Çıkmadan Önce Ne Kadar Para Kazanmalısınız?.

Çıkmadan Önce Ne Kadar Para Kazanmalısınız?

Aşkı ararken randevularınız için bütçe ayırmanıza yardımcı oluyoruz

Flört dünyasına adım atmaya hazır mısınız ama mali açıdan hazır olup olmadığınızdan emin değil misiniz? İşte iyi haber: Konu bir partner bulmak olduğunda para, kişilik kadar önemli değil. Yine de randevuların maliyeti ve randevularınızın hangi gelir düzeyini aradığına dair bilgileri derledik. Tarihleriniz için bütçe ayırabilmeniz ve mükemmel eşinizi bulabilmeniz için bilmeniz gereken tüm bilgileri bir araya getirdik. Hadi dalalım!

Bu makale lisanslı evlilik ve aile terapistimiz Elvina Lui ile yaptığımız röportaja dayanmaktadır. Röportajın tamamına buradan göz atın.

Bilmeniz Gerekenler

• Çıkmaya başlamak için minimum gelir yoktur. Birlikte eğleneceğiniz, yanında kendinizi rahat hissedeceğiniz ve maaşınıza aşırı derecede odaklanmayan bir ortak bulmaya odaklanın.
  • Tipik olarak, ilk buluşmanın maliyeti 70 dolar civarındadır. Ortalama bir Amerikalı randevulara yılda yaklaşık 700 dolar harcıyor.
  • Bütçeniz varsa yürüyüş, doğa yürüyüşleri veya piknik gibi ücretsiz randevuları deneyin.

Adımlar

Biriyle çıkmak için ne kadar yıllık gelire ihtiyacınız var?

1. Flört sahnesine gelince herhangi bir gelir şartı yok.
    Google görselleri Flört sahnesinde herhangi bir gelir şartı yoktur.
    Flört sahnesine gelince herhangi bir gelir şartı yok. Elbette, eğlenceli randevulara çıkabilmeniz veya pahalı akşam yemeklerinde savurganlık yapabilmeniz için cebinizde biraz ekstra paranın olması güzel. Ancak doğru partneri bulduğunuzda, ne kadar paranız olduğu veya yaşam tarzınızın ne kadar abartılı olduğu umurlarında olmayacak. Kendiniz olmaya ve bir aşk evliliği bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanın.
    • Aslında 2021'de yapılan bir araştırma, iş ortak bulma konusunda gelirinizin veya kariyerinizin sizin için en az önemli yönler olduğunu bildirdi. Kişilik bir numaradır!
    • Eğer randevunuz paraya ve statüye aşırı odaklanmışsa, gerçek bir bağlantı kurmaktan çok sizden alabilecekleri şeylerle ilgileniyor olabilirler ve siz daha iyisini hak ediyorsunuz!

Ortalama Bir Tarihin Maliyeti

1. İnsanlar ilk buluşmalarda ortalama 69 dolar harcıyor.
    Google görselleri İnsanlar ilk buluşmalarda ortalama 69$ harcıyor.
    İnsanlar ilk buluşmalarda ortalama 69 dolar harcıyor. Bu sayı kaç yaşında olduğunuza, hangi bölgede yaşadığınıza ve ne tür bir aktivite yapmak istediğinize göre biraz değişebilir. Ancak geleneksel akşam yemeği ve filmi planlıyorsanız yaklaşık 70 dolar harcamayı bekleyebilirsiniz.
    • Amerikalılar her yıl randevulara yaklaşık 700 dolar harcıyor.

Bütçeye Uygun Flört

1. Adım 1 Yürüyüşe çıkmak veya kütüphaneyi ziyaret etmek gibi ücretsiz şeyler yapın.
    Google görselleri 1. Adım Yürüyüşe çıkmak veya kütüphaneyi ziyaret etmek gibi ücretsiz şeyler yapın.
    Yürüyüşe çıkmak veya kütüphaneyi ziyaret etmek gibi ücretsiz şeyler yapın. Bir randevuda hiçbir maliyeti olmayan, yapabileceğiniz pek çok şey var! Yürüyüşe çıkın, bir parkın etrafında yürüyün, yerel kütüphanenizi ziyaret edin veya boş randevulara çıkmak için birlikte bir oyun gecesi planlayın. Para harcamamak için yanınızda atıştırmalıklar ve içecekler getirin ve ikiniz sohbet ederken randevunuzu daha iyi tanımaya odaklanın.
    • Ayrıca bisiklete binebilir veya şehir merkezinde vitrinlere göz atabilirsiniz.
  2. Adım 2 Topluluğunuzda bütçeye uygun aktiviteler bulun.
    Google görselleri 2. Adım Topluluğunuzda bütçeye uygun aktiviteler bulun.
    Topluluğunuzda bütçeye uygun aktiviteler bulun. Yerel mahalle grubunuzun muhtemelen düşük bütçeli randevulara çıkmak için tonlarca harika fikri olacaktır. Yerel Nextdoor sayfanıza veya Facebook sayfanıza katılın ve yakınınızda gerçekleşen, parktaki konserler, topluluk tiyatrosu performansları veya hayvanat bahçesi ve müze indirim günleri gibi çok az paraya mal olan veya hiç para gerektirmeyen etkinlikleri arayın.
    • Ayrıca blok partiler veya indirimli sinema günleri gibi etkinlikleri de arayabilirsiniz.
  3. Adım 3 Hafta sonu kaçamağı veya uzun yolculuk için para biriktirin.
    Google görselleri 3. Adım Hafta sonu gezileri veya bir yol gezisi için birikim yapın.
    Hafta sonları kaçamaklar veya bir yolculuğa çıkmak için para biriktirin. Uluslararası bir tatil planlamak yerine gözlerinizi evinize biraz daha yaklaştırın. Sahilde sevimli bir kır evi kiralayın ve hafta sonu için uzaklara gidin ya da eyaletinizi gezmek ve manzaraları görmek için bir kenara para ayırın.
    • Bunlar, yıldönümü veya doğum günü gibi özel bir şeyi kutlarken harika seçeneklerdir.

İlk buluşmada ödemeyi kim yapmalı?

1. Tarihi öneren sizseniz ödemeyi teklif edin.
    Google görselleri Tarihi öneren sizseniz ödeme yapmayı teklif edin.
    Tarihi öneren sizseniz ödemeyi teklif edin. Tıpkı gelir gereksinimleri gibi, ilk buluşmada kimin ödeyeceği konusunda da herhangi bir kural yoktur. Ancak genel olarak, eğer diğer kişiye çıkma teklif ettiyseniz, onun payına düşeni ödemek kibarlıktır. Ancak bazı insanlar bunu tercih ettiğinden faturayı bölmenin rahat olup olmayacağını da sorabilirsiniz.
    • Şöyle bir şey söyleyin: “Harika vakit geçirdim. Eğer senin için de sakıncası yoksa bunu almayı çok isterim."
    • Bölmek istiyorsanız “Bunu ortadan ikiye bölsek sorun olur mu?” deyin.

Bir İlişkide Para Hakkında Ne Zaman Konuşmalı?

1. Özel ve ciddi bir ilişkiye girdiğinizde para hakkında konuşun.
    Google görselleri Özel ve ciddi bir ilişkiye girdikten sonra para hakkında konuşun.
    Özel ve ciddi bir ilişkiye girdiğinizde para hakkında konuşun. Flört dünyasındaki çoğu şey gibi, para hakkında konuşmaya gelince uymanız gereken hiçbir kural yoktur. Ancak gelirinizi veya finansal alışkanlıklarınızı çok erken gündeme getirmek işleri tuhaf hale getirebilir, hatta ilişkinizi zorlayabilir. İkiniz ilişkiyi tanımladıktan ve ayrıcalıklı olmaya karar verdikten sonra, para konusunu gündelik, gerçekçi bir şekilde gündeme getirin.
    • Şuna benzer bir şey söyleyin: “Peki, para hakkında rahatça konuşabiliyor musun? Bu konuda sohbet etmenin önemli olduğunu düşünüyorum, bu yüzden aynı fikirdeyiz."
    • Veya “Mali durumumuz hakkında sohbet edebilir miyiz? Geleceğimiz için planlama yapmaya başlamak istiyorum, eğer bu tür şeylere açık olursak bu daha kolay olur.”
    • Daha sonra her ikiniz de gelirinizi, finansal alışkanlıklarınızı ve içinde bulunduğunuz borcu paylaşabilirsiniz.
    • Para hakkında konuşmak önemlidir, özellikle de geleceğinizi birlikte planlamaya başladığınızda. Bir gün ev almayı veya çocuk sahibi olmayı düşünürken partnerinizin mali durumunu bilmek güzel.