan yararlanmaları gerektiğini söylüyor. Bu ifade genellikle “YOLO” olarak kısaltılır ve 2000'li yılların ortalarında popülerdi.
    • "YOLO" genellikle bunu aşırı derecede söyleyen insanlarla dalga geçmek veya birisinin yapmaması gerektiğini bildiği bir şeyi yapmayı haklı çıkarmak için ironik bir şekilde kullanılır.
    • “Ben bu kıza çıkma teklif ederken içkimi tut. YOLO.”
  3. Adım 3 FOMO
    Google görselleri Adım 3 FOMO
    FOMO FOMO, "bir şeyi kaçırma korkusu" anlamına gelir ve bir şeye katılmazsanız, diğer insanların yaşadığı eğlenceli bir deneyimi yaşayamayacağınız endişesini ifade etmek için kullanılır. Genellikle kendini dışarı çıkıp aksi takdirde istemeyebilecekleri bir şeyi yapmaya motive etmek için kullanılır.
    • "Partiye gitmeyecektim ama FOMO beni aksi yönde ikna etti."