Bir İlişkide Fiziksel Yakınlığı Artırmanın 18 Yolu.

Bir İlişkide Fiziksel Yakınlığı Artırmanın 18 Yolu

Partnerinizle fiziksel yakınlık kurun ve ilişkinizi yeniden alevlendirin

Fiziksel yakınlığı düşündüğünüzde aklınız muhtemelen sekse gider; ancak fiziksel yakınlık bundan çok daha fazlasıdır. Bu, kendinizi fiziksel olarak rahat ve partnerinize yakın hissetmenizle ilgilidir. Gerçek şu ki, cinsel yakınlık ve cinsel olmayan fiziksel yakınlık tam anlamıyla el ele gider! Cinsel olmayan fiziksel yakınlığınızı geliştirmek sizi cinsel temasa hazırlarken, canlı bir cinsel yaşam fiziksel olarak daha şefkatli hissetmenizi sağlar. Bir çift olarak fiziksel yakınlığınızı nasıl oluşturacağınız (veya yeniden kuracağınız) hakkında daha fazla ipucu için okumaya devam edin.

Bilmeniz Gerekenler

• Birbirinizin bedenleriyle konfor seviyenizi geliştirmek için birbirinize şefkatli ve eğlenceli bir şekilde dokunun ve sevin.
  • Seksi, birbirinize olan sevginizin daha ileri bir ifadesi olarak benimseyin. Performansınız hakkında endişelenmek yerine birbirinizin vücutlarını keşfedin ve birlikte olmanın tadını çıkarın.
  • Seks hakkında sık sık konuşun ve açıklık ve merak duygusunu koruyun. Fantezilerinize dalın ve birbirinize zevk vermenin yollarını deneyin.

Adımlar

Yöntem 1

Cinsel Olmayan Fiziksel Yakınlık

1. Adım 1 Küçük sevgi gösterileriyle başlayın.
    Google görselleri 1. Adım Küçük sevgi gösterileriyle başlayın.
    Küçük sevgi gösterileriyle başlayın. Gündelik fiziksel temas, genel olarak fiziksel yakınlığı geliştirmenin harika bir yoludur. Konuşurken veya elinizi bacaklarının üzerine koyarken partnerinizin koluna hafifçe dokunmayı alışkanlık haline getirin. Ayrıca yanlarından geçerken sırtlarının küçük kısmına hafifçe dokunabilir veya onlara doğru yürürken saçlarını karıştırabilirsiniz.
    • Eğer sevginizi bu şekilde gösterme konusunda deneyimli değilseniz, hemen işin derinlerine dalmanız gerektiğini düşünmeyin! İlk yakınlaşma eyleminiz bir konuşma kadar basit olabilir.
    • İkiniz de bu küçük gösterilere alıştıkça, yavaş yavaş daha anlamlı ve sürekli fiziksel sevgiye geçebilirsiniz.
  2. Adım 2 Sizi fiziksel olarak yakın olmaya teşvik eden aktivitelere katılın.
    Google görselleri 2. Adım Sizi fiziksel olarak yakın olmaya teşvik eden etkinliklere katılın.
    Sizi fiziksel olarak yakın olmaya teşvik eden aktivitelere katılın. Dostça veya tesadüfi dokunuşlar aynı zamanda bir çift olarak fiziksel yakınlığınızı artırmanıza da yardımcı olur. Sizi birbirinize yakınlaştıracak şeyler yapmak, fiziksel olarak birbirinize yakın olmanın getirdiği rahatlığı artırmaya yardımcı olur.
    • Örneğin, birlikte yüzmeye gitmeyi, birlikte motosiklete veya jet skiye binmeyi deneyebilirsiniz, bu da birinizin diğerinin kollarını sarmasına neden olur.
    • Bacaklarınızın kenarları birbirine değecek kadar yakın oturmak bile kanepenin karşı uçlarında oturmaktan daha şefkatlidir. Bebek adımları!
  3. Adım 3 Pasif aktiviteler yaparken birbirinize sarılın.
    Google görselleri 3. Adım Pasif aktiviteler yaparken birbirinize sarılın.
    Pasif aktiviteler yaparken birbirinize sarılın. Korkutucu bir film ya da saçma bir durum komedisi izlemek için hepinizin bir araya gelmesi, mutlaka cinsel olmayan fiziksel yakınlığınızı geliştirmenin harika bir yoludur. Birlikte dinlenirken ve bir şeylerin tadını çıkarırken, partnerinize bağlı hissedeceksiniz.
    • İlişkiniz ilerledikçe düzenli olarak birbirine sarılma alışkanlığından vazgeçmek kolaydır; ancak bu aynı zamanda bozabileceğiniz bir eğilimdir. Sadece farkında olun ve birlikte olduğunuzda partnerinize yaklaşmak için çaba gösterin.
  4. Adım 4 Toplum içinde küçük bir sevgi işareti olarak el ele tutuşun.
    Google görselleri 4. Adım Toplum içinde küçük bir sevgi işareti olarak el ele tutuşun.
    Toplum içinde küçük bir sevgi işareti olarak el ele tutuşun. Dünyanın pek çok yerinde el ele tutuşmak, sosyal olarak kabul edilebilir, olumsuz ilgi çekmeyecek, kamusal bir sevgi gösterisidir. Daha açık bir gösterinin uygun olmayacağı durumlarda bu, kaşlarınızı kaldırmadan fiziksel yakınlığınızı korumanın bir yoludur.
    • El ele tutuşmak, fiziksel yakınlığın en ateşli ve heyecan verici biçimi olmasa da, kesinlikle en çok yönlü olanıdır.
  5. Adım 5 Birbirinizi kendiliğinden ve sık sık öpün.
    Google görselleri 5. Adım Birbirinizi kendiliğinden ve sık sık öpün.
    Birbirinizi kendiliğinden ve sık sık öpün. Öpüşmek, gerçekten samimiyet düzeyini artıran bir arzu ve tutku belirtisidir. Her öpücük tam anlamıyla dil çıkarma ve nefes alma şeklinde olmak zorunda değildir, ancak hızlı, spontan öpücükler daha sonra daha fazla yakınlık için gerçekten zemin hazırlayabilir. Partnerinizi hızlı ama yoğun bir öpücükle şaşırttığınızda, daha fazlasına özlem duymasını sağlarsanız özellikle ateşli olurlar.
    • Gün boyunca gerçekleşen bu spontan hareketler, özellikle bir süredir birlikteyseniz, cinsel gerilimi artırmak için önemlidir. Eğer gün boyu fiziksel bir yakınlaşma olmadıysa, yatağa gittiğinizde seks yapmaya çalışmak garip ve zorlama gelebilir.
  6. Adım 6 Birbirinizi kızdırın...
    Google görseller Adım 6 Birbirinizi kızdırın...
    Birbirinizi kızdırın ve fiziksel olarak eğlenceli olun . Gıdıklama, hafif yumruklama ve diğer alaycı ve esprili sevgi gösterileri, ikiniz arasında aranızın hafif kalmasına yardımcı olur. Ancak fiziksel olmayan oyunculuk bile fiziksel yakınlığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.
    • Örneğin partnerinize alaycı bir mesaj gönderebilir veya günün ilerleyen saatlerinde çantasında bulabileceği şakacı bir not bırakabilirsiniz.
  7. Adım 7 Sağlığınızı ve hijyeninizi koruyun.
    Google görseller 7. Adım Sağlığınızı ve hijyeninizi koruyun.
    Sağlığınızı ve hijyeninizi koruyun. Temiz ve sağlıklı olmak kendinize daha fazla güvenmenize yardımcı olur ve bu kesinlikle daha iyi fiziksel yakınlığa dönüşür. Vücudunuzda kendinizi iyi hissetmiyorsanız, partneriniz ona dokunduğunda da kendinizi iyi hissetmezsiniz.
    • Fiziksel sevgi bu konuda size bile yardımcı olabilir! Araştırmalar, fiziksel sevginin vücudunuzun genel sağlığınızı artıran iyi hissettiren oksitosin hormonunu daha yüksek seviyelerde üretmesine yardımcı olduğunu gösteriyor.
    • Egzersiz ve diğer fiziksel aktiviteler de ruh halinizi iyileştirebilir ve güveninizi artırabilir, böylece partnerinizle fiziksel olarak yakınlaşırken kendinizi daha rahat hissedersiniz.
    • Fiziksel aktivite aynı zamanda stresi de azaltır; bu da cinsel dürtünüzü ve cinsel olmayan fiziksel yakınlığa olan ilginizi etkileyebilir.
Yöntem 2

Cinsel Fiziksel Yakınlık

1. Adım 1 Sekse karşı tutumunuzu gevşetin.
    Google görselleri 1. Adım Sekse karşı tutumunuzu gevşetin.
    Sekse karşı tutumunuzu gevşetin. Bazen insanlar seksin bu kadar büyük bir üretim olması gerektiğini düşünmeye kapılırlar ama hiç de öyle olmak zorunda değildir. Bu sadece ikinizin fiziksel olarak bağlantı kurması ve birbirinizden keyif almasıyla ilgili. Bunu eğlenceli, rahatlatıcı ve tatmin edici hale getirin; stresli değil. Kendiniz olmanızın ve değer verdiğiniz bu kişiyle bağ kurmanızın zamanı geldi.
    • Seksi bir tür spor ya da performans sanatı olarak düşünmekten kaçının. Aptalca şeyler olursa, gülersen, tuhaf sesler çıkarırsan sorun değil. Sadece akışa bırakın ve bu tür şeyler için endişelenmemeye çalışın.
    • Pek çok fiziksel yakınlık sorunu, partneriniz tarafından nasıl algılanacağınız konusunda endişelenmenizden veya deneyimsiz olduğunuz veya garip bir şey yaptığınız için sizi yargılayacaklarını düşünmenizden kaynaklanır.
    • Kendinizi bırakıp rahatlayabildiğinizde ve biraz savunmasız kalmanıza izin verdiğinizde, çok daha iyi vakit geçirecek ve sonuç olarak partnerinize çok daha yakın hissedeceksiniz.
  2. Adım 2 Yakınlığın yeşermesi için romantizme zemin hazırlayın.
    Google görseller Adım 2 Yakınlığın yeşermesi için romantizm ortamını hazırlayın.
    Romantizme zemin hazırlayın, böylece samimiyet çiçek açacaktır. Bir randevu gecesi ile romantizm yaratın ve yatak odasına gitmeden önce birlikte kaliteli zaman geçirin; işleri gerçekten kızıştıracaksınız. Birlikte kaliteli zaman geçirirken ikinizin bağ kurmasına olanak tanıyan romantik bir randevu gecesi oluşturmak için çok para harcamanıza gerek yok.
    • Seksten önce 5 duyunun da gerçekten harekete geçmesini teşvik eden bir ortam yaratın. Seksi kokular ve samimi aydınlatmayla duyularınızı ne kadar şımartırsanız, cinsel deneyiminiz o kadar yoğun olur.
    • Örneğin, seksi loş ışık ve baştan çıkarıcı bir aroma için kokulu mumlar kullanabilir, düşük ses seviyesinde seksi müzik açabilir ve yatağınızı ipeksi çarşaflarla yapabilirsiniz.
  3. Adım 3 Partnerinize şehvetli bir masaj yapın.
    Google görselleri 3. Adım Partnerinize şehvetli bir masaj yapın.
    Partnerinize şehvetli bir masaj yapın. Eşinize fiziksel şefkat göstermek, onun vücudunu tanımak ve ikinizi de havaya sokmak için masaj yapın. Işıkları kısın ve atmosferi uygun hale getirmek için yavaş, şehvetli bir müzik açın, ardından birbirinizin tadını çıkarmaya hazırlanın. Partnerinizin kıyafetlerini çıkarmasını ve yüz üstü yatmasını sağlayın, ardından ellerinizi omuzlarından aşağıya ve sırtına doğru gezdirin.
    • Siz veya partneriniz gergin hissediyorsanız, uzun sıcak bir banyo veya hafif bir egzersiz (dışarıda yürümek gibi) masajdan önce fiziksel olarak rahatlamanıza yardımcı olabilir.
  4. Adım 4 Partnerinizle seks hakkında açıkça konuşun.
    Google görselleri 4. Adım Partnerinizle seks hakkında açıkça konuşun.
    Eşinizle seks hakkında açıkça konuşun. Olumlu bir cinsel deneyim için iletişim çok önemlidir. Eğer utangaçsanız partnerinizle nasıl hissettiğinizi konuşun. Açık bir diyalogla daha rahat olursunuz. Partnerinizin yanında gerçekten rahat hissetmeye başladığınızda fiziksel yakınlığınız çiçek açacaktır.
    • Partnerinize seksin bir öncelik olduğunu düşündüğünüzü bildirin. Eğer ikiniz de seks hayatınıza değer veriyorsanız, bunun hakkında konuşmaya ve bunu yapmaya da zaman ayıracaksınız.
    • Fiziksel yakınlığın tıpkı sohbet gibi iki yönlü olduğunu unutmayın. Partnerinizin tercihlerini öğrenmek, onların sizi memnun ettiği kadar sizin de onları memnun etmenizi sağlar.
    • Bu sohbete ilişkinizde neler olup bittiğini ve partnerinizin ilişkinizi ve cinselliği nasıl deneyimlediğini merak ederek katılın.
  5. Adım 5 Birlikte yaşıyorsanız aynı saatte yatın.
    Google görseller 5. Adım Birlikte yaşıyorsanız aynı anda yatağa gidin.
    Birlikte yaşıyorsanız aynı saatte yatın. Çift olarak yatmak, seks yapmasanız bile size fiziksel olarak bağlantı kurma fırsatı verir. Bu fiziksel yakınlık, sarılmayı veya tesadüfi dokunmayı içerebilir, ancak sadece yan yana uzanmak bile, başka bir şekilde kopyalanması zor olan bir birliktelik hissi yaratır.
    • Programlarınız her gece aynı saatte yatmanıza izin vermiyorsa, yine de seks yapmadan birlikte yatakta olmaya zaman ayırın. Örneğin, yatağınıza uzanıp birbirinize kısa öyküler veya şiirler okuyabilirsiniz.
    • Günün sonunda birlikte yatakta uzanmak ve dinlenmek, fiziksel yakınlığınızın yanı sıra duygusal yakınlığınızı da geliştirecek açık, samimi sohbetler için iyi bir ortam sağlar.
  6. Adım 6 Ön sevişme yoluyla birbirinizin vücudunu keşfedin.
    Google görseller 6. Adım Ön sevişme yoluyla birbirinizin vücudunu keşfedin.
    Ön sevişme yoluyla birbirinizin vücudunu keşfedin. Ön sevişme yakınlık kurmanın büyük bir parçasıdır. Cinsel ilişki cinsel yakınlığın yalnızca bir parçasıdır; ön sevişme olmadan cinsel bir karşılaşma sırasında oluşabilecek fiziksel, ruhsal ve duygusal bağların çoğunu kaçırırsınız. Birbirinizin vücutlarını niyetle okşamaya ve tadını çıkarmaya zaman ayırın.
    • Ön sevişme, partnerinizin hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri, ayrıca onun özel "sıcak noktalarını" ve onları gerçekten neyin tahrik ettiğini keşfetmenin mükemmel bir yoludur.
    • Ayrıca henüz değilseniz birbirinizin "havasına girmesine" yardımcı olursunuz. Birbirinizi tahrik ederek daha fazla cinsel heyecan yaratmanın harika bir yolu ve takip eden ilişkiyi daha da sıcak hale getirecek.
Yöntem 3

İşleri Baharatlandırmak

1. Step 1 Introduce new ideas gradually.
    Google görselleri 1. Adım Yeni fikirleri yavaş yavaş tanıtın.
    Yeni fikirleri yavaş yavaş tanıtın. Partnerinizle, keyif aldığınız şeyler ve ikinizin bu deneyimi daha da keyifli hale getirebileceği yollar hakkında konuşun. Partnerinizin kendisini rahatsız veya tedirgin hissetmesine neden olacak bir şey için baskı yapmaktan kaçının. Aynı anda bir sürü yeni şey yapmaya çalışmak yerine yavaşlayın ve işleri adım adım ekleyin.
    • İşleri kademeli olarak yapmak, her ikinizin de her yeni şey hakkında ne hissettiğinizi değerlendirmesine olanak tanır ve o anda bunalmanızı önler.
    • Örneğin, gözlerinizin bağlanmasıyla ve aynı zamanda bağlanmayla ilgileniyorsanız, bunları birlikte denemek yerine teker teker deneyin. Aynı anda hem gözlerin hem de bağlı olmak, beklemediğiniz bir panik tepkisine neden olabilir.
    • Yeni fikirlerinizin ille de çok uzaklarda olması gerekmiyor; farklı bir pozisyon veya farklı bir yerde (yatak odası yerine mutfak gibi) seks yapmak bile daha fazla fiziksel yakınlığın kıvılcımını ateşleyebilir.
  2. Step 2 Have sex at different times of the day.
    Google görselleri 2. Adım Günün farklı saatlerinde seks yapın.
    Günün farklı saatlerinde seks yapın. Biriyle bir süre birlikteyseniz, tekdüzeliğe düşmek oldukça kolaydır. Seks her zaman aynı anda olur ve her zaman aynı hareketleri yaparsınız. Çalkalayın! Duyguları tetiklemenin en kolay yolu rutininizi bozmaktır.
    • Örneğin, genellikle geceleri seks yapıyorsanız, sabah ikiniz yeni uyandığınızda sekse başlamayı deneyin. İşe geç kalmaktan endişeleniyorsanız alarmınızı biraz erkene kurun.
  3. Step 3 Be clear with each other about your limits.
    Google görselleri 3. Adım Sınırlarınız konusunda birbirinize açık olun.
    Sınırlarınız konusunda birbirinize açık olun. Sınırlar reddedilmekle aynı şey değildir. Partneriniz sizin yapmaktan hoşlanmadığınız bir şeyi yapmak istiyorsa, bunu yapmak istemediğinizi ona söylemekten çekinmeyin. Sırf bir sorumluluk duygusu hissettiğiniz veya partnerinizi mutlu etmek istediğiniz için %100 katılmadığınız bir şeye katılmaktan kaçının. Eğer sizi seviyor ve saygı duyuyorlarsa, sizi rahatsız edecek veya korkutacak bir şey yapmanızı istemezler.
    • İkiniz birbirinizle daha rahat olmaya başladıkça, daha önce denemeye istekli olmadığınız şeyleri denemeye istekli olduğunuzu fark edebilirsiniz; bu tamamen normaldir.
    • Arzularınızın ve ilgi alanlarınızın zaman içinde değişmesi de normaldir. Eskiden keyif aldığınız bir şeyin artık size fayda sağlamadığını fark edebilirsiniz. Partnerinize, hareketlerini buna göre ayarlayabilmesi için haber verin.
  4. Step 4 Maintain your curiosity about sex.
    Google görseller 4. Adım Seks hakkındaki merakınızı sürdürün.
    Sekse olan merakınızı sürdürün. Siz ve partneriniz bir süredir birlikte olduğunuzda, onlar hakkında zaten her şeyi bildiğinizi düşünmeniz doğaldır ancak durum her zaman böyle değildir. İnsanların arzuları ve çıkarları her zaman değişir. Yeni şeyler denemeye meraklı olun ve partnerinizle cinsel ilgi alanları konusunda açık bir diyalog sürdürün.
    • Aynı şekilde, aylar ya da yıllar önce denediğinizde bir şeye ilgi duymamış olmanız, o şeye sonsuza kadar ilgi duymayacağınız anlamına gelmez. Partnerinizin çıkarlarının da muhtemelen değişebileceğini kabul ederken, kendi çıkarlarınızın değişmesine izin verin.
    • Örneğin daha önce hiç denemediğiniz farklı bir konumu veya farklı bir açıyı deneyebilirsiniz. Hareket etmek ve seks yapmanın farklı yollarını denemek çok eğlenceli olabilir! Ayrıca yeni favori konumunuzu da keşfedebilirsiniz.
  5. Step 5 Indulge in fantasies with your partner.
    Google görseller 5. Adım Partnerinizle fantezilere dalın.
    Partnerinizle fantezilere dalın. Partnerinizle fantezileriniz ve sizi tahrik eden şeyler hakkında konuşun ve onu da fantezilerini sizinle paylaşmaya teşvik edin. Gerçek hayattaki keşiflere pek uygun olmayan bir fanteziniz olsa bile, sizi havaya sokmak için yatakta konuşmak eğlenceli olabilir. Fantezileri birbirinizle paylaşmak, savunmasız kalmanın harika bir yoludur; bu, fiziksel yakınlığınızın yanı sıra duygusal yakınlığınızı da gerçekten artırır.
    • İlk başta utangaçsanız, fantezilerinizi yazmayı ve ardından partnerinizin okumasına izin vermeyi deneyin. Bu şekilde kelimeleri yüksek sesle söylemek zorunda kalmazsınız.
    • Örneğin, belki her zaman rol oynamaya ilgi duyuyorsunuz ya da partnerinize yatakta hükmetmek istiyorsunuz. Sadece konuş! Fantezileriniz onları harekete geçirmese bile en azından zihninizin nereye gittiğini bilecekler.

Bir İlişkide Fiziksel Yakınlığı Nasıl Artırırsınız?

Bu Uzman Serisiyle Daha İyi Bir Aşık Olun

18 Ways to Increase Physical Intimacy in a Relationship Makaleleri İndir Olabileceğiniz en iyi sevgili olmaya hazır mısınız? Bu uzman serisini, yatak odasındaki ortamı hareketlendirmenize ve ilişkinizde romantizmi teşvik etmenize yardımcı olmak için bir araya getirdik. 1 - Become a Better Lover 1 Daha İyi Bir Sevgili Olun 2 - Spice Things Up in the Bedroom 2 Yatak Odasındaki Her Şeyi Renklendirin 3 - Make Love Last 3 Aşkı Sürdürün 4 - 11 Ways to Make a Woman Feel Loved and Secure 4 Bir Kadına Sevildiğini ve Güvende Hissetmesini Sağlamanın 11 Yolu 5 - Be a Better Boyfriend 5 Daha İyi Bir Erkek Arkadaş Olun 6 - Become a Romantic Man 6 Romantik Bir Erkek Olun