19 Trendy Kore Kurt Kesimi Saç Kesimi ve Nasıl Şekillendirileceği.

19 Trendy Kore Kurt Kesimi Saç Kesimi ve Nasıl Şekillendirileceği

Kore kurt kesimini seçme, kesme ve şekillendirme rehberi

Kore kurt kesimi, ilk olarak Güney Kore'de popülerlik kazanan ve hızla tüm dünyaya yayılan, modaya uygun, az bakım gerektiren bir saç kesimidir. Bu hacimli, tüylü kesim erkeklerde ve kadınlarda harika görünür ve saçınızın dokusuna, uzunluğuna ve keskin veya şık görünümüne bağlı olarak farklı stillerde sunulur. Kadınlar ve erkekler için Kore kurt kesiminin farklı çeşitlerini, kendi saçınızı nasıl keseceğinizi veya bu kesimi salondan nasıl talep edeceğinizi ve kurt kesiminize nasıl şekil vereceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin! Aşağıda usta kuaför Ambia Elms'den profesyonel ipuçları bile aldık.

Bilmeniz Gerekenler

• Dalgalı, omuz hizasında bir kesim için kadınlar için klasik bir kurt kesimi seçin. Veya daha fazla uzunluk istiyorsanız uzun bir kesimi veya daha tüylü katmanlar için kısa bir kesimi tercih edin.
  • Ensenizde biten pürüzlü bir kesim istiyorsanız, erkekler için klasik kurt kesimini tercih edin. Veya traşlı kenarlarla keskin bir görünüm elde edin.
  • Islak saçlarınızı başınızın üst kısmında at kuyruğu şeklinde toplayıp, at kuyruğunu istediğiniz uzunlukta düz bir çizgide keserek kendi Kore kurt kesiminizi kesin.

Adımlar

Kore kurdu kesimi nedir?

1. Koreli bir kurt kesimi, bir sevişme ile kefal arasındaki bir melezdir.
    Google görselleri Koreli bir kurt kesimi, sevişme ve kefal karışımıdır.
    Koreli bir kurt kesimi, bir sevişme ile kefal arasındaki bir melezdir. Kurt kesimi ilk olarak Güney Kore'de K-pop yıldızlarının ve ünlülerin görünüşünü etkilemesiyle popülerlik kazandı. Saç modeli, saçın dağınık, tüylü katmanlarını kefalin kısa-uzun uzunluğuyla birleştiriyor. Bu size stile bağlı olarak tatlı, sinirli veya şık görünebilecek hacimli, canlı, kaygısız bir kesim sağlar.
    • Kore kurdu kesiminde hem erkekler hem de kadınlar harika görünüyor. Aynı zamanda tüm yüz şekilleri için mükemmel, az bakım gerektiren bir saç modelidir.
    • Jin (BTS), Jung Hoyeon, Beomgyu ve Lee Min Ho gibi ünlüler saçlarını kurt kesimiyle şekillendiriyor.
    • Geçtiğimiz birkaç yılda kurt kesimi TikTok'ta patlama yaptı ve dünya çapında ultra moda bir statü kazandı. Billie Eilish, Miley Cyrus ve Jenna Ortega gibi ünlüler bu kesimi sallıyor.

Kadınlar için Kore Kurt Kesim Stilleri

1. Adım 1 Klasik kurt kesimi
    Google görseller 1. Adım Klasik kurt kesimi
    Klasik kurt kesimi Klasik Kore kurt kesimi saç modeli genellikle omuz hizasında kesilir. Başınızın ön kısmında kısa, tüylü katmanlarla kesilmiş olup, başınızın arkasına doğru daha uzun, pürüzlü katmanlara doğru incelir. Bu kesim genellikle ekstra hacim için perde kakülleriyle veya yandan süpürülmüş, yüzü çerçeveleyen parçalarla eşleştirilir.
    • Klasik kesim de dahil olmak üzere kurt kesiminin çoğu çeşidi orta kısımla şekillendirilmiştir.
    • Üst kısımdaki hacimli katman ve arkadaki orta uzunluk nedeniyle, klasik Kore kurt kesimi tüm yüz şekillerinde güzel görünüyor.
  2. Adım 2 Uzun kurt kesimi
    Google görseller Adım 2 Uzun kurt kesimi
    Uzun kurt kesimi Akan saçlarınızı omuzlarınızın altında tutmak istiyorsanız uzun kurt kesimi mükemmeldir. Bu, size daha az dramatik, tüylü bir görünüm kazandırmak için ön ve arkada daha uzun katmanlar kullanan daha şık bir stildir.
    • Uzun kurt kesimleri kare şeklindeki yüzlerde hoş görünür ve daha köşeli özelliklerinizi dengeler.
  3. Adım 3 Bob tarzı kurt kesimi
    Google görseller 3. Adım Bob tarzı kurt kesimi
    Bob tarzı kurt kesimi Bob tarzı kurt kesimi omuzlarınızın hemen üstünden ve çenenizin altından kesilir. Bu genç tarz, aradığınız görünüme bağlı olarak tatlı veya sinirli kesilebilir. Temiz kesilmiş bir bob daha uzun katmanlara ve daha küt bir kesime sahipken, kenar kesimde başınızın üst kısmında daha kısa katmanlar ve daha pürüzlü tüyler bulunur.
    • Bob kesimler yuvarlak, kalp ve oval şekilli yüzlerde özellikle hoş bir kesimdir.
  4. Adım 4 Kısa kurt kesimi
    Google görseller 4. Adım Kısa kurt kesimi
    Kısa kurt kesimi Çenenizin üzerinde kalan tüylü, kısa saçları tercih ediyorsanız Kore kurt kesimi harika bir stildir. Saçınızın ön ve yanları göz hizasında tırtıklı katmanlar halinde kesilirken, saçınızın arka kısmı ensenize kadar uzanır.
    • Kısa bir kurt kesimi, yuvarlak, kalp veya elmas şeklinde bir yüzünüz varsa gözlerinize ve elmacık kemiklerinize odaklanmanıza yardımcı olur.
  5. Adım 5 Kefal-kurt kesim hibriti
    Google görseller Adım 5 Kefal-kurt kesim hibriti
    Kefal-kurt kesim melezi Klasik kefal bükümlü tüylü bir stil arıyorsanız, kefal melezi kurt kesimini tercih edin. Saçınızın üst ve yanları, kulaklarınızın etrafında biten kalın katmanlar halinde kısa kesilir. Daha sonra saçınızın arka kısmı uzun tutulur.
    • Bu saç modeli orta ila uzun saçlarda en iyi sonucu verir.
  6. Adım 6 Kurt künt kahküllerle kesildi
    Google görseller Adım 6 Kurt küt kahküllerle kesilmiş
    Küt kaküllü kurt kesimi Klasik kurt kesimine bir değişiklik katmak için, alnınıza düz kesilen küt kakülleri tercih edin. Kâkülleriniz düz bir çizgide dururken, dış parçalar katmanlarınızın geri kalanına doğru düzgün bir şekilde inceliyor. Yani bu, asi saçakları korurken size daha şık bir görünüm kazandırır.
    • Kâküllerinizi yüzünüzde durmasını istediğiniz yerden kesin. Kaşlarınız boyunca düşmelerine izin vermek klasik bir görünüm sağlarken, aşağıya doğru uzatmak size daha kaygısız bir hava verir.
    • Ultra modaya uygun bir görünüm için onları kaşlarınızın yukarısında kesin.
    • Yuvarlak veya oval şekilli bir yüzünüz varsa, küt kahkül özelliklerinizi vurgulamanıza yardımcı olur.
  7. Adım 7 Düz saç kurt kesimi
    Google görseller Adım 7 Düz saç kurt kesimi
    Düz saç kurt kesimi Eğer şık, dümdüz saçlarınız varsa, Kore kurt kesimi yaptırmak saçınıza hacim ve boyut katmanın harika bir yoludur. Saçınızın üst kısmı kısa kesilir ve daha sonra size vücut ve canlı bir görünüm kazandırmak için çok sayıda uzun katmana doğru hafifçe incelir.
    • Katmanlar genellikle düz saçlarda daha belirgindir, bu da size mükemmel, asi bir görünüm kazandırır.
  8. Adım 8 Kıvırcık saçlı kurt kesimi
    Google görseller Adım 8 Kıvırcık saçlı kurt kesimi
    Kıvırcık saçlı kurt kesimi Hacimli bukleleriniz, kurt kesiminin tüylü katmanlarını mükemmel şekilde tamamlıyor. Başınızın ön kısmındaki kısa, dalgalı katmanlar yüzünüzü yumuşatır ve yüz hatlarınızı vurgular; arkaya doğru pürüzlü tüyler buklelerinizin daha da fazla zıplamasına yardımcı olur.
  9. Adım 9 Dalgalı saç kesimi
    Google görseller 9. Adım Dalgalı saç kesimi
    Dalgalı saç kesimi Kore kurt kesimi genellikle hacim kazandırmak için hafif bir dalgayla şekillendirilir, bu nedenle zaten doğal bir dalganız varsa bu harika bir seçenektir! Katmanları başınızın ön kısmında daha pürüzlü ve kısa kesmek size daha fazla hareket sağlarken arkadaki daha uzun katmanlar bunu az bakım gerektiren bir stil haline getirir.
    • Dalgalar kare ve baklava şeklindeki yüzlerde muhteşem görünür ve yüzünüzün köşeli hatlarını yumuşatır. Ayrıca yuvarlak ve kalp şeklindeki yüzlere çok fazla boyut katıyorlar.
  10. Adım 10 Sinirli kurt kesimi
    Google görseller Adım 10 Sinirli kurt kesimi
    Sinirli kurt kesimi Daha keskin bir stile sahipseniz, kurtunuzun da keskin kesimini sağlayın! Saçınızın ön ve yan kısımlarını daha kısa, daha pürüzlü katmanlara ayırmanız yeterli. Ardından, üst ve alt katmanlar arasındaki farkı daha dramatik hale getirmek için başınızın arkasına doğru daha az tüy ekleyin.
  11. Adım 11 Dalgalı kurt kesimi
    Google görseller Adım 11 Dalgalı kurt kesimi
    Dalgalı kurt kesimi Daha dağınık, daha tüylü bir kesim için başınızın üstüne daha fazla hacim ekleyin. Bu saç kesimi, uçlardan çıkan daha ince katmanlar oluşturmak için başınızın üstünde ve yanlarında daha sert bir kesim kullanır. Başınızın arkasındaki daha fazla katman size mükemmel bir "Yataktan yeni kalktım" görünümü de verir.
    • Hem yuvarlak hem de kare şekilli yüzler, çok sayıda katmanla özellikle muhteşem görünüyor.
  12. Adım 12 Yumuşak kurt kesimi
    Google görseller Adım 12 Yumuşak kurt kesimi
    Yumuşak kurt kesimi Kurt kesiminin görünümünü beğendiyseniz ancak daha şık bir görünüm istiyorsanız, daha yumuşak bir kesimi tercih edin. Bu stil, saçınıza düşerken hafifçe birbirine geçen daha uzun katmanlarla kesilir. Geçiş yumuşatma da daha ince olduğundan katmanlar o kadar pürüzlü veya incecik değildir.
    • Daha yumuşak, daha tüylü katmanlar elmas ve kalp şeklindeki yüzlerde güzel görünerek size denge sağlar ve yüz hatlarınızı öne çıkarır.
  13. Adım 13 Ağartılmış veya boyalı kurt kesimi
    Google görseller Adım 13 Ağartılmış veya boyalı kurt kesimi
    Ağartılmış veya boyalı kurt kesimi Kore kurt kesimi, doğal renk tonunuzdan daha cesur renklere kadar her türlü saç rengiyle harika görünüyor. Saçınızı sarıya boyamak katmanların yumuşamasına yardımcı olarak daha tüylü bir görünüm sağlar. Kırmızı ve mavi gibi parlak renkler kurt kesiminizi öne çıkarır ve daha da öne çıkmanızı sağlar!
    • Saçınızın tamamını boyamak istemiyorsanız saçınızın iç kısmını boyayın. Saçınızın uzun kısmını sarı, mor veya yeşile boyamak ve başınızın üst kısmını doğal tutmak, size keskin ve çarpıcı bir görünüm kazandırır.
  14. Adım 14 İki tonlu kurt kesimi
    Google görseller Adım 14 İki tonlu kurt kesimi
    İki tonlu kurt kesimi Saçlarınızı 2 farklı renge boyayarak bu kesimin tüylü, kurda benzer görünümünü benimseyin. Başınızın üst kısmındaki koyu kahverengiden uçlardaki açık karamel rengine kadar kademeli bir ombre görünümünüzü yumuşatır; pembe ve mor veya mavi ve yeşil gibi 2 rengin kombinasyonu benzersiz görünümünüzü vurgular.
  15. Adım 15 Kurt kesiminin vurgulanması
    Google görseller Adım 15 Kurt kesimini vurgulama
    Kurt kesimini öne çıkarmak Saçınıza vurgu eklemek kurt kesiminize canlılık ve hareket katar. Saçınızın uçlarını veya ön kenarlarını doğal saçınızdan daha açık bir renk tonuyla vurgulayın veya koyu bir renk tercih edin. Veya şık, parlak bir görünüm için başınızın tamamına yumuşak vurgular ekleyin.

Erkekler için Kore Kurt Kesim Stilleri

1. Adım 1 Klasik kurt kesimi
    Google görseller 1. Adım Klasik kurt kesimi
    Klasik kurt kesimi Erkekler için klasik Kore kurt kesimi, kadınların klasik kurt kesimine benzer şekilde kesilir. Saçlarınız başınızın ön ve yan kısımlarında, kulaklarınızın üst kısmında biten kısa, pürüzlü katmanlar halinde kesilir. Daha sonra saçınızın arkası, ensenize kadar uzanan daha tüylü katmanlara kesilir.
    • Çoğu klasik kurt kesimi kahküllerle şekillendirilmiştir. Dağınık bir görünüm için ya başınızın üst kısmındaki en kısa katmanla aynı uzunluktadırlar ya da daha şık bir görünüm için alnınızın üzerinden düz bir şekilde kesilirler.
    • Perde kakülleri klasik kurt kesimiyle eşleştirmek için bir başka popüler seçimdir. Bu hızlı kaküller yüzünüzün her iki tarafını da çerçevelemek için diğer katmanlarınıza mükemmel şekilde düşüyor.
    • Bu klasik tarz düz, kıvırcık ve dalgalı saçlarla uyumludur ve tüm yüz şekillerinde yakışıklı görünür.
  2. Adım 2 Uzun kurt kesimi
    Google görseller Adım 2 Uzun kurt kesimi
    Uzun kurt kesimi Saçlarınızı omuzlarınızın altında sallamayı seviyorsanız kurt kesimi size de çok yakışıyor. Saçınızı tercih ettiğiniz uzunlukta kesin ve başınızın aşağısında kademeli, pürüzlü katmanlar oluşturun.
    • Uzun bir kurt kesimi, yuvarlak veya kare şeklinde bir yüzünüz varsa özelliklerinizi vurgulamanıza yardımcı olur.
  3. Adım 3 Vızıltılı yanlarıyla kurt kesimi
    Google görseller 3. Adım Kurt, kenarları vızıltılı kesilmiş
    Yanları vızıltılı kurt kesimi Daha dikkat çekici, göz alıcı bir saç modeli istiyorsanız, yanları tıraşlı kurt kesimini tercih edin. Bu kesim ile saçınızın üst kısmını 1 kat bırakıp, yan taraflarını doğrudan altına doğru kıvırıyorsunuz. Daha sonra saçlarınızı uzun ve başınızın arkasına doğru katlanmış halde tutarsınız.
    • Vızıldayan kurt kesimi alnınızı ve elmacık kemiklerinizi vurgulayarak yuvarlak veya kalp şeklinde bir yüzünüz varsa mükemmel bir seçimdir.
  4. Adım 4 Kase kurt kesimi
    Google görseller 4. Adım Kase kurt kesimi
    Kase kurt kesimi Kase kurt kesimi, birçok K-pop idolünde popüler olan modaya uygun bir saç modelidir. Bu saç kesimi, kulaklarınızın üzerinde tüm başınızı saran klasik, yuvarlak bir kesimle başlar. Daha sonra saçınızın alt tabakası uzun, tüylü katmanlar halinde kesilir.
    • Kase kurt kesimi kare, kalp ve oval şekilli yüzlere mükemmel uyum sağlar.

Kore Kurt Kesimini Kesmek

1. Adım 1 Saçınızı ıslatın ve başınızın üst kısmında at kuyruğu şeklinde çekin.
    Google görseller 1. Adım Saçınızı ıslatın ve başınızın üstünde bir at kuyruğu yapın.
    Saçınızı ıslatın ve başınızın üstünde bir at kuyruğu yapın. Saçınızı iyice ıslanıncaya kadar duş veya lavabonun altına çalıştırın ve fazla nemi sıkın. Daha sonra saçlarınızı dolaşmayacak şekilde tarayın. Başınızı ters çevirin ve saçınızı başınızın üstünde veya alnınıza mümkün olduğunca yakın bir yerde düzgün bir at kuyruğu şeklinde fırçalayın.
    • Usta kuaför Ambia Elms, kalın, dokulu saçları ıslatmanın özellikle önemli olduğunu söylüyor çünkü "nemli saça sahip olmak ve onu taramak, [dokunun] çoğunu tarayacak ve onu daha eşit bir kesim haline getirecek."
  2. Step 2 Determine how much hair you want to cut.
    Google görseller 2. Adım Ne kadar saç kesmek istediğinizi belirleyin.
    Ne kadar saç kesmek istediğinizi belirleyin. Sadece katman eklemek ve saçınızı aynı uzunlukta tutmak istiyorsanız, başınızın arkasındaki at kuyruğundan ince bir parça saçı dikkatlice çekin. At kuyruğunuzu dik tutun ve saç parçasını yukarı doğru çekin. At kuyruğu ile saç telinin birleştiği yerden keseceğiniz saçlar, genel saç uzunluğunu etkilemeyecektir.
    • Saçınızı daha kısa kesmek istiyorsanız, ya önce saçınızı istediğiniz uzunlukta kesin ya da yukarıda açıklanan yöntemi kullanarak istediğiniz uzunluğa ulaşmak için at kuyruğunun ne kadarını keseceğinizi belirleyin.
  3. Step 3 Comb the ponytail up and cut it straight across.
    Google görseller 3. Adım At kuyruğunu yukarı doğru tarayın ve düz bir şekilde kesin.
    At kuyruğunu yukarı doğru tarayın ve düz bir şekilde kesin. At kuyruğunuzu başınızın üstünde düz tutun ve pürüzsüz ve dolaşmayan olduğundan emin olmak için fırçalayın. Daha sonra saçınızı istediğiniz uzunlukta tutmak için baskın olmayan elinizi kullanın. Keskin saç kesme makasınızı alın ve at kuyruğunuzu baştan sona düz bir çizgi halinde kesin.
    • Saçlarınızı yüksek bir at kuyruğu şeklinde toplamak ve düz bir şekilde kesmek, başınızın ön kısmına doğru çok sayıda kısa, eşit katmanlar sağlar ve saçınızın arkaya doğru uzun kalmasını sağlar.
    • Saçınız çok uzunsa at kuyruğunu kesmek istediğiniz yerden gergin tutun ve ardından kesmeyi kolaylaştırmak için yüzünüze doğru çekin.
  4. Step 4 Take your hair down and part it in the middle.
    Google görseller 4. Adım Saçınızı aşağıya doğru çekin ve ortadan ayırın.
    Saçınızı aşağıya doğru çekin ve ortadan ayırın. Saç tokanızı çıkarın ve saçınızı tarayın; Kore kurt kesiminiz neredeyse tamamlandı ve saçınız başınızın ön ve yan taraflarında kısa, dalgalı katmanlarla dolu olmalı. Daha sonra saçınızı başınızın ortasından aşağıya doğru ayırın.