Spor Salonunda Nasıl İyi Görünürsünüz?.

Spor Salonunda Nasıl İyi Görünürsünüz?

Uzun süredir spor salonuna gitmediğinizde yeni bir egzersiz rutinine başlamak göz korkutucu bir deneyim olabilir. Sadece fitness hedeflerinize ulaşma konusunda değil, aynı zamanda sıfır vücut yağına sahip spor salonu sakinlerinin önünde bu hedeflere ulaşmaya çalışırken nasıl göründüğünüz konusunda da endişelenmeniz gerekiyor. Endişelenmeyin, bu her yeni spor salonu üyesinin yaşaması gereken bir şeydir. Birkaç temel ipucuyla, egzersiz yaparken şık, hatta ateşli görünmek zor değil.

Adımlar

Yöntem 1

Egzersiz Yaparken İyi Görünmek

1. Adım 1 Rahatınız için giyinin.
    Google görseller Adım 1 Rahatınız için giyinin.
    Rahatınız için giyinin. Egzersiz yapmak için kıyafetlerinizi seçerken rahatlık çok önemlidir. Rahatça hareket etmenize, eğilmenize, terlemenize ve ağırlık kaldırmanıza olanak tanıyan kumaşları seçmek her zaman akıllıca bir fikirdir; spor salonunda kendinizi daha iyi hissederseniz daha iyi görüneceksiniz. Kot, vinil, polyester vb. gibi havasız malzemelere güvenmek yerine, ter atarken serin ve rahat kalmak için pamuk, bambu ve atletik giyim için tasarlanmış suni elyaflar gibi nefes alabilen malzemeleri seçin.
    • "Nemi emen" kumaşlar özellikle antrenman kıyafetleri için mükemmel bir seçimdir. Bu kumaşlar (genellikle yapaydır), teri vücudunuzda hapsetmek yerine, buharlaşabileceği kumaşın dışına aktarır.
    • Şüphe duyduğunuzda katmanlayın. Birkaç parça nefes alabilen giysiyi üst üste giyin ve ısınıp terlemeye başladığınızda dıştaki eşyaları çıkarın.
  2. Adım 2 Doğal figürünüzü güzelleştirin.
    Google görselleri 2. Adım Doğal figürünüzü güzelleştirin.
    Doğal figürünüzü güzelleştirin. Spor salonundayken kıyafetlerinizin ne kadar dar veya açık olabileceği konusunda normalden biraz daha özgürsünüz. Bundan en iyi şekilde yararlanın! Örneğin, doğuştan kıvrımlı bir kadınsanız, bedeninize tam oturan bir spor sutyeni ve kıvrımlı yoga pantolonları, doğal varlıklarınızı vurgulayabilir. Öte yandan, eğer doğal olarak zayıfsanız, tonlanmış orta bölgenizi göstermek için çıplak bir orta bölge tercih edebilirsiniz. İdeal kıyafetiniz vücut tipinize göre değişecektir; herkes biraz farklıdır!
    • Figürünüzü güzelleştirmemenin kesin bir yolu tek renkli bir kıyafet giymektir; bu neredeyse herkese "sarkık" bir görünüm verebilir (sanki pijama giyiyormuş gibi). Çok daha güvenli bir seçenek, bir nötr renkli giysi (siyah, gri vb.) ve bir de renkli giysi giymektir; bu, sağlıklı bir kontrast yaratarak figürünüzü vurgular.
  3. Adım 3 Ter emici aksesuarlar kullanın.
    Google görseller 3. Adım Ter emici aksesuarlar kullanın.
    Teri emen aksesuarları kullanın. Çok terleme eğilimi olan bazı kişiler, teri emen giysiler giymenin faydalı olduğunu düşünebilir. Saç bantları, bileklikler, ayak bileği bantları, bandanalar, paçavralar ve diğer aksesuarlar ter seviyenizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olarak egzersiz yaparken en iyi şekilde görünmenizi sağlar.
    • Daha fazla etki için, ter miktarınızı en aza indirmek ve vücut kokunuzu düşük tutmak için terlemeyi önleyici bir deodorant kullanmayı da düşünebilirsiniz.
  4. Adım 4 Spor salonunda iyi hijyen sağlayın.
    Google görseller 4. Adım Spor salonunda iyi hijyen sağlayın.
    İyi bir spor salonu hijyenine sahip olun. Spor salonunda çekici görünmek yalnızca giydiğiniz kıyafetlerle ilgili değildir; aynı zamanda nasıl davrandığınız ve kendinizi nasıl taşıdığınızla da ilgilidir. Örneğin, herhangi bir hijyen sorununuz özellikle hareket etmeye ve terlemeye başladığınızda farkedilebileceğinden, hem kendi yararınız hem de çevrenizdeki insanlar için bu sorunlarla ilgilenmeniz önemlidir. Aşağıda spor salonunda harika görünmenizi ve harika hissetmenizi sağlayacak birkaç temel hijyen ipucu bulunmaktadır:
    • Cildinizi ve saçlarınızı her gün veya günaşırı temizleyin.
    • Spor salonunu her kullanışınızdan sonra banyo yapın.
    • Herhangi bir kesik, sıyrık veya yarayı uygun bir bandajla örtün.
    • Egzersizi bitirdikten sonra aşırı teri dezenfektanla silin.
  5. Adım 5 Esnetmelerinizden en iyi şekilde yararlanın.
    Google görseller 5. Adım Uzatmalarınızdan en iyi şekilde yararlanın.
    Uzatmalarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Çoğu kişi için egzersizden önce ve/veya sonra esneme yapmak bir angaryadır. Ancak ateşli görünmeye çalışıyorsan, bu senin en büyük fırsatın! Esneme, vücudunuzu güzelleştirecek şekilde bükmek, bükmek ve bükmek için size mükemmel bir fırsat verir. Utanmayın; hareket ederken olabildiğince iyi görünmemek için hiçbir neden yok.
    • Spor salonunuz yoga dersleri veriyorsa kaydolmayı düşünün. Yoganın önemli bir bileşeni esnekliktir, bu yüzden bazıları doğal olarak gurur verici olan birçok esneme hareketi yapacaksınız. Üstelik dar giysiler yoga derslerinde oldukça yaygındır.
  6. Adım 6 Ulaşılabilir egzersiz hedeflerini seçin.
    Google görselleri 6. Adım Ulaşılabilir egzersiz hedeflerini seçin.
    Ulaşılabilir egzersiz hedeflerini seçin. Dürüst olalım; çoğu insan zorlu egzersizleri tamamlamakta zorlanırken seksi görünmüyor. İster bir bench press tekrarında maksimuma ulaşmaya çalışıyor olun ister yarı maratonunuzun son çeyrek milini bitirmeye çalışıyor olun, terli, homurdanan, nefes nefese bir karmaşaya dönüşme ihtimaliniz yüksektir. Mümkün olduğu kadar iyi görünmek için, tamamlamak için ciddi şekilde mücadele etmek zorunda kalmayacağınızı bildiğiniz egzersiz hedeflerini seçin. Egzersizinizi sağlıklı düzeyde bir eforla bitirmek genellikle harika görünmenizi sağlar; Bitiş çizgisini zorlukla geçmek veya son tekrardan vazgeçmek bunu sağlamaz.
    • Ancak bu mutlaka yüksek yoğunluklu egzersizlerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. İyi görünmek istiyorsanız, çok kolay olan (bu da sizi zar zor deniyormuşsunuz gibi gösterebilir) egzersizleri seçmek ile çok zor olanları seçmek arasında dikkatli bir denge kurmanız gerekir.
  7. Adım 7 Hangi egzersizlerin belirli vücut kısımlarını düzleştirdiğini öğrenin.
    Google görseller 7. Adım Hangi egzersizlerin belirli vücut kısımlarını düzleştirdiğini öğrenin.
    Hangi egzersizlerin belirli vücut kısımlarını düzleştirdiğini bilin. Vücudunuzda özellikle gurur duyduğunuz bir bölgeniz var mı: ekstra sıcak bir bölge? Eğer öyleyse, gösterin! Aşağıda yalnızca birkaç potansiyel "hedef" alan ve bunları vurgulayabilecek bazı alıştırmalar bulunmaktadır:
    • Kollar: Pazı bukleleri, tricep uzantıları, önkol bukleleri
    • Kalça kasları: Squat, deadlift
    • Bacaklar: Ağız kavgası, hamleler, koşma, bisiklete binme
    • Göğüs: Bench press, sinekler, incline/decline press
    • Mide: Mekik, mekik
    • Geri: Yukarı çekmeler, sıralar
  8. Adım 8 Uygun formu kullanın.
    Google görselleri 8. Adım Uygun formu kullanın.
    Uygun formu kullanın. Doğal olarak ne kadar çekici olursanız olun, denediğiniz egzersizler için uygun olmayan form kullanırsanız, spor salonuna yeni başlayan biri gibi görüneceksiniz. Daha da önemlisi, uygunsuz form kullanmak güvensiz olabilir ve potansiyel olarak uzun süreli yaralanmalara yol açabilir. Bunu önlemek için her egzersizi mükemmel form ve duruşla yaptığınızdan emin olun. Belirli bir egzersizi güvenli bir şekilde nasıl yapacağınızdan emin değilseniz spor salonundaki personelden biriyle konuşun. Spor salonunda yapılabilecek neredeyse sayısız egzersiz olduğundan, bu konuyu bu makalede derinlemesine ele almak imkansızdır, ancak burada başlangıç ​​için sadece birkaç temel form ve duruş ipucu var; bu liste hiçbir şekilde tamamlanmış değil:
    • Halter kaldırırken, yalnızca düzgün ve rahat bir şekilde kaldırıp indirebildiğiniz kadar ağırlık kullanın.
    • Ayakta dururken, otururken ve hareket ederken dik ve dik bir duruş sergileyin ancak dizlerinizi kilitlemeyin.
    • Acele etmeyin veya kendinizi sınırlarınızın ötesine zorlamayın.
    • Özellikle bu kasları çalıştırırken boyun ve sırtın kambur veya kambur duruşunu kullanmayın.
  9. Adım 9 Makinenizin başında dinlenmeyin.
    Google görselleri 9. Adım Makinenizin başında dinlenmeyin.
    Makinenizin başında dinlenmeyin. Bu, unutulması çok kolay olan yaygın bir spor salonu sıkıntısıdır, ancak bunu yaparken yakalanırsanız diğer üyeler için küçük bir rahatsızlık olabilir. Bir kardiyo veya kuvvet antrenmanı makinesinin başında dinlenmek genellikle kötü bir form olarak görülür (özellikle "spor salonu fareleri" tarafından), çünkü sizden özellikle hareket etmenizi istemedikçe diğer insanların makineyi kullanmasını engeller. Bu, spor salonuna yeni başlayan biri veya bencil biri gibi görünmenize neden olabilir, bu yüzden eğer bunu yapmayı hatırlıyorsanız bundan kaçının.
    • Bunun yerine, setleriniz arasında ayağa kalkarak, dolaşarak ve istenirse esneyerek ara verin. Egzersizinize makinenizde devam etmeyi planlıyorsanız, çantanızı veya başka bir kişisel eşyanızı onun yanına bırakın; bu, başkalarının hızlı bir şekilde sıkışmasını engellemeden onu "sahiplenmenin" bir yoludur.
Yöntem 2

Bir Kadın Olarak İyi Görünmek

1. Adım 1 Spor sutyeni kullanın.
    Google görseller 1. Adım Spor sutyeni kullanın.
    Spor sutyeni kullanın. Ağır egzersiz yapmak isteyen kadınlar için iyi bir kural, rahat ve tam oturan bir spor sutyenine yatırım yapmaktır. Spor sutyenleri mükemmel göğüs desteği sağlar ve istenmeyen sıçramaları önler; bu da onları özellikle koşu, koşu, ip atlama vb. aktiviteler için değerli kılar. Bununla birlikte, bir spor sutyeninin faydalı olabilmesi için vücuda tam oturması gerekir; çok sıkı veya bol olan bir sutyen rahatsız edici olabilir ve o kadar iyi görünmeyebilir.
    • Spor sütyenlerinin faydaları yalnızca görünüşünüzle ilgili değildir; bazı spor sütyenleri, teri vücuttan uzaklaştırarak egzersiz sırasında ek konfor sağlayabilir ve sizi daha serin tutar. Bazı modern spor sütyenlerinde eşyalarınızı saklayabileceğiniz alanlar bile bulunur!
  2. Adım 2 Bol üstler veya vücudunuza tam oturan atletik kıyafetler giyin.
    Google görseller 2. Adım Bol üstler veya vücudunuza tam oturan atletik kıyafetler giyin.
    Bol üstler veya dar atletik kıyafetler giyin. Spor salonu için üst seçme konusunda kadınların birçok seçeneği vardır; genellikle hem bol gömlekler (tişört gibi) hem de daha dar atletik giyim tamamen kabul edilebilir. Özellikle iyi görünmekle ilgileniyorsanız, katmanlar giymeyi (iç tişört veya atlet üzerine eşofman giymek gibi) ve renklerinizi buna göre eşleştirmeyi düşünebilirsiniz, ancak bu hiçbir şekilde gerekli değildir.
    • Bu ürünler spor salonunuzun kıyafet kuralları tarafından yasaklanmıyorsa, sizin için daha nefes alabilen veya rahat olan daha açık üstleri (yular üstler vb.) de düşünebilirsiniz. Ancak iyi bir egzersiz için bu tür üstlerin olması şart değildir.
  3. Adım 3 Şort veya egzersiz pantolonu giyin.
    Google görseller 3. Adım Şort veya egzersiz pantolonu giyin.
    Şort veya egzersiz pantolonu giyin. Kadınların giyebilecekleri alt giyim konusunda da oldukça fazla çeşitlilik vardır; eşofmanlar, yoga pantolonları, taytlar, atletik şortlar vb. hepsi kabul edilebilir, bu nedenle sizin için en rahat olan seçeneği seçin. Şortlar genellikle pantolonlardan daha serindir, dolayısıyla çok fazla terlemenize neden olabilecek kardiyo aktiviteleri için özellikle uygundur.
    • Pantolonunuzda utanç verici ter izlerinden endişeleniyorsanız, pantolonunuz için siyah veya lacivert gibi koyu bir renk giyin; bu eşyalarda ter, kumaşın kendisinden çok daha koyu görünmeyecektir.
  4. Adım 4 Transparan malzemeler giymeyin.
    Google görseller 4. Adım Transparan malzemeler giymeyin.
    Transparan malzemeler giymeyin. Nasıl göründüğünüz konusunda endişelendiğinizde, spor salonunda terlemenin iyi bir şey olduğunu unutmak kolaydır; bu, çok çalıştığınız anlamına gelir! Ancak çok fazla ter bazı kıyafetleri (özellikle beyaz kıyafetleri) yarı şeffaf hale getirebilir. Bu, utanç verici derecede aşırı maruz kalmaya yol açabilir; bu nedenle, çok terlemeyi düşünüyorsanız bu etkiyi ortadan kaldırmak için daha koyu renkler veya daha kalın kumaşlar giymeyi deneyin.
    • Spor salonuna giderken bariz sebeplerden dolayı ince beyaz kumaş giymek zorunda kalırsanız, sütyen giydiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.
  5. Adım 5 Makyaj yapmayın.
    Google görselleri 5. Adım Makyaj yapmayın.
    Makyaj yapmayın. Genellikle spor salonuna gitmeden önce makyajınızı atlamak istersiniz. Ağır makyaj, egzersiz sırasında rahatsız edici olabilir, özellikle de makyaj yaparken terlemeye başlarsanız. Daha da kötüsü ter, makyajınızın akmasına neden olarak lekeli ve dağınık bir görünüm oluşmasına neden olabilir. Genellikle sıkı çalışmak (ve gösteriş yapmak için değil) için spor salonuna gitmeniz gerektiğinden, makyajın faydaları genellikle buna değmez.
    • İster inanın ister inanmayın, egzersiz yaparken makyaj yapmak da uzun vadede daha kötü görünmenize neden olabilir. Makyaj, terlediğinizde yüzünüzdeki gözenekleri tıkayarak sivilcelere, siyah noktalara, şişliklere ve geçmesi zaman alan diğer lekelere yol açabilir.
  6. Adım 6 Saçınızı gevşek bırakmayın.
    Google görseller 6. Adım Saçlarınızı gevşek bırakmayın.
    Saçlarınızı gevşek bırakmayın. Eğer uzun saçlarınız varsa, egzersiz yaparken saçlarınızın serbestçe sallanmasına izin vermek bazen sorun olabilir. Koşarken veya spor yaparken gevşek saçlar yüzünüzün önüne düşebilir, görüşünüzü engelleyebilir ve küçük bir rahatsızlık yaratabilir (dağınık, düzensiz bir görünüm yaratmasından bahsetmiyorum bile). Nadir de olsa, gevşek saçlar ara sıra bazı egzersiz ekipmanlarına (halter makineleri gibi) takılarak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bu sorunlardan kaçınmak için at kuyruğu veya topuz gibi işlevsel, düzenli bir saç modeli kullanarak saçınızı güvende tutun.
    • Saçınızla uğraşmak istemiyorsanız saçlarınızı toka, bandana, toka gibi aksesuarlarla toparlayabilirsiniz. Bunlar aynı zamanda size moda stilinizle yaratıcı olma fırsatı da veriyor!
  7. Adım 7 Takı takmayın.
    Google görseller 7. Adım Takı takmayın.
    Takı takmayın. Gevşek saçlar gibi, aşırı takılar da bazen spor salonunda bir yük oluşturabilir. Küçük, ayrık küpeler ve yüzükler genellikle sorun olmasa da halka küpeler, bilezikler, kolyeler ve ayak bileği bantları, düzgün egzersiz yapmanızı zorlaştırıyorsa veya ekipmanınıza takılıp kalıyorsanız tehlikeli olabilir. En akıllıca politika genellikle bu şeyleri evde bırakmaktır; yalnızca onlar için endişelenmenize gerek kalmayacak, aynı zamanda egzersizlerinden çok gösterişleriyle ilgilenen biri gibi görünmekten de kaçınacaksınız.
    • Spor salonuna mücevher getirmekten kaçınmak isteyebileceğiniz bir diğer neden de hırsızlık olasılığıdır. Mücevherinizi halka açık bir soyunma odasına bırakırsanız, kilit kullansanız bile çalınma ihtimali vardır. Değerli eşyalarınızı resepsiyona bırakmak daha akıllıca bir seçimdir ancak mücevherlerinizin kaybolmasını veya çalınmasını önlemenin tek hatasız yolu onu evde bırakmaktır.
  8. Adım 8 İşlevsel bir çanta getirin.
    Google görseller 8. Adım İşlevsel bir çanta getirin.
    İşlevsel bir çanta getirin. Taşan, ağzına kadar doldurulmuş bir çanta, spor salonundaki top ve zincir gibi olabilir - bu sadece egzersiz rutininize sürekli bir engel olmakla kalmaz, aynı zamanda kaybetme konusunda endişelenmeniz gereken başka bir öğedir. Kirlenmek. Çanta getirmeniz gerekiyorsa küçük, işlevsel bir spor çantası kullanmayı deneyin. Bunlar genellikle çantalardan daha fazla saklama alanı sunar ve kirli veya terden ıslanmış olsalar bile genellikle iyi görünürler.
Yöntem 3

Bir Erkek Olarak İyi Görünmek

1. Adım 1 Rahat, nefes alabilen bir üst giyin.
    Google görseller Adım 1 Rahat, nefes alabilen bir üst giyin.
    Rahat, nefes alabilen bir üst giyin. Kadınlarla karşılaştırıldığında, erkekler spor üstleri için hemen hemen aynı seçeneklere sahiptir (yular üstler vb. hariç). Spor salonundaki erkekler en iyi işlevsel, rahat ve nefes alabilen üstlerle görünürler. Pek çok erkek sıradan pamuklu tişört giymeyi tercih ediyor, ancak her zaman olduğu gibi modern, nem emici kumaşlar daha rahat bir seçimdir ve genellikle harika görünürler.
    • Kollarınızı göstermek istiyorsanız A-çerçeveli tişört (atlet) veya kolsuz tişört giyme seçeneğiniz de var. Bu tür gömlekler bazen karın kaslarınızı ve enlerinizi göstermek için yanları boyunca uzun yırtmaçlarla bile gelir; ancak bu tarz bazen "kardeş" olarak kabul edilir, mükemmel havalandırma sağlar ve genellikle spor salonu kıyafet kurallarında yasaklanmaz.
  2. Adım 2 Daha uzun şortlardan yana hata yapın.
    Google görselleri Adım 2 Daha uzun şortların kullanılması hatası.
    Daha uzun şortların tarafında hata yapıyorum. Genel olarak erkeklerin spor salonuna giderken çok kısa şort giymesi kadınlara göre biraz daha az kabul edilir. Bir erkek kros takımında olmadığı sürece uyluğun üst kısmını göstermek bir moda hatası olarak kabul edilebilir; bu nedenle, eğer genellikle şort giyiyorsanız, genellikle daha uzun stilleri tercih etmek en iyisidir. Çoğu erkeğin dizini aşan şortlar bile genellikle fazla bol sayılmaz, bu nedenle daha uzun stillerden çekinmenize gerek yok.
  3. Adım 3 Gömleğinizi çıkarmayın.
    Google görseller 3. Adım Gömleğinizi çıkarmayın.
    Gömleğini çıkarmayın. Bazı erkekler uzun bir koşu sırasında veya spor yaparken serinlemek için gömleklerini çıkarmayı sevse de, bazen bunu spor salonunda yapmak kabalık olarak kabul edilir. Bunun yaygın olmadığı spor salonlarında gömleğinizi çıkarmak, egzersiz yapan diğer insanlara kıyasla sizi kendini beğenmiş bir "et kafalı" gibi gösterebilir. Ayrıca, egzersiz yaparken çok terliyorsanız gömleğinizi çıkarmak, egzersiz yaptığınız yerde daha fazla ter bırakmanıza neden olabilir ve bu da başkalarını iğrendirebilir.
    • Bununla birlikte, bazı erkeklerin gömleksiz egzersiz yapma eyleminin güçlü bir motive edici faktör olduğunu öne sürerek yemin ettiklerini kesinlikle belirtmekte fayda var. Spor salonunda üstsüz egzersiz yapmanın kabalık olarak kabul edilip edilmediğinden emin değilseniz, personelle konuşun veya birkaç gün diğer üyeleri gözlemleyin.
  4. Adım 4 Homurdanmayın veya çığlık atmayın.
    Google görselleri 4. Adım Homurdanmayın veya çığlık atmayın.
    Homurdanmayın veya çığlık atmayın. Gömleğinizi çıkarmak gibi, egzersiz yaparken (özellikle ağırlık kaldırırken) aşırı gürültü yapmak sizi kibirli veya ilgi çekici gösterebilir. Bu aynı zamanda çevrenizdeki insanlara karşı da bir saygısızlıktır ve ekstra gürültü onlar için biraz garip veya korkutucu gelebilir. Ağır egzersiz sırasında bir miktar homurdanma kaçınılmaz olsa da, kendiniz hakkında yanlış bir izlenim bırakmamak için yüksek sesli homurdanmalardan veya çığlıklardan kaçınmaya çalışın.
  5. Adım 5 Gereksiz ekipman veya aksesuarları göstermeyin.
    Google görseller 5. Adım Gereksiz ekipman veya aksesuarları göstermeyin.
    Gereksiz ekipman veya aksesuarları göstermeyin. Spor salonu spor yapmak ve egzersiz yapmak içindir; diğer spor salonu üyeleriyle ekipman üstünlüğü oyunları oynamak için değil. Eldivenler, saç bantları, aksesuarlar, okuma materyalleri, müzik çalma cihazları ve antrenmanınızı daha rahat veya üretken kılacak diğer şeyleri yanınızda getirmek kesinlikle kabul edilebilir olsa da, bu aksesuarlar başlı başına bir gurur kaynağı olmamalıdır. Harika bir egzersiz yapmak, spor salonuna yaptığınız ziyaretin odak noktasıdır; geri kalan her şey, bunu başarmanıza yardımcı olacak bir araç olmalıdır.
    • Son zamanlardaki spor salonu trendlerinden biri, egzersiz sırasında yükselme antrenmanı maskelerinin kullanılmasıdır. Bu maskeler, kullanıcı antrenman yaparken akciğerlere giden oksijen akışını kısmen kısıtlıyor ve sözde havadaki oksijenin sınırlı olduğu yüksek irtifada antrenmanın etkilerini simüle ediyor. Bazıları harika sonuçlar iddia etse de, bu cihazların akciğerlerinizin oksijeni daha verimli kullanmasını sağladığı ve bu cihazları yalnızca tuhaf bir moda tercihi değil, aynı zamanda muhtemelen para israfı haline getirdiği iddiasını destekleyen (varsa) çok az kanıt var.

Uyarılar

• Spor salonuna uygun ayakkabılarınız olduğundan emin olun. Koşu veya atletizm ayakkabılarınızın ayaklarınızın etrafında güvende olduğundan ve rahatsız edici olmadığından emin olmak için biraz daha fazla harcamaya değer.